Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

Tak za me zklamani.. Blbnne dotyk, 128GB karta nejde, nejde naseptavac... Dual sim system hruza, vsude prepinace.... Bohuzel, mel sem vzit single sim a ne se ridit info zde ve vlakne, ze krom ikonky je system stejny
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Mohl by jsi blíže popsat problém s dotykem a něco o přepínačích ? Díky.

EDIT: http://www.gsmarena.com/update_finally_ ... -10678.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Tak nevím jestli to je další oprava nebo s tím článkem přišli docela pozdě? Je zveřejněn 7 ledna, ale tu aktuailzaci jsem známé stáhl do telefonu již 30.12 když mi její telefon dorazil. Přepínač dat se jí již tehdá objevil v nastavení po aktualizaci a ten dotyk to opravilo z části.(překvapivě mě zatím nekontaktovala ohledně občasného špatného dotyku) :)
Uživatelský avatar
pechman111
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 19, 2013 18:47
Zařízení: Nokia Lumia 735
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pechman111 »

Tak jsem tedy neodolal a hned v úterý si objednal SS černou v iSpace a včera si pro ní jel na Pražskou Floru. Telefon měl v sobě hned staženou aktualizaci, která už umožňovala např. dát do notifikačního centra ikonu s vypnutím a zapnutím mobilních dat. První dojmy zatím super, avšak jak tu někteří již zmínili, občas se stává to, že telefon nereaguje na dotyk, ale není to tak běžné, každopádně poklepání pociťuji moc :/ Někdy ten telefon má období, že po zkušebních poklepáních reaguje pěkně a po nějaké době zas nereaguje na to vůbec. Což je škoda. Co se musím znovu naučit je psaní na WP klávesnici, dost jsem vyšel ze cviku a neustále klikám na jiná písmena, než na jaká jsem chtěl. :D Také mě mrzí absence Snapchatu (6snap) na WP store, ale vím, že to už je zas na jiné téma, každopádně nevíte nějaké nové info, jestli Rudy to nějak už vyřešil? Taky si říkám, jak to, že když chci vypnout WIFI tou ikonou v notifikacích, proč mě to dostane do nastavení WIFI a spíš mi to tu WIFI nevypne tím kliknutím. :) Ovšem to je jen taková blbůstka.
Jinak jsem zatím spokojen, opravdu jsem nečekal, že Microsoft kdy vydá takovýhle telefon a ještě s dobrou cenou pro hodně lidí, co nechtějí zas moc utrácet, aby dostali mobil s dobrými parametry. Doufám, že budu spokojen i nadále! :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Mohl by jsi popsat jak a na jaký dotyk občas nereaguje ? Je to i na dlaždice na ploše, nebo jen v IE, nebo obecně všude ?
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sentinel65 »

pechman111 píše:Taky si říkám, jak to, že když chci vypnout WIFI tou ikonou v notifikacích, proč mě to dostane do nastavení WIFI a spíš mi to tu WIFI nevypne tím kliknutím. :)
Logika programatoru i vyvojaru Microsoftu (Nokie) je patrne jina. Nevim jestli tento stav popsat z uzivatelskeho hlediska chybou, z programatorskeho to bude urcite vlastnost :-)
Zatimco na androidu jde v rychlem nastaveni kliknutim na ikonu wifi ji zapnout / vypnout, tak u WP jsem se nekde na DF docetl, ze to vypnuti tam jde pres to menu nastaveni wifi z duvodu vice moznych wifi pripojeni nebo kvuli funkci inteligentni wifi ? Nevim presne, tak me hlavne hned nekamenujte :-) Kazdopadne myslim, ze z programatorskeho hlediska to slo udelat volbou v menu nastaveni wifi, zda pripojeni / odpojeni wifi nechat takto nebo jako to ma resene android.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Podívat se na to takhle: omylem zapnutým wifi se nic nestane. Pokud ale omylem vypnu wifi můžu zastavit přenos dat, synchronizaci apod... Proto je vypnutí dvoufázové. ;-)
A přehmat při zapínání (vypínání) z roletky se může stát...
Uživatelský avatar
pechman111
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 19, 2013 18:47
Zařízení: Nokia Lumia 735
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pechman111 »

Jirka_t píše:Mohl by jsi popsat jak a na jaký dotyk občas nereaguje ? Je to i na dlaždice na ploše, nebo jen v IE, nebo obecně všude ?
No například když vysouvám notifikační lištu po odemknutí telefonu, pak to poklepání na vypnutý display při probuzení.. :) Možná je to vše, uvidíme, co v budoucnu..
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Tak to by nebylo tak zlé... :)
Uživatelský avatar
pechman111
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 19, 2013 18:47
Zařízení: Nokia Lumia 735
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pechman111 »

To jo, taky neříkám, že je to děs, i když to probouzení mi vadí no :/
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

To probuzení je nepříjemné. Já ale např. na obou (L1020 i L1320) probouzím tlačítkem, ten dvojklik se mi neosvědčil...
Dvojklik je dobrý například pokud mobil leží na stole v práci. Pokud se s mobilem manipuluje (kapsa, kabelka...), občas se to nechtěně zapínalo.
Uživatelský avatar
pechman111
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 19, 2013 18:47
Zařízení: Nokia Lumia 735
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pechman111 »

Jojo, právě to položení na stole je dobrá věc pro to probuzení, ale když to takhle zlobí, tak je to potom na nic. Ale jinak jsem spokojen, zítra si pojedu pro paměťovku, ať mám kam instalovat ty aplikace a další věci :-D :-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Mě to funguje na l920 úplně bez chyby. Nestane se, že by se telefon odemkl nechtěně a naopak, když chci, vždy se probudí..
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

tak uz aj mne dosli 2 kusy L535 - urobil som update...prepinac dat mam, denim mam, naseptavac SK jazyka funguje bezproblemov...a ten dotyk - pred updatom hroza...teraz to celkom ujde ale stale je to nejake spomalene...dvojklik funguje ako kedy... ale ani na 1320, 820 a 920 nefungoval tak ako by som si predstavoval (tj. tak na 95%) ale na takych 80% a tuto este menej no :) ale tak 109 eur...
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

No obcas dotyk nevezme obcas dvakrat.... V celem telefonu... Navic mi nejde 128gb karta.... No a zy prepinace.. U kazdeho kontaktu a kazdeho cisla je na vyber 1/2 SIM, nevypada to hezky.... U sms je,v bublinach dole vedle casu nazev sim...

Doufam ze jej brzo,vymenim za single sim....

A to, ze nejde cesky slovnik me pekne stve...

No jinak rychlost systemu je super... Daleko lepsi nez na 5/6/720... Ale pri hrach (FIFA) je to des...

Jinak po vybaleni se mi stahl update, ale problem s dotykem nevyresil
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Machy_CZ píše:No obcas dotyk nevezme obcas dvakrat.... V celem telefonu... Navic mi nejde 128gb karta.... No a zy prepinace.. U kazdeho kontaktu a kazdeho cisla je na vyber 1/2 SIM, nevypada to hezky.... U sms je,v bublinach dole vedle casu nazev sim...
Chapem ze ta ako uzivatela jednej sim teoreticky stve ze ti to tam zavadzia...ale ja to mam na 1 sim a nemam s tym problem - nevadi mi to - urcite tam budem mat radsej prepinac s tym ze ked budem potrebovat dam si tam druhu sim napr na internet

co sa tyka rychlosti nie je to az take oproti 520tke ako by som si myslel... hlavne ten pohyb po domovskej obrazovke je nejaky trhany kdezto na 520tke moze sice nieco dlhsie trvat ale vsetko je take plynule... mozno to je prave tym dotykom...

Slovensky naseptavac resp. jazyk a klavesnica sa mi stiahla bezproblemov...takze neviem ktorych jazykov sa to tyka ale asi aj CZ

ostatok viacmenej spokojnost - od double tapu vela neocakavam nikdy nesiel stopercentne ani na jednej z cca 5 lumii
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od amentma »

tak uz aj mne dorazila 535 dual sim, chcel som si ju osahat hlavne z dvoch dovodov: ad1) ci sa oplati vymenit manzelkynu 630 za 535, hlavne koli prednej kamere a zadnemu blesku, ad2) ci by nahodou nemohla nahradit moje dva telefony, kedze sa mi ich uz nechce nosit oba :)

moje poznatky po par hodinach skusania:

- konstrukcne nieco ako 520 alebo 630, mozno trochu pohodlnejsie su bocne tlacidla, maju lepsi stisk, ten zadny kryt ide dolu celkom ochotne, predpokladam ze pri kazdom pade, ako pri 620 (pouziva ju mama, a zakazdym ked jej padne tak zbiera tri kusy :)
Obrázek
- pri vypnutom zariadeni je displej a jeho ohranicenie jasne viditelne, odraza viac svetla ako okolne plasty. myslim ze podobne je na tom 520, na pocudovanie 630 je pri vypnutom stave "krasne cierny" :)
Obrázek
- rozlisenie displeja co sa tyka rastra je asi rovnako ako 630, aj v prepocte ppi je to asi velmi podobne. systemove appky su na toto rozlisenie ocividne dobre pripravene, co sa ale neda povedat o ostatných appkach - tam je viditelne natiahnutie o tych 12,5 percenta, co sposobuje ze texty nie su take iste ostre ako na rozliseni 480x800. to ma dost mrzi kedze pri grafike obrazkov to rozmazanie nie je viditelne. nie som si teda isty ci tento telefon je to prave, co sa tyka citania textov.. v IE je to celkom ok, ale v appkach mi to trochu vadi, 630 ma texty urcite ostrejsie
Obrázek
Obrázek
- co sa tyka podania farieb som dost slepy, ale ked dam vedla seba 535 a 630 tak je ocividne, ze 630 taha bielu skor do zlta a 535 skor do modra.
- 535 ma automaticku regulaciu jasu, pri standardnom umelom osvetleni v izbe je toho jasu na moj vkus trochu malo na automatike. na prvej fotke je automaticky jas, na druhej je manualny stredny jas. na 630 je na oboch stredny
Obrázek
Obrázek
- cierna je dost slabo cierna, kedze to nema clearblack, rovnako ako v predoslom pripade: na prvej fotke je automaticky jas, na druhej je manualny stredny jas
Obrázek
Obrázek

celkovy dojem po par hodinach: zmiesane pocity, podla recenzii na webe som cakal ze 630ku porazi na plnej ciare, ale neni to az taky debakel. 630 ma urcite lepsie podanie ciernej, ostrejsie renderovanie textov. 535 ma zase pre mna prijemnejsiu konstrukciu, lepsie padne do ruky, ma predny fotak a zadny blesk. svetelny senzor musim viac otestovat v exterieri, kde je 630 tragicka, ale v interieri by mohol pustat viac jasu. ostatne parametre som netestoval takze zatial nehodnotim.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

tak v pondelok vraciam obidve 535 naspat... su nepouzitelne vdaka vadnemu touchu aj po aktualizacii

tu je video ako vidno asi ako funguje resp nefunguje touch na L535

https://www.youtube.com/watch?v=74IYYFonJOk" onclick="window.open(this.href);return false;

a toto video som natocil ja pre vas a porovnanie s L520tkou (ktora ma slabsi hw - rovnako som pozeral aj videa ako smooth ide 530tka s rovnakym hw a ide paradne)

https://www.youtube.com/watch?v=qjx-C5AJD4c" onclick="window.open(this.href);return false;
Prvy telefon MS a takyto fail...pekne sa to rozbieha

Na zaciatku ukazujem ako nie moc funguje double tap...potom sekave pohyby po menu...potom roletka sa hore neda tahat ale vzdy odskoci a rovno sa zasunie...a nasledne zvacsovanie zoom v exploreri...a ostatni mozte napisat ako to robi u vas... bohuzial zobral som 2 L535 a budem musiet ich vratit...urcite nemienim cakat na nejaky update - kedze jeden som uz aktualizoval a nepomohlo a za dalsie...cital som niekde ze v dalsej revizii nejaka .0005 uz to je opravene a zaroven ze si to dal niekto na reklamaciu a po vymene toho asi digitizeru (nevyznam sa) to uz bolo ok...podla mna to nie je sw vada...

Je niekto komu to ide totalne plynulo a smooth ako na L520tke vo videu napr ? (a to je jeden z najslabsich hw)
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ujko »

To je tedy síla, já jsem si myslel, jak mám špatný dotyk na mojí 1520, ale tohle je moc.
Chtěl jsem 535 koupit přítelkyni, ale radši ještě počkám, jestli to opraví.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Uz jsem o tom spal, udajne na fixu se teprve pracuje a udajne je to sw bazi, cas ukaze jestli je to jen "houpani".
Aby to nedopadlo jako s Lumi 1520, kde se take houpalo jak je to jen sw bug a nakonec je to HW.
Jinak barvy na tomto modelu jsou hrozne vyblite.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů