Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Damillo
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát bře 27, 2015 9:54
Zařízení: Lumia 535 DS, Galaxy S4

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Damillo »

No tys mi právě psal, že GDR2 lze nainstalovat i na 535 DS. Já jsem to týden předtím zkoušel, ale nepovedlo se mi to, tak jsem to vzdal, protože v oficiálním seznamu podporovaných zařízení na WP10 TP byla jen 535 SS. Takže jsem nahodil Insider, spustil aktualizaci a po stažení a instalaci GDR2 jsem ho zase smazal :-)

Problém se vyřešil a já jsem spokojen. Osobně si nemyslím - na rozdíl od jiných uživatelů - že problém s multitouch je zaviněn špatným HW. Na mě celou dobu působil dojmem, že je "přecitlivělý". Mám z toho pocit, že původně měla být v nabídce i volba na zvýšenou citlivost pro ovládání v rukavicích, nebo tak něco a na poslední chvíli to bylo odstraněno bez dodatečné SW korekce. Tomu by i odpovídalo pravidlo "upatlaného skla". Ale je to jen můj názor a netvrdím, že je správný :-)
drazic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř úno 25, 2015 18:37
Zařízení: Lumia 640 dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od drazic »

Zdravíčko, dlouho jsem tu nebyl a už takřka neřešil L535, protože jdu do L640 ale po včerejšku musím napsat další věc kterou jsem zažil s bratránkem. Bratránek chtěl mobil. Říkám mu aby si koupil L640. Jeho věc, že si vzal o 1000kč levnější L535. Kupoval ji v pátek kolem 10 ráno. Večer přesně v 18:35 byla už na krámě s tím, že s černal displej. Za 1. displej se sekal tak nehorázně, že nemohl ani napsat sms ! A to i po aktulizaci. A do večera, protože říkal, že to nechá tak jeden, dva dny být se mu sčernal displej,tak jak se to stalo před měsícem mě. Takže v tomto případě má rekord vůči mě. Mě sčernal displej až druhý den. No, problém u něj je, že ho nekoupil přes e-shop. Mohly mu vrátit peníze a koupit si L640. Takhle bude čekat jak vůl na opravu, která se podle mě neopraví !

Píšu to protože si myslím, že stále jsou vadné L535. A dokonce v datartu u nás v Mostě už L535 si ji nejde osahat jak to bylo cca před 14 dni. Už je jen za sklem. Což mi je divný, když na osahačku je stále k dispozici třeba L630....
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Jojo taky jsem jí před tím zkoušel v tom Datartu v Cetrálu a ten displej byl špatnej. To samé je i v Tesku v Ispace. 8-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Já byl včera ve Space, kde jí měli vystavenou na nabíječce a ten dotyk byl tak špatný, že jsem se ani nedostal do nastavení, abych se podíval co je tam za SW a FW :(
Damillo
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát bře 27, 2015 9:54
Zařízení: Lumia 535 DS, Galaxy S4

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Damillo »

U mě chvála bohu (musím zaklepat na dřevo) všechny problémy ustaly. Ale dost mě mrzí, ze Microsoft svůj první telefon Lumia takhle odfláknul. Je to škoda, protože L535 je jinak velice dobrý stroj, opravdu. Já jsem od instalace GDR2 a odstranění Tempered Glass nezaznamenal jediný problém a co se týká - mnou využívaných a využitelných - funkcí, je pro mě Lumia 535 lepší volba, jak Galaxy S4. Pro mě už jen funkce Prostory je něco, co stojí za trochu toho "nepohodlí" při přechodu z jiné platformy :-) Jen doufám, že to teď nepodělají s WP 10.
aldav
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob lis 26, 2011 13:01
Zařízení: Galaxy Mega 6.3

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od aldav »

viz. prostory
http://www.windowsphone.com/cs-cz/how-t ... upport-faq" onclick="window.open(this.href);return false;
Damillo
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát bře 27, 2015 9:54
Zařízení: Lumia 535 DS, Galaxy S4

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Damillo »

to aldav: Jo, o tomhle vím. Zatím se na WP10 nechystám. Údajně by tahle funkce měla být "něčím" nahrazena, tak doufám že to tak bude.
lukylt
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 23, 2015 12:47
Zařízení: Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lukylt »

Zdravím,
měl bych otázku. Funguje 3G na obou simkartách? Nebo jen u slotu 1? Díky
MiVe77
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 12, 2015 12:52
Zařízení: Microsoft Lumia 535 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MiVe77 »

INTERNET (EDGE nebo 3G) funguje vždy pouze na jedné kartě. Nastavíš si, že mají být data preferována buďto ze SIM 1 nebo SIM 2. Já sám mám na SIM 1 svoje Twist číslo a protože nechci platit měsíčně 240kč za 300MB dat, tak mám na SIM 2 Twist Internet 0,40Kč za 1MB, což je 240Kč za 600MB , který si dobiju jednou za čas. Telefon využívám hlavně na Whatsapp, Jízdní řády, Emaily a hraní, takže mi stačí připojení EDGE, ale 3G občas také využiju.
lukylt
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 23, 2015 12:47
Zařízení: Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lukylt »

Já platím měsíčně 199,- za FUP 1,5GB max rychlost 110mb/s
MiVe77
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 12, 2015 12:52
Zařízení: Microsoft Lumia 535 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MiVe77 »

Využívá v praxi někdo z Vás možnost vypnutí obrazovky dvojím klepnutím na navigační panel?! Já na to přišel náhodou, protože se mi několikrát během ovladání telefonu telefon zamknul a já myslel, že ho vyhodím. Je to v Nastavení/vstup+usnadnění/navigační panel/dvojité klepnutí na navigační panel/zapnuto nebo vypnuto. Mám verzi Windows Phone 8.1 Update 2
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

bojím častých problémů s citlivostí doteku, už se ví co za tím stojí špatné panely/dotyková vrstva, nebo problém softwarový tedy chyba v FW a je to vyřešené? dá se při koupi ze seriového čísla či jiného označení zjistit zda jde o problémový kus, nejsou někde na webu nějaké informace o tomto?
Rozhoduji se mezi 640 a touto tedy 535kou, která je i o něco levnější, (patrně kvůli horšímu displeji a sdg 200 oproti 400 u 640ky) senozor tlačítka opět nemá ale designově alespon na fotkách se mi líbí více a pod displejem není tak velký pruh.
Škoda že MS má u současných nových lumií už pod svou značkou, senzory jen u naprostého LOW s 4" u zn. nokia to bylo myslím lepší, ale nokie lumie už raději nebudu kupovat, jsou starší hw slabší, někdy i méně RAM a jistota spolehlivého chodu pro chystané windows 10 mobie (dříve WP10) je myslím největší právě u microsoft lumií, ale mohu se plést jsem jen člověk.

Zná někdo rozdíl mezi SingleSim a DualSim? cenově jsou nastejno.
Také by mě zajímala hlasitost vyzvánění a čitelnost IPSka na přímém slunci, vyzvánění má prý 640ka slabší, čitelnost naopak výbornou, jak je ne tom 535 prosím?
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ManT »

to vím, ale jiný rozdíl tedy není? jen toto ano?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Není tam jiný rozdíl ....
Damillo
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát bře 27, 2015 9:54
Zařízení: Lumia 535 DS, Galaxy S4

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Damillo »

Nejsem odborník na HW/SW, ale mám za to, že chyba doteku je v SW. U své 535 jsem z počátku problémy měl, po instalaci GDR2 problémy zmizely. Panel je sice citlivější, ale multitouch funguje bez problémů, zoom taky jede parádně. Já bych na MS nebyl zase tak zlý, přeci jen, tyhle telefony nejsou žádná technická pecka a pokud je vezmeme do srovnání s konkurencí s OS Android, který telefon ve stejné cenové hladině nabídne to samé, nebo lepší? Pokud tedy nebereme noname rákosníky. I ta 535 mi dává víc, než Galaxy S4. Ano, má to svoje chyby, ale který telefon je nemá...
espiritu
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát kvě 22, 2015 20:59
Zařízení: Nokia Lumia 535 Dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od espiritu »

Dobrý den,

teď jsem si přinesl telefon z obchodu a snažím se ho "zabydlet" ten dotyk není 100% mohl bych se zeptat jak nainstalovat GDR2?
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

nainstaluj si apku windows insider prihlas sa do insider programu a stiahni si update 2, pocas stahovania odisntaluj insider a ostanes na udpate 2 :)
espiritu
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát kvě 22, 2015 20:59
Zařízení: Nokia Lumia 535 Dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od espiritu »

Ja nevim no. Zatim jsem trochu rozladen. chvili to jede jak ma. a pak pisu sms a na jeden klik se mi napise 3-5 ruznych znaku. Nevim moc co s tim a doufam, ze se to vyresi. dost to nici komfort z uzivani. jinak vse ostatni funguje jak ma
MiVe77
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 12, 2015 12:52
Zařízení: Microsoft Lumia 535 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MiVe77 »

Mě se stává, že když na whatsappu píšu delší zprávu, tak se mi reakce klávesnice zpomalí a dochází k překlepům. Při klasickém psaní sms je těch překlepů opravdu minimum.
espiritu
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát kvě 22, 2015 20:59
Zařízení: Nokia Lumia 535 Dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od espiritu »

No ze zvědavosti jsem zkusil upgrade na WP10. Vše jede jak má. Touch je teď naprosto bezchybný. Nějké padání jsem nezaznamenal. Jediná nepčíjemnost menšího kalibru je při srolování té nabídky z horního okraje obrazovky. Vyrolovat zpět to jde až ve chvíli kdy delší čas podrfžíte spodní lištu dokud nezmění barvu. Nepříjemnost většího kalibru se týká foťáku. na něm je nějak špatné rozlišení takže na spodním okraji chybí možnost nastavení, přepnutí na jiný přední zadní foťák atd... :-( Moc se mi nechce do downgradu. Protože jak klávesnice tak touch je perfektní ve W10. Nějaké nápady na ten foťák?

EDIT: A další nepříjemnost spočívá ve vymazávání popř. odinstalování aplikací. Zbledne obrazovka. Zřejmě někde mám kliknout na ano nebo tak něco. Bohužel se nic nestane.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů