Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Měla sis nechat dát novej...
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Odmítli mi dát nový, že jediné co mi nabídnou je oprava, jinak mi jej vrátí neopravený. Na výměnu je prý nárok pouze v případě, že oprava není možná. Chtěla jsem nový nebo vrátit peníze, a neuspěla jsem.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

To ale není pravda, nárok na opravu mají pouze pokud je nefunkčnost malého rozsahu (např. utržený knoflík, který se dá přišít).... což nefunkčnost v podstatě celého telefonu neberu jako malého rozsahu....
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Mě tímto odpálkovali, že potřebují můj souhlas s opravou, jinak telefon pošlou zpět jako zamítnuté odstoupení od smlouvy. Kopírovala jsem sem celý email, který mi od nich přišel. Chtěla jsem vrátit peníze, protože telefon jsem měla v té době měsíc, měl problémy s dotykem a kompletně odešel displej.
Chtěla bych peníze zpět, a koupit si L735, protože tohle je prostě křáp, kterému pořád něco nefunguje. Nebýt studentka, tak si koupím L735 a tohle řeším, až mi jej vrátí, ale vzhledem k tomu, že část peněz mám od rodičů, tak se mi nad tím nechce jen mávnout rukou, když to není má vina, že telefon je nepoužitelný.
Dnes jsem jim psala email, jak to s reklamací vypadá, ale zatím žádná odpověď.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Ono odstoupení od smlouvy je něco jiného, než požadovat nový kus!
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

No já požadovala vrácení peněz, protože nový kus, stejné revize je mi k ničemu. Druhá věc ošem je, že mi nabídli pouze opravu, protože výměna je možná pouze u podstatných vad, nebo něco takového.
Každopádně jej stejně nejspíš prodám, i když na tom budu tratit, protože pochybuju, že budou opraveny problémy s dotykem...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Jedine zkusit dohodu s obchodem, ze jim vrátíš tenhle kus a koupíš si od nich 735... Ale tohle by melo asi větší pravděpodobnost, kdyby ti ho úplně vyměnili....
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Vzhledem k jejich "ochotě" o tom silně pochybuji. Každopádně mě teď zajímá, na co vlastně přišli, a co opravují. Protože to dle té diskuze vypadá, že je to další globální problém tohoto modelu, a podle mě vícero vad už je důvod, pro vrácení peněz. Stejně tak, jako skrytá vada, za kterou si dovolím ony problémy s dotykem považovat.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Proč stále cituješ předchozí příspěvky?
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Síla zvyku, aby nebyl zmatek v tom, na co reaguji. Na jiném fóru je to zvykem. Je pak jasné, ke komu je ona odpověď mířena, a není to jen výkřik do tmy. Půlka odpovědí by pak taky nemusela dávat smysl...
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

@Faoltiarna
Když odpovídáš na poslední příspěvek, tak to každý pochopí - citace je zbytečná a jen prodlužuje vlákno
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

ježiš, nastuduj si zákon, vytiskni ho a předej ho spolu s tvým požadavkem, pokud jde o vadu neodstranitelnou, máš nárok na nový kus NEBO odstoupení od smlouvy, pokud se vada projeví do 6ti měsíců od koupě, hrozba obchodní inspekcí kupodivu zabírá i v dnešní době...
Pokud si nevíš se zákonem rady, existuje sdružení na ochranu spotřebitelů, kde ti to vysvětlí.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Zde je zásadní problém to, že zda je vada odstranitelná nebo neodstranitelná nezáleží na mě, ale na posouzení prodejce. Prodejce to posoudil jako vadu, která je opravitelná a tak poslal telefon do servisu, pokud by se tam prokázalo, že telefon opravit nelze, pak mohu něco žádat.

Ale dnes mi odepsali, že by to měli do konce týdne opravit. Mobil je v Arvato servisu.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ijon »

Nevím, jestli se už někomu podařilo vyreklamovat "přes servis" problematický dotyk. Microsoft zatím tvrdí, že je to prostě vlastnost displeje (když si koupíte levný šunkový salám, taky se nedivíte, že je hnusnej) a problémy budou odstraněny sw updaty.
Osobně mě tento přístup vcelku štve, protože pro někoho opravdu není 3200 (nebo kolik ten mobil stojí) úplně málo a Micorosft by se měl k problému postavit čelem (navíc je to první mobil v jeho režii).
Druhá závada - mělo by být vcelku jedno, jestli je mobil v nabíječce přes noc, elektronika by měla včas napájení odpojit a nemělo by dojít k přebíjení (a vlastně ani ke skutečnému nabití baterie na 100%). Nejspíš je tady něco zásadně špatně. V servisu nejspíš vymění desku..
Osobně v případě 535 opravdu doporučuji kupovat přes internet a v případě problematického dotyku do 14 dnů vrátit, i kdyby tam byly nějaké drobné alzapoplatky.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

ijon píše:...
Osobně v případě 535 opravdu doporučuji kupovat přes internet a v případě problematického dotyku do 14 dnů vrátit, i kdyby tam byly nějaké drobné alzapoplatky.
Jo jo, to je asi nejlepší řešení. Já bohužel plánuju kupovat telefon přes firmu, takže se 14 dní lhůta nedá využít :cry: . Proto zatím vyčkávám, jak se situace vyvrbí. Už jsem začal uvažovat o koupi jiného telefonu-ve hře je pořád Prestigio 8500 a nově Lumia 730. Pro Prestigio mluví cena, resp poměr cena/výkon, na druhou stranu se trochu bojím pověstí Prestigií, co se týká kvality a taky toho, že WP telefony jsou na webu Prestigia už uvedené v sekci "archiv telefonů"-tak aby neskončila jejich podpora...
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Měl by být nový update pro L535 s opravou dotyku
http://wmpoweruser.com/another-firmware ... pdated-os/" onclick="window.open(this.href);return false;
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Taky jsem před chvílí narazil na info o novém FW, ale asi je zatím předčasné jásat:
http://discussions.nokia.com/t5/Softwar ... 9#U3055909" onclick="window.open(this.href);return false;

A hlavně-zatím jsou to jen "zvěsti" od uživatelů, nikde jsem ještě nenašel oficiální vyjádření Microsoftu k vydání nového FW.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

Píšou tam, že je to pouze pro dual sim.
drazic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř úno 25, 2015 18:37
Zařízení: Lumia 640 dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od drazic »

Zdravíčko lidi. Tak bohužel se přidávám do týmu smůly. Píšu to sem, protože to musím udělat zhlediska lidí co by si rádi kupovali L535. Jednoznačně řečeno. Nekupovat aspoň do doby než MS nezačne řešit !!! Důvod ?

Včera jsem dostal do ruky nový telefon Lumia 535 Cyan SS. Po prvním zapnutí velmi super mobil. Velice spokojen. Barvy,rychlost,plynulost, vše jak by měl WP umět. Dokonce jsem naistaloval i hry jako je Fifa 15 - bez seků. Real racing 2 - bez seků a další hry trochu na náročnost. Opravdu musím říct, že bez jakých koliv problémů. Tak jsem si sním hrál až do noci. Instaloval aplikace,hry a hrál si sním jako bych měl nové Vánoce. Pak si říkám jdu spát,protože stávám do práce a potřebuju si nabít mobil, protože měl 13% Tak jsem tak učinil a ráno se zbudil a vzal do ruky mobil. O5 vše v pořádku v cca 20 minut po zapnutí. A pak už jen černá obrazovka !!! Vydržel mi teda ani ne celý den a jsem s toho tak smutnej, že už ani nevim zda si do budoucna kupovat něco od MS ! Zlatá Nokia. Chápu, že je to stále spojené ale první mobil od MS a hned takovej šílenej průser ?! Já se bál, že bude taky blnout displej na dotyk ale o no u mě tohle. A nejsem jediný s černou obrazovkou. Tak jsem napsal email a zítra jde pryč a prý mi vrátí peníze, protože to pokládám jako odstoupení od smlouvy bez podání důvodu, jelikož jsem ho kupoval přes net nokia-obchod. Tak snad mi vrátí peníze jak slíbily a přišetřit si na něco jinýho..... Je mi líto všech kterých se to týká....ale teď už jen doufat co udělá reklamace nebo zda někdy uvidíme peníze. Protože kecy jako, že je to SW je blbost ! Je to HW problém !!!
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Rozběhne se display po HR? Nebo reflashnutí? Pokud jo jde o SW :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů