Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bery1970 »

tak mám telefon po víc jak 3 týdnech doma z reklamace. vrátil se nepoškrábaný a tak nějak pohledově ok. to je první pozitivum, na to co za horory jsem se dočetl o servisu arvato.
tak dále po výměně desky displej pochopitelně funkční, ale jak dlouho? snad něco vydrží.
ted' trochu negativ probuzení poklepem je stále tak 40/60. určení polohy se drobet zlepšilo, ale pořád slabota.
no a ted' ten dotyk zpropadený:musím znovu předeslat že ani před reklamací jsem s dotykem moc problémy neměl, tak i ted' mi to přišlo celkem v pohodě. zkusil jsem tedy multi touch test a tady přišlo překvapení. dříve když jsem přiblížl 2 prsty tak na centimetr ukázalo to už jen jeden dotyk.
dnes ale 2ma prsty prolnu kruhy a 4mi prsty se kruhama dotknu i mírně prolnu.
takže určitě zlepšení, nemyslím ale, že by to bylo výměnou desky, nevyšla už nějaká aktualizace?
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

My jsme vlastně dávali telefon k reklamaci ten stejný den, ze? 9. Února? Já teda ještě porad nemam ani vyjádření, jen z minulého týdne reakce na email, ze koncem týdne by melo byt opraveno (tzn. minulého tydne), a od té doby ještě nic. Ale nebojím se, ze by to nestihli, oni si ty lhůty sakra hlidaj, bohužel.
drazic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř úno 25, 2015 18:37
Zařízení: Lumia 640 dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od drazic »

Držím vám palce lidičky. Snad bude mobil už v pořádku. Bery1970: budeme rádi,když budeš dávat vědět jak to fakčí. Jestli se horší nebo lepší. A Faoltiarna od tebe taky :-) Hlavně ať se nestane zase ten samej problém s černou obrazovkou.
Davis
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 16, 2015 22:52
Zařízení: L535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davis »

také se přidám, dnes mi přišel z reklamace a nechci zakřikovat, ale vypada to dobře! zatím nebyl problém, vím že může nastat např. po pár dnech užívání, ale i multitouch test ujde. Byla mi vymňěněna základní deska, zítra zkusím Gps při běhu, nějaké applikace atd.. další informace poskytnu, zatím sem nadšen!:)
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Já přemýšlím, že bych telefon po reklamaci kdyžtak prodala, už jen proto, že je ten pětkový displej moc velký, ale zase se mi nechce na tom být nějak výrazně tratná. Nestihnutím reklamace by mi celkem vytrhli trn z paty.
Davis
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 16, 2015 22:52
Zařízení: L535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davis »

pokud ho nechcete, určitě bych neuvažoval o prodeji, jelikož na tom dost proděláte, radši bych telefon reklamoval 3x, než abych na tom prodělal např. 1000kč
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Tak uvidím, pokud bude opravdu ok, tak si na tu velikost pravděpodobně i zvyknu, přece jen je pro mě důležitější, aby bez problému fungoval. Přemýšlím, zda na sebe upozornovat a napsat jim email, nebo počkat, zda se do konce týdne ozvou sami :D
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

No nevím,ale tady to už není diskuse již o L535, ale o reklamacích. Na to by se mohlo založit jiné téma. Jak dlouho a co a jak už bylo řešeno xkrát. Tohle už nepatří do diskuse o L535, ale do všeobecné diskuse. :-(
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

To je pravda, bohužel zkušenost s reklamací s tou L535 úzce souvisí, jelikož je skoro každá druhá vadná mi přijde.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Nevíte, jestli je poslední verze FW (tj. ta, která by měla opravit problém s dotykem) dostupná OTA? Na stránká Microsoftu je pořád jako poslední verze FW pro 535 uvedená verze 02054.00000.14485.370xx/8.10.14219.341
viz:
http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... areupdate/" onclick="window.open(this.href);return false;
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

To zistis, len keď si ho das vyhľadať cez wifi. Podľa mňa ešte nie je.
Necakaj na OTA. Zalohuj fonn na cloud a prehraj fw cez wprt. Keď sa mi obnovila záloha bol som milo prekvapený, že fon som mal skoro v povodnom stave.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Já 535 ještě nemám a pořád jsem trochu rozpačitý z toho, jak rozporuplné reakce (nejen tady, ale i na zahraničních fórech) jsou na výsledek posledního updatu-někdo píše, že ok, někdo, že to pomohlo trochu, někdo dokonce, že vůbec... A tak mne napadlo, že pokud by aktualizace byla dostupná OTA, tak nechat tel. aktualizovat na prodejně a otestovat ho. Budu totiž telefon kupovat na firmu a v tom případě na většině e-shopů neplatí 14-ti denní lhůta :???: . Takže zbývá jen ozkoušení při koupi.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Nebo spíš raději koupit jiný model. Pokud tato ostuda trvá již tak dlouho, dal bych si tento přístroj na blacklist
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

To petulinek: no ale tady je otázka co? Aby to mělo parametry +- srovnatelné s 535 (protože nebýt toho dotyku, tak 535 přesně pasuje do toho, co od telefonu chci), operační systém byly windows a cena byla +-srovnatelná s 535. Nejblíž se mi zdá 730 (co se týká parametrů), ale cena je o víc než polovinu vyšší.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Co třeba 640? Případně pokud je to na firmu a nebude vyžadováno moc focení tak 532?
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

640 by mohla být ok, ale zatím není na trhu, 532 má jen 4palce displej-předpokládá se výhledově použití mapovací aplikace (nemyslím HERE), takže každý palec dobrý 8-)
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

640 se začíná prodávat na ebay v předprodeji za 220€ celkem cool cena [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

kope píše:Já 535 ještě nemám a pořád jsem trochu rozpačitý z toho, jak rozporuplné reakce (nejen tady, ale i na zahraničních fórech) jsou na výsledek posledního updatu-někdo píše, že ok, někdo, že to pomohlo trochu, někdo dokonce, že vůbec... A tak mne napadlo, že pokud by aktualizace byla dostupná OTA, tak nechat tel. aktualizovat na prodejně a otestovat ho. Budu totiž telefon kupovat na firmu a v tom případě na většině e-shopů neplatí 14-ti denní lhůta :???: . Takže zbývá jen ozkoušení při koupi.
Ten problém je HW. Proste sa vyhni tomu telefonu. Update ho síce sfunkcnil ale nie je to 100%. A kto hovorí, že ano, tak buď klame alebo to nevie poriadne testnut. Pre dosť ľudí to bol dokonca ich prvý WP telefon a slepo ho obhajovali. WP pouzivam od Manga, tak asi viem ako ma telefon s týmto systémom fungovať. Dokonca moja priatelka ako informatička ficala na linuxe a androide. Síce uznala, že Android nie je najkvalitnejsi OS, ale do MS nikdy nepojde. A hľa. Ma 535. Aj keď tiež mala pochybnosti či si nechať ten telefon. Ja osobne by som do 535 nesiel a keď si pozriem bazar, tak ten je s 535 dosť presýtený.
drazic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř úno 25, 2015 18:37
Zařízení: Lumia 640 dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od drazic »

Presne. Ja uz do 535 taky nejdu ani za cenu 2000kc na bazos. Priplatim a mam paradni novy 640. Pokud nebude vadny a pokud ano tak nadobro koncim s Microsoftem.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Má podle vás lepší železo L735 nebo nova L640? Přemýšlím, cim bych kdyžtak mela nahradit tu L535, doteď jsem mela vyhlidnutou L735 jako overeny model, ale co má v sobě 640 netuším. Čemu byste dali přednost?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů