Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
drazic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř úno 25, 2015 18:37
Zařízení: Lumia 640 dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od drazic »

Mě se vrátí penize a o tom mobilu už nechci ani slyšet. Vubec nechapu jak se to mohlo stát. Mě v prvni den dotyk šel uplně v pohodě. Až jsem si myslel,že mám super model. No, a ráno černá obrazovka. Někdo má to a onen zase tamto....už jsem s toho zmatený :-(
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

To bery1970: A když to hledalo dlouho družice a pak bylo určení polohy nepřesné, měl jsi zapnutou A-GPS?
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bery1970 »

teď budu za debila, jak se zapíná a gps :oops:
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Jelikož 535 zatím nemám, tak bohužel nenapíšu, kde je zapnutí A-GPS (nebo-li asistovaná gps) v menu schované. Tak jen pro vysvětlení o co jde:
"A-GPS se objevuje u GPS příjimačů v mobilních telefonech. Tato funkce nalezne své využití při startu navigování, protože pomocí GPRS stáhne data z asistenčního centra. Informace se tak do navigačního modulu dostanou dříve, než stihne dorazit signál z družice. Při zapnutí A-GPS se přenášejí data (v řádech kilobajtů), které si může operátor naúčtovat. V případě že nemáte neomezený datový tarif a nechcete přenášet data, funkci A-GPS lze vypnout a využívat GPS navigaci se "studeným" startem.
K čemu slouží funkce A-GPS

zrychluje klasické GPS
stažení polohy telefonu přes GPRS síť, která má široké pokrytí
rychlejší start navigování, nečekáte na zachycení GPS signálu
lepší funkčnost A-GPS než běžné navigace ve městech"

Ze zkušeností s navigací ve své N5230 vím, že připojování se zapnutou A-GPS je podstatně rychlejší.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Jinak hledej v telefonu někde v nastavení-metody určování polohy nebo tak něco (to je můj tip, nedávám 100% záruku, že to tak bude ;-) )
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bery1970 »

takže ve zkratce mám mít zapnutej internet, alespoň při startu polohy.
moje stará dobrá 520 to stále umí offline, za pár vteřin a na chlup přesně.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Tak to je potom divný. Zvlášť když 535 má mít kromě příjmu "klasického amerického" GPS i příjem signálu z ruského GLONASSu (v součtu víc družic-tím pádem lepší pokrytí signálem)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tak nahrán kolegovi novy fw pres nokia care suite a dotyk je 535 single sim jak vymeneny a maximalne presny, parada.
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

kratales píše:Omlouvám se, já prostě vždy musím na něco zapomenout :-D

Obě L535 jsou Dual Sim varianty a nyní mohu potvrdit, že po updatu, který už jde OTA je dle mého názoru telefon v pohodě. Nyní mohu psát rychle a překlepy to nedělá. Předtím napsat jednu zprávu bylo na flašku vodky a karton cigaret :-D
OTA je stále len prvý fix. Druhy ešte nie.
Citim sa jak opakovaci papagaj.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od stm01 »

htcjirka"
Takže už je i pro jedno sim? :) tak to je paráda.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Na fóru mynokia.cz jsem se dočetl, že upgrade pomocí Nokia Care Suite je v rozporu se záručními podmínkami. Opravdu je to tak? Nerad bych se dostal do situace, že upgraduju přes NCS a při případné pozdější reklamaci (třeba kvůli úplně něčemu jinému) mne servis díky tomu reklamaci neuzná
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

Ano je. NCS je komplexný nástroj. Pouzi Windows phone recovery tool.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

Dík za upřesnění. Počkám ještě pár dní, jaké budou ohlasy na upgrade a pak asi půjdu koupit a hned upgraduju. Pak už jen přenos dat ze starého (symbian) na nový (WP) telefon ale to už jsem si nastudoval.
vladap
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 12, 2015 22:42
Zařízení: Lumia 535 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vladap »

Mám problém: Před chvílí se mi ve Storu nabízely dvě aktualizace. OneDrive a ještě něco, co si nepamatuji přesně, ale vypadalo to, že to je něco oficiálního systémového a souvisí s úložišti. V historii Storu to teď na rozdíl od OneDrivu vidět není. Po aktualizaci mi to napsalo, že je potřeba telefon restartovat. Tak jsem ho vypnul a zapnul. A po najetí nefungují žádné aplikace nainstalované na SD kartě, i ikonky jsou prázdné. Dokonce se nedaří ani nové nainstalovat (mám v nastavení/inteligentní úložište směřováno vše primárně na SD). Přitom SD kartu systém vidí a normálně z ní čte i zapisuje (např. fotky).

Prostě to vypadá, jako by třeba změnili strukturu ukládání aplikací na SD a nenamáhali se to zkonvertovat.

Stalo se to taky někomu? Máte někdo tip, co s tím? Mně napadá akorát reformát SD karty, ale to mi přijde hodně nepěkné. Myslel jsem si, že takovéhle věci se MS nestávají...
vladap
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 12, 2015 22:42
Zařízení: Lumia 535 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vladap »

Tak jsem se díval na manželčinu L520 a to, co z problémů podezřívám je aktualizace "centrum zařízení 3.7.4.1" od MS.
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

kope píše:Tak to je potom divný. Zvlášť když 535 má mít kromě příjmu "klasického amerického" GPS i příjem signálu z ruského GLONASSu (v součtu víc družic-tím pádem lepší pokrytí signálem)
velmi odvazne tvrdenie. Moja BP aj DP sa zaobera GPS systémom a jeho testovanim a neznamena to, ze dvojdruzicovy system ti zaruci rychlejsi nabeh z pohladu zdvojnasobenia satelitov.
Kazdy system pouziva inu frekvenciu, kody a aj protokoly.
Cize ak GPS potrebuje min. 3 druzice na triangulaciu 2D polohy a GLONASS principialne tiez. Neznamena to, ze ak najdes 2 GPS a 2 Glonass satelity, ze z týchto 4ch sa da urcit 3D poloha. Skor by som povedal, ze poloha sa urci z toho rychlejsieho systemu, z ktoreho skor chyti satelity. V oboch pripadoch musi cip nacitat zo satelitov efemeridy a almanachy, aby mal predstavu o polohe prijimacov a tak mohol urcit svoju polohu.
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bery1970 »

jelikož jenom odeslání telefonu z czc do servisu trvalo 2 týdny (kontroloval jsem to na infomailu arvato), nabýval jsem dojmu že mt někam založili a zapoměli. již jsem se těšil že po 31 dnech si dojdu pro peníze. dnes došel mail z arvata, že mt je opraven a odeslán na prodejnu. mám smíšené pocity, zdali se radovat či obávat výsledku.
taky doufám, že nebude trvat dalších 14 dnů než dojde z czc na pobočku :roll:
drazic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř úno 25, 2015 18:37
Zařízení: Lumia 640 dual

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od drazic »

to tě lituju....já osobně jsem kupoval mobil jak jsem tu již psal na nokia-obchod a tam musím říct, že je rychlost až šílená na komunikaci a reklamace. V Uterý jsem si vyzvedl mobil....ve středu odešel displej,tak jsem ho další den ve čtvrtek poslal poštou na reklamaci ( odstoupení od smlouvy ) a dneska mi volal týpek že mi vrátí peníze. Vše po jednom dni. Rychlost a vyřízení super.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Já od nich ten tel mam taky, ale když jde o reklamaci, je to horší. Taky čekám už dva týdny :)
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kope »

lacikaboss píše:
velmi odvazne tvrdenie. Moja BP aj DP sa zaobera GPS systémom a jeho testovanim a neznamena to, ze dvojdruzicovy system ti zaruci rychlejsi nabeh z pohladu zdvojnasobenia satelitov.
Kazdy system pouziva inu frekvenciu, kody a aj protokoly.
Cize ak GPS potrebuje min. 3 druzice na triangulaciu 2D polohy a GLONASS principialne tiez. Neznamena to, ze ak najdes 2 GPS a 2 Glonass satelity, ze z týchto 4ch sa da urcit 3D poloha. Skor by som povedal, ze poloha sa urci z toho rychlejsieho systemu, z ktoreho skor chyti satelity. V oboch pripadoch musi cip nacitat zo satelitov efemeridy a almanachy, aby mal predstavu o polohe prijimacov a tak mohol urcit svoju polohu.
Je pravda, že už je to nějakou (poměrně dlouhou) dobu, co jsem ze systému GPS skládal zkoušku a taky je pravda, že to bylo v době, kdy k nám GPS technika teprve pronikala, ale řekl bych, že pokud čip dokáže přijímat (a současně zpracovávat) signál z obou systémů, tak minimálně na stabilitu signálu a přesnost to pozitivní vliv mít bude. Pokud se nepletu, tak určení polohy z GPS je v podstatě (a velmi zjednodušeně řečeno) aplikací protínání zpět, ne? A přijímači je pak jedno, jestli dva ze čtyř známých bodů jsou v jednom systému a dva v druhém, pokud si z nich dokáže "přečíst" a vzájemně zkombinovat potřebné údaje.
Viz třeba:
http://www.svetandroida.cz/jaky-je-rozd ... ass-201405" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale to už jsme hodně daleko od tématu L535. A taky je možné, že se pletu a v případě spolehlivých argumentů to klidně přiznám a posypu si hlavu popelem...
Mimochodem, co je to BP a DP? ;-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů