Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

tak to asi většina lidí jsou bl..ci :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Vetsina se odbyt nenecha.To jestli ty ano, tvuj problem a minus.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

jirko díky za tvůj užitečný statistický průzkum: většina lidí nenechá
a prosím tě soukromé zprávy piš do SZ: jestli ty ne je tvůj problém a mínus
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zadne zpravy pro SZ tu nejsou, probiha tu diskuze ohledne reklamace 535.Ty osobne si to procti nekolikrat, aby jsi pochopil podstatu veci a prav + kde je chyba.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dimm »

jak jsem už napsal,většině lidí se to nepovede vyměnit tlf.za nový a neznamená to že jsou to bl..ci,je to spíš o tom že se firmy budou bránit jak jen můžou,ale třeba se to časem změní,třeba tím že si spousta lidí přečte tohle vlákno
ale ty bys mohl vynechat ty tvoje osobní záležitosti co jsem citoval..jinak jsem nic nereklamoval,ani jsem se nepokoušel vrátit,takže nevím proč to píšeš..taky si to přečti víckrát ať pochopíš :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nikdo se branit nebude, pokud je predlozen zakon, sakra si to rozmysli, vyzkouseno nekolikrat v praxi.
Kdyz je nekdo nouma, tak je to jeho problem, ze si neumi vydobýt sva prava, tecka.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Me v emailu umlatili argumenty, klidne to sem zkopiruji. Prý nemam nárok, i když telefon se pokazil měsíc od koupě...

"výrobek jste zakoupila na FA 1051416935 dne 5.1.2015 prostřednictvím našeho internetového obchodu. Dle zákona jste měla možnost vrátit zboží bez udání důvodu do 14 dnů po převzetí zboží.
Tato lhůta již bohužel vypršela a nyní je možné požadovat pouze výměnu věci dle §2161 (jakost při převzetí), pokud se nepodaří vyloučit skutečnost, že by Vámi uváděná vada existovala již při převzetí věci a výměna celého výrobku nebude neúměrná vzhledem k povaze vady a nebo na provedení standardní záruční opravy a vrácení opraveného výrobku zpět k Vám.

§2106 Obč. zák Vám dává právo volby v případě, kdy byla smlouva porušena podstatným způsobem. To by bylo v případech, kdy by byla vada neodstranitelná, opakovaná, nebo by nebylo dodrženo 30 dnů na provedení záruční opravy a nebo by naše společnost o vadě výrobku věděla již před prodejem zboží vaší osobě. Žádná z těchto skutečností ale nenastala, proto v tomto případě byla smlouva porušena pouze nepodstatným způsobem a máte tak možnost požadovat řešení reklamace dle §2107 Obč.zák., tedy:

(1) Je-li vadné plnění nepodstatným porušením smlouvy, má kupující právo na odstranění vady, anebo na přiměřenou slevu z kupní ceny.

(2) Dokud kupující neuplatní právo na slevu z kupní ceny nebo neodstoupí od smlouvy, může prodávající dodat to, co chybí, nebo odstranit právní vadu. Jiné vady může prodávající odstranit podle své volby opravou věci nebo dodáním nové věci; volba nesmí kupujícímu způsobit nepřiměřené náklady.

(3) Neodstraní-li prodávající vadu věci včas nebo vadu věci odmítne odstranit, může kupující požadovat slevu z kupní ceny, anebo může od smlouvy odstoupit. Provedenou volbu nemůže kupující změnit bez souhlasu prodávajícího.

Sdělte nám prosím tedy co nejdříve, jakým způsobem si přejete reklamaci dořešit v rámci možností, které Vám dává zákon, tedy:

1) Záruční oprava výrobku

2) Žádost o výměnu výrobku - je zde vyvratitelná domněnka a prodejce (po vyjádření servisu) může vyloučit existenci vady při prodeji, pak je nárok opět jen na opravu.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Napsali mi, ze když nebudu souhlasit s opravou, vrati mi poškozený telefon se zamitnutim odstoupení od smlouvy.

Tak možná jsem idiot, ale nejsem právník, a i když jsem si ten zákon vyhledala, není zcela jasne, zda si zákazník muze vybrat řešení dane situace. Vmanevrovali me do toho, ze bud oprava nebo poškozený telefon a zdar. Uznávám, ze jsem z toho sama jelen, a jsem už dost nasrana.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Při nedodržené jakosti zboží při převzetí, ať už tím, že věc nemá dohodnuté či obvyklé vlastnosti, jakost, množství, nebo nevyhovuje právním předpisům na bezpečnost atd., uplatněné do 6 měsíců od převzetí zboží se spotřebitel nachází ve výhodném postavení, neboť ze zákona platí, že věc namítaným nedostatkem trpěla již v okamžiku převzetí. Prodejce by musel prokázat opak. K prokázání opaku ale nestačí pouhé obecné tvrzení např. o nedodržení zásad zacházení s věcí, ale ideálně prokázání opaku znaleckým posudkem.

Spotřebitel má právo na dodání nové věci, příp. jen její součásti, není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné. Pokud není možné věc či její část vyměnit, může odstoupit od smlouvy. Jiná je situace, pokud lze vadu bez zbytečného odkladu odstranit opravou a požadavek na novou věc by byl nepřiměřený (např. zapošít malou dírku ve švu), pak má spotřebitel právo na opravu. Právo na slevu náleží spotřebiteli vždy, pokud neuplatnil jiné právo.

EDIT: Tady je docela pěkně popsaná modelová situace :) http://www.jaktak.cz/jak-reklamovat-zbo ... akupu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
-JirkaT-
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 30, 2015 9:58
Zařízení: Huawei G6 LTE

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od -JirkaT- »

Tak do tohoto vlákna ještě písnu o zkušenostech s L535 DS. Lumii 535 DS jsem tedy vrátil a mám momentálně (než pořídím vyšší řadu) L520 a řeknu Vám je to sakra rozdíl. Úplně si chrochtám blahem jak spolehlivě reaguje displej (dotyková vrstva) na příkazy. Právě to teď můžu ideálně porovnat. Všechno funguje, nejlíp to je poznat třeba ve hře Archer, konečně si tu hru zahraji bez nervů.

Lidi radím Vám nekupujte tento nedodělek a kdo L535 má a něco se mu nezdá v souvislosti s dotykovou vrstvou, vraťte to pokud můžete a doporučte ostatním kolem sebe nekupovat. Opravdu to není v pořádku! Možná, snad pozdější revize ano, až to opraví, teda jestli.

Raději si pořiďte kvalitní starší kousek Lumie ještě v režii Nokie. Většinou dostanou všechny aktualizaci na W10 a prosím, nehleďte na počet jader procesoru, to u WP opravdu není až tak podstatné.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

No rada bych tu L535 vyreklamovala, Max ji ještě dvakrát vratim. O problémech s dotykem se vseobecne ví a Microsoft to potvrdil, takže si prodejce nemá co hrát na to, ze se vada neprojevila a podobne. Ta vada tam je a tečka. A pokud vím, tak jako zákazník nemam povinnost cekat x měsíců na to, zda to náhodou opravi nějaký update. Chyba tam je, je tam ted a mam právo mít funkční telefon okamžitě.
Taky píšu z L520 a celkem si chrochtam, úplně jsem zapomněla jak reaguje, za tu dobu co jsem mela 535.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Ještě nějaký materiál, který bych si detailněji prostudoval a můžeš s ním argumentovat.

Občanský zákoník rozlišuje vady odstranitelné a vady neodstranitelné. Neodstranitelnou je taková vada, která znemožňuje věc řádně opravit, a dále se za neodstranitelnou považuje taková vada, která je sice odstranitelná, ale prodávajícím nebyla včas odstraněna.

U neodstranitelných vad je určující povaha vady, neboť se rozlišuje, zda vada brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, nebo zda se jedná o neodstranitelnou vadu, která ovšem řádnému užívání věci nebrání. Pokud se na věci v záruční době vyskytne neodstranitelná vada bránící řádnému užívání věci, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Pokud se na věci v záruční době vyskytne neodstranitelná vada, která nebrání řádnému užívání věci, má kupující právo na výměnu věci nebo přiměřenou slevu z ceny věci, nebo může od smlouvy odstoupit.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Musím ovšem říct, ze nejsem vůbec nadsena z toho, byt ctvrt roku bez telefonu. Tuhle lumiu jsem mela dat mamce, která ted taky musí cekat, až mi z reklamace vrati tu 535. Prijde mi dost posahane, ze zákazník musí cekat takovou dobu, aniž by mohl věc používat. 3x cekat měsíc, než muzu zazadat o vrácení peněz je fakt masakr, kor když ten telefon mel vad víc - nedungoval řádně dotyk a pak odešel cely displej komplet.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Jinak ted jsem zkoušela multitouch test na 520ce, a jsem uprimne v šoku. Ze to bude lepai jsem čekala, ale o tolik?! Naprosto bez problemu pozná dva i tři prsty nalepene na sobě. 535 stačilo prsty přiblížit a slus... Takže po reklamaci zkusím test a když to nebude lepší, posílám znovu..

Tohohle s 535 dosáhnout prostě nelze..
Přílohy
wp_ss_20150215_0003.png
Touch test
(27.26 KiB) Staženo 630 x
Davis
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 16, 2015 22:52
Zařízení: L535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davis »

taky sem si pořídil Microsoft Lumii 535 myslím si že nebyla extra vada v dotykovém displeji, možná jen při psaní na MSNGERU občas to připsalo navíc 3 písmena, strašně se mi zalíbila, jelikož sem měl zatím jen androida a WP je něco jiného, třetí den sem se vzbudil a displej byl nefunkční. V prodejně mi telefon jeden prodávající vyměnil. Byl sem rád že mám novej a zcela funkční, ta šlapala ale když sem dorazil z běhu, ruce sem mel vlhké a displej byl zcela neovladatelný, otevírání aplikaci probíhalo bez mé asistence a psaní také, dnes sem ho byl odnést, že je vada v dotyk. displeji. Bylo mi řečeno že obchody Planeo nevrací zboží do 14 dnu bez udání důvodu, to vědět ,tak si ho pořídím jinde...ještě k tomu jsem se ptal jestli jde přikoupil si pojištění, pán mi řekl že to není možné, pak jsem se zeptal vedoucí a ta se mě z hrůzou zeptala jak je možné, že mi řekl, že to nejde.. DOUFÁM ŽE HO OPRAVÍ, pokud to půjde, nechtěl jsem jiný telefon ,protože ta l 535 má dobrý fotoaparát, jak přední tak zadní.
Pokud mi vrátí peníze nejspíš koupim Lenovo A606, i kdyz sem androida nechtěl :???:
lacikaboss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: stř led 14, 2015 21:16
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od lacikaboss »

takto lacno sa nechat odbit. :-/ Pre planeo neplatia ine zakony!
Davis
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 16, 2015 22:52
Zařízení: L535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davis »

i vedoucí říkala že se musí odeslat, ale že se pokusí to uspíšit
Pancho159
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 07, 2015 21:57
Zařízení: HTC Desire C

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pancho159 »

Vrácení bez udání důvodu platí pro všechny, ale ne vždy. Platí to pouze pokud si objednáte zboží přes internet a doručí vám ho domu (pošta, kurýr) nebo ho vyzvednete na výdejním místě.
Pokud koupíte zboží v "kamenné prodejně" nebo si ho tam vyzvednete, máte možnost si ho vyzkoušet a vrátit hned na místě, po dvou týdnech však nikoliv.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Trošku tě poopravím, lhůta 14 dní se vztahuje na každou objednávku uzavřenou elektronicky, je úplně jedno, jaký si zvolil způsob dopravy/vyzvednutí....
Pancho159
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 07, 2015 21:57
Zařízení: HTC Desire C

Re: Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pancho159 »

Mea culpa, ano, máš pravdu, teď jsem přočetl zákoník. Díky za opravu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů