Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
baumiester
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 01, 2013 19:56
Zařízení: Htc ONE

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od baumiester »

Tak už mám DS také doma, mám na chlup stejné sestavení jako imperator, ale při porovnání mé lumie s jeho na videu je to nebe a dudy. Probuzení dvojklikem funguje tak 9 krát z 10 pokusů a to ikdyž leží telefon na stole. V multitouch testu jsou i dva prsty úplně stabilní, při přidání třetího je vidět zaváhání. Jediné co pozoruji je drobné trhání na úvodní obrazovce a menu. Na twitteru někdo radil nalepit na displej tempered glass prý to pomáhá, ale to už jsou takové punkové řešení :tlem:
rikardo
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob led 10, 2015 23:26
Zařízení: LG G2
Bydliště: okr.Louny

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rikardo »

Tak to vypadá,že už je venku nová oprava...

http://www.windowsblogitalia.com/2015/0 ... uchscreen/" onclick="window.open(this.href);return false;

Snad to bude vyřešeno...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

napravo by to malo byt po fixe ale mne to pride ako stale dost trhane... s 520tkou sa to nemoze ani rovnat...

inak sa tam vobec nepise o aku verziu aktualizacie sa jedna ani nic...

pozeram viackrat to video...jediny rozdiel tam je ze pri dvoch prstoch sa nezlievaju dokopy tie kruzky... ale pohyb je trhany... inak ja som az take zle ako na videu vlavo to nemal... skor take ako je napravo...ale to podla mna nie je ok...stale trhane... 520tka je oproti tomu nebe a dudy
JiříK1
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 12, 2015 17:07
Zařízení: lumia 535

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JiříK1 »

amentma píše:Skusil som test z toho videa https://m.youtube.com/watch?v=4tQPcYQAWU0" onclick="window.open(this.href);return false; appka je dostupná v Store. http://www.windowsphone.com/s?appid=9fd ... e7d1fa76f8" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprava sa to u mňa presne ako na tom videu: Pri jednom prste sú problémy hlavne v spodnych rohoch, pri viac prstoch to blika krížom krazom ako na diskoteke. Napodiv pri bežnom pouzivani mi to až tak nevadilo, iba pri zoomovani IE to je tragédia. V každom prípade vratim aj môj, prestavam veriť tomu ze to bude SW chyba...


Aplikace vyžaduje A všimli jste si někdo,že appka ve store vyžaduje jiné rozlišení než je 960 x 540 u lumie 535
nemohl by zde být zakopaný ten pes???

HD720P (720x1280)
WVGA (480x800)
WXGA (768x1280)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Pokial ti cely telefon reaguje zle myslim ze v tom to nebude - touch v apke zodpovedá skutocnosti
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Jirka_t píše:...
Že by ty problémy souvisely s (pro Lumie) neobvyklým formátem 540x960 displeje? Pokud by to byl SW (FW+OS) problém, další aktualizace by to měly opravit (věřím že na nich v MS usilovně dělají). Proto bych nějaký čas počkal...
...
Použil jsem část textu, který jsem psal před pár stránkami...

Ono to může blbnout (ten nezvyklý formát displeje) nejen v té aplikaci, ale v celém SW (OS+FW)...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

je to mozne ale nemusi to byt...kazdopadne...aka je vystupna kontrola zariadeni pred zabalenim do krabicky ? pripadne ladenie OS prebiehalo na com a ako ? je to dost vysoky trapas a neospravedlnuje to ani nizka cena pristroja
Uživatelský avatar
Foxl
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Foxl »

O tom rozliseni uz jsem tu psal a myslim si to same. Zkuste nekdo nejaky program ktery ukaze HW telefonu a 5 apk ze 6 vcetne antutu hlasi u lumie 535 rozliseni 840 x 400. A ty berou info ze systemu, jestli se nepletu. Pak by to odpovidalo SW problemu a nestandartnimu rozliseni.
Kruzitk0
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 10, 2015 13:05
Zařízení: iPhone 4

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kruzitk0 »

Microsoft v tom má prostě bordel, na internetu se psalo že bug u Lumie opraví aktualizace Denim. Najednou to má opravit nějaká extra aktualizace ? A už vůbec nechápu proč na jejich stránkách nemají o tomto problému nějak viditelně něco napsaného, takhle jsou lidi dezinformovaní a nevědí jestli čekat nebo to vrátit. Prostě první Microsoft Lumia a mají to celé na háku.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Mna ako zakaznika vonkoncom nemusi zaujimat kde je chyba ale iba to ze to nejde ako by malo... povod chyby moze zaujimat tak geekov :D kazdopadne ak by to bolo iba tym rozlisenim tak oprava by mala trvat do jedneho dna - resp. hodiny.
to mi ale chcete povedat ze MS do firmwaru nenahral spravne rozlisenie ? :) ba dokonca ani sam system ho nema spravny ? c`mon :grin: takto sa vstupuje do sveta vyrobcov hw a sw 2v1 ? :)

Kruzitk0 mas pravdu : dnes som obe telefony vratil...a najskor zoberiem L730 - listoval som fora a malokedy sa najde nejaky bug na nu jedine to dvojite poklepanie...ale to nejde stopercentne ani na 820,1320 atd...takze to beriem...

Inak 21. ma byt MWC konferencie a teoreticky tam maju predstavit nejake nove telefony...ale ma byt za nou este nejaka dalsia konferencia MS ? kde by ich mohli predstavit ak to teda nebude toho 21eho ?
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Peete »

Tak jsem to nakonec vzdal a obě Lumie 535 u Mironetu stornoval. Raději dám přednost dvěma L735. Barvy budou stejné a cenový rozdíl mi ani tak nevadí. Jedná se o dárky a neteře si určitě nepohorší, vědí jen o těch L535 :-) A počítám s tím, že si ji také nakonec pořídím, pokud tedy nepodlehnu vzhledu L830 :-D

Vše okolo L535 budu sledovat a držím jim v MS palce a snad se pro příště ponaučí :-/
p.a.c.o
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 11, 2015 12:48
Zařízení: Lumia 535 nahradila Lumia 640

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.c.o »

Takže už jsem taky majitelem a musím říct, že sem podle ohlasů některých zde chtěl objednávku zrušit. Nakonec jsem tak neučinil a myslím, že budu spokojen. Multitouch test je o dost lepší, než jak ukazují některá videa a jeden a dva prsty telefon bere úplně v pohodě. Tři už sice moc nechce, ale doteď sem nějak nepochopil, na co jsou tři prsty při ovládání dobré. Jinak je telefon pěkněj a zatím jsem s ním spokojen, tak uvidíme. Verze fw a tak dále mám stejný jako Foxl, taky mám SS verzi.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

p.a.c.o : jasne tri prsty nie je potreba aj ked malo by to brat aj 5 prstov ale to by mi nevadilo vobec...nech su to len 2... podla toho co som ale videl na tom talianskom videu to nie je aj tak v poriadku...akokeby bral swipe z jedneho prsta tak z druheho a prekladal to a nakoniec to ide akoze plynule...ale nejde...skusal som si to na 520tke... neviem ci si mal predtym nejaky wp telefon - pokial nie tak sa ti to moze zdat okej...ak by si mal tak by ti to prislo akoked prejdes z plynuleho androidu na nejaky lowend ktory laguje...uz aj oproti 520tke to vyzera zalagovane a nezaujima ma ci to je alebo nie je rozlisenim alebo cim to je...bol by to vysloveny downgrade aj ked by to mal byt vyssi model..
p.a.c.o
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 11, 2015 12:48
Zařízení: Lumia 535 nahradila Lumia 640

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.c.o »

Jako je fakt, že nemám moc s čím srovnávat, přecházím z Androidu 2.3.6 a prostě tohle se mi zdá dobré, až teda na ten výběr ve storu :D
Machy_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 14, 2014 6:37
Zařízení: Lumia 930 & 435 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Machy_CZ »

No, tak musim pridat poznatky po několika dnech... když mi telefon přišel, převládalo zklamani, hlavně z posr****ho dotyku, nainstalovala se aktualizace a nepomohlo to....

Ale abych řekl pravdu, zdá se mi, že se to dost zlepšilo časem.... zezačátku se mi dost často stavalo, že se mi znak napsal dvakrát nebo vůbec a ted se to téměř nestava.... problém byl i zadat heslo odemykaci obrazovky a ted uz je to ok...

o zadne aktualizaci co by se mezitím nainstalovala nevim... mam DS hardware 3.0.0.0
kvapa94
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 12, 2015 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kvapa94 »

Zdravím,
Nyní vlastním Samsung Galaxy S3. A tak nějak jsem se rozhodl, že přejdu na Windows. Původně jsem si chtěl pořídit novou Lumii, ale tohle je tedy dost zarážející. Prosím tedy majitele tohoto telefonu o informace, jak moc tento problém stěžuje běžnou práci s telefonem, popřípadě hraní jednoduchých her a také zda jim nějaký update problém vyřešil nebo až budou nové jak to vypadá. Díky :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Kúp si ľubovoľnú inú lumiu ak si chceš poskusat wp a keď sa ti bude páčiť tak si kúpiš nejaký vyšší model - tento by ta zbytocne mohol odradiť
kvapa94
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 12, 2015 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kvapa94 »

No já mám právě Windows už dost ošahaný, telefony s ním má v mém okolí hodně známých. Samsunga jsem kupoval, kolem osmi tisíc asi před rokem a půl a hodně často se systém zanáší, takže celkem často reinstaluju. A Windows mám právě na všem, tak ho chci i v mobilu a hodně mě láká ta cena, také to že oproti např. 630 má blesk a automatickou regulaci jasu. Nejsem příliš náročný uživatel. V mobilech mám vždy pár jednoduchých her a potřebuji hlavně občas na internet a nějaké momentky.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Chapem ale co sa týka dotyku je na tom 535 najhoršie a to som mal 520,820,920,1320 atd... Takze hovorim vyber si hocičo iné a nehľaď tak na cenu
vladap
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 12, 2015 22:42
Zařízení: Lumia 535 DS

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vladap »

Mám od minulého týdne 535 DS. Začátek vypadal podle nejčernějších scénářů - už jen scrollování textu podmínek při instalci bylo hodně trhané a nepřesné, při pohybu v nastavení se mi pořád omylem místo scrollování spouštěly volby a když jsem zadával heslo k WiFi, tak se kolega v práci divil jak to mačkám, že mi těch pár znaků trvalo minutu.

Ale jinak to celkem šlo. Večer jsem dal kompletní aktualizaci na 8.10.14226.359 a nevím, jestli to bylo tím, nebo jsem se dokázal přizpůsobit, ale teď s ovládáním vesměs nemám žádné problémy, nic se mi omylem nespouští, píšu pohodlně bez chyb, z telefonu jsem nadšený a vracet ho nebudu.

Ano, když spustím Multitouch test, tak to po chvilce začne ukazovat podobné nepěknosti, ale schválně jsem to zkusil i na manželčině L520 a tam se zas po chvilce tahání prstů dotyky ztrácí. A sama si na nic nestěžuje.

Tipuji to na HW vadu, která se dá částečně potlačit softwarově. Část už zvládli, možná to ještě doladí. Ale i kdyby ne, tak mně to takhle naštěstí pohodlně stačí. Já od dotyků nečekám absolutní přesnost, narozdíl od laserové myši a pořádné klávesnice u PC. A podobně složitá zařízení mají holt vždy nějaké chyby. Když slyším, na co pořád nadávají kolegové s Androidem, tak prostě dokonalost po všech stránkách bohužel neexistuje. A L535 je aspoň za rozumnou cenu, až museli v MS uměle omezit video, aby to nebylo příliš výhodné. ;-)

Předestírám, že toto je můj první smartphone. Předtím jsem měl 10 let Sony J6 a pak dvě nejlevnější Nokie. Telefon obecně moc nepoužívám a tak mi L535 s dvě SIMkama vydrží v pohodě 3 dny.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů