Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Rebecca
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 20, 2014 18:41
Zařízení: Lumia 620

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od Rebecca »

Dobrý den, mám krátce Lumii 620, je to úplně jiný systém, než předchozí Nokie se Symbianem. Neskutečně mě rozčiluje několik problémů, na které nemohu přijít:

1) seznam aplikací je řazen pod sebou, takže když mám staženo hodně aplikací, pořád jedu směrem dolů. Je to zdlouhavé, i vyhledávání a neustálé poklikávání mě otravuje. Lepší a přehlednější by byly dlaždice, odhaduji, že by se vešly tak 4 vedle sebe, ale nemohu najít, jak to udělat.

2) kde se najdou profily, jsem zvyklá dávat si na noc Tichý, pak třeba Jednání, Venku atd. Zde k nenalezní! Jediné, co jsem objevila, je jakýsi podivný režim v letadle, ale pak se mi nikdo nedovolá ani nemůžu přijímat zprávy.

3) jak zmenšit animovaná okna v základní nabídce, aby se zmenšila všechna najednou a nebylo potřeba je zmenšovat po jednom. Chci si tak zpřehlednit obrazovku a umístit vedle sebe více oken.

4) kalendář zobrazuje den jen zkratkou, vůbec nepíše ani měsíc, ani rok. Jak udělat, aby vše vypsal, a to včetně plného názvu dne?

5) lze změnit písmo v animovaných oknech, aniž by se měnilo v celém telefonu?

6)lze změnit velikost písmen na klávesnici? Vždyť se na tom vůbec nedá psát, je to mrňavé, i když si dám telefon "naležato". Neustále si pletu písmenka.

7) protože hodně píšu SMS, rozčiluje mě, že přístroj neukazuje, kolik znaků zbývá do konce jedné SMS. Dá se to nějak napravit?

8) Je možné dát jinou barvu pod animovaná okna a pod seznam aplikací? Černá se mi nelíbí, chtěla bych zkusit i jiné barvy. Díky všem pokročilým uživatelům za pomoc! PS: trochu jsem to zpřehlednila 8-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od Simon »

Z tvojich dosť chaotických otázok(keby bola každá na nový riadok vyznal by som sa v tom lepšie) sa pokúsim v skratke odpovedať.
1-7 odpovede nájdete tu na fóre.

Zdĺhavo
1. Na to je zoznam aplikácií radení abecedne, stačí kliknúť na písmo, zobrazí sa ti celá abeceda a keď vyberieš K zobrazia sa ti všetky aplikácie pod týmto písmenkom.

2. Profily nejdú, Buď máš normálny, tichý alebo úplne utlmený.

3. Zmenšuješ ich po jednom, takto si môžeš prispôsobiť plochu a každému oknu dať potrebnú veľkosť, záleží čo naňho chceš zobrazovať (3 veľkosti dlaždíc).

3. (zase?) Najväčšia dlaždica by to asi spraviť mohla nie? Respektíve chronos calendar.

4. Nie, pokiaľ myslíš písmo na dlaždiciach?

5. Zdá sa mi že nie, pokiaľ nemáte prsty ako Hulk tak nevidím v tom problém že by to bolo malé.

6. Neviem ako tebe ale mne vždy ukazuje pred 160 znakmi koľko už mám napísané.

7. Čierne alebo Biele pozadie
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od murder »

Holka nešťastná, vybrala si hodně špatně, Lumia 620 je příjemný telefon, ale dle tvých dotazů systém Windows Phone není vůbec pro tebe.


Ať jen nekecám na všechny tvé otázky se dá odpovědět NE.


1) seznam aplikací přidá po nainstalování 45aplikace abecedu, kde klikneš na písmeno a skočí to v seznamu na něj.


2) profily nejsou, rychle lze kliknout na tlačítko hlasitosti, pak na displeji zvolíš vibrace / zvonění a vibrace


3) jen po jednom


3) kalendář jinou aplikaci kalendáře (chronos, week View 8...)


4) ne


5) ne - mám zednické ruce a píšu v poho, jde o zvyk


6) myslím že ukazuje až se přiblížíš 160 znakům, ale nevím určitě nesleduji...


7) můžeš bílou...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od tslany »

1) Po určitém počtu aplikací se zobrazí písmenný seznam, pomocí kterého lze rychle přecházet na počáteční písmena aplikací.
2) Profily tak jako na starých telefonech bez systému neexistují.
3) Jen po jednom.
Podrhé 3) K čemu má livetile kalendáře vypisovat rok? Přeci nejsem cestovatel v čase abych si ho nezapamatoval :) Měsíc se normálně zobrazuje na lockscreenu a nebo při otevření kalendáře.
4) Písmo nelze změnit vůbec.
5) Nelze.
6) Ukazuje, když se přiblížím ke konci jedné SMS (při 130 resp. 60 s diakritikou)
7) Lze měnit téma černé a bílé.

Edit: sakra, to se příště nevyplatí psát při sledování Doctor Who, pak jsem nejpomalejší a otázky jsou již zodpovězeny :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od mimonaut »

Od toho řazení aplikací máš domovskou obrazovku, tam si můžeš ty používané aplikace poskládat jak chceš, když použiješ malé dlaždice, vejdou se přesně 4 vedle sebe. Seznam aplikací je spíše doplněk, aby ses dostala i k aplikacím, které tak často nepotřebuješ. Mimochodem, po nainstalování určitého počtu aplikací se seznam rozřadí pomocí počátečních písmen a když na některé klepneš, objeví se abeceda díky níž můžeš skočit na kteroukoliv pozici v seznamu.

Profily jako takové nejsou, ale třeba nedávno jsem psal o aplikaci quiet hours, která by mohla tvůj problém vyřešit.

Dlaždice najednou zmenšit nejdou, ostatně nevím proč by měly jít.. Každou dlaždici si nastavím podle toho, co potřebuji vidět víc.. např. u weekview si nastavím velkou širokou, u telefonu mi stačí malá...

Otázce s kalendářem vůbec nerozumím, v kalendáři je buď měsíční, nebo denní, případně seřazený pohled. Pokud ti vestavěný kalendář nevyhovuje, opět mohu doporučit podívat se po jiném, ať už WeekView, Chronos, nebo třeba SuperCalendar

Písmo měnit (chválabohu) nejde, je to součást vizuálního stylu ModernUi. Co ti na něm nevyhovuje?

Klávesnice změnit na větší nejde, ale doporučím si stáhnout český našeptávač, který alespoň do začátku s psaním hodně pomůže - dokáže opravovat překlepy, doplňovat diakritiku atd. - zcela automaticky. Holt sis zvolila nejmenší WP telefon, tam je ta klávesnice malá.. Ale věř, že jde o zvyk, taky jsem dělal chyby..

Našeptávač ti pomůže i při psaní SMS -vsadím se, že když se jej naučíš používat, budeš psát SMS rychleji než kdy předtím.
počet SMS znaků se samosebou zobrazuje, jen se ukáže až když napíšeš cca 70 znaků.

Barevné téma lze (chválabohu) změnit pouze na černé, nebo bílé + 1 barva zvýraznění (dlaždice, aktivní prvky apod..)
Rebecca
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 20, 2014 18:41
Zařízení: Lumia 620

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od Rebecca »

Díky všem, moc jste mi pomohli. Psaní mi na Lumii opravdu nejde, písmo je pidi. Nejspíš si pořídím dotykové pero nebo něco podobného...mám Lumii tři dny, asi jde o zvyk. Co se týče SMS, neukazuje mi nic, žádný počet znaků, nedá se to někde nastavit? Nechci zbytečně platit za dvě a více SMS. S tím kalendářem - rada Simona - jsem to moc nepochopila, mám velkou dlaždici, ale stejně se v ní zobrazuje jen zkratka, telefon se nenamáhá mi tam vypsat celý datum. Zkusím si stáhnout jinou aplikaci, která mi to vypíše celé. Co se týče přehlednosti v Seznamu aplikací, stáhla jsem si App Folder, ale funguje nějak podivně, sice se tam dají dát aplikace, ale zůstanou mi v Seznamu, který je tím stále totálně nepřehledný, takže jsem si moc nepomohla. Pro Lumie má přijít nová aktualizace Nokia Black, a tam by mělo být vytváření složek nějak pořešeno. Tak uvidím po aktualizaci, zda se to zlepší. Asi jsem si fakt vybrala blbě. Kamarádka mi ukazovala mobil s Androidem a je to přesně to uspořádání, které by mi vyhovovalo. Na druhou stranu je telefon docela rychlý, dotyková obrazovka funguje spolehlivě. Ale je pozdě bycha honit, musím si na to nějak zvyknout. A můžu se uživatelů zeptat, proč jste si vybrali tento systém, a co hlavně na telefonu děláte? Přijde mi, že se kvůli každému prdu chce připojovat na NET. Nakonfigurovala jsem ho pouze pro domácí wifinu, žádný jiný internet nemám, takže řadu aplikací nemůžu používat, když s telefonem pochoduji mimo domov.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od mimonaut »

Prosímtě čti pomaleji a důkladněji..
¨
Když chceš mít apliakce v mřížce, nasázej si je jako malé dlaždice na domovskou obrazovku - vejdou se tam čtyři vedle sebe.. Ty co pouužíváš často.

V black update je možnost použít appfolder, který ti dovolí dát na domovskou obrazovku dlaždici s ikonami aplikací a po rozkliknutí se objeví seznam. Tak to prostě je.

počet znaků v SMS se zobrazí PO NAPSÁNÍ 130 ZNAKŮ (70 pokud používáš diakritiku a nemáš zapnuté omezení znakové sady) pod okýnkem ve kterém píšeš zprávu.

A ano, smartphone používám především kvůli připojení na internet. Tak to prostě je. U každého smartphone.

EDIT: jak bys třeba chtěla zjistit předpověď počasí, nebo se podívat na facebook, poslat mail, nebo zálohovat fotky ihned po vyfocení bez internetu? Ostatně i hry jsou zábavnější, když můžeš soupeřit s reálnými lidmi. A když jedu tramvají a nudím se, přečtu si smartmania.cz, nebo někomu poradím :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od htcjirka »

Co se týče SMS, neukazuje mi nic
Ale ukazuje,ale az po napsani napr. 131 znaku a v pripade pouziti diakritiky pri napsani 60 znaku.Drive to je zbytecne a neni potreba.
sice se tam dají dát aplikace, ale zůstanou mi v Seznamu, který je tím stále totálně nepřehledný
Slozku z aplikacemi si muzes dat na plochu a navic poradi aplikaci v dane slozce si muzes prohazet jak se ti zlibi.
žádný jiný internet nemám, takže řadu aplikací nemůžu používat, když s telefonem pochoduji mimo domov.
Tak je to dnes s kazdym smartphone,ikdyby mel Android ci iOS.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od murder »

Tak net, chtějí všechny chytré telefony. Používám ho při práci, organizace času, mail, internet. S rodinou hodně SMS.

Proč tento systém, napíšu jak to citim já. Rychlost, stabilita, nemožnost zasekáni, aplikací sice méně, ale o to vyšší procento funkčních, vše co jsem potřeboval jsem našel. Jo profily jsem taky používal, mohly by být, ale naučil jsem se... Se svou pazourou jsem používal L620 dlouho, klávesnice mi nevadila.

Používal jsem telefony s Androidem a právě pro výše uvedené jsem je opustil. Stabilita, rychlost šla pomalu do pryč... Aplikací miliony, ale šílený procento nekvalitních. (teď to schytám od příznivců Androidu)
Aplikace na složky funguje tak, že vytvoříš složku, naplníš ji programy a tu pak připíchneš na plochu.
Do seznamu aplikací se fakt tak často neleze, vše důležité máš na ploše.
Stáhni si v nastavení klávesnice český slovník, označíš ho a on přijde jako aktualizace, nestahuje se hned. Uvidíš že psaní s ním je hračka, většinou píšu jen dvě tři písmena ze slova, učí se tvá často používaná slova a ty nabízí na začátku. (vyznání manželce o třech slovech píšu jen jedním stiskem M a zbytek jen potvrdím...)
Rebecca
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 20, 2014 18:41
Zařízení: Lumia 620

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od Rebecca »

Odpověď na dotaz, proč chci měnit písmo v animacích - písmo v animovaných dlaždicích jsem chtěla jiné, protože si ráda hodně přizpůsobuji telefon a experimentuji se vzhledem. U Lumie toho mnoho nejde, v podstatě pouze zamykací obrazovka - umístila jsem si vlastní obrázek - tu vidím asi vteřinu, než z ní odjedu do hlubin telefonu, takže to moc individuální efekt nemá, pak barva animovaných oken a černé či bílé pozadí - pro kreativce nastavení spíše nepřátelské. Na druhou stranu lze stáhnout řadu aplikací např. na úpravu fotek, v tom se dost vyžívám, nebo na vytváření vyzvánění. Oceňuji velmi.

Aplikace, které hodně používám, jsem si už dala do animovaných oken, ale stejně je mám v Seznamu aplikací. Už teď tam má třicet aplikací, což teprve za měsíc ..chtěla jsem, aby byl tento Seznam aplikací sám řešen jako dlaždicový systém, případně jako složky, do kterých se aplikace přesunou, ale zjevně nelze...budu tedy rolovat a rolovat...občas zapomenu, jak přesně se aplikace jmenuje, takže ani vyhledávání moc nevyužiju. Líbilo by se mít např. složku NOKIA, kde by byly všechny věci od Nokie, nebo Fotostudio, kam bych zase umístila aplikace ohledně úpravy fotek a další. V App folder je sice mám, ale zkopírované, v Seznamu mi trčí stále...

Existuje nějaké levné připojení na NET, když jsem s mobilem venku? Nevím, zda to půjde napsat konkrétně, abychom nedělali reklamu..ale aspoň napovězte, prosím...chci telefon využívat plně. Děkuji i za předchozí odpovědi, skoro to nestíhám číst a jsem nadšená, že existuje fórum, kde nemusím čekat na odpověď měsíc :grin:
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od murder »

SMS nastav v síť+ znaková sada na omezená, ať neposíláš zbytečně krátké SMS s diakritikou. Znaky se zobrazí až při delší SMS, každopádně poznáš že píšeš už druhou...
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od murder »

Schválně jsem to zkusil počítadlo znaků v SMS se zobrazí až se 130 znakem
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od htcjirka »

Vzdyt to je v poradku.To uz jsem psal a kdyz pises s diakritikou tak pri 60 znaku.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od murder »

Aha mi uteklo ;) v té záplavě slohů.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od Simon »

Ospravedlnujem sa, ohladne vstavaneho kalendaru. Myslel som ze to tak je, ja osobne som ho jikdy nepouzival takze som sa pomylil. Použivaním aplikácie nahradíte kalendár a získate lepšie zobrazenie a prehlad.
Rebecca
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 20, 2014 18:41
Zařízení: Lumia 620

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od Rebecca »

Aplikaci na složky mám, díky. Stáhla jsem si jich několik, vyzkoušela a tuto jsem si ponechala. Nicméně i když mám aplikace ve složce, tak mi stále trčí v Seznamu aplikací. Možná to chce vypnout - zapnout telefon, nevím, používáte to někdo? Má to tak být? Představovala jsem si, že se mi aplikace přesunou do složky a v Seznamu už nebudou.

Dostala jsem zde od někoho radu na našeptávač, který doplňuje slova, když píšu SMS. Dá se doinstalovat, měl by někdo link? Na heslo "našeptávač ke stažení" mi toho počítač moc nenabízí.

Poprosím o vysvětlení: jaký je rozdíl mezi našeptávačem a T9? Dá koupit za malý peníz, ten jsem našla.

Omezenou sadu znaků mám nastavenou, našla jsem radu v jednom fóru, takže jsem využila :grin:
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od murder »

Jak fungují složky jsem ti už psal, stejně tak i kde najdeš český slovník link na něj není. T9 nekupuj. Našeptávač nabízí celé slovo podle počátečních písmen. Napíšeš "nas" a nabídne to "našeptávač" a podobná slova...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od mimonaut »

Na složky aplikací se vyprdni. Nelze dosáhnout to co chceš.. Již jsem dvakrát radil - používej maximálně homescreen - tam si malých dlaždic můžeš někam dolů dát nespočet.

Našeptávač stáhneš v nastavení / klávesnice. Tam si dáš stáhnout češtinu a po stažení si zvolíš, co všechno má slovník dělat - opravovat, doplňovat apod.
Rebecca
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 20, 2014 18:41
Zařízení: Lumia 620

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od Rebecca »

Délka SMS se už začala zobrazovat, toto v pořádku:-) Našeptávač díky radě od mimonauta stažen. Takže budu dál očuchávat a zkoumat ;-) Kdyby se náhodou chtělo někomu napsat mi sem nějaký tip ohledně levného netu do mobilu, budu moc ráda!Nejsem podnikatel, nemůžu si dovolit platit hodně.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Lumia620 zobrazení seznamu aplikací a další

Příspěvek od Simon »

No záleží akého máš operátora, či paušál alebo kredit. No a vlastne na základe tvojho operátora sa odvíja aký internet do mobilu a koľko zaňho chceš dať = koľko dát môžeš za mesiac použiť.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů