Nokia Lumia 520 - kontakty

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Matres
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 18, 2014 10:04
Zařízení: Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Matres »

Zdravím Vás,
chcel by som sa podeliť o svoje skúsenosti a zároveň Vás poprosiť o Vaše skúsenosti. Ako som sa dostal k tomuto telefónu hádam za celý život som nestrávil toľko času ( asi dva dni) s nastavovaním a riešením telefónu. Nadával som jak pes, že to nie je smartphone ale idiotphone. Začalo to tým, že som chcel dať nejakú mp3 ako zvonenie. Kým pred 10 rokmi stačilo cez bluetooth poslať a nastaviť, pri chytrom telefóne treba cez kábel z pc poslať mp3, aby som to mohol nastaviť ako zvonenie. No možno to ide aj nejakou aplikáciou, ale ako pre človeka, ktorý prvýkrát sa bližšie zoznamuje s tzv. chytrým telefónom som bol z toho rozčarovaný. Ďalšia vec, že som musel vypnúť asi "sto vecí", ktoré nenápadne sa chcú spájať s mojim telefón, odosielať moje údaje a pod.

Ale to o čom chcem písať kontakty. Potreboval som presunúť zo starého telefónu Nokia x2 00 asi 700 kontaktov. Na jednoduché presunutie cez zálohu z pc som mohol zabudnúť. Ok tak som využil zabudovanú aplikáciu v Lumii prenos dát. Cez bluetooth som preniesol dáta, že super. Ako som tak začal pozerať kontakty, tak asi 98% kontaktov sa presunulo bez telefónneho čísla. Skúšal som to znova a stále nič. Paráda. Tak som strávil pár hodín s tým, že či neexistuje nejaká iná možnosť a s tým, že som zálohu kontaktov z Nokia x2 prehadzoval do množstva formátov, dokonca aj do toho čo odo mňa chcel microsoft účet cez ktorý sa dajú tieto do novej Lumie nahodiť. Nič. No tak som pekne asi na štyrikrát ručne cez microsoft konto nahadzoval v čase silvestra kontakty.
Tu sa dostávam k mojej otázke, či by mi s ňou niekto vedel pomôcť. Nechcem, aby mal nejaký microsoft, či hocikto iný moje kontakty. Akonáhle som vypol synch. kontaktov gmail a hotmail, tak všetky moje kontakty zmizli. Potom som pochopil ( keď som prišiel na to, že tie kontakty sú na MS účte), že moje kontakty sa nachádzajú na mne nanútenom MS účte. Vie mi niekto poradiť ako mať v telefóne s WP8 kontakty tak, aby som ich nemal na nijakom účte proste klasicky v pamäti telefónu alebo na sim, ako to šlo už pekných 15 rokov dozadu? Vie mi niekto poradiť ako používať WP8 bez toho, aby som bol prihlásený vôbec cez nejaké MS konto ? Aj som kopíroval kontakty zo starého tel. na sim , ale akonáhle som vypol účty, tak mi nezobrazovalo jediný kontakt. Je mi jasné, že MS účtu sa nevyhnem ak budem chcieť nejaké aplikácie z obchodu, ale napr. som si stiahol iba mapy, whatsapp a viem, že už do obchodu chodiť nepotrebujem. A o tých rôznych blbostiach v kontaktoch ako rodina a pod. ani nehovorím. Ja potrebujem, aby telefón slúžil mne a nie ja jemu a babral sa s nastavovaním všelijakých mne nepotrebných sprostostí. Kľudne nech tam tie veci sú, ale nech sa dajú aj vypnúť. Keby tam neboli tieto problémy, tak telefón je super, pekný, rýchly.

Ďakujem veľmi pekne všetkým za rady.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od murder »

Bohužel Matres, nepotěším tě vybral si si telefon, který ti nebude nikdy vyhovovat. Kontakty musíš mít na nějakém online účtu, co se týče zabezpečení nemusíš se bát nikdy je nikdo nezneužije, plus plyne z toho výhoda, kdykoliv z jakéhokoli důvodu budeš měnit telefon, máš během pár vteřin všechny své kontakty k dispozici. Budeš někde na cestách klekne ti telefon, ukradnou ti ho... najdeš nejbližší počítač s internetem a dostaneš se ke svým kontaktům.

Co se týče nepotřebnosti online účtu, bohužel dnes je potřeba u všech chytrých platforem.

Myslim, že by si měl telefon vrátit, nebo prodat a kup třeba Nokii Asha, to jsou telefony, které nepotřebují online účet, čísla můžeš ukládat do telefonu (což jde v případě paranoi snad i u Androidu).

Prostě chyba není v telefonu, ale že si se nedostatečně informoval před nákupem, mohl si se vyhnout zklamání.

Ještě, těm kontaktům, chyba byla v tom, že si měl špatně, nebo vůbec nastavené typ čísla. Všechny čísla budeš mít v poznámce kontaktu, odkud to jde už docela jednoduše popřesouvat správně online přístupem přes prohlížeč v pc, na webu Outlook.com složka lidé.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od jaroslavii »

No, to je roman. Ano, tak nejak to je. Telefon prodat a koupit jiny.:-)
Matres
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 18, 2014 10:04
Zařízení: Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Matres »

Ďakujem za odpoveď murder. Ten phone bol darček. Nepotrebujem online účet na zabezpečenie kontaktov, spravím zálohu , hodím na mail, ešte aj na ext. disk a mám ich fakt až moc dobre uložené. Ak je paranoja to, že sa mi nepáči, že mi niekto chce odosielať údaje z môjho telefónu alebo mať prístup k mojim súkromným údajom tak ok. Kľudne nech to ľudia robia, ale udivujúce je to, že človek nemá možnosť voľby.Čo ma privádza k otázke, že kam sme sa to za tých pár rokov dostali a čo bude za pár rokov... Viem, že mnoho ľudí sa nad tým ani nepozastaví.... Nikdy som nemal problém s presúvaním kontaktov, až teraz. Neviem ako mohli byť tie čísla zle uložené, meno pod menom a číslo pod číslom. Ani nechcem vedieť čo by obnášalo napr. zálohu z lumie prehadzovať do iných os , prípadne do klasického telefónu. Bol by som prekvapený keby to šlo úplne jednoducho aspoň tak ako sa to dalo roky rokúce dozadu....

Ešte ma napadla ďalšia radosť s týmto telefónom. Ako som si otváral ten účet, tak som tam hádzal hocijaké údaje a nejaký dátum narodenia, že mi vychádzalo 18 rokov. Šiel som si stiahnuť mapy a ono ma to nechcelo pustiť, že mám mať povolenie z konta rodiča. To ma úplne dostalo :D. Musel som defaultnut cele nastavenia, aby som si vytvoril nové konto nech ma neotravujú, ale ešte predtým som vyskúšal, že ako to spraviť s tým rodičom. Musel som zakladať druhé konto, tváriť sa , že som rodič a povoliť nastavenia. Neskutočná somarina celá táto procedúra, jednak s tým, že blokujú automaticky 18 ročným free aplikácie a jednak s tým, že to samo o sebe nie je žiadna ochrana predsa každý si vie otvoriť druhé konto a hrať sa na rodiča resp. spraviť si nové konto s iným vekom...
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od jaroslavii »

Jestli ho budes chtit prodat, mam zajem, za zajimavou cenu ho vezmu.;-)
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od murder »

Promiň, ale opravdu oblast chytrých telefonů není pro tebe. Prostě v plno vyspělých zemích je plnoletost od 21 roku života. Že vyplníš nepravdivé údaje a pak se rozčiluješ a je to chyba MS? Ne je to opět tvoje další chyba...
Co se týče správně uložených čísel, tak pak je budeš mít vždy a všude správně. Také jsem moc neřešil jak mám čísla uložená, byl jsem nucen si v tom udělat pořádek, protože byl například i problém, když jsem měl uložené mobilní číslo jako "home" ouha ona na to nešla poslat sms. Nyní po uklizení a dodržování zásad vím, že mám navždy klid. Co se týče zálohy kontaktů na mail, tak věz že maily jsou špehované, kdežto kontakty ne ;-)...
Něco jiného je mít kontakty na zabezpečeném serveru třeba MS, nebo Google - kde k úniku ještě nikdy nedošlo.
A něco jiného je nečíst práva aplikací a dát třeba svítilně práva ke čtení kontaktů, poloze, .... Naštěstí se dá najít vždy rozumná alternativa i když u MS zatím neplatí, že by aplikace dovedla tvé údaje zneužít, což ale nemusí být navždy, proto čtu ty podmínky už dnes...
Opravdu prodej ho s omluvou těm, kteří tě obdarovali, někde kolem 100-120€ prodejný je bez větší ztráty. Podívej se na modely Nokia Asha, jsou tam zajímavé kousky s klávesnicí i bez....
Matres
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 18, 2014 10:04
Zařízení: Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Matres »

Mne sa až na toto ten telefón páči, ale zatiaľ to rozhodne nie je pre mňa. Ak by dali možnosť voľby tak áno. Vieš, že pri tom príklade s vekom šlo o to, že celá tá procedúra je jednak zbytočná a trápna a jednak ich nie je čo do toho aký vek má majiteľ telefónu. Záloha kontaktov myslím, že pri väčšine užívateľov smeruje na účet googlu, nejde o to, že ten účet je či môže byť špehovaný, ale nikto ma k tomu nenúti to tam dať. Apropo po toľkých kauzách práve s Googlom a inými veľkými spoločnosťami, ako aj Microsoft za posledné mesiace by som si o tej bezpečnosti údajov v týchto spoločnostiach veľké ilúzie nerobil, ešte k tomu keď Google v podstate z informácii žije. Ja samozrejme si dávam tiež pozor čo odsúhlasujem, ale veľká časť užívateľov, či už pc alebo smartphonov proste chce niečo tak to inštaluje aj s tými "fajkami". Pričom samozrejme sú všetky defaultne odfajknuté, tak ani netušia čo sa im v pc robí. Áno je to ich chyba, ale jednoduchý užívateľ je veľmi početná skupina. A pomaličky sa to snažia pretláčať aj do os na pc viď nový win 8, kde tiež jednoduchý užívateľ ani netuší, že to ide aj bez konta a veselo je stále prihlásený a samozrejme odosiela "anonymné" údaje Microsoftu....V tom win 8 je aspoň ešte možnosť voľby, ale dokedy :).. Ako zase pre mnohých ľudí je to výhoda, že ľudia sa nezamýšľajú nad svojim súkromím, ak potrebujem niečo o niekom neznámom z nejakého dôvodu zistiť a trebárs mám len t.č. alebo mail, tak väčšinou zistím o ňom aj veľkosť jeho bot...Asha sa mi nepáči poznám niekoho kto ju má ...
Ďakujem inak za objasnenie s tými kontaktmi.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od mimonaut »

Bez propojení s kontem je funkčnost poloviční.. Jediné, co bude mít v budoucnu cenu jsou data.. technologie ustoupí do pozadí, protože bude všudypřítomná a levná. Takže chápu. Ale u MS kde za produkty platíš a odesílaná data jsou vskutku anonymní mi je to mnohem příjemnější, než u google, který veškerá data (včetně obsahu mailů a google docs) přiřazuje ke konkrétnímu uživateli..
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od murder »

V pohodě, jinak Asha není jen jedna, mají hodně modelů, ale je pravda, že tak hezká jako 520, není ani jedna...
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Re: Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Simon »

Tu zase niekto čítal nejaký pekný článok o súkromí. Pokiaľ chceš súkromie neviem čo robíš na internete, ako môžeš vlastniť telefón, pozerať telku atď.
Firmy je čo do toho kto má koľko rokov...rovnako ako v obchode si vyžiadajú tvoj občiansky preukaz či máš potrebný vek napríklad na kúpu alkoholu, cigariet...toto je paranoia pretože vo všetkom vidíš len čistý záujem o tvoju osobu. A to že si niekto nečíta čo odklikne, je to isté ako keď si neprecitas nejakú zmluvu ktorú podpišeš.

Asha je slušný telefón, v rodine máme dve a majiteľom slúžia dobre a nesťažujú sa. :)
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od nofu »

Nebo je ještě možnost si udělat vlastní exchange server, případně si ho pronajmout a kontakty nacpat do něj.
Matres
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 18, 2014 10:04
Zařízení: Nokia Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Matres »

Simon píše:Tu zase niekto čítal nejaký pekný článok o súkromí. Pokiaľ chceš súkromie neviem čo robíš na internete, ako môžeš vlastniť telefón, pozerať telku atď.
Firmy je čo do toho kto má koľko rokov...rovnako ako v obchode si vyžiadajú tvoj občiansky preukaz či máš potrebný vek napríklad na kúpu alkoholu, cigariet...toto je paranoia pretože vo všetkom vidíš len čistý záujem o tvoju osobu. A to že si niekto nečíta čo odklikne, je to isté ako keď si neprecitas nejakú zmluvu ktorú podpišeš.

Asha je slušný telefón, v rodine máme dve a majiteľom slúžia dobre a nesťažujú sa. :)
Nikto tu nečítal článok o súkromí, len premýšľa. Vieš mi prosím ťa vysvetliť čo je čo firmu do údajov o užívateľovi,teda aj do veku,ak na daný výrobok nie je zákonné vekové obmedzenie ? A ešte takýmto spôsobom,kedy to nespĺňa absolútne žiaden účel. Porovnávať vekové obmedzenie predaja alkoholu a cigariet vyplývajúce zo zákona a s týmto je mierne povedané scestné. Asi si nepochopil o čom som hovoril, keďže mne ide hlavne o tú voľbu, ktorá tam úmyselne nie je... Tu nejde o paranoju, ani o záujem o moju osobu...
Áno Asha je dobrý phone,ale mne sa nepáči...
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Manek49 »

Tak tam zadej fiktivní věk a je to.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Simon »

Tak v tom prípade ti asi neporadíme, prípadne Nokia 3310 to istí.
Apropo...Banka nemá tvoje údaje? Mobilný operátor tvoje údaje?
Účel to má ako vidíš oprávnení a tým je to, že MS účet majú aj deti. A tým pádom im rodič môže trebárs bloknúť nakupovanie platených aplikácií a iné. Takže scestné to nie je a nevidím dôvod prečo byť takto ohradení na svoj vek. Takže rozmýšľaj trošku menej uzavrenejšie.

Nebavíme sa tu o firme ktorá vznikla predvčerom, má pochybnú stránku a predáva svoje produkty vedľa za rohom v stánku.
Voľbu máš, nikde nekontroluje či sú tie údaje správne. Alebo snáď chcú po tebe číslo občianskeho a oni si overia na polícií či máš skutočne taký vek? Nie. Takže nevidím, žiadne obmedzovanie alebo extra zisťovanie údajov o tvojej osobe zo strany Microsoftu.
Mať tvoje obavy, tak nevlastným žiadne elektronické zariadenie a doma chovám poštové holuby a šifrujem si správy ktoré cez ne posielam.

Ale to sme celkovo už mimo danej témy.
Matres
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 18, 2014 10:04
Zařízení: Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Matres »

Ako som už písal, je vidno, že si vôbec nepochopil o čom som písal, inak by si nespomínal mobilného operátora, banku, či poštového holuba..Ja rozmýšľam uzavreto ? Úplne ma dojíma ako im záleží na našich deťoch, pričom tvoj argument nemá ani hlavu ani pätu. Ako som už spomínal hádam aj 10 ročné dieťa to ich "zabezpečenie" obíde. Inak bavil som sa o free aplikácii, takže o žiadnom platení nebola reč. Okrem toho neviem či by som svojmu 12 ročnému dieťaťu kupoval smartphone resp. ak niečo nechcem, aby dieťa nerobilo tak to musím zariadil sám a nie MS... Je to škoda, že funkcie ktoré boli už pred takými 10 rokmi samozrejmosťou sa vytratili (napr. nastavenie obyčajného zvonenia mp3), namiesto toho vzniklo kopec pre človeka, ktorý nežije pre mobil zbytočných funkcií, ktoré ho oberajú o čas namiesto presného opaku a jednoduchosti....
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od murder »

Matres nezlob se na mě, že to napíšu na plnou hubu, ale zaobíráš se absolutníma fičovinama.



Jak jsem již psal, chytré telefony, nejsou pro tebe, jsi poměrně zpátečnický.



Další diskuze v tomto vlákně nemá smysl, protože odmítáš pochopit, že to tak prostě a jednoduše je. Opět se budu opakovat, chybu si udělal ty, že jsi lhal a napsal blbý věk... Nemusel by si mlátit hlavou o zeď jak stupidní systém to je...



Omílané mp3 a vyzvánění samozřejmě jde, opět je chyba někde jinde...
Dnešní mobily mají naštěstí "kopec užitečných věci, které usnadňují majiteli život"
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Klasicky diskuze o ničem. Proste nelze mít kontakty jinde než na Cloudu. Jsme v roce 2014 a Xloud je budoucnost a velmi brzy nebudeme data skladovat v PC ale na různých Cloudech. Je to logicky posun. A prakticky třeba u mě to tak už funguje.



Pokud takto fungovat nechcete pouzuvejte jiny systém, nebo nepoužívejte chytré telefony vůbec. Ty jsou připojeny k internetu což samo o sobe je riziko přeci pro Vaše data, raději si skladujte vše na svém PC, které určitě mate lepe zabezpečené.



A jen tak pro zajímavost o co se vlastně bojíte? Jestli o cisla nebo to, ze je někdo ukradne a bude jim psát sms reklamy buďte v klidu, určitě Vase kontakty nikoho v MS nezajímají.

EDIT: věkové omezené v MS uctu má více významů (pro Xbox, Windows Phone i Windows 8.x)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 520 - kontakty

Příspěvek od mimonaut »

Je to zajímavá debata, sice ve špatném vlákně, ale zajímavá.. Až přijdu domů, diskusi rozdělím, ať můžem pokračovat dál..
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů