Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
limpopo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 30, 2013 12:20
Zařízení: Lumia 620

Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od limpopo »

Dobrý Deň, mám dosť veľký problém s aplikáciou here maps. Mimo toho som s telefónom absolútne spokojný, takže nerád by som ho dával na reklamáciu, alebo sa ho inak zbavoval koli tomu.

Jedná sa o to, že po novej aktualizácií tejto aplikácie, sa mi stáva nasledovné - zapnem apku, nájde mi moju polohu (ale je jedno či nájde alebo nie) a potom keď ju vypnem tlačidlom späť, a zablokujem telefón, tak po opatovnom stlačení odblokovacieho tlačidla sa mi už na displeji nič nezobrazí. Niekedy to odblokovacie tlačidlo treba stlačiť viac krát, aby sa prejavila závada. Zaujimavé však je, že telefón stále ide dalej, len proste, nič nezobrazuje na dispeji, a ani senzorové tlačidlá nesvietia. Dotykové ovládanie stále funguje, a po vypnutí telefónu naslepo, a následnom zapnutí, už telefón nabehne bez problémov.

Robí mi to iba po spustení a ukončení tejto aplikácie, pri iných apkách telefón funguje v pohode. Nerád by som sa telefónu zbavoval, a prechádzal na inú platformu, no je to pre mňa dosť závažný problém. Máte s tým tiež skúsenosti ?
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od murder »

Aktualizace Amber, Here maps v aktuální verzi, spustím, fixne polohu, šipkou zpět vypnu, bočním tlačítkem vypnu tel, opět zmáčknu boční tlačítko, tel se normálně odblokuje, vše funguje.
zkus reinstal aplikace Here maps (smazat, restartovat, stáhnout ze store...). pokud nepomůže tak restore telefonu, ale u Windows Phone jsem se s nutností restore ještě nesetkal, poslední varianta reklamace. Ještě mě napadá kolik máš volného místa, nemůžeš mít absolutně přeplácanou paměť telefonu??? Ale to se mi taky nezdá...
limpopo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 30, 2013 12:20
Zařízení: Lumia 620

Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od limpopo »

reinstall apky som skusal - nepomohlo. Restore myslis to obnovenie do tovarenskeho nastavenia ??
A ako si do lumie 620 dostal amber ?? mne moj telefon este nedokaze vyhladat oficialnu aktualizaciu .. skusim este pockat na amber, a ak bude problem pretrvavat, tak telefon zial pojde prec :cry:
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od murder »

Restore - ano obnovení továrenského nastavení. Amber je dostupná pomocí NSU (Nokia Software Updater for Retail), někde v diskuzi o aktualizaci na GRD2 je tak 3-4 stránky (možná víc, ale je to tam) zpátky odkaz na stažení NSU. Nainstaluješ, připojíš telefon, ukáže se dostupná aktualizace, klikneš, počkáš, máš... ;-) Rovnou dáš vymazat uživatelská data a budeš mít i ten restore.
Pořád nechápu proč píšeš, že telefon jinak půjde pryč, když ti píšu, že to funguje normálně. Pokud se to nepovede a stále ti to bude blbnout, tak reklamace a fungovat to bude...
limpopo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 30, 2013 12:20
Zařízení: Lumia 620

Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od limpopo »

Vdaka za radu, idem sa teda pohrat s tou aktualizaciou, dufam ze sa tym problem odstrani. Telefon pojde prec preto, ze onedlho budem zit v inom meste, a tie mapy budem velmi potrebovat, a budem potrebovat, aby mi fungovali spolahlivo, nemozem si po kazdom zapnuti a vypnuty apky s mapami dovolit, aby mi blbol telefon, a vzhladom na to, ze tam budem zit onedlho, nemozem cakat mesiac, dokym sa mi vrati z reklamacie.

Idem to skusit, potom napisem, ako som dopadol
limpopo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 30, 2013 12:20
Zařízení: Lumia 620

Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od limpopo »

nedopadol som nijako, pri aktualizacii, po stiahnuti 1,27GB mi vypisalo internal error :)
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od murder »

Hmm, tak nic, prodej ho to bude jednodušší.
Jsou dva typy lidi jedni jsou spokojeni a pristupuji k věcem, jak to udělat. Druhý typ je nespokojený a hledá způsob jak to neudělat...
Druhým typem nemá cenu se zdržovat....
limpopo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 30, 2013 12:20
Zařízení: Lumia 620

Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od limpopo »

nechapem preco na mna hned utocis, aktualizacia sa nepodarila, tak som ten telefon dal do vyrobnych nastaveni, a apka funguje teraz bez problemov. Chcel som iba vedet, ci maju taky problem aj iny uzivatelia. Ja od svojho telefonu vyzadujem absolutnu spolahlivost, a to zatial moja lumia - plni na 100% az na ten problem, ktory som popisal. Nic sa teda predavat nebude, nakolko problem nepretrval, a dufam ze uz sa nikdy neobjavy.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od murder »

Kde vidíš útok? Zareagoval si, ok tak asi se snazis, já bych psal to co ty asi až tak po 50 pokusu s otlučeným čelem že to nejde. Zkus i to NSU, Amber za to stojí. A budeš spokojený.
limpopo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 30, 2013 12:20
Zařízení: Lumia 620

Lumia 620 - nefunkčný displej po ukončení here maps

Příspěvek od limpopo »

Ja som skusal aj to NSU, ale po stiahnuti cca 1,2 GB mi to vypise ze internal error, a neda sa v tom dalej pokracovat, a nikde na fore som nenasiel riesenie tohto problemu .. asi si budem muset pockat na oficialnu aktualizaciu
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů