SMARTmania: tipy na vylepšení, chyby…

Pomozte nám vylepšit SMARTmanii, sdělte nám co máte na jazyku!
Odpovědět
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od SmetyCZ »

Možná už to tu někde je - existuje možnost filtrovat příspěvky některých jedinců (ačkoli u některých si myslím, že jsou to spíš trochu vyvinutější formy života, co dokážou reagovat jen na světlo, vlhko a články, kde je v nadpisu Windows) tak, abych jejich příspěvky neviděl jak ve fóru, tak v komentářích pod články?

Díky
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od Jiří Hrma »

groovox: Ahoj, jak přesně se neaktualizuje diskuze na fóru? Vždyť fórum normálně běží a celý den přibývaly příspěvky, ani v logu jsem neviděl žádnou chybu. A co se týče Pokémonů – dělají nám obrovská čísla v čtenosti, protože zkrátka frčí a byli bychom sami proti sobě, kdybychom o tom nepsali (protože by o tom psali jinde). A ano, živí nás reklama a není to o tom, že bychom honili prachy, ale z něčeho fungovat musíme, a zrovna u tebe bych čekal, že to pochopíš.

SmetyCZ: Ve fóru lze přidat v nastavení (ve tvém uživatelském profilu) nicky do "Nepřátel" (konkrétně zde), pak jejich příspěvky neuvidíš. Na webu taková funkce není.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od SmetyCZ »

Ok, díky za info. Do budoucna se tahle fce pro web neplánuje?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od pogo8303 »

Jiří Hrma píše:groovox: Ahoj, jak přesně se neaktualizuje diskuze na fóru? Vždyť fórum normálně běží a celý den přibývaly příspěvky, ani v logu jsem neviděl žádnou chybu. A co se týče Pokémonů – dělají nám obrovská čísla v čtenosti, protože zkrátka frčí a byli bychom sami proti sobě, kdybychom o tom nepsali (protože by o tom psali jinde). A ano, živí nás reklama a není to o tom, že bychom honili prachy, ale z něčeho fungovat musíme, a zrovna u tebe bych čekal, že to pochopíš.

SmetyCZ: Ve fóru lze přidat v nastavení (ve tvém uživatelském profilu) nicky do "Nepřátel" (konkrétně zde), pak jejich příspěvky neuvidíš. Na webu taková funkce není.
Má na mysli úvodní stránku, kde se zobrazují nejnovější příspěvky ve fóru - upozorňoval jsem na to již dávno, někdy to vypadá, že se aktualizuje okamžitě - teď koukám - nejnovější to ukazuje příspěvek z 8:05 a jsou tam další příspěvky z 8:44, které už nevidím...
EDIT: Předtím jste mi psal, že je to v řádu jednotek minut, ale 3/4 hodiny nejsou jednotky minut - ten rss kanál na úvodní stránce jede prostě špatně... :)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od M.BoBo »

pogo8303: Na úvodní obrazovce se ale vše zobrazuje OK (rozuměj ihned). Problém nastává v momentě, kdy máš otevřený nějaký článek. Zde se skutečně projevuje latence.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od pogo8303 »

M.BoBo:: ne na úvodní obrazovce se nezobrazuje OK, někdy ano, většinou ne, ani F5 (rozuměj refresh) nepomáhá. Většina článků je teď stejně o pokemonech, takže na ně ani neklikám, tak mi věř, že je to na úvodní stránce.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od M.BoBo »

pogo8303:: Teď jsem kouknul na úvodní stránku "http://smartmania.cz/" a vidím tu poslední příspěvek

"SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...
Vložil pogo8303, 09:32"
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od Jiří Hrma »

SmetyCZ: Zatím tuhle funkci nemáme v plánu, ve vývoji je tuna jiných věcí, takže tohle zatím opravdu slíbit nemohu.

M.BoBo & pogo8303: Zkusím to dnes sledovat (box s posledními příspěvky). Ještě si říkám, zda to nemůže být cache prohlížeče, který používáte. Já jedu primárně na Chrome a příspěvky opravdu vidím aktuální, ale je možné, že jiné browsery si obsah cachují a pak se refreshuje pomaleji.

update: teď se mi povedlo vysledovat, že když jsem přihlášený, box se refreshuje bez problémů. Když se odhlásím, je tam prodleva. Takže to nebude cache u vás v prohlížeči, jak jsem psal výše, ale cachování homepage na straně serveru (jinými slovy chyba u nás). Předám programátorovi, díky.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od Tedy »

Mobilni verze webovych stranek je po nedavnem faceliftu, velmi povedena, uz jsem chvalil v diskuzi pod jednim clankem, pred casem, na me Motorole Moto X 2014 s 5.2" FullHD vypada a pouziva se paradne.

Bohuzel na tabletu lenovo s 7" v chrome, ktery je nastaven aby preferoval mobilni verze stranek, to tak neniba naskakuje desktopova verze a prepnuti tlacitkem nahore uprostred na tu mobilni nejde.
Totez plati o diskuznim foru, jak na telefonu tak tabletu, defaultne naskakuje desktop verze ktera je vzhledem k velikosto displeje zejmena u telefonu nepouzitelna, resim to prepnutim na mobilni znacne chudsi verzi dole na konci stranky, ulozenim do oblibenych a umistenim zastupce na plochu.

Nakonec bych mel dotaz, zda planujete vytvorit mobilni aplikaci SmartManie po vzoru svet androida, mobilenet atp. bud free s reklamou, nebo placenou bez ni.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od Cleric »

Dotaz: Proč záhlaví u Videopohledů jde rozkliknout a u položky Novinky v katalogu nejdou......
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Hlavička příspěvku v komentářích

Příspěvek od uni »

Hoj redakce,

nešlo by oddělit objekt s textem "Nahlásit" od hlavní hlavičky, když člověk kopíruje nick, aby např. adresoval reakci, musí furt umazávat druhý výraz, poněkud otravující:) Díky moc.
EDIT: Dle všeho potíž u jednovýrazových nicků, pokud zkusím toto ne (neregistrovaný), potíž není.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

SmartMania 2.0 web: bugy, tipy na vylepšení...

Příspěvek od Cleric »

V katalogu s mobily vám dále nefunguje filtrace zda dle nejlepší recenze - nejhoršího hodnocení nebo dle nejlepšího hodnocení.

Stále to ukazuje ty samé mobily na první příčce.....
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SMARTmania.cz: Tipy na vylepšení, chyby…

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tedy: Díky za feedback. Přepínání by mělo fungovat, nicméně pro detekci používáme nejen user-agent prohlížeče, ale také skript detekuje rozlišení a v případě, že je vyšší, načte se klasická verze. Zkusíme se na to ještě podívat. Co se týče fóra, tak to prosím neplést s webem do jednoho – je to zcela oddělený systém. Na fóru automatická detekce a přepínání zatím není k dispozici, nicméně v nastavení lze přepnout do mobilního vzhledu. V budoucnu bychom na fórum chtěli nahodit novou šablonu (responzivní), která se bude pěkně přizpůsobovat na mobilech, ale aktuálně máme na vývoj věci s vyšší prioritou.

Cleric: K prvnímu dotazu – opravíme. K druhému – na katalogu stále pracujeme a ani jedna z položek nemá vyplněné hodnocení dle nejlepší recenze (není to jinými slovy propojené s hodnocením recenzí, které jsme na SM publikovali). S touhle funkcí máme jiné plány, ale zatím to není uvedené do chodu :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

SMARTmania.cz: Tipy na vylepšení, chyby…

Příspěvek od Mahtiel »

Už mi v Edgi na Lumii 640 opět nejde se přihlásit, respektive v mobilní verzi se přihlásím a pokud chci odpovědět pod článkem v diskuzi, tak mi to hodí jek možnost odpovídat jako nepřihlášená a je třeba se znovu zalogovat. A přepnout na desktopovou verzi stránek mi nejde. Jsem v insideru v posledním buildu release preview.

A v Opere je to vyloženě porod :(
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

SMARTmania.cz: Tipy na vylepšení, chyby…

Příspěvek od Tedy »

V Edge mi prihlasovani na mobilni verzi SM zlobilo jeste pred zmenou a chovalo se to presne tak, jak jsi popsala.

to Jiří Hrma
Planujete jiri, moznost editace komentaru pod clanky na webu? me by se to nekdy siklo, nasekam preklepu az hruza, hlavne pri psani z mobilu, naseptavac vetsinou vypinam...na svetandroida.cz to jde (komentare mohou pridavat pouze ti s registraci, nebo prihlaseni skrze FB ci G+), po napsani prispevku, ma clovek 20sec na to aby jej editoval, opravil a pripadne doplnil, jde to jen jednou ale aspon neco. 8-)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

SMARTmania.cz: Tipy na vylepšení, chyby…

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Většinou se to dělá tak, že lze editovat, dokud někdo neklikne na "odpovědět". Nevím, proč by to nemělo jít i tady.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SMARTmania.cz: Tipy na vylepšení, chyby…

Příspěvek od Jiří Hrma »

uni: Hlavičku u komentářů zatím upravovat nebudeme, ale hodím si to do budoucích To-Do :)

Mahtiel: Obávám se, že optimalizovat web pro testovací verze systémů (Insider preview) je už mimo naše možnosti.

Tedy: Editaci komentářů chceme přidat (do 30 sec po odeslání), hotové by to doufám mohlo být v průběhu října (nyní tam máme na vývoj důležitější tasky).
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

SMARTmania.cz: Tipy na vylepšení, chyby…

Příspěvek od Tedy »

Díky za Info Jiří. ;)

Pista Hufnagl
No máš pravdu ale ne každý je tak svědomitý a proto tuto funkci některé weby nabízejí a SM zanedlouho nejspíš také, já ji uvítám a někteří ostatní jistě také.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

SMARTmania.cz: Tipy na vylepšení, chyby…

Příspěvek od SmetyCZ »

Jsem sám, komu blbne HP?

Ty boxy vpravo se překrývají, jak reklamní tak i s tím "kalendářem" nebo co to je.

http://imgur.com/a/2Ji39" onclick="window.open(this.href);return false;

http://imgur.com/a/j10Ys" onclick="window.open(this.href);return false;

http://imgur.com/a/V5NZ1" onclick="window.open(this.href);return false;

Win 7 / Firefox 45.4.0
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SMARTmania.cz: Tipy na vylepšení, chyby…

Příspěvek od Jiří Hrma »

SmetyCZ: nn, chyba je na naší straně. Už jsem to programátorovi hlásil k opravě :)
Odpovědět

Zpět na „Náměty, dotazy, připomínky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů