Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Pomozte nám vylepšit SMARTmanii, sdělte nám co máte na jazyku!
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jak jsem psal včera, fórum jsem odstranil z DB Tapatalku, dnes jsem ho znovu přidal a plugin reinstaloval. Na iOS a Androidu funguje vše (teď testováno, znovu jsem měnil nastavení cookies, takže možná bude potřeba se znovu přihlásit). Ale u Windows Phone (Board Expressu) to prostě nefunguje. Porovnával jsem soubor, ve kterém mi to v debug módu hází chybu s originálem, který je v instalaci phpBB3 fóra, ale jsou na chlup stejné, tak už vážně nevím :(
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Lupus »

Zkusil jsem to teď v obou verzích BoardExpressu, stále tytéž problémy:( Nevím zda to s tím souvisí, ale stalo se mi už podruhé, že zničehonic zmizela livetile s odkazem na toto fórum...

Ostatní cz fóra, kde jsem zaregistrovaný, stále fungují bez problému.

Pořád si myslím, že chyba "Administrátor fóra požaduje, abyste byli registrováni a přhlášeni k prohlížení fór." znamená, že někde není něco správně nastaveno v konfiguraci Tapatalku - u jiných platforem to projde, BoardExpress na tom padne.

EDIT: Ještě mě tak napadlo - není problém skutečně v té změně doménové adresy? Jako že třeba někde ještě figuruje ta stará?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jak jsem psal už výše, Tapatalk plugin nemá naprosto žádné možnosti nastavení. Prostě se nahraje plugin do adresáře fóra + upraví soubor overall_header.html (šablona), kde se jen přidává JS detekce telefonu (a nabídnutí prohlížení přes tapatalk).

To jak píšeš, že ti fórum už podruhé zmizelo, je opět tím, jak jsem psal výše - odstranil jsem SM fórum z celé DB Tapatalku a přidal tam nové (právě z důvodu, zda třeba Board Express neměl někde nacachované to staré). A sami autoři Tapatalku mi napsali, že to není jejich problém, když to na iOS a Android verzi funguje, a ať si to řeším s autory Board Expressu. Takže ano, chyba se objevila po přechodu na single doménu, ale teď je vše znovu nastaveno úplně na čisto a stále netuším, proč to zlobí.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Lupus »

Podle toho chybového hlášení to ale vypadá, že někde chybí info o registraci - napovídá to tomu už nefunkčnímu odkazu na starou doménu. Stále vycházím z jediného skutečného vodítka, totiž že před migrací problém nebyl.

Prosím zkus tuto možnost prověřit, díky. Problém je totiž mimo nemožnosti zadat téma jako "subscribed" i v nemožnosti přístupu ke zprávám a obecně přispívání do fóra z WP. Bohužel jiný klient než BE neexistuje...

EDIT: Možná bych ještě hledal chybu v rozdílu ne Tapatalku, ale fóra na nové doméně?

EDIT2: Ta chybová hláška, jak jsem ocitoval, přece musí být někde v kódu - a pak jde zjistit, proč je generovaná.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jak jsem psal, tohle všechno už jsem procházel. S debugováním Tapatalku jsem dnes strávil asi 3 hodiny a žádný výsledek. Dělal jsem přesně to co píšete - procházel jsem skripty, hledal chybu, ale nic. Teď ještě instaluji čisté fórum a budu porovnávat.

Info o registraci nikde nechybí, Tapatalk ani registraci neumožňuje, tam se odkazuje na webovou stránku fóra (neumí to iOS, Android ani WP aplikace). A rozdíl fóra není u nové domény žádný, jen se defacto změnilo přesměrování v .htaccessu, fyzicky soubory fóra na FTP zůstaly naprosto stejné.

Ono před migrací problém nemusel být, protože Board Express mohl informace o fóru a cookies cachovat, a změnou došlo k přepsání cache a zřejmě i vytvoření nějaké chyby, která tohle způsobuje. Androidí a iOS aplikace se s tím umějí vypořádat (zřejmě proto, že je dělali přímo autoři pluginu), zatímco u Board Expressu to vytváří chybu, protože jde o neoficiální app (a proto k němu ani Tapatalk neposkytuje podporu). Jak říkám, dělám co je v mých silách, ale zatím nemám naprosto nic čeho se chytit.

Než se problém vyřeší, je možné z telefonu používat mobilní verzi fóra.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Lupus »

Je mi jasné, že na tom pracujete a cením si toho - jako programátor dobře vím, jak hledání některých chyb dá zabrat:) Snažím se pomoci aspoň nějakými vodítky - myslím že v BE chyba opravdu nebude, např. iPhone.cz jede u mě jako z praku, totéž předtím SM. Škoda že už se nedá zpětně znovu otestovat stará doména.

Kdybych mohl jakkoli pomoci, dejte vědět. Teď už můžu jen držet palce, popř. kdyby mě něco napadlo... SM je jediné pořádné fugující fórum pro WP, byla by škoda o něj v mobilu přijít.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Já právě programátor nejsem (ale zase na druhou stranu, se spoustou věcí jsem si už poradil). Já na to přijdu, jen se tomu potřebuju dostat „na hlavičku“ :)
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Lupus »

Také jsem přesvědčený o tom, že to rozlousknete :) Berte jako motivaci i fakt, že mobilní verze fóra je bohužel na WP z praktického hlediska nepoužitelná (pidifonty)...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mimochodem, teď jsem se zkusil přes WP Tapatalk aplikaci přihlásit na forum.iphone.cz a dostávám úplně stejnou chybovou hlášku jako na SM :(

edit: tak ne, po refreshi Inboxu (PM) už to funguje, na SM ale ne.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Lupus »

No, taky jsem zjistil zajímavou věc: zkusil jsem se připojit na Smartmobil.sk se svojí starou registrací (bývalá Symbianmania.sk, určitě znáte :) ) a hlásí to stejné chyby jako tady... :(
Ještě jsem pro jistotu ověřil iPhone.cz - bez problému. Že by různé verze pluginu?
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Lupus »

Nějaká šance na rozchození...?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Bohužel zatím jsem se nehnul z místa. Čekám, zda mi odepíší ze supportu Board Expressu.

Jinak jsem zkoušel ještě přihlášení z WP Board Expressu na AndroidForum.cz (a ještě další dvě CZ fóra, např. VW-club.cz… s podporou Tapatalku) a také mi to píše chybu, dokonce při každém reloadu stránky, takže ještě častěji než na SM (a u AndroidFora se mi ani nezobrazují příspěvky na hlavní obrazovce aplikace - latest topics). Na iPhone.cz fóru jinak také používají poslední verzi pluginu. Zkoušel jsem kromě verze 3.2.0 (právě ta poslední pro phpBB3) ještě verze 3.2.1 a 3.2.0. Na iOS a Androidu vše v pohodě, na WP ani jedna nefungovala, stále stejná chyba. Víc už aktuálně opravdu udělat nemohu a nezbývá než čekat, co napíší (a jestli vůbec) z podpory Board Expressu - ta je na rovinu naprosto tragická.

Kdysi jsem řešil chybu přímo s autory iOS Tapatalk aplikace, kde fix trval asi 2 hodiny (poskytli mi dočasné řešení skriptu a slíbili, že chybu opraví v dalším updatu aplikace, který vyšel cca za týden). Jenže tohle řešit odmítají, protože Board Express není jejich aplikace. A co jsem zkoušel jiná fóra, tak jich více chodilo než nechodilo (v Board Expressu). Takže ano, ten problém se sice spustil při změně domény, ale zřejmě to je jen tím, že se nahodili nejnovější skripty a restartovalo nastavení; takže bych to ve výsledku viděl na nějaký průser Board Express aplikace. Ofiko klienti pro další 2 platformy fungují naprosto bez problémů a já už řešením, proč to s BE nejede strávil zhruba 8 hodin čistého času, takže ač nerad, musím se věnovat taky něčemu jinému, a hlavně bez podpory ze strany autorů BE aplikace se nehnu z místa.

A ještě poslední poznámka, zkoušel jsem na server nahrát zcela čistou instalaci phpBB3 fóra, napojit na ni Tapatalk, přidat do DB a ve WP aplikaci opět nefunkční, v ostatních dvou bez problémů.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Lupus »

Jojo... naděje umírá poslední a velký dík za snahu :) Nejlepším řešením by bylo, pokud by se v Tapatalku pochlapili a udělali oficiální klient i pro WP.

Edit: takže to nakonec opravdu vypadá na Černého Petra pro Board Express - další důvod pro to, aby někdo napsal alternativního (a lepšího!) klienta...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Dělal jsem teď ještě český překlad skriptu pro detekci mobilních zařízení (zobrazování té „otravné“ hlášky, že fórum podporuje přístup pro Tapatalk). A překvapením mi bylo, že tam úplně chybí detekce pro Windows Phone (s nabídkou stažení Board Expressu), která ještě v minulých verzích byla (to vím, protože vždy ty hlášky upravuji pro aktuální verzi), a v pluginu 3.2.0 už není. Takže je možné, že autoři Tapatalku Board Express skutečně odstříhávají; a proto mají na BE support fóru vypnuté registrace, podpora nefunguje a je tam mrtvo.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Lupus »

Aha... tak to je docela dobře možné :( ... no, definitivně špatná zpráva...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Já nemám rád, když něco nefunguje, takže se to vždy snažím řešit co nejrychleji, ale tady s tím asi opravdu nehnu.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

U Android a iOS aplikace je vše v pořádku, blbne jen „neoficiální“ Board Express klient pro Windows Phone.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ještě jsem zkusil zatlačit na autory Tapatalku, protože support Board Expressu asi neexistuje/nereagují, ale přišla mi jen strohá odpověď "Unfortunately, Windows Phone platform app is a third part product of tapatalk and we have no control on it."
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od tslany »

To je pro ně tak těžký udělat vlastní app pro WP7? Když už ne naprogramovat od nuly tak ji alespoň přeportovat z iOS... Člověk se potom nemá divit, že na WP7 chybí některé důležité aplikace s takovýmto přístupem.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Tapatalk a problémy s přihlášením na SmartManii

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nemám zakoupenou full verzi Board Expressu, ale je pomalý až to hezké není. Raději se na forum připojuji skrze prohlížeč, který je znatelně rychlejší. Doufám, že Tapatalk bude mít svoji aplikaci i pro WP7, zakoupil jsem si jí i na Androidu a klidně bych jí zakoupil i na WP7, Board Express odmítám koupit kvůli pomalosti a ještě teď tenhle problém.
Odpovědět

Zpět na „Náměty, dotazy, připomínky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů