Problém s datovým kabelem

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Zamčeno
Hans_16
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: ned led 09, 2011 15:59
Zařízení: iPhone SE

Problém s datovým kabelem

Příspěvek od Hans_16 »

Můžete mi prosím poradit? Na ebay jsem si objednal USB kabel Nokia k mé Lumii 735. Když přes něj připojím telefon k notebooku, tak se telefon k notebooku normálně připojí, ale telefon se skoro nedobíjí. Občas po delší době přibude 1%, ale taky se stává, že procento ubude. Může být kabel poškozený, že datové funkce fungují, ale nenabíjí?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Problém s datovým kabelem

Příspěvek od htcjirka »

Proc jsi nekoupil originalni kabel za par kacek u nas v ČR a radsi objednal nejaky shit z Číny?
Hans_16
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: ned led 09, 2011 15:59
Zařízení: iPhone SE

Re: Problém s datovým kabelem

Příspěvek od Hans_16 »

Byl jen za cca 30kc originál Nokia kabel (CA-101). Asi tedy zkusím nechat si vrátit peníze, že je kabel poškozený a koupim nějaký kabel v obchodě. To je poprvé, co mám problém s objednaným zboží z ebay :(
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Problém s datovým kabelem

Příspěvek od Petulinek »

30Kč si necháš vrátit? LOL
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Problém s datovým kabelem

Příspěvek od Dragonerix »

Taky to muze bejt nedostatečným výkonem USB v notebooku! Maximum je 0,5A originál nabijecka má tuším 0,7A a pokud má třeba spatne nastavení v biosu nebo je ten notebook starej muze to bejt pouze 0,2A a to je opravdu málo na nabíjení. Taky mam kabel z ebay kterej ještě svítí a zvládne mi nabijet L930 sice děsně pomalu ale nabijí (nepouzivam, nabijim normálně)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Problém s datovým kabelem

Příspěvek od SmetyCZ »

Než se hádat s prodejcem/E-bay nebo řešit nějakej blbej bios prostě běž koupit normální USB kabel v normálním obchodu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Problém s datovým kabelem

Příspěvek od htcjirka »

Byl jen za cca 30kc originál Nokia kabel (CA-101)
Spise napodobenina vydavana za original.Na telefon mas a na kabelu nesmyslne setris, to je logika..
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Re: Problém s datovým kabelem

Příspěvek od pogo8303 »

Dragonerix píše:Taky to muze bejt nedostatečným výkonem USB v notebooku! Maximum je 0,5A originál nabijecka má tuším 0,7A a pokud má třeba spatne nastavení v biosu nebo je ten notebook starej muze to bejt pouze 0,2A a to je opravdu málo na nabíjení. Taky mam kabel z ebay kterej ještě svítí a zvládne mi nabijet L930 sice děsně pomalu ale nabijí (nepouzivam, nabijim normálně)
To jsou mi ale novinky... V biosu jde pokud vím (a to jen u některých) nastavit dobíjení (neboli nechat zapnutá USB) při vypnutém notebooku, některé umí rvát klidně 1A...

K věci - kabel za 30Kč objednávat na ebay? i funkční neoriginální kabel se dá sehnat za 60Kč
Zamčeno

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů