Nokia Lumia 730/735: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Tskze 735 v zarive zelene je v alze objednana a jedu pro ni, verim ze me stejne jski WP nezklame.
Folii asi zatim kzpivat nebudu jednak navtvrzenem skle CGG by se skrabance pri beznem uzivani objevovat nemely a hlavne dijy zaoblenym okrajům by to ani nepusobilo dobrr pusnu sz bude doma.

EDIT:
Tak 735 je doma, nevim jak ostatni vlastnici, ake u me prevlada spokojenost a nadseni.
V kriklave zelene vypada naprosto fsntasticky, kryt je leskly, ulpivaji na nem otisky casem patrne na polykarbonátu pribudou i mikroskrabance ale vudet to bude leda tak pod svetlem a pri blizsim zkoumani, takze je mi to sumak, telefin perfektne sedi v ruce, neklouze a dilenske zpracovani bezchybne.
Vse dokonale licuje a sedi jak pribite, na to ze je kryt sundavaci (doufam ze časem pujdou koupir i jne barvy na stridani, bral bych tyrkysove modrou.
V alze meli vystavenou sedou verzi s matnym nástřikem, vypada fajn ac trochu nezazivne, ale povrch nema soft touch upravu-pogumovani a telefon v ruce kur...y klouze.
Bezdratovou nabijecku jsem zatim nekupoval ty nokiacke stoji v alze kilem 1,1k ale treba adata asi osm set.
Staci jen aby byla standardu qi?
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Daff_Cz »

JJ stačí standard Qi... Cože? jak jako, že zelená je lesklá? má být matná...
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Omlouvam se je samo matna ono na fotkach co jsou na netu vypada lidi leskle a ja to psal jeste předtím nez jsem tel rozbalil.
Po prvním uchopení to s tou kluzkostí zas tak zle neni, jen na tom matném povrchu budou casem škrábance ale co se dá dělat no...
Jinak jsem mel moznost primeho srovnani s vedle vystavenou 830kou.
Ci se tyka velikosti jsou az na mm rozdily prakticky stejne.
830 je ale hranatejsi a hlnikove boky trochu rezou ale nic strašného, kazdopadne se mi ten ramecek moc nelbi.
735 fiky zakulacenym bokum sedi v ruce lepe a je ve stylu starých 720/820tek.
Srovnaval jsem i displeje na plny jas, AMOLED u 735 ma teplejsi a vyraznejsi barvy (v nastaveni to lze trochu poladit) jestli ma clearblack netusim ale cerna je jak uhel, mozna bila trochu ujizdi do zluta ale kolikrat se na ni na cele plose clovek diva ne?
IPSko u 830 ma bilou vernejsi ale cerna jde do seda a celkobe nejsou barvy tak teple a syte, podani amoledu u 735 se mi libi vic takze sppkojenost.
Jinak k ovladani nemam co vytknou, trochu jsem se navykly na androidi ikonky, těch dlaždicek bal ale zbytecne.
Prostredi je pěkne, intuitivni prehledne a velmi svizne a snad nehrozi ze se bude jako u droidu pres veskere snahy rychlost snizovat.

Jinak kde zjistím jakou verzi FW od ňokie ve founu mam? Zda cyan nebo jiny a denim vyjde?
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Jerzy píše:zatím mě nic nenapadá..měl jsem strach z těch sw tlačítek,ale daji se schovat a zdá se mi to možná lepší než hw.[SMILING FACE WITH SMILING EYES] ...mám to 2 dny takže možná mě ještě neco napadne ale jak říkám zatím nic...mimochodem obnova ze zálohy wp8.1 dp komplet appky včetně většiny nastaveni,start screen dokonce i budíky a vlastní vyzvánění. a v zelené je krasavice [WINKING FACE]
Ty tlacitka na displeji jsou fajn jen by moly byt dal od sebe a taky pod displejem je pruh s nevyužitý místem mozna meli dat hw ale nijak mi to nevadi
Jerzy
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 12, 2014 17:41
Zařízení: Lumia 735

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Jerzy »

jasně dát tam hw tlačítka mohli,ale nijak mě to neomezuje...jinak fw tam máš Denim tak si zatím užívej exkluzivitu.. :)
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Dekuji hele ohledne bezdrátové nabijecky v alze maji ňokiacke okolo 1200 a jine kolem 700-800 nasel jsem tuhle cena je vyborna ale je to pro galaxy note II da se pouzit?
Jerzy
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 12, 2014 17:41
Zařízení: Lumia 735

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Jerzy »

jasně že dá..záleží jen na standardu qi...podivej se na ebay tam jsou za pár šupu.
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

S nákupem z eBay zkusenosti nemam ale ta z Datartu za 270 by mi stačila takze ji mohu pouzit a výstup 1000mAh bude stacit ju?
Zeptam se jeste protoze 735 mas dele, jak je na tom s čitelnosti na slunci?
Jinak ta pentile matice je podle me v pohode zadne zubatosti ani rozmazani jsem si nevsiml.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Daff_Cz »

Jak je na tom s kvalitou a hlasitosti zadni repro a predni sluchatko prosim???
Jerzy
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 12, 2014 17:41
Zařízení: Lumia 735

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Jerzy »

v datartu jsem naše za 270 jenom tu indukční cívku pro S4...to je něco jiného civku máš v krytu.. nabíječka 1A by mela stačit...
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Jinak se zda ze 530/630, 730/735 a 830/930, jsou posledni lumie jeste s logem Nokia.
MS nedavno oznámil, ze vsechny nove modely ponesou pouze Microsoft Lumia.
Myslim ze je to trochu skoda mohli to s Finska vyjednat a znacku pouzivat dal, treba by to přitáhli vic zakazniku, me osobne to bude tak trochu scházet

Jerzy
Ta nabijecka qi na note iii, je zde http://www.datart.cz/Nabijecka-FIXER-Po ... -bulk.html" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Jerzy
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 12, 2014 17:41
Zařízení: Lumia 735

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Jerzy »

zatím jsem slyšel druhou stranu vždy a to jsem volal i v pořádném kravalu.asi tomu pomáhá ten mic vedle foťáku..repro klasika nic extra
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Kvalita zvuku v mikrofonu i hlasitost perfektni stejne tak protistrana ne hlásila zadne problemy u nokii standard uz nekolik let.
Repro je pri vyzvaneni ci hudbě dostatecne hlasitě a kvalita v pohode ale zadne Hi-Fi samo.
Nevim jak vy ale zatim marně shanim nejake kvalitni pouzdro flip ci obal
Jerzy
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 12, 2014 17:41
Zařízení: Lumia 735

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Jerzy »

smarty...to je civka mezi baterku a kryt(přijímač) ty potřebuješ vysílač co zapojíš do sítě...
podívej se na ebay http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=qi+ ... ect=mobile" onclick="window.open(this.href);return false;
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Jasny tak holt az pojedu do alzy koupim tu podložku od adata nebo jinou treba některou z techhle http://www.alza.cz/patriot-fuel-ion-pro ... 144263.htm" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.alza.cz/connect-it-ci-393-qi ... 139061.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT:
Trochu jsem zápasil s tim jak sundat zadní kryt, nastesti na tomto videu, je to názorně předvedeno http://www.nokia.com/cz-cs/podpora/prod ... getstarted" onclick="window.open(this.href);return false;

S tim bezdrátovým nabijeni je doba nabijeni delsi nebo stejna?
Navic ja jsem leta zvykly na kabel zasun :D mi nečiní potíže a utrácet kvuli podložce zas dalsi prachy....

Prosim jak se ti jevi odolnost krycí ho skla displeje neobjevily se ti uz mikroskrabance?
Ma sice tvrzene Corning Gorilla Glass 3 ale ani to neni zárukou ze se nebude skrabat pri běžném pouzivani co ctu zkusenosti jinych uživatelů s telefony různých značek.

Trochu mimo ale celkem by me zajimalo proc uz lumie nejsou nabízeny v te nadherne tyrkysove modré....z tech nabízených je pro me nejhezci zelená ale modré bych se taky nebránil.

EDIT2:
Podle těchto fotek, se zda ze oranzova verze 735 ma kryt skutecne leskly, posudte sami, skoda ze ne i zelena ale co uz...nicemu to tak nevadi.
http://images.hardwarezone.com/upload/f ... 39d66a.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.noknok.tv/wp-content/uploads ... png?457938" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak v tomto prewiev 735ku celkem chvali i citelnost amoledu na slunci je dobra, skoda jen chybejiciho Glance Screenu to tam MS dat mohl klidne bych si za nej 500-1000 i priplatil. Kazdopadne se tesim na plnou recenzi MN povazuji spolu s SM za dva nejlepší weby o telefonech!
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Tak ogari :D lumii 735 jedu do alzy vratit, "trosku" si priplatim a jdu do vybavenejsi 830.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Daff_Cz »

Z jakeho duvodu?
sMarty
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: stř říj 22, 2014 6:25
Zařízení: Lumia 830 Green WP8.1 Denim

Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od sMarty »

Telefon je perfektni ale ten amoled vypaluje oci at to nastavim jak chci a hlavne spodek řeže do dlani, telo je hezky zakulacené ale vršek a spodek jakoby uřízli a ty rohy řezou no
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Vitezslav2 »

Chtěl bych se zeptat,jaké jsou fotky. Za dobrého světla i za zhoršených podmínek. Díky za informaci
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 730/735

Příspěvek od Daff_Cz »

Tak Nokia Lumia 730 v zelené barvě je doma, zatim super, ale zase musím vše ponastavovat... 8-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů