Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Stejny problem s paskou maji i 930, proste jim to nedrzi, to neni zadnym skladovanim.
Zapraseni sensoru u 920 bylo reseno ve vyrobe zmenou tesneni a navic zalezelo jak je nalepeno sklo a jak kdo telefon pouzival, kapsy, prasne prostredi v praci apod.Kdyz bylo sklo hodne nalepeno nahore, pak se s tim clovek nesetkal.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

No je fakt, že je tam mnohem víc problémů. Jako ty samovolné restarty, kterými trpí i má 830, většinou jeden restart za dva dny. Ale teď byl několik dní klid. Ale včera večer asi po čtyřech dnech se telefon najednou zasekl a po vteřině zavibroval a restart a to samé o několik hodin později. Zvláštní, že ty restarty probíhají jen, když si třeba píšu na whatsapp nebo pročítám wcentral přes jejich apku.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A pouzivate pametovou kartu?Zkusili jste telefon pouzivat bez ni?
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

A když se naskytne takovýto vážnější problém s rámečkem nebo displejem, udělají s tím něco ve výrobě, donese se jim to nebo budou čekat, kolik bude špatných kusů? L830 si chci koupit, ale stane se až na jaře nebo zač.léta, to už snad budou všechny mouchy odstraněny a hlavně bude nižší cena. :???:
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

htcjirka píše:A pouzivate pametovou kartu?Zkusili jste telefon pouzivat bez ni?
Používám... koupil jsem si před půl rokem SanDisk 16 gb, Class 10. A v mé staré 720ce fungovala bez problémů. Při přechodu na 830 jsem ji zformátoval, aby právě nedošlo k nějakým vrtochům. Na Windows central taky někdo psal, že ty restarty po vyjmutí SD karty ustaly, ale ne všem. Za pokus nic nedám.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

jaroslavii píše:A když se naskytne takovýto vážnější problém s rámečkem nebo displejem, udělají s tím něco ve výrobě, donese se jim to nebo budou čekat, kolik bude špatných kusů? L830 si chci koupit, ale stane se až na jaře nebo zač.léta, to už snad budou všechny mouchy odstraněny a hlavně bude nižší cena. :???:
To záleží... když si koupíš novou hardwarovou revizi, tak budeš mít zřejmě vyhráno, ale pokud se ti dostane do rukou telefon z první várky, tak pak budeš mít buď štěstí nebo smůlu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Za pokus nic nedám.
Presne tak, je to pokus, ktery nic nestoji, vazne to zkus.
A když se naskytne takovýto vážnější problém s rámečkem nebo displejem, udělají s tím něco ve výrobě, donese se jim to nebo budou čekat, kolik bude špatných kusů
No, takhle pekne a rychle to nefunguje.Navic i dost trva nez se takto vyrobeny telefon/revize na danou vec dostane do distribuce.
Nekdy se i na reseni vykaslou, protoze by to bylo nakladne (viz 1520 - problem dotykovky, scroll jako nahodny dotyk)
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Hm. Asi nezbývá než natrefit na telefon, který je v pořádku a mít štěstí. :roll:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, nekdy to stoji usili, ale lze to ;-)
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Tak SD karta restarty nezpůsobuje, jelikož se mi telefon opět restartoval, i když je karta vyndaná. Náhoda, že restart nastal opět v aplikaci Windows central.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tu pouzivam take ;-)
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Davedroid »

Ty chybky na 830 skoda. Protoze jinak IPS displej a SD karta, vyborne. Co procitam vlakna tak skoda, ze Nokia nektere modely co vyhodila na trh, tak ze zacatku vzdycky nejake nedolaednosti. Jako ze zacatku 930 a ted 830.
bubo12342
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 11, 2014 11:31
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bubo12342 »

Chcem sa spýtať ohľadom appky facebook. Občas zvyknem mrknúť na FB cz aplikáciu, ale problém je, že príspevky od mojich kamarátov nevidím.. vidím len príspevky od všelijakých skupín a ták. Keď zapnem FB na desktope tak vidím príspevky aj mojich kamarátov.

Prehrabával som sa v nastaveniach na telefóne a nič.

Neveiete kde by mohol byť problém?

Ďakujem
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Bubo, problém je v tom, že FB appka nefunguje korektne a ukazuje len ,,hlavné novinky" a nie najnovšie. Mne to ukazuje tak isto, je toho plný net, musíme čakať na update. Jediná appka ti ukazuje to najnovšie, a to je JDB for FB, kde si to nastavíš.
bubo12342
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 11, 2014 11:31
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bubo12342 »

aha ďakujem za informáciu.. :)

pekný večer
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

trochu OT ale nedá mi to. Děsí mě jak jsou lidi na tom Facebooku závislí. Až to jednou vypadne na delší dobu to bude asi sebevražd :-(
bubo12342
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 11, 2014 11:31
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bubo12342 »

ja niesom na FB závísli, ale keď sa v práci nudím rád si čítam tie statusy (dobre sá dá na tom pobaviť)... Ja a ani manželka sme status nenapísali snáď už rok :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Robsol: Vnimam to uplne stejne.Jak to pak chvili nejde/nechodi, nekteri uplne šílí, smeju se.Tez pardon za OT.
Apache
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 06, 2015 11:01
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Apache »

Ahoj, včera jsem se stal dalším majitelem totoho smartphonu a tak jsem se rozhodl vypovídat ze svých dojmů. Trochu se asi rozkecám, ale třeba to bude někoho zajímat :-).

Přešel jsem ze starého low-end androidu s 3.8" displayem, takže poměrně velký skok. Vyzkoušet WP jsem chtěl už tehdy, ale to jsem měl poměrně jinde finanční limit a kupoval jsem na rychlo, když mi umřela velice oblíbená Nokia 5800 Xpressmusic. Vím, že u Nokie v tu chvíli zrovna asi čekalo na nové modely, tak jsem zvažoval novinku HTC 8S ale ta cela byla pro mě dealbreaker.

Nicméně velice záhy jsem věděl, že můj další telefon prostě bude s WP. Koneckonců jsem tak trochu Microsoft fanboy - přestože v mém okolí daném oblastí studia vyskytuje cca 80% hardcore linuxáků já si držím Windows, používám Microsoftí služby a hraju na XONE. Jenže jsem bohužel sledoval, jak další a další modely přicházejí o spoustu features, které se mi líbily - Glance screen či hardwarová spoušť fotoaparátu například. Až sem se dočkal u 830, tu jsem věděl, že chci. Dal jsem si limit - koupím, až bude CZ distribuce za 8500,- no a minulý týden jsem jí objednal za krásných 7999,- z Electroworldu. Následovalo několikadenní čekání, neboť v DPD si dali na Silverstra volno, které jsem strávil důkladným pročítáním všech možných vyskutijících se bugů a klepal se, abych měl svůj kus v pořádku.

Telefon se zdál být naštěstí po mechanické stránce v pořádku, sklo nikde neodstává a kroužek na jack zatím drží. Až večer jsem si všiml prosvítání na dolní hraně od tlačítek pod displayem. Jinak tlačítka reagují bezchybně, stejně tak poklepání na display. Telefon je v zelené variantě opravdu doslova nádherný a tak trochu bych ho přirovnal k účesu Jardy - vpředu business, vzadu zábava 8-). I systém si mě naprosto získal. Přehledná, čistá grafika, na úvodní obrazovce všechno, co potřebuju, žádné zběsilé přepínání ploch. Jsem prostě nadšený.

Na závěr bych měl několik dotazů, vím, že se týkají spíš systému samotného a to sem až tak nepatří, ale snad mi někdo poradí.
1) Telefon si natahal nějaké aktualizace a nyní tvrdí, že je aktuální. V Bonus+info stojí, že mám Lumia Denim, nicméně pořád zůstává aplikace Nokia Camera a myslel jsem, že v Denimu jí má nahradit Lumia Camera?
2) Dlaždice Fotky zobrazuje i fotografie vymazané, což je trochu otrava, když se tam zobrazují náhodné, mázlé, nic neobsahující fotky.
3) Je možné vytvořit dlaždici na přímé vytočení kontaktu a na otevtření sms vlákna s kontaktem?

Díky.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

1.Lumia denim ako aktualizacia firmwaru ti pride neskor
2.skus vojst do fotiek a ukoncit ich sipkou spat...alebo odstranit dlazdicu a znovu ju pripnut...alebo soft reset...proste ked sa refreshne stare foto ti uz ukazovat nebude
3.nie je - len odkaz do karty kontaktu odkial mozes kliknut na sms alebo vytacanie...rovnako ako na ios priamy pristup kvoli bezpecnosti nie je
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů