Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

Jak jsem psal dřive poslal jsem telefon na reklamaci a to 3x. Až počtvrté jsem musel napsat email tak se to pohlo a dali novou základní desku a GPS stejně nefunkční.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

Tak jsem též pokoupil L830 a zatím žádný problém s GPS nemám, jak tu někteří psali, že bez dat a wifi má problém, tak u mě se chytí za 5s a jede v pohodě. Měl jsem jen problém s tlačítkem z5, ale fakt to dělá fólie, holt si budu muset zvyknout žít bez fólie a snad se mi hned nepoškrábe tak, jak hliníkový rám hned při vybalení :-D
KarelMlha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: sob pro 20, 2008 9:29
Zařízení: Lumia 640 xl lte, note 4
Bydliště: HK

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od KarelMlha »

Já mám Lumii 830 od začátku ledna. Vše bez problémů. Fólii na telefonu nemám. Displej bez škrábanců, rám rovněž, gps v pořádku. Uvažoval jsem při nákupu o 930, ale nakonec mi tenhle telefon vyhovuje a jsem spokojený. Asi mám kliku.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Jako můžu ji ještě ve lhůtě vrátit, ale v takovém případě končím s WP, protote dva poruchove telefony za 3 měsíce? To me i ten android vyjde lépe. Navíc k l830 není vhodná alternativa (chci dobry foťák a hw spoušť), už tak jsem pretahla limit, co jsem za telefon chtěla dat, a zase jenom problémy...

Jakou revizi hardwaru mají ti, co mají gps ok? Taky 1.0.0.0?
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

Vipni si tu citaci v tapatalku nebo necituj predchozi post!Koumes

Ale to není problém SW ale HW. A android no nevím.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

Mam 1.0.0.0
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

No já vím, že je o problém HW, ale očividně nejsou ochotni to reklamací vyřešit. Kdyby to měly všechny kusy, tak si řkeu, že je to vada řady. Ale některé jsou ok, proto nechápu, že není možná oprava těch kusů, kde to nefunguje.
Já taky nechci android, ale tyhle parametry jiný wp telefon nemá... A já už tedy nevím, co s tím. Když ho vrátím a koupím druhý, tak mi může přijít stejně vadný kus, když budu reklamovat, tak mi to nejspíš vrátím s přehrátým sw, že o nic nejde... Patová situace.
Kdyby se to chytalo po nějaké době, tak by to bylo ok, ale i po hodině je rozdíl víc jak 100m od reálné polohy, zkoušela jsem chodit po té ulici, že se to třeba chytne, ale vůbec... Zkusím to tedy po velikonocích poslat do max shopu na reklamaci, a budu doufat, že to nebude trvat měsíc.
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

No já mám taky smůlu, nová základní deska a opět vadná GPS. Mobil jsem nechal dceři která GPS nepoužívá. Je to škoda, protože se mi 830 líbí
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

@Bobr
Přestaň prosím citovat předchozí příspěvky, zbytečně to znepřehledňuje diskuzi
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Udělala jsem HR, a místo rozdílu 150m, je to najednou zhruba 10m po spuštění (bez dat). Tak mi řekněte, jaký nastavení, nebo aplikace to zmrví tak, že to přestane fungovat, jak má...

Po aktualizaci Here driv a here maps je to zase blbé, jako předtím... Takže si začínám myslet, že je to aplikací, jelikož v první verzi to ukazovalo takřka přesně. Po aktualizaci, je tam te rozdíl 100m.

Tak Here drive jsem aktualizovala, a pořád to najde přesně kou polohu, což podle mě vylučuje chybu gps modulu... Jen nevím, která aktualizace je ta, co to dokáže rozházet. Visí mi v aktualizacích Here maps, Centrum zařízení, bonusy+info a pak několik aplikací, které s tím dle mého nemají, co dělat...
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

To je lepsi jak detektivka toto... Prvni fix po HR na par metru presne. Kazdy dalsi pak uz spis nahodne, a kdyz mam vypla data a jdu mestem, tak mi prijde ze ta gps prakticky nereaguje. Kdyby aspon ti s funkcni gps meli jiny hw, ale kdyz je stejny, tak jak to muze takto blbnout...
JarekBer
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 20, 2014 18:26
Zařízení: Honor 4X

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JarekBer »

Zdravim, chci se zeptat, mate nejaky tip, na co pouzivate NFC? Nejak jsem nenasel vyuziti. Nebo nejakou appku, ktera to pouziva?
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Tak jsem zfunkcnila gps a funguje to i dalsim, takze zkuste.
Staci nechat zapnutou wifi - nepripojenou, pouze ji nevypinat; a pak to polohu najde dobre, bez chyb...
Doufam, ze vam to pujde taky.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

No, zkusil jsem to doma se zapnutym wifi, rozdil nebyl 5km jak minule venku, ale jen asi 20m. Zkusim to nekdy az budu v lese, jak to bude fungovat. Proste je to pro kocku a zda se, ze to lepsi nebude. Az budou mit v servisu zakl.desky, ktere budou s gps ok, poslu to tam, at mi ji vymeni, zatim ne, nekdo tady psal, ze po vymene je to to same.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Mě to v budově udělalo rozdíl asi 9m, což není moc, na ulici je to méně. To už pro mě není důvod k reklamaci, jelikož 520 to má podobně tady, taky cca těch 9m rozdíl.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

jaroslavii píše:No, zkusil jsem to doma se zapnutym wifi, rozdil nebyl 5km jak minule venku, ale jen asi 20m. Zkusim to nekdy az budu v lese, jak to bude fungovat. Proste je to pro kocku a zda se, ze to lepsi nebude. Az budou mit v servisu zakl.desky, ktere budou s gps ok, poslu to tam, at mi ji vymeni, zatim ne, nekdo tady psal, ze po vymene je to to same.
Jestli to zkoušíš doma v budově, tak už radši nebudu ohledně GPS tady psát, protože už začínám chápat, kde je problem
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Tohle mi přesně dělalo, dokud jsem zjišťování polohy zapínal dle potřeby. Házelo mě to o ulici dál nebo vůbec nic. Polohu mám zapnutou stále a GPS funguje naprosto přesně i offline.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Já když odpojím wifi úplně (vypnu přepínač) tak to zase háže mimo, takže se to nějak orientuje i podle wifi. Škoda, že mimo civilizaci se dostanu až v pátek, takže nevyzkouším dřív, zda to bude fungovat i nadále, či nikoliv. Zajímalo by mě, zda se to chytá nějakých určitých wifi signálů v okolí (i když se nepřipojuje) nebo zda ten přijímač detekuje nějak jinak, čímž pomáhá určit polohu.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

A máš polohu zapnutou neustále?
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

No už tak 3 hodiny, nevěřím, že by se to za víc hodin nějak záhadně srovnalo... Klidně to zítra zkusím (nechám ji odteď zapnutou), ale podle mě už to samo o sobě rozdíl neudělá...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 hostů