Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Tak to je smula.:-\ Doufam, ze udelaji nejakou aktualizaci.
Uživatelský avatar
Tambor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: úte bře 27, 2012 13:13
Zařízení: HTC U11
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tambor »

htcjirka píše:Ano mel, hned nasledujici dny sel do prodeje.Samsung drzak je i lepe tvarovany a lepe/jisteji v nem Lumie sedi.
Prepnuti do modu stejne musíš ještě potvrdit, takze jaksi k nicemu u Nokia drzaku.
Posledních pár dotazů ohledně dobíjecího držáku SAMSUNG EP-HN910I .... myslíš, že v něm bude dobře držet i L830? Je přece jenom o dost tenčí než L930. Netlačí boční úchyty na boční tlačítka? Zakrývá zadní stěna držáku foťák?
gembi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 27, 2015 8:43
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od gembi »

Také se musím přidat ke stížnostem na navigaci u Lumie 830. U mě si navigace dělá co chce, například pokud jdu na keš, zapnu navigaci, ta se chytí během chvíle s přesností na metry. Kouknu na směr, zhasnu displej a pokračuju cca 500m, pak telefon zapnu, abych se zkontroloval pozici, telefon najde polohu, ale s přesností cca +-3 km (hádám, že to je poloha určená pouze podle BTS a ne GPS), a i když čekám na místě třeba 10 minut, přesnost už se nezlepší (jasná obloha a otevřená louka). Někdy pomůže telefon zapnout a vypnout, někdy ani to ne. Nejhorší je, že takovéhle náhodné chování budu dost těžko reklamovat.
Vcelku mě to rozčiluje, když vidím, jak navigace funguje u přítelkyně, která má Lumii 520. Ta dokáže určit polohu s přesností na metry pokaždé do 10s a to i uvnitř budov a bez wifi nebo datového připojení.
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

Zdravím. To máš pravdu, já ho poslal 3x to autorizovaného servisu, navigace se nechytla a nebo poloha o 3 km bokem, a to i při WIFI a s DATY a vždyto došlo zpět, s tím, že dali tovární nastavení a napsali, že je vše v pořádku, výmluva na to že to je SIM, operátorem atd. Když jsem jim napsal popis a přirovnání ze třema NOKIA Lumia, které fungovaly bez WIFI a DAT a různé SIM, stejně to nevzali v potaz. Teď jsem to poslal po čtvrté, ale nevím. Také se jedná o LUMIA 830. Asi vadný GPS modul.Tak Ti přeju více štěstí jako u mě. :),
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Zajimave problémy.. Ted sem u sebe v bytě.,dal sem režim,letadlo a zapnul here a nasel,me za 2sekundy od spuštění app a dokonce přesně. Nezávidím vám to. Bejt vamy psal bych na Nokia care
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Dle podpisu mas ale 930.. ma jinou antenu GPS i jiny GPS modul.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Jo sorry zapomel jsem dodat na L930.. Ale na L735 co má přítelkyně to našla také okamzite jako u me.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ani ta ale nesouvisi s Lumii 830.
gembi
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 27, 2015 8:43
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od gembi »

Tak včera jsem přišel na zajímavou věc. Pokud nastavím maximální rychlost mobilních dat na 2G nebo 3G, navigace funguje bez problémů a to i uvnitř budov. Podotýkám, že stále mluvím o případě, kdy jsou wifi i datové přenosy vypnuté. Můžete to zkusit, kdo má podobný problém.
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

Dik, ale já mám permanentně zaplou 3G a i tak byla nefunkční. Asi se jim trochu nepoved GPS modul.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Wertigo píše:Nic snažšího než Edit-Crop&Rotate....hotovo
Tak, ani edit crop rotate nepomáha. Proste fotka je stále otočená nesprávne. Nejaké nápady ?
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Dnes jsem navigaci zkusil, nejdriv po zapnuti polohy nic, pak po 2 minutach se vzpamatovala a zacala jit, sekla se ale o cca 5m.Moc dobre neukazuje. To u stare L820, ukazovala daleko lip. Doufam, ze to nejaka aktualizace opravi. Telefon zadnej zazrak, asi 7x uz jsem ho musel nedobrovolne vypnout, mam ho par dni, pokazde jina chyba. Mel jsem si koupit Sony Xperia Z3 Compact, byl by jiste spolehlivejsi, lituji, ze mam tuto Lumii 830, nejsem s ni spokojen, ale uz si ji musim nechat, nemam penize navic. Tak za rok vezmu Sony nebo jiny dobry, ale Nokii potazmo Microsoft uz ne. V tuto chvili je novy Android uz 4.4.4.nebo 5.. vyspelejsi system nez Windows, W.ma zpozdeni tak rok a pul, a to je dost. A nezachrani to ani W10.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Nostradamus.....amen
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Je to zvláštní - here maps a here navigace mi polohu zaměří hned ale poloha poskakuje v rozsahu cca 50 m. Naopak mapy.cz fix okamžitě a naprosto přesně a stále,tak nevím v čem to je.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Reklamaci jsem nezkousel. Co oni udelaji, prehraji software a vrati telefon zpatky.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Neházej flintu do žita, prostě jim emailem celou situaci popiš (jednodušše, jasně, stručně a výstižně).

Určitě si tě přebere nějaká paní, která ti pomůže. Telefon odzkouší sama a poté jej až předá technikovi. Arvato není tak špatné jak to kolikrát vypadá, často ale je nutné trošku je na ten problém připravit emailem pokud se jedná o opakovanou reklamaci.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Nebo napis na Nokia care od Microsoftu.. Tak sem to udělal ja a naprostá spokojenost :)
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

-Pavel- píše:jaroslavii: Já vím, je to těžké. Ale můžeš napsat, že jsi provedl obnovení, flashování, čistou instalace, bez instalování softu, jen testoval čistý telefon a že máš prostě neskutečné problémy s telefonem na které si sám. Napiš dopis, napiš veškerou negativní zkušenost a zkus to otáček na vadu HW. Co se týče SW jsi zkusil vše a jediné co tě napadá je HW. Napiš jim, že jsi doma zkusil veškeré možnosti, co doma můžeš zkusit a obracíš se na servis potom, co jsi bezradný. Napiš toho hodně, ale ať se v tom neztratíš a obracej to na HW. Napiš, že chodíš na diskusní fóra, kde jsi sám co máš takové neskutečné problémy, že jsi v situaci, kdy je to telefon v této formě nepoužitelný. Zkus to, za to nic nedáš, než se tu nervovat. Jsou to tvoje peníze a nikdo nám je zadarmo nedávává, tak bojuj. Mít tyto problémy, zkusím reklamaci určitě. Ono se dá hodně odpustit, někdy je pocit zmaru ze servisu, ale ulev svědomí a zkus tu reklamaci. Zkus nejdřívě popsat problém v emailu do Arvato a uvidíš co ti napíšou. ;-)
Zdravím, udělal jsem přesně to co popisuješ i s emailem na Arvato. Mobil tam šel už po čtvrté, tak nevím. Vždy dali tovární nastavení, napsali v pořádku a tak pořád dokola :)
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

jaroslavii píše:Dnes jsem navigaci zkusil, nejdriv po zapnuti polohy nic, pak po 2 minutach se vzpamatovala a zacala jit, sekla se ale o cca 5m.Moc dobre neukazuje. To u stare L820, ukazovala daleko lip. Doufam, ze to nejaka aktualizace opravi. Telefon zadnej zazrak, asi 7x uz jsem ho musel nedobrovolne vypnout, mam ho par dni, pokazde jina chyba. Mel jsem si koupit Sony Xperia Z3 Compact, byl by jiste spolehlivejsi, lituji, ze mam tuto Lumii 830, nejsem s ni spokojen, ale uz si ji musim nechat, nemam penize navic. Tak za rok vezmu Sony nebo jiny dobry, ale Nokii potazmo Microsoft uz ne. V tuto chvili je novy Android uz 4.4.4.nebo 5.. vyspelejsi system nez Windows, W.ma zpozdeni tak rok a pul, a to je dost. A nezachrani to ani W10.
Zdravím, s Lumií máš pravdu, ale Android, at 4 nebo 5, pořád o ničem. A nikdy nebude špičkovej. To Windows mobile má před sebou budoucnost.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Dekuji za postrehy. Myslim, ze mobilni Windows ma co dohanet. Od playeru az po system. Nemelo by se stat, ze by mi nekdo napsal, ono to nejde.,prehrat titulky, ono to nejde, prehrat avi, ono to nejde. Plynule navazujici panorama fotky, ono to nejde, vsechno ma jit a microsoft by mel resit, co da navic, ne jak co ma dohnat. Navigace funguje na čtýru, doufám, že to vyřeší aktualizace. Nakonec půjde líp na androidu než na tom našem. Pak už nebude důvod zůstávat u WP. Ten svuj telic preinstaluji pres pc a pak se uvidi, uvidíme, jestli se stabilita zlepší.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů