Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od enc0re »

A v jakych ovladacoch ked tam ziadne nesu? :) Skusal som aj WDRT. Zatial nic. V device manageri mi to neprida Portable Phone.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Odinstalovat ovladače USB, popř. zkusit jinej port.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Když tam máš WDRT tak tam ovladače máš, takže máš "rozprasené" PC/OS, to už je věc další.
Přikládám separátně ovladače (instalační balíček) na 64bit pro Windows Phone a Windows 10 Mobile zařízení.

http://uloz.to/xRUMhNjH/winusb-drivers-x64-zip" onclick="window.open(this.href);return false;
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od enc0re »

Dik za link. Uz som to dal dokopy. Program USBDeview mi zrobil krusne chvile, ked som odstranil stamad vsetky usb drivre :D. Nejakym sposobom mi chybal subor usb.inf v C:\Windows\inf a pravdepodobne kvoli tomu mi windows update na kazde usb zariadenie co som pichol do pc hlasilo, ze nevedelo najst ziadny driver. Hodil som ho tam z jednej virtualky co mam, restart pc a windows update v momente nasiel pre vsetko drivre. Aj Lumiu, takze problem solved :).
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

No já mám zas problém, že můj nový notebook nevidí 950, když ji připojím do USB 3.0, v ostatních USB 2.0 ji vidí. Ale jiná zařízení se připojí i přes USB 3.0
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Mám v poslední době potíže s GPS. Často se mi stává, že se aplikace (různé navigace i fitness) chytí až po delší době, případně vůbec. A když se chytnout, tak pak vypadávají. Na telefonu nemám žádné pouzdro a mám poslední verzi W10 TH. Máte někdo podobný problém? Přemýšlím, jestli je to vada HW nebo OS
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

Zdravím vás, ešte stále som sa neodhodlal na prechod na WM 10.
Ale už by som to rád učinil, tak by som potreboval krátko zhodnotiť, či sa oplatí prejsť a či už prevažná časť vecí, čo vás po prechode trápili už bolo vyriešených. Má obavu z toho preblikávania obrazovky...

Plánujem ísť najprv bez hard resetu, uvidím čo to spraví. Potom by som rád skúsil obnovu dát (to neviem, či je dobrý nápad, Urobím chybu?, nemám predstavu čo to vlastne robí).
A až potom v najhoršom prípade, ak sa bude niečo kašlať, urobím hard reset bez obnovy dát.

Moja taká ešte podotázka (len pre istotu), keď sa mi nebude páčiť WM10, a budem sa vracať späť na WP 8.1 - vraciam sa cez program Windows Recovery Tool ? A ak sa takto vrátim na WP 8.1, je možné urobiť obnovu zo zálohy, ktorú si urobím pred pokusom prechodu na WM10 a tak potom nastane stav, že si dám telefon komplet do stavu ako, keď som sa pustil do prechodu na WM10, t.j. do stavu teraz, keď som v podstate s chodom a stabilitou mojej L830 spokojný? Budem tam mať späť úplne všetky aplikácie, teda aj napríklad tie, ktoré už napr. na Store nie sú? (napr. niektoré lumiácke apps, alebo tie napr., ktoré som nainstaloval cez myAppFree ?? )

Dik za každú odpoveď.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Ocovi som dal update z 8.1 slape ako hodinky ani preblik obrazovky som si nevšimol - obnovu dat určite ne
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

Počas hovoru nefunguje mikrofon. Skúšal som w10 insider, oficiálnu verziu w10 ako aj wp8.1...
MMikrofón funguje po hard resete, resp. refreshi 1-1.5 dňa... diktafón funguje stále ....

Ide zrejme o tento problém http://forums.windowscentral.com/nokia- ... rking.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Stretol sa stým tým už niekto ?
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

Všem kteří váhají nad instalací posledního buildu RS na L 830. Rapidně se sníží problik obrazovky, zatím nevím jestli zmizí úplně ale během týdne 1x se dá vydržet. Proti ofiko buildu kdy to bylo i 3x za den je tohle paráda.

Sent from mTalk
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

tak napriek správe od Imperatora, radšej si ešte počkám, nechce sa mi potom laborovať s tým....

ale prosím, odpovie mi niekto na tú moju otázku:
Moja taká ešte podotázka (len pre istotu), keď sa mi nebude páčiť WM10, a budem sa vracať späť na WP 8.1 - vraciam sa cez program Windows Recovery Tool ? A ak sa takto vrátim na WP 8.1, je možné urobiť obnovu zo zálohy, ktorú si urobím pred pokusom prechodu na WM10 a tak potom nastane stav, že si dám telefon komplet do stavu ako, keď som sa pustil do prechodu na WM10, t.j. do stavu teraz, keď som v podstate s chodom a stabilitou mojej L830 spokojný? Budem tam mať späť úplne všetky aplikácie, teda aj napríklad tie, ktoré už napr. na Store nie sú? (napr. niektoré lumiácke apps, alebo tie napr., ktoré som nainstaloval cez myAppFree ?? )
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

vyskusaj a uvidis xD

ale hej factory reset obsahuje zatial aj tie lumiacke veci aj here mapy

Zaloha sa da obnovit, ale nefunguje to 100% korektne.. napr. mne sa stalo, ze bol telefon zdvojeny, pricom to neslo zmazat... Zalohu preto moc neodporucam.
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

hmm, ma tak napada, naco su potom tie zalohy?
hra v tom rolu ze predtym bol telefon na VW10?

z tvojej odpovede CageJ mi vychadza, ze keby som aj teraz ked som na WP8.1 urobil HR a obnovil zo zalohy, tak to nebudem mat na 100% rovnaky obsah telefonu ako pred HR ??

ono, ak sa uz do toho dam, tak kaslat na app, v podstate by som isiel odznova akoby som mal novy telefon. Aj tak najdolezitejsie su pre mna kontakty, sms, historia sprav vo whatsapp a to sa dufam vsetko na 100% v telefone objavi.
here mapy by som ozelel. malokedy ich zapnem. mam sygic.

mne hlavne vadia tie vytky k roznym HW chybam, to by som nechcel s telefonom zazivat, kedze teraz mi vsetko funguje.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Whatsapp má možnost zálohy přímo v sobě. Doporučuji zálohovat na kartu.

Odesláno z něčeho co umím vypnout jen se mi nechce ;)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Skusal som hlavny mikrofon na 830tke cez Lumia Test app...ale nasiel mi len jeden mikrofon a este aj ten je celkom tichy - a kde su dalsie 2 ktore maju byt vzadu :-o ako ich ottestujem ?
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

Potvrzeno i z jiných zdrojů,blikání obrazovky končí s posledním buildem RS.


Odesláno z aplikace mTalk
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

Ty zdroje by mě zajímaly. Ale den po vydání nové verze je to brzo - několikrát jsem tady upozorňoval, že může začít blikat klidně až za dva dny... Samozřejmě, pokud by to bylo vyřešeno, bylo by to super.
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

Tak není to nic ofic. Fakt je že mě už telefon nebliká od předešlého buildu ,tak asi 10 dní cca.

Odesláno z aplikace mTalk
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Zatím taky neblikám, ale dám tomu čas.

Odesláno z něčeho co umím vypnout jen se mi nechce ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

imperator píše:Skusal som hlavny mikrofon na 830tke cez Lumia Test app...ale nasiel mi len jeden mikrofon a este aj ten je celkom tichy - a kde su dalsie 2 ktore maju byt vzadu :-o ako ich ottestujem ?
Otestuj je přes Care Suite.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host