Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

nie :D :D
Hudyg60
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 21, 2016 11:35
Zařízení: Lumia 830 Lumia 920
Bydliště: Jižní Čechy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hudyg60 »

htcjirka píše:
To same ceka Here Drive a Here Maps na W10, 30. cervna konci jejich podpora, pak i odstraneni ze Store.
Tohle rozhodnutí ohledně podpory HereDrive+ na WP10 osobně dost dobře nechápu!
Jasné že "nějaké Mapy" defakto budou suplovat na WP10 již už "nepoužitelné" HereDrive+ ale stejně...
A docela mi to tak-až naštvalo jelikož na HereDrive jsem odjakživa léta zvyklý už i z mojí Lumie 920 že svojí Lumii 830 snad napořád ponechám ve WP 8.1
Pokud to tedy technicky vyřeší problém abych nepřišel o HereDrive i tak když píšete že bude snad odstraněna i ze Store...(Myslím tím jako co udělá Appka instalovaná v telefonu a již neexistující ve Store)
Pak je otázkou když jí budu mít dál na telefonu s WP 8.1 zdali zůstane ve finále stále funkční a nebo při její "ztrátě" už nebude kde ji znovu stáhnout a nainstalovat...
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

Hudyg, dokial mas apku v telefone tak sa nestrati a mas ju, samozrejme dokial ju neodinstalujes alebo neurobis tovarne nastavenie. To potom ju uz nebudes mat znova odkial naistalovat.
Ja tak mam Lumia Refocus, fajn appka a teraz ak upgradnem na WM10 o nu pridem, lebo uz nie je v store a ukoncili tuto sluzbu. Co ma dost velmi mrzi.
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

Chcem by som sa spytat tych co robili update na WM10 a nerobili tovarne nastavenie:

Ako sa vam system javi a ci ste zaznamenali nejake problemy? (Imperator uz co to napisal, ale mozno aj on nieco spozoroval.)

Dik
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Druhou 930 jsem jen upgradoval na W10, bez HR a druhy den vse funguje na vybronou.Rychlostene i stabilne jako druha 930, kde jsem HR delal.
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

htcjirka, to vyzera slubne, dik. Mne sa taaaaaak nechce do toho HR.
MagicQ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob lis 15, 2008 22:22
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MagicQ »

Ja HR nedělal... A mam to od soboty a pohoda
jjarda
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte říj 15, 2013 17:51
Zařízení: Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jjarda »

Wertigo píše:Má někdo problém s fixem GPS? Na 8.1 v pohodě,na W10 zafixuje +-3 km
u mě to samé, o víkendu jsem udělal update, pak HR a dnes se nestačím divit když jsem potřeboval navigaci...
snad si to sedne, protože na 8.1 mi šla GPS za pár sekund
Hudyg60
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 21, 2016 11:35
Zařízení: Lumia 830 Lumia 920
Bydliště: Jižní Čechy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hudyg60 »

Díky "macelino"
Ještě jsem se chtěl zeptat...
Mám takový tech.problem.
Přišla mi nějaká aktualizace a ne a ne jí provézt.Upgrade na WP10 to není ten bych právě mohl udělat až po této aktualizaci kterou mi to hlásí a chce teď ale o co jde také přesně nevím.Asi nějaké doladění mého současného WP 8.1 Denim.Ale teď k věci...Dám stáhnout aktualizaci...stažení proběhne ale pak při rozbalování a přípravě k instalaci to asi ve 13% "spadne" a napíše že se něco nepodařilo a hodí to chybu 8018830f...
A to stále dokola.Už jsem zkoušel vše resety a dokonce i obnovit tov.nastavení a stále se nedaří a stále stejná chyba.Proč?.Chyba někde ze strany Microsoftu?.Nebo jak to problém vyřešit?.
Třeba se tu tento problém už někdy řešil...Díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zkus vyndat pametovku a o update se pukusit znovu.
Hudyg60
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 21, 2016 11:35
Zařízení: Lumia 830 Lumia 920
Bydliště: Jižní Čechy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hudyg60 »

To už jsem taky zkoušel několikrát...i tak stále stejný problém.
Hudyg60
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 21, 2016 11:35
Zařízení: Lumia 830 Lumia 920
Bydliště: Jižní Čechy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hudyg60 »

Ještě pro upřesnění:
Současná verze OP Systému na mojí Lumii 830 je: 8.10.14157.200
A aktualizace chce udělat Update na: 8.10.15148.160
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bacon »

To je celkem starý update, někdy z května 2015 a podle wiki: Enabling certain devices, like Lumia 640 to be able to upgrade to the Windows 10 Mobile Tech Preview.
Hudyg60
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 21, 2016 11:35
Zařízení: Lumia 830 Lumia 920
Bydliště: Jižní Čechy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hudyg60 »

Tak co s tím?
A co by se tedy vůbec funkčně na telefonu teoreticky změnilo (k lepšímu nebo horšímu) kdyby ten Update proběhl úspěšně?
Jinak tahle moje Lumie 830 je kupovaná nová a to poměrně nedávno...v loni koncem října...
Sice v kamenné prodejně v ČR ale jinak je to plnokrevný "Ital".
Myslím tím jako že je vyrobená v Itálii a při startu v ní dokonce problikne vodafone. (ale s tím jsem jí vědomě už kupoval protože díky tomu byla za "příjemný peníz")
Ale i přesto je neblokovaná na žádného operátora.(běžel v ní T-mobile a teď jede na O2)
Jinak šlape perfektně...foťák bez problémů a GPS funguje taky nádherně rychle,přesně a bez problémů...
Jediný problém teď s tou zatím neřešitelnou aktualizací o které ani zatím nevím co případně změní nebo nezmění kdyby proběhla úspěšně... :roll:
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Bych to nějak nehrotil, co jde zazálohovat, zálohuj, protáhni WDRT a aktualizuj na W10M. Jo, jedno odpoledne/večer v háji, ale budeš mít klid.
Hudyg60
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 21, 2016 11:35
Zařízení: Lumia 830 Lumia 920
Bydliště: Jižní Čechy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hudyg60 »

...Jo jasně.Také asi jedno z řešení ale do toho se mi teď zrovna moc nechce když telefon zatím šlape jak má...Neseká se a ani nerestartuje,je rychlej.Prostě nedělá zatím žádný problém.
A nebo druhá možnost nechat telefon tak jak je a občas zkoušet jestli se ta aktualizace časem "nechytí" sama...
(Ale tomu sám nevěřím)

Jen mi prostě štve že telefon nemůže dokončit ten Update a pořád mi vrtá hlavou proč? Kde je ten problém?
A další věc co by ta aktualizace která chce proběhnout změnila oproti současnému stavu...
MagicQ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob lis 15, 2008 22:22
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MagicQ »

Tak jsem se nakonec po týdnu užívání rozhodnul pro hard reset bez obnovy. Nešla mi navigace (ikdyž navigování mi nefungovalo poslední týdny ani na WP8.1) a začala se trochu sekat a některé app přestaly fungovat či dělaly bordel.

Už mám téměř zase plnohodnotý telefon, ale objevil jsem několik zádrhelů.
Jednak se mi objevilo problikávání té černé obrazovky. Nepodařilo se mi to zde najít, je nějaký způsob, jak to eliminovat?
Pak mám druhou otázku. Do Hardresetu jsem bez problému používal TuneIn radio (vč. WIN10). Jenže po hard resetu už mě to nepustí k instalaci, že app není dostupná pro moje zařízení. Je nějaká jiná možnost jak to získat zpět?

A ještě. Někde jsem četl, že lidé po hard resetu přišli o Lumia Refocus. Nevím proč, ale já jí měl v knihovně ve storu, a bez problému šla znova nainstalovat a běhá bez problémů. Ale možná to je tím, že po zakoupení l830, jsem obnovil veškeré apps ze své staré l820. a tak jsem to tam měl už od začátku.
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

Už jste někdo zkusil Redstone? Jestli jo tak dejte vědět jak to funguje.
Hudyg60
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 21, 2016 11:35
Zařízení: Lumia 830 Lumia 920
Bydliště: Jižní Čechy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hudyg60 »

Ahoj všichni.Další technická...
Chci se zeptat ohledně řeči telefonu.Moje 830 je "ital" a asi proto mám řeči telefonu v různých jazycích a bohužel mimo češtiny...Ta mi ve volbách řeči chybí...Tak jsem si nastavil pro mě asi nejpřijatelnější angličtinu ale stejně mi to nesedí mluvit na telefon anglicky a ještě to v té angličtině funguje nepřesně...Chci se zeptat jde nějak řeč telefonu úplně vypnout nebo dokonce tuto funkci z telefonu úplně odtranit?...to bude tuším předem asi daná a neměnná přednastavená funkce.
A za další čeština jako řeč telefonu také asi nejde dodatečně instalovat nebo někde stáhnout že ano?
Alespoň kdyby šel telefon nebo přesněji řeč telefonu (v nezamčeném stavu) úplně umlčet!.
Vždycky zrovna v ten nejnevhodnější okamžik si asi dlaní jak držím telefon (aniž bych záměrně dlouze podržel vyhledávání bing) spustím hlasové ovládání a telefon se mě ihned začně na něco ptát anglicky a to mě roztáčí!
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od František Šafr »

Přidám několik zkušeností z používání Lumia 830 s W10M.

Nainstaloval jsem oficiální W10M přes aplikaci. Následně provedl HR a začal užívat. Následně jsem zjistil, že displej často problikává. Všiml jsem si, že nejsem jediný, kdo má tento problém. Škoda, že tento problém mají jen telefony Lumia 830. W10M jsem si vyzkoušel na Lumii 950 XL a po několika insider buildech se to konečně dostalo k použitelnosti, ale na Lumii 830 je to zkrátka hrozné. Vyzkoušel jsem tedy Insider Build a stejný problém s blikáním. Navíc často padaly aplikace nebo telefon tolik nestíhal. Nechal jsem to tři dny usedět, ale bez řešení. :-(

Doufám, že to brzy napraví.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 68 hostů