Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

wtf ? este som tu nevidel na eshopoch predavat US/ASIA distrubicu - okrem tych speci cinskych dovazanych handroidov ale to neviem kto kupuje
xHeretic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: ned lis 26, 2006 19:08
Zařízení: Windows Phone!

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od xHeretic »

To si piš že to tu internetový prodejci nabízej na svých stránkách jako EU distribuce...to samozřejmě nikdo nezjistí, až servis podle IMEI...sám už jsem viděl distribuci Brazílie, Saudská Arábie, Malajsie
Autorizovaný servis to tady samozřejmě v rámci standartní záruky opravit nemůže, ale může to opravit na náklady PRODEJCE. Někteří prodejci to tak dělají, že to pošlou do autorizovanýho servisu a zaplatí to ze svého, těm čest.
Ale většina ne a ti u takových telefonů velmi rádi zamítají záruku z důvodu vymyšlené oxidace nebo nepřiměřenému mechanickému užívání - otlučené hrany, poškrábané sklo atd. nebo to nechají opravit u nějakýho Pepíka v garáži co má náhodou pájku, opravuje auta a když si umeje ruce od oleje,...hadrem, tak i telefony.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

Tak vy co máte problém s GPS, můžete zkusit nejnovější build WM10 - 10166, abyste hodili report, jestli už Vám náhodu GPS nezačala fungovat. Je to první WM10 build, na kterém mi na L830 GPS funguje správně (na WP8.1 mi jela taky v pohodě).
nicholas101
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 29, 2015 21:04
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nicholas101 »

No ja som to práve kvôli GPS vyskúšal a nainštaloval ten najnovší build, no u mňa je to stále rovnaké. Ak mám zapnuté len GPS (bez wifi alebo data) tak ku fixu nedôjde, akonáhle zapnem wifi alebo data, tak to akože "lokalizuje" moju polohu = zobrazí sa mi to farebne, ale nie presne, napr. na Here maps mi zobrazuje s presnostou asi na 70m, čo je dosť veľká vzdialenosť....
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Presne takhle to zobrazuje i me. Skoda. Nejspis uz to neopravi. :-( Me bez dat i wifi to ukaze rozdil 2km a kdyz zapnu wifi, rozdil je cca 40m, coz je taky dost.:-(
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ransot »

robil so HR pomocou LSRT a po nabehnuti systemu mi chyba polozka -Fotoaparat- zabudol som na nieco?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ne nezapomel, je to tak v poradku.Nahradila ho davno Lumia Camera.To jestli jsi ho tam předtím mel, bylo zachovane jako položka jen diky updatum přes OTA napr.Cistym prehranim přes NCS, LSRT apod logicky zmizi, protože zamerne ve fw není jako položka mezi programy.930 a další po prehrani uz ho také nemaji.Ostatne na co, foti hure nez Lumia Camera.
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ransot »

Dakujem: htcjirko ;-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jinak kdyby ti chybel, pod vyberem akce tlačítka pro foceni by porad mel jit vybrat.
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ransot »

htcjirka píše:Jinak kdyby ti chybel, pod vyberem akce tlačítka pro foceni by porad mel jit vybrat.
Ano cez to tlacitko fotaku mi to funguje (microsoft fotoaparat).
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ransot »

Tak dnes som zaznamel jednu vec, ze mi reproduktor zacal neprijemne chrcat :roll:
Necital som cele vlakno ci to tiez niekomu robi a ci to mam reklamovat...
Skusil som restart a zatial je vsetko ok,stretol sa uz s tym niekto?
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel55555 »

Občas mi to taky udělá, pak zase přestane i bez restartu a nějakou dobu to je v pohodě
earthquake
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 14, 2015 9:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od earthquake »

Zdar. Mam problem s 4G/LTE u Lumia 830. Proste nejde, stale len 3G aj ked mam nastavene 4G ako najvyssiu rychlost. Signal tu je LTE takze tam broblem nebude. Siet je Orange SK. SIM bola stara 5 mesiacov ale vcera som ju bol pre istotu vymenit a stale len 3G. Aj som manuale nastavil nastavenia APN internetu podla Orange. Dnes som spravil Hard reset a stale len 3G. Telefon je tyzden stary z ofiko SK distribucie z NAY. Skusim este zohnat od niekoho Tcom simku aby som vylucil problem telefonu. Ak viete niekto poradit...
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Jestlize reset nebo preinstalace pres pc nepomohla, tak servis. Jiste mas sim kartu LTE, takze by to melo jit..
earthquake
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 14, 2015 9:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od earthquake »

Myslis ze by bolo nieco vadne? Ved jeden chip hadam obsluhuje vsetky pasma ci uz 2G 3G alebo 4G, nie? Vsetko ide ok ale len na 3G. Budem zhanat SIM ineho operatora a uvidim, ale ked to s nou pojde potom neviem ako to riesit...
Uživatelský avatar
Tambor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: úte bře 27, 2012 13:13
Zařízení: HTC U11
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tambor »

Takhle se zjišťuje, jestli je SIMka pro LTE u O2:
Jestli máte USIM a zda váš telefon podporuje LTE, zjistíte vytočením čísla *444*#. Během několika sekund obdržíte SMS s informací, zda je daná SIM karta typu USIM a jestli váš přístroj zvládne příjem LTE.
USIM poznáte také podle označení USIM v kódu na plastové kartě, kterou jste dostali spolu se SIM kartou.
USIM se dá poznat i podle čísla na SIM kartě. Pokud na 10. a 11. pozici najdete dvojčíslí 23, 28, 93 nebo 98, jedná se o USIM.
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

jarmenkell píše:Jj, určitě dej vědět. Já najezdil s L830 za 4 dny asi 1000 km. Předevčírem a dneska super, včera hrůza. I proto se mi nezdá, že je to chybou brouka. Spíš je to nějaká kombinace něčeho softwarového. Ledaže by se třeba přehřívala nebo tak něco, což třeba včera určitě mohla. Zatím se snažím vysledovat nějakou souvislost, ale na nic průkazného jsem nepřišel. Sygic na Androidu mi fungoval současně bez problémů.
Tak gps v pohode. Fix som skusal vždy po odjazdeni 200km, vždy bez dat a wifi. Fix zakaždým okamžitý. Na starej E5, vždy až po 2 až 5 min jazdy.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Asi nebudu u své 830 nikdy spokojen s displejem. Nejdřív mi odstával jeden roh, pak se mi vypálily světlé fleky a teď jsem si u nově vyměněného displeje všiml, že sklo v levém rohu zcela nedoléhá k rámu, jako by byl rám o trošku širší a je zde po bližším zkoumání mikro mezera. No to mi asi v rámci reklamace nikdo neuzná.
Lion
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 23, 2013 20:28
Zařízení: Nokia Lumia 830 + Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lion »

Také jsem reklamoval Lumii 830 - začal se mi nahoře odlepovat displej, pořád jsem reklamaci odkládal. Ale teď mi navíc odešel mikrofon pro hovory. Tak šel na reklamaci. Ještě jsem tam připsal jednu věc - nevím, jestli jste se s tím někdy setkali, ale mě to celkem trápí: Telefonu i při zamčení někdy fungují boční tlačítka pro zesilování a ztlumování. Takže se mi stane, že si v kapse úplně vypnu zvonění, nebo to naopak začne zvonit na maximum. Stává se tohle ještě někomu? Dělá to jen někdy. Hard reset ani přehrání softwaru nepomohlo. Docela dost závad na tři měsíce starý telefon... A stará dobrá L 920 pořád šlape jak hodinky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A stará dobrá L 920 pořád šlape jak hodinky.
To nic oproti 830 neznaci, je to o kusu.920 byla pekne poruchovy model a dokázala pekne potrapit mnoha reklamacemi, odcházejícími mikrofony, problémy s diplejem, usazovanim prachu, odchazeni desek kvuli prehrivani apod.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů