Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

Máte někdo na 830 nalepené tvrzené sklo? Mohl bych poprosit fotku jak to tam na tom zaobleném displeji vypadá? :) Jde mi o to kde mu končí hrany, a jestli raději nemám objednat fólii a trochu ji zahřátím natvarovat
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Skla na L830 a L930 jsou strašná. Vůbec nekupovat, vyhozené peníze. Kryjí strašně málo a nebo přesáhují do toho zaoblení a chytá se tam prach.

Folie to same, Hlavně teda statické. Lepící jsou v pohodě ale blbě se aplikují
jarmenkell
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 02, 2015 7:02
Zařízení: Lumia 830, LG G2, Motorola Razr i
Bydliště: Svitavy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jarmenkell »

Tak mohu potvrdit - čerstvě koupená (Electroworld) L830 a tragická GPS. Včera jsem najezdil skoro 600 km po republice a chvílemi to bylo OK, ale chvílemi byla úplně zmatená, nerozpoznala směr jízdy, nevěděla kde je nebo jela vedle silnice po poli. A bylo jedno kde to bylo. Data zapnutá. Radikálně se to zlepšilo ve chvíli, kdy jsem zapnul wifinu (ačkoliv to v autě nemůže mít na nic vliv). Pak fungovala GPS podstatně lépe. I tak jsem musel celý den spoléhat na LG G2, kterou jsem měl k dispozici pro porovnání. GPS je jedna z klíčových funkcí. Zkouším přejít na WM, ale tohle mi dost komplikuje život... Už někdo nějak pochodil s reklamací? Potřebuji, aby mi to fungovalo...
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Ano. Takže alespoň víme, že se to nezlepšilo. Já už jsem ho nabídl k prodeji kamarádovi, GPS až tak vyjímečně nevyužívá. Nečetl jsem zde, že by po opravě v servisu to někomu šlo. Nezbývá než ji prodat a koupit něco jiného. Tohle prostě přestřelili.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Take se obavam, ze to bude chyba navrhu..jak zazdit pekny telefon.
jarmenkell
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 02, 2015 7:02
Zařízení: Lumia 830, LG G2, Motorola Razr i
Bydliště: Svitavy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jarmenkell »

To je ale dost blbý. Kupovat si po týdnu jiný telefon, to asi není úplně ideální řešení. Taky ho mám kdyžtak komu dát, ale nejsem Ježíšek. :-) Nechodím do práce proto, abych utrácel za telefony a pak je kvůli mizerné funkčnosti rozdával na potkání.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Stacilo si nacist ruzna fora a problem s GPS u toho modelu jsou zname a casto je to zminovano.
Nez si neco koupim, zjistim si jestli dany model na neco netrpi a pokud mozno zvolim jiny model.
patrabus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 142
Registrován: čtv lis 08, 2012 20:30
Zařízení: Sony Xperia Z1 Compact White
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patrabus »

Je to zřejmě kus od kusu, já s GPS problémy neměl [emoji6]
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

ach bože! 4 ľudia tu majú problém s GPS a hneď z toho je halo. Uvedomte sa, že máte zlé kusy a choďte to vrátiť alebo reklamovať a neplačte tu, že to je nahovno mobil.
jarmenkell
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 02, 2015 7:02
Zařízení: Lumia 830, LG G2, Motorola Razr i
Bydliště: Svitavy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jarmenkell »

No, koukám, že jsem se ocitl v dobré společnosti. HTCjirka ze mě dělá blbce, eXtenZ víceméně taky. Díky...
HTCjirka: četl a viděl jsem bezpočet recenzí - "ofic" i uživatelských. Niko si nestěžoval. Stížnosti byly jen tady na fóru. Do stěžujících jste se naváželi, že to jsou jen asi 2-3 jednotlivci a že navíc bude problém (asi) mezi židlí a displejem. Jiný tady psal, že jich prodal asi 300 a problém žádný neviděl. Takže mě nemělo co varovat. Kromě toho - ještě jsem neviděl nic, na co by si nikdo na světě nestěžoval. Ty asi ano, takže mi poraď, co si mám koupit...
eXtenZ: Ptal jsem se slušně, jestli s tím někdo nepohnul. Jsou lidi, co to reklamovali a zatím nevím jak dopadli. Nepláču a nemám problém cokoliv reklamovat, pokud to má smysl.
K VM (WP) jsem se chtěl po letech vrátit, tak jsem se znovu registroval i tady. Kdysi to tady mělo vysokou odbornou i lidskou úroveň. Kde jsou ty časy...
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Vrátit to nejde, a vyreklamovat, to nikdo nevyreklamuje.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nedelam z tebe blbce, je to bohuzel realny stav veci, kdyz se podivas na wp central ci i jina zahranicni fora, je to casto zminovano a neustale reseno.Takze je zbytecne psat neco o urovni fora apod.Dostal jsi relevantni odpoved.Skutecny stav veci, bohuzel, tak se veci maji.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Ja nerobím z teba blbca, ale prečo sakra tu plačeš/te traja mušketieri, že vám nejde GPS ? Nikde na windowscentral ani nikde nemajú problémy, a keď majú, tak tam je asi tak 1-2 ľudia(aj to príspevky z roku 2014). Keď ste traja ľudia, čo vám nejde GPS, tak s tým niečo spravte, ale zhadzovať vinu na mobil, že je nepoužiteľný(ber s nadsázkou), to je už trochu moc.

faoltiarna:Keď niečo nejde, tak to vyreklamuj a máš po starostiach, keď ti to nevyreklamajú a závada sa neprejaví, ale tebe sa prejaví, tak im to tam hoď do hlavy a ukáž im jako to nefunguje. Neviem, kto ti povedal že to nevyreklamuje(asi jeden člověk tu na fóre čo som tak prečítal). Proste keď je to vada, tak je to vada,nazdar.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Dost se to resilo i na facebooku, a řešení reklamace bylo dvoji:
1. Vada se neprojevila
2. Výměna základní desky ( a problémy zustaly)
Strávit tri měsíce bez telefonu, kdyz předem člověk ví, ze mu to nespravi, je holt otrava.
Já o te nefunkční gps našla několik for i na windowscentral.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

windowscentral teda, buď som slepý, alebo nevidím nikde žiadnu zmienku o vadnej GPS a L830. Tak sa hádajte a ukážte že to fakt nejde(natočte video, ja neviem čo) Alebo to pošlite do microsoftu, zavolajte si tam. Aké tri mesiace bez mobilu preboha ? Ja som reklamoval a za týždeň bol mobil späť(inokedy za 4 dni)
jarmenkell
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 02, 2015 7:02
Zařízení: Lumia 830, LG G2, Motorola Razr i
Bydliště: Svitavy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jarmenkell »

Taky jsem nenašel nic, co by nadvědčovalo, že je to s GPS typická vada, jak mi bylo doporučováno...
eXt: Myslím, že víme co máme dělat. Jen jsme si chtěli vyměnit zkušenosti co s tím kdo dělal nebo zkoušel dělat. Přestaň na nás řvát. Díky.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Já reklamovala v březnu, a telefon mi přišel za 29 dní, takže ano, prakticky tři měsíce s nejistým výsledkem, kdyby člověk na vadě trval.
Ty problémy nejsou až tak neobvyklé, a těch lidí je docela dost na to, aby to byla ojedinělá vada (a to z různých distribucí). Vzhledem k tomu, že existuje jen jedna série L830, je divné, že problémy někdo má, někdo ne, a někdo občas. Z toho bych usoudila, že to nutně nemusí být problém jen vadné gps (která se občas chytí bez problému, občas vůbec), ale třeba nějakého nastavení, či aplikace, která to ovlivňuje.
jarmenkell
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 02, 2015 7:02
Zařízení: Lumia 830, LG G2, Motorola Razr i
Bydliště: Svitavy

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jarmenkell »

Souhlasím se tvým názorem. Ono si to v podstatě dělá co chce. Třeba dneska jsem ujel 60 km a naprosto bez problémů. Včera katastrofa - i na D1 se při stálé rychlosti chvílemi mapa otáčela kolem dokola, pozici jsem měl na okreskách kolem dálnice a podobně. Ono je to pak i těžké reklamovat, když se to chová takhle. Mít dneska telefon první den, tak řeknu, že je super a i navigace funguje perfektně. Zkusil jsem HR, vyzkouším používání bez dalších stažených aplikací a budu bádat dál. Každopádně děkuji za věcný a klidně formulovaný příspěvek. ;-)
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Takže z toho vyplývá, že to není chyba GPS na základní desce, ale chyba v systému. Když tady někdo psal, že mu základní desku vyměnili a závada GPS tam byla dál. Ledaže by ty nové vyměněné základní desky měly ten GPS modul špatný taky, to by bylo pak hodně smutný, že ani značkový servis si s tím neví rady a Microsoft na to kašle a neřeší to.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

Ak by to bola chyba systemu(wp) tak blbu všetky wp telefony
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů