Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

marcelino píše:To je skutočne také tragické s tým GPS modulom? Je to všeobecný problém, alebo problém kus od kusu. Googlil som a nevyzerá, že by to bol nejaký globálny problém.... :?:
globálně to nebude , ale hodně častý problém.4x reklamace poté výměna základní desky a opět stejný problém :)
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

Bobr, to máš teda smolu. Ale podľa priebehu u teba to vyzerá na globálny problém, veď máš de facto 4x nový mobil a stále problém s GPS?
Tak mám fakt vážne pochybnosti, či do nej ísť....oželiem (síce ťažko) GS a zoberiem 930.
Gps používam veľmi často a chcem mať phone ako navi na cesty auto, bicykel, a peši v cudzine, orientácia v cudzom meste pamiatky a pod.
Hlen
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 22, 2015 12:23
Zařízení: Nexus7-2013

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Hlen »

S těmi vypnutými daty si děláte legraci, žejo? To nebude žádná chyba HW, ale obyčejná lidská blbost. A-GPS bez dat je naprosto nepoužitelná na jakémkoli HW. ´Mé Androidí kousky si bez dat taky neškrtnou. Nexus7 bez netu nenajde polohu málem ani zhruba, Endomondo nefunguje, teprve po připojení se družice chytnou a začne fungovat vše, včetně Endomonda, Runtasticu nebo navigace. Bez dat ani Ťok. To je princip A-GPS. Po zapnutí bez dat to hledá pozici 5 i více minut... Dcera má 830 a naprosto bez problému. Vše šlape jak má, skvělý telefon. Já s Nexusem a s tím robotím shitem jí jen závidím.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Když vypnu data a wifi a pro jistotu sem dal ještě mod letadlo... Přejel sem metrem 5 stanic a nasel me za 2 sekundy na metr presne L930
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

marcelino píše:Bobr, to máš teda smolu. Ale podľa priebehu u teba to vyzerá na globálny problém, veď máš de facto 4x nový mobil a stále problém s GPS?
Tak mám fakt vážne pochybnosti, či do nej ísť....oželiem (síce ťažko) GS a zoberiem 930.
Gps používam veľmi často a chcem mať phone ako navi na cesty auto, bicykel, a peši v cudzine, orientácia v cudzom meste pamiatky a pod.
Špatně jsem se vyjádřil. Mobil byl 4x reklamovaný a jen jednou z toho vyměněný.
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

Hlen píše:S těmi vypnutými daty si děláte legraci, žejo? To nebude žádná chyba HW, ale obyčejná lidská blbost. A-GPS bez dat je naprosto nepoužitelná na jakémkoli HW. ´Mé Androidí kousky si bez dat taky neškrtnou. Nexus7 bez netu nenajde polohu málem ani zhruba, Endomondo nefunguje, teprve po připojení se družice chytnou a začne fungovat vše, včetně Endomonda, Runtasticu nebo navigace. Bez dat ani Ťok. To je princip A-GPS. Po zapnutí bez dat to hledá pozici 5 i více minut... Dcera má 830 a naprosto bez problému. Vše šlape jak má, skvělý telefon. Já s Nexusem a s tím robotím shitem jí jen závidím.
Na 820 funguje GPS i s vypnutými daty tak nechápu o čem to meleš. Data k tomu nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Ano. Presne. Data nejsou potreba. Gps musi fungovat do 5 vterin od zapnuti, jinak je to mobil na .....
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

Tak jasné, treba rozlišovať, keď modulu GPS pomôžu data a net. Ale z mojich skúsenosti sa GPS modul musí chytiť aj bez dát, otázka je ako rýchlo. Ak som navi vypol v nejakom mieste a následne v tej istej / aj približne tej istej som ju zapol, tak sa chytí aj bez dát veľmi rýchlo, až okamžite.
V inom prípade sa mi chytí až čo ja viem po 3-5 minút jazdy autom, až si načíta a chytí satelity. S týmto faktom rátam a nemá s tým problém.
S čím by som ale problém mal, je to, čo tu popisujú ľudia v prípade L830 a síce, že modul je nepresný, alebo sa nechytí vôbec, vypadáva a pod. alebo sa chyhtí s veľkými problémami. Aspoň tak tomu rozumiem, čo popisujú za problém s GPS modulom u L830.
zemiak33
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 18, 2014 21:33
Zařízení: lumia 950 dual sim

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zemiak33 »

mám otázku:
nemá830 k dispozícii americké, ruské aj čínske satelity?
alebo ako to je
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

Location technologies: A-GLONASS, A-GPS, BeiDou, Cellular and Wi-Fi network positioning, Sensor enhanced positioning
t.j. ÁNO.

čo z toho ale, keď s tým hlásia problémy....
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Tak u me musel byt včera nějakej kiks, dneska jsem to zkoušela znovu. Vypla jsem wifi i mobilní data. Zapla gps, spustila mapy, a chytila se okamžitě a presne, bez prodlev.
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Jakou rychlosti se vám vybiji? Občas mi prijde, ze to jde dolu rychleji, třeba oproti te L535, ktera v pohodě dala dva dny, tak tady musím trochu šetřit, abych nenabijela denně.
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

Taky se stane, že se mobil vybije přes noc a z toho vydrží i 3dny. Tam jde o to že nějaká aplikace se nevypne úplně.
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

zemiak33 píše:mám otázku:
nemá830 k dispozícii americké, ruské aj čínske satelity?
alebo ako to je
Satelity používá všechny, ale když je špatný modul GPS tak to nepomuže ani UFO satelit :tlem:
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

faoltiarna píše:Jakou rychlosti se vám vybiji? Občas mi prijde, ze to jde dolu rychleji, třeba oproti te L535, ktera v pohodě dala dva dny, tak tady musím trochu šetřit, abych nenabijela denně.
Po updatu na finální Denim rychleji než po koupi.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Po updatu je třeba udělat HR
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Flashoval jsem. ;)
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Tak nejlépe neobnovovat zálohu nastavení z předchozího
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Zkusila jsem HR bez obnovení zálohy, tak uvidíme, jestli to s baterkou nějak pohne. Moc si od toho neslibuju, ale kdyby náhodou :)
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Bože môj. Faoltiarna robíš si srandu dúfam ? Telefón máš od 19.3., čo sú 3 dni a ty riešiš, že sa Ti mobil rýchlo vybíja ? Really ?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů