Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
richtrj
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř říj 09, 2013 12:04
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od richtrj »

jaroslavii píše:Ta 830 je fakt kram, pokud vypadne signal, uz nenaskoci. Lituji, ze jsem si ji koupil. I komunikace s pamet.kartou je spatna.
Nečetl jsem celý vlákno, ale mám 830 a žádný takový problémy nemám. Výpadek signálu: nemůže to být třeba operátorem? Svýho času mi zlobil VF - ten teda signál klidně ukazoval, ale dovolat se na něj nedalo. Zlobilo mi to na L920. Tak jsem od něj utekl a od té doby byl klid - telefonem to prostě nebylo.

Ad karta - mám Kingston 32GB (class 10 uhs-i) a žádný problémy nemám.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

Jaroslavii::výpadky signálu je chyba operátora - máš Vodafone, poděkuj jim - není to chyba L830 - na téma vodafone, či jiný operátor + výpadky signálu je toho tady na smartmanii celkem dost...
Btw. u staré xperie pro mi na stejném místě, kde často vypadává signál zase pro změnu chodily vícekrát sms - taky za to nemohla xperia pro, ale opět VF.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

S tim signalem nesouhlasim. Pokud signal neni, telefon ho neukaze, ale pokud se signal objevi, telefon by ho mel prijmout a naskocit.
richtrj
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř říj 09, 2013 12:04
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od richtrj »

jaroslavii píše:S tim signalem nesouhlasim. Pokud signal neni, telefon ho neukaze, ale pokud se signal objevi, telefon by ho mel prijmout a naskocit.
Být vámi, zkusil bych opravdu jinou SIM jiného operátora. Klidně předplacenku. Jak říkám, VF signál ukazoval, ale telefon se tvářil jako nepřihlášený, nedalo se na něj dovolat. Měl jsem dojem, že to souvisí s přepínáním mezi dvěma BTS, nebo možná s přepínáním nějakého módu, co já vím. Stačilo mi tady v bytě popojít z přízemí do patra a bylo vymalováno. S jiným operátorem mi to už nikdy nezazlobilo.
Vf se dušoval, že u něj chyba není. Jak říkal jeden předřečník - zdejší fórum je plné takových zkušeností. Nevím, jakého máte operátora, ale může jít o podobný problém.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

jaroslavii píše:S tim signalem nesouhlasim. Pokud signal neni, telefon ho neukaze, ale pokud se signal objevi, telefon by ho mel prijmout a naskocit.
...a v telefonu je sim operátora, která danou chybu není schopna zpracovat...
Gemoney vs. VF - někdy neodejde potvrzení, někdy přijde pozdě (už ge nemám, tak nevím, jak je to nyní, ale ještě 3/4 roku zpět běžné) - prý není chyba na straně vodafone - spoustu lidem blblo - náhoda, že zrovna měli sim vodafone?
Ještě nemám L830, jedu stále na L920, ale evidentě je to chyba operátora, protože třeba v mé lokalitě už dobrý půlrok L920 neměla výpadek - takže buď změnili HW na BTS, nebo upravili FW mojí SIM (první varianta bude asi reálnější) - měl jsem jedno místo, kam stačilo mobil položit a do půl hodiny byl sice se signálem, ale nešlo se dovolat...
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

jaroslavii píše:Ta 830 je fakt kram, pokud vypadne signal, uz nenaskoci. Musim telefon vypnout a zapnout, pak naskoci. Jo, mam Vodafone, predtim jsem mel LG, signal na chvili zmizel, ale naskocil. Lituji, ze jsem si ji koupil. I komunikace s pamet.kartou je spatna, mam A-data class 10. Chrci reproduktor a nez se nekdy preklopi dlazdice, to je doba. Stve me, kdyz neco nejde tak jak ma. Dlouho ji mit nebudu, pro me je to zklamani.
Prosím ťa, mohol by si skúsiť či ti ide vytiahnuť SIM zo slotu ? Pretože tak isto mi robil mobil, že mi ž ničoho nič vypadol signál(nemám vodafone) a až reštart pomohol. Poslal som to do servisu a za 3 dni som to mal späť a vymenili mi slot na SIM. Čo sa týka karty, nemáš kupovať A-Data ale osvedčené karty.

Asi si natrafil na zlý kus L830=daj si to reklamovať keď nie si spokojný, ale nadávať, že je L830 krám, to by som sa teda neopovážil.
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel55555 »

U mne po výměně sim karty za novou vše v pohodě(VODAFONE) K.
richtrj
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř říj 09, 2013 12:04
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od richtrj »

-Pavel- píše:jaroslavii: chlape, ty mě docela děsíš. Synovec chce Nokia a moc se mu líbí L830 a já jí doporučuji. Když jsi jí sám zakoupil, tak jsi jí chválil a teď mě opravdu děsíš a nevím jestli dále doporučovat tento telefon. :cry:

For all: Jsou to individuální stížnosti na tento telefon, nebo co se popisuje, je u více lidí. :cry:
Na L830 jako takovou si nemůžu stěžovat. Po cca měsíci konstatuju, že to je skvělý stroj (přešel jsem z L920).
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

karel55555 píše:U mne po výměně sim karty za novou vše v pohodě(VODAFONE) K.
To me nenapadlo vymenit sim kartu. Asi to udelam. Ale mam novou, je mozne, ze by to bylo tou sim kartou?
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

richtrj píše:
-Pavel- píše:jaroslavii: chlape, ty mě docela děsíš. Synovec chce Nokia a moc se mu líbí L830 a já jí doporučuji. Když jsi jí sám zakoupil, tak jsi jí chválil a teď mě opravdu děsíš a nevím jestli dále doporučovat tento telefon. :cry:

For all: Jsou to individuální stížnosti na tento telefon, nebo co se popisuje, je u více lidí. :cry:
Na L830 jako takovou si nemůžu stěžovat. Po cca měsíci konstatuju, že to je skvělý stroj (přešel jsem z L920).
Nejspis je to od kusu, kdybych ho jen hanil, tak by to nebylo spravedlive.
Uživatelský avatar
Suchoš
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 24, 2015 19:28
Zařízení: Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 730
Bydliště: Krásná Lípa

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Suchoš »

Mám také Lumii 830 s Vodafone sim kartou a nic takového nepozoruju. Vše funguje naprosto perfrektně. Mám italskou distribuci.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

ja mam 830 a v podstate zatial ani jeden problem... raz asi jeden restart ale sam ani neviem preco co a ako ale inak plna spokojnost
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Je to dobre vyvazeny telefon. Bude spokojen. At vybere zelenou. Je hezci nez cerna.
jilke
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát úno 17, 2006 12:20
Zařízení: HTC Jade

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jilke »

Pánové, jak to máte se stabilitou? Telefon mám asi 4 měsíce a už jsem napočítal celkově 6 pádů - 1x samovolné vypnutí a zbytek zamrznutí obrazovky - pomohlo jen podržení zapínacího tlačítka. V telefonu mám jen pár aplikací. Před měsícem jsem kvůli různým pokusům udělal soft reset a od té doby 2x zamrznutí i tak.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Urob HR, inak ti to robí podľa mňa nejaká aplikácia z tých ,,pár" aplikácií.
jilke
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát úno 17, 2006 12:20
Zařízení: HTC Jade

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jilke »

a nejde nějak zjistit, která aplikace to dělá?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Jedine googlid aplikaci a aplikaci spolu s typem telefonu zda nekde něco nebude...

Jinak není zaruceny ze i když ji najdeš a odinstalujes ze to bude fungovat jako pi HR
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Môžem Ti povedať, že to robia aplikácie ako FB, FB messenger, whatsapp, viber napr. Možno nejaký battery monitor ak máš. To sú najväčší žrúti a najviac problémové apps. Niekomu ale zase fungujú bezproblémovo, takže to je fakt o šťastí aj.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Nejlepší je HR a žádné OTA a pak to funguje suprově!
Bobr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: pát led 30, 2015 11:06
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Bobr »

Lumia 830 bezva ,až na nefukční GPS a to již u dvou telefonů.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů