WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
mcsatek
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 02, 2014 19:27
Zařízení: Lumia 820

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od mcsatek »

Ahoj, mám nainstalovanou na své 820 WP 8.1. verzi 8.10.12393.890. Čekal jsem až na finální edici, neúčastnil jsem se žádného developer programu. Bohužel výdrž baterie je po aktualizaci o 1/3 horší. Mám vypnuté akce na pozadí, vč. toho největšího žrouta Internet explorer, wifi a mob.data zapnuté, ale to jsem měl i s WP 8. I když wifi a data vypnu a tel. nechám neaktivní, ubývá co hodinu 1-2 procenta, což dříve nebylo patrné (ani při zapnutých datech). Telefon neustále něco chroustá (zobrazuje se šipečka nad signálem, přitom mám všechny synchronizace a zálohy zakázány). Když mám na mobilu např. 44% a restartuji jej, rázem spadne hodnota klidn na 31%, což je dost. Mám podezření, že baterie může být hin, ale proč mi to tedy nedělalo ještě minulý týden stejně na WP8?

Již jsem dělal 2x hardreset we WP 8.1. Poprvé s obnovou všech nastavení a aplikací, nezabralo. Podruhé pak již jen s obnovou nastavení. Aplikace jsem si doinstalovával. Bez výrazného zlepšení.

Nyní uvažuji o třetím hard resetu, tentokráte všechno od nuly. Do toho se mi ale zrovna hrnout nechce, protože se obávám, že ztratím veškeré kontakty, které jsem do telefonu uložil pod emailovým účtem (microsoft exchange). Navíc budu muset znovu nastavovat emailový účet, který mám sesynchronizovaný s tím svým firemním.

Otázka zní: při hard resetu bez obnovení přijdu o kontakty?
Poradíte mi, co by mi mohlo vyřešit zlepšení výdrže baterie?

Děkuji za připomínky a odpovědi.

M.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od Petulinek »

Pokud jsi dělal klasický OTA update na 8.1 z předchozí 8.0, může být problém v tom. Být Tebou, nedělal bych HR ale pomocí Nokia Software Recovery Tool nebo Nokia Software Updater for Retail bych přehrál telefon. Potom to chce dát tomu klidně 2 týdny, než si baterie "sedne".
Pokud máš kontakty na Exchange, stačí jen nastavit účet a kontakty se sesynchronizují do telefonu, stejně jako maily, kalendář etc.
mcsatek
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 02, 2014 19:27
Zařízení: Lumia 820

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od mcsatek »

Ahoj,

moc díky za částečně uklidňující odpověď, protože jsem aktualizaci skutečně dělal přes OTA. Znamená to tedy, že když jsem dělal hard reset v sobootu a dnes máme čtvrtek, že si baterie ještě může sedat? Zatím tedy pozoruji, že spíše stojí, občas se jí podlamují kolena :-(
Např. 2 minuty surfování přes 2G na exploreru mě stojí 2% baterie, tzn. hoďku a 40 min. a je po baterce (dle mého odhadu i dříve). Všimnul jsem si také jedné zajímavosti, že když jsem poprvé updatoval na 8.1, byla v možnosti běžících aplikací na pozadí u internet exploreru možnost povolit/zakázat běh na pozadí. Po hard resetu již v 8.1 a následném obnovení již možnost zmiznula a po třech dnech používání se zase objevila. Totéž se stává i u některých ostatních aplikací. Jako kdyby se při častějším používání začne zobrazovat možnost zapnout/vypnout aplikaci běh na pozadí.

Jinak mol bys mi prosím napsat jednoduchý postup (1., 2. ...), jak provést případné přehrátí přes tebou uvedené možnosti + záloha kontaktů? Budu velmi rád za vše, co by mi mohlo pomoci. Joe Belfiorovi se mi psát ještě nechce :-)

Díky.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od Petulinek »

Baterka si už asi moc nesedne, más tam nějaký problém, proto radím komplet přehrát SW, ne dělat HR.
Nainstaluj si jednu z uvedených aplikací do PC a pak jen připoj telefon, navede Tě to samo, nic na tom není.
Zálohu kontaktů pokud je máš opravdu v Exchange dělat nemusíš.
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od P.J.Fry »

Spotreba WP8.1 je veľká, ten obrovský rozdiel som poznal aj ja keď som updatoval z WP8.0 na 8.1, práve preto, že spotreba obola obrovská + sa začali objavovať bugy, prešiel som do DP a nainštaloval Update1, tá spotreba sa o málo zlepšila ale nie o veľa

čiže môj názor je, že máš všetko OK, mne na WP8.0 vydžal telefón cca 1,5dňa, teraz ho nemusím ani veľmi používať a po vytiahnutí ráno z nabíjačky je večer okolo 22:00 dead čo je cca 16 hod

každý kto ti bude tvrdiť, že spotreba je rovnaká ako na WP8.0 ti podľa mňa klame a riešenie typu vypni všetko na pozadí je podľa mňa úplne o ničom, tak načo potom mám ten "múdry" telefón, keď na ňom zakážem beh všetkých app na pozadí...

Skrátka je vidieť, že MS vývoj systému zanedbal a optimalizácia spotreby ho nejak netlačí, čo je veľká škoda...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od imperator »

Ja ju mam cca rovnaku mensiu urcite nie...a vidim to co som vedel aj predtym ze najviac mi zerie ... prezeranie facebooku, facebook messenger, whatsapp, explorer, 6tag a telefon... tieto polozky mi zezru cely telefon...inak v standby celkom v pohode
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od Petulinek »

Pokud je na telefon flešnutý čistý Cyan s WP8.1, je spotřeba stejná nebo i většinou nižší než s WP8.0. Pokud se dělá OTA update, zpravidla to tak není. Každopádně 8.1 rozhodně není na spotřebu náročnější než 8.0
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od htcjirka »

Také potvrzuji, 8.1 urcite není na spotřebu narocnejsi, spise malicko je na tom lepe.
A jak pise Petulinek, nejvíce problemu sebou nese OTA update, takze pak mohou byt u nekoho problémy se spotřebou, u nekoho zase se stabilitou a rychlosti, takze nejlepší variantou je obetovat chvilku casu a flashnout FW "nacisto".
baytik
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 30, 2014 13:21
Zařízení: Lumia 820

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od baytik »

Jeste doporucuju zkontrolovat NFC, pripada mi, ze pri zapnuti je zravejsi nez v 8.0.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od imperator »

htcjirka píše:Také potvrzuji, 8.1 urcite není na spotřebu narocnejsi, spise malicko je na tom lepe.
A jak pise Petulinek, nejvíce problemu sebou nese OTA update, takze pak mohou byt u nekoho problémy se spotřebou, u nekoho zase se stabilitou a rychlosti, takze nejlepší variantou je obetovat chvilku casu a flashnout FW "nacisto".
medzi flashnutim FW nacisto a OTA aktualizaciou s naslednym HR je rozdiel ? moze teda s flashnutim slapat lepsie ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od htcjirka »

Ano, je to rozdil.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od Petulinek »

Stejně jako když upgraduješ PC, po starším OS tam zůstanou různé nepotřebné záznamy, nastavení atd... Vždy je lepší udělat čistou instalaci.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od finchcz »

Petulinek píše:...po starším OS tam zůstanou různé nepotřebné záznamy, nastavení atd...
mel jsem za to, ze prave presne tohle resi HR. nebo co tedy presne dela HR po technicke strance?
hiden
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 16, 2014 11:05
Zařízení: Lumia 950 DS

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od hiden »

na L720 mám s výdrží úplně stejný poznatek, navíc došlo ke zhoršení signálu, po návratu k Black a 8.0 je výdrž OK ale signál se už nezlepšil ... ještě vyčkám pár dnů a potom vyzkouším znovu nahodil Cyan a uvidím ...
mcsatek
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 02, 2014 19:27
Zařízení: Lumia 820

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od mcsatek »

Tak jsem zde i s nově nahraným WIN 8.1 jak mi bylo doporučeno nikoliv přes OTA, ale přes kabel. A musím říct, že pokud se mi to opravdu nezdá, tak výdrž baterie je skutečně lepší. DOkonce bych řekl, malilinko lepší než u 8.1.

Děkuji "Petulinek" za dobrou radu. Ostatním, kdo máte podobné problém, vyzkoušejte to. Není to nic těžkého.

M.
mcsatek
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 02, 2014 19:27
Zařízení: Lumia 820

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od mcsatek »

Apropo, když vyjde nějaká další aktualizace (nevíte náhodou kdy to pro nokie bude?), budu muset znovu instalovat přes kabel nebo již postačí OTA, když se nejedná o tak razantní přechod?

Díky.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od Petulinek »

Drobné updaty OS jako je 137 na 147 stačí OTA, komplet reflash je dobrý až po nové verzi FW, takže teď až po Denimu :-)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od Tade »

Ano taky pozoruji lepší výdrž baterie. Mám navíc ještě GDR1.
mcsatek
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 02, 2014 19:27
Zařízení: Lumia 820

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od mcsatek »

Jeste ale musim dodat, ze kdyz nam zaple data (pouze 2G), tak baterka ale stejne rychle klesa. Tam to zustava na stejnem stavu - 2 min surfovani = 2% baterie dolu. Dokonce i pri zhasnutem tel.nejake to % za 5 minut ubude. Nedokaze mi nekdo vysvetlit, cim by to mohlo byt?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

WP 8.1 baterie, hard reset a jiné...

Příspěvek od Petulinek »

Zkontroluj si,co běží na pozadí...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů