Lumia 720 debrand

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 720 debrand

Příspěvek od Vlasta W. »

Konečně mi dorazila L720 a já s hrůzou zjistil, že Vodafone jí za svou astronomickou cenu prodává s reklamami. Díky, nechci. Jenže... Na L720 neexistuje žádná nová verze firmwaru.

Telefon mám
RM-885 VAR CZ VODAFONE WHITE - 1030.6409.1311.0002

Hádám, že nebrandovaný bude firmware
RM-885 VAR AL BA BG CY CZ GR HR+ AV WHT, který je ale značen 1030.6409.1311.0001

Pokud tomu správně rozumím, poslední skupina čísel označuje modifikaci (region), nikoli verzi, čili přehrání na tento firmware by nemělo být downgradem a mělo by být proveditelné. Jenže Product Support Tool for Store mi při výběru Refurbish píše Not Upgradeable a tlačítko Start je neaktivní. Kudy dál? Nebo uvažuji úplně špatným směrem? Díky ;-)
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Lumia 720 debrand

Příspěvek od fredysz »

Jakymi reklamami? Tam je neco vice, nez logo Vodafone pri startu systemu?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 720 debrand

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,jen hlupaka muze stvat startovaci logo,vse co by bylo uvnitr navic je odinstalovatelne.
Jinak ano,posledni cisli je region,navic u Nokii s WP se nehraje na downgrade,ty jdou provadet vzdy bez nejakeho zadrhelu.To neni Symbian Nokia ci S40.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 720 debrand

Příspěvek od mimonaut »

Maximálně jsou ještě přednastavené oblíbené položky v IE, ale ty jdou samo sebou taky smazat. Taky by mne zajimalo, jaké reklamy máš na mysli.. Precijen myslím, ze jsi zkušený WPčkář.. :-)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 720 debrand

Příspěvek od Vlasta W. »

Je tam logo při startu systému - a to mi vadí + Vodafone domovská stránka v IE, co jsem zatím objevil... Není to nic, co by mě obtěžovalo tak, že bych ten tlf zavřel do šuplíku, ale prostě odjakživa mám rád systém pokud možno v té podobě, v jaké vylezl z Microsoftu (jak na PC od Windows 95, tak na mobilu od WM5). Že to nejspíš bude v pohodě downgradovatelné jsem tušil, i když je to moje první Nokia v životě :-)

Podstatou mé otázky ale bylo: Proč mi PST nedovolí ten firmware přehrát.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 720 debrand

Příspěvek od Vlasta W. »

Hoši, díky, vy jste všichni tak milí (htcjirka, maxxz). Mám pár hodin v ruce svou první Nokii, která je mým prvním WP8 telefonem. Jasně že umí nastavit IE, ale prostě mám z těch kustomizací osypky. Návody jsem googlil pár desítek minut, jenže většina jich je pro WP7, když už ne tak využívají teď nefunkční Navifirm a už vůbec jsem nenašel návod, který by přehrával stejnou verzi (pro L720 jiná neexistuje), proto jsem si v tom nebyl jistý. Člověk se rozhodne, když už je zase hardwarově uptodate trochu víc se tu projevovat a hned to schytá. Díky, někdy vám to vrátím ;-)
mceza

Lumia 720 debrand

Příspěvek od mceza »

Já mám brand T-mobile a díkybohu za něj. Aspoň mám v barvách ještě krásnou šedou barvu, kterou nebrandované telefony nemají.

Další a poslední věcí, co tam mám je logo T-mobile při startu telefonu. Porovnáváním s nebrandovanými telefony bylo zjištěno, že to start telefonu nijak nezpomaluje. Co ti na tom sakra vadí? WP8 telefon budeš zapínat tak jednou za půl roku a to ještě proto, že se ti vybila baterka.
Přednastavené záložky jdou dát pryč naprosto snadno.

Já myslel, že moderátoři a ještě k tomu hlavní moderátoři jsou na fórech právě proto, aby likvidovali dotazy nováčků, které jsou již tisíckrát zodpovězeny...

Samozřejmě, že to přehrát jde, ale proč sis kupoval brandovaný telefon od Vodafone, když to evidentně nezvládáš a přitom tam ani logo nestrpíš?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumia 720 debrand

Příspěvek od Vlasta W. »

OK tak po přečtení několika návodů (vesměs kopie téhož) jsem asi na stý pokus (jako asi každý) trefil ten správný postup. Bude-li někdo debrandovat Lumia 720, pak tento RM-885 VAR AL BA BG CY CZ GR HR+ AV WHT firmware je v pohodě a čistý. Akorát ztratíte tu pěknou Vodafone červenou accent barvu. :-)

Díky všem za užitečné rady... Víte, ono červené jméno ve fóru člověku nedává patent na rozum a už vůbec ne zkušenosti s novou platformou. Nemám ho proto, že jsem sežral všechnu moudrost světa, nýbrž proto, že když chce někdo poradit, tak se do něj nenavážím, ale poradit se mu snažím ;-)


EDIT: Promazal jsem off-topic (pouze příspěvky, které se vůbec netýkaly debrandingu Lumie 720)
hnizdo.1
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 31, 2013 18:12
Zařízení: iPhone 4, Nokia Lumia 720

Lumia 720 debrand

Příspěvek od hnizdo.1 »

Zdravím,

můžeš tedy prosím na závěr uvést nějaký stručný postup, nebo alespoň v čem byl problém? Teď mám na mysli "Podstatou mé otázky ale bylo: Proč mi PST nedovolí ten firmware přehrát.".
Jinak dočetl ses někde, jak přesně to je s následnými aktualizacemi? Někde na fóru jsem zahlédl, že při aktualizaci je rozhodující PC aktuálně nahrané ROM, nikoliv PC hardwaru, ale mám to pouze z jednoho zdroje. Pokud to tak není, tak bez změny HWPC je to pořád jakési poloviční řešení, protože při případné aktualizaci ze strany operátora je z něj zase brand - co je ale podstatnější, tak telefon by se při vydání aktualizace té nebrandované ROMky (což je samozřejmě mnohem pravděpodobnější, protože operátoři na to obecně dlabou) neaktualizoval.

Pro případné rýpaly: také mám raději čisté ROM - už jen z principu, že v brandovaných už se prostě někdo hrabal a tím méně ji věřím stran stability (i když by neměla být ovlivněna, ale člověk nikdy neví). Další důvod je pak uveden výše (obecná neochota operátorů vydávat aktualizace brandovaných ROM).

BTW: kdyby se po tom někdo pídil, tak PC Vlastou zmiňované ROM je 059S8K0 (White) / 059S915 (Yellow) / 059S7H1 (Black)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů