Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,pak te bude stvat ,ze se tam dostava prach,nebo ze dotyk nereaguje tak pekne jako predtim apod.Uz to tady na foru bylo.Bud rad,vyssi modely jako L920,925,1020 jsou na tom s cenou jeste hure.

Jak pise i maxxz,drive jsem to lidem take opravoval,ale v dnesni dobe urcite ne.Nevypati se to,je to pracne,je to nevdecne v pripade budoucich problemu apod.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od HonzaBRR »

Díky všem za odpovědi :-) Že to bude Čína jsem tušil, ale takový kaskadér nejsem.
Nokii v Praze servisuje i Mobil Pohotovost na Andělu?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Hlavne tam ne,tam jsou jeste horsi prznici nez v Arvatu CZ.Jed na tu Skalku(CellNet),tam maji opravneni/level na vymenu displeje.V Mobilpohotovosti ,tam by ti telefon orypali,ze by jsi ho nepoznal.Na Skalce ti udelaji expres do hodinky a delaji tam lidi z oboru,ne lidi z rychlokurzu.
Ty rad adrenalin vid?
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od HonzaBRR »

Adrenalin ne, jen jsem (naštěstí) už dlouho nemusel do servisu-nejen s mobilem. MP mám po cestě, jiný důvod mě k nim netáhnul :-) OK, díky a zkusím CellNet.
miller
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 19, 2013 16:35
Zařízení: Nokia

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od miller »

Ahoj, nepotřebujete někdo kvalitní pouzdro a fólii (obojí nové), dal jsem to řádně do prodeje v Bazaru http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=34667" onclick="window.open(this.href);return false; , ale třeba by se to hodilo někomu v tomto vlákně.

Edit: Prodáno !
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MAKU19 »

:???: Nevie niekto poradiť ako editovať v kontaktoch zle zadané číslo bez toho aby sa muselo celé prepísať? Keď ťuknem na číslo tak sa mi celé vysvieti do modrého rámčeka a nejde kurzorom posúvať na ľubovolné miesto iba skopírovať.
Obrázek
Alebo mi položí kurzor na začiatok alebo koniec čísla a musím celé číslo prepísať :cry:
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od murder »

Podržet prst na čísle, po chvilce se ti zobrazí kurzor, který nastavíš kam potřebuješ.
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MAKU19 »

:tlem: Dík, funguje :tlem:
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Chtěl bych se zeptat, zda-li má cenu dávat nefunkční politou Lumii 720 někam opravit. Telefon byl polit vodou a absolutně ani po několikadenním vysoušení v rýži nereaguje na nic. Z neuznané reklamace se vrátil "nečekaně" klasifikovaný jako zoxidovaný a proto se chci zeptat, má cenu ho dávat někam opravit a kolik by to cca stálo. Nemáte s tím někdo zkušenost? Co vše je po polití většinou potřeba vyměnit? "Pouze" deska nebo j více věcí? Telefon je cca půl roku starý a na pohled v top stavu :) Bohužel jen na pohled...
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od stm01 »

Proč si se nezeptal toho servisního střediska co je potřeba opravit či vyměnit a kolik by to stálo,když už jsi to tam měl? Takhle ti asi nikdo moc neporadí. Manželka má L720 ale naštěstí zatím bez polití a snad to tak zůstane aspoň dva roky. :)
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od murder »

Pouze deska, je největší pálka = skoro ceně nového telefonu. Zavolej do Arvata na cenový odhad. Zkus baterku dobít někde jinde, může být vybitá do mrtě.
Druhá věc mám videokameru, totálně zmokla při průtrži. Nefungovala byla i v servisu, vrácena jako neopravitelná, nyní po čtyřech letech jsem ji chtěl vyhodit. Vzali si ji kluci na hraní, prcek ji zkusil dobít. A pointa? Mrtvá kamera normálně funguje už dva měsíce děcka s ní točí videa...
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Nokia Lumia 720: Glance screen

Příspěvek od richardik »

Po přeinstalování firmwaru v servisu mi Glance screen funguje tak, že hodiny svítí pořád, ne jen když nad senzorem mávnu rukou, ve dne i v noci. Dřív byl displej vypnutý a pouze na mávnutí se hodiny rozsvítily. Nevíte kde a jak to nastavím? V možnosti nastavení display + dotyk - rychlý přehled mám možnosti vypnuto (na mávání nereaguje), Načasováno (vypne se po 15 minutác) a Vždy zapnuto (zapnuto vždy). Není někde jinde nutno něco udělat? Přijdu si jak hlupák, prosím, poraďte.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Evidentne mas starou verzi teto systemove aplikace(logicky po nahrani fw),kdyz tam lezes jeste pres "display + dotyk" Tam uz to davno neni.Nainstaluj si aktualni verzi, treba pres SysApp Pusher.
V posledni verzi je tato volba samostatne,tj. Nastaveni-rychly prehled
V rychlem prehledu budes mit tyto polozky - vypnuto, nahled,interval a vzdy zapnuto.Ty si nastavis samozrejme nahled.Po nastaveni nahledu a vypnuti obrazovky se hodiny nachvilku rozsviti.Po chvilce zhasnou.
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od richardik »

Jo, bylo to tak. Díky za pomoc, funguje. O SysApp Pusheru jsem nevěděl, téměř všechno jsem měl starý - dobrej servis :???:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

To nehazej na servis,to se aktualizuje pres Store,je to plne na uzivateli.Servis s tim nic nema,ten nahraje aktualni FW.Aby dohral aplikace,musel by zadat tvuj Microsoft ucet, coz chapes ,ze je blbost.
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od richardik »

no, kdysi dávno tam Nokia Glance nebylo. Pak přišla aktualizace Amber, s níž se v telefonu objevila právě Nokia Glance v té (podle tebe) novější verzi. S tím jsem fungoval několik měsíců. Teď v lednu jsem reklamoval telefon a vrátil se mi s nainstalovanou (podle tebe) starší verzí. Nešlo o nějaké doinstalovávané aplikace, ale o součást systému, kterou jsem dostal s "novým firmware" ze servisu. To přece nijak nesouvisí s mým účtem.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mimonaut »

pleteš se.. "systémové" aplikace od nokie jsou taky jen aplikace, které se musí aktualizovat.. a k tomu, abys mohl aktualizovat aplikace (byť nejsou na store viditelné a tváří se jako součást systému) je potřeba mít přihlášený telefon k nějakému účtu.
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od richardik »

hm, tak to je pro laika jako jsem já dost hloupé. Je pravda, že jsem se po reinstalaci přihlásil pomocí svého účtu, ale kromě kontaktů a sms zpráv se mi VŮBEC NIC z minulého půl roku používání neobnovilo. Dost mě to zklamalo. Zkoušel jsem obnovení hledat kde se dalo, pročetl jsem několik návodů, ale nic. Vrhl jsem se tedy na opětovné nainstalování aplikací, které jsem dříve používal, zabralo mi to docela dost času. Je pravda, že když jsem zjistil zmíněný problém s Glance screen, zkoušel jsem to v obchodě hledat, ale marně. Nebýt rady ohledně SysApp Pusheru, měl bych smůlu. Je to další z věcí, která mě u WP8 dost zklamala. Vy, kteří se v tom šťouráte a rozumíte tomu, krom toho máte přístup k bůhvičemu, jste asi v klidu a v pohodě, všechno si uděláte sami. Ale my, kteří nejsme experti, máme prostě smůlu. Aby to nevypadalo hloupě, jsem rád, že mám (snad) hotovo a děkuju za pomoc. Ale proč to nemůže fungovat lépe, jednodušeji?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mimonaut »

Obnovení funguje POUZE pokud ho potvrdíš při dotazu po prvním zapnutí telefonu po HR / flashi / novém přístroji. Po jeho nastartování se automaticky stará záloha přemaže novou.
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od richardik »

no to jsem udělal. Ale protože jsem neměl aktivní datové připojení ani připojenou wifi, napsalo mi to něco ve smyslu "nedostupné připojení" a nepustilo mě to dál jinak než pomocí (a teď nevím přesně jestli) storno nebo přeskočit. A když jsem zapnul používání dat, už se obnovily jen kontakty a sms.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 hostů