Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Phat »

Dobrý den,

dovoluji si založit toto vlákno, i když jsem na této diskuzi jednu zmínku stejného uživatele telefonu našel, ale nikdo se k ní nevyjádřil. Na zahraničních fórech jsem toho našel naopak hromadu a i já sám bohužel patřím mezi nešťastníky, kterým se tento problém stává zcela svévolně a nejsem schopen určit, zda je potíž v telefonu, nebo samotném OS.

Přehraji-li jakýkoliv multimediální sobour do telefonu, často se svévolně namnoží - někdy třeba i 10x. Týká se to jak MP3, fotografií, tak i videí. Fyzicky je soubor v telefonu vždy jen 1x, ale zobrazuje se vícekrát, takže je to velmi zavádějící - stačí smazat jednu z oněch několika fiktivních kopií a sobor zmizí úplně. Zkoušel jsem hard reset, formátování microSD karty v PC (rychlé i úplně) i v mobilu, zkoušel jsem dvě zcela odlišné microSD karty a dokonce jsem vyzkoušel i kopírování souborů do samotného telefonu bez karty - i tam se soubory duplikují. Vyzkoušel jsem i variantu, kdy jsem samotnou kartu dal do čtečky, na ni nakopíroval soubory a poté ji vložil do telefonu - videa a MP3 opět někdy i 4-5x v seznamu pod sebou. Hodně a aktuálně se o tom píše třeba tady:

http://answers.microsoft.com/en-us/winp ... ec4c927c7e" onclick="window.open(this.href);return false;

http://answers.microsoft.com/en-us/winp ... 1880578849" onclick="window.open(this.href);return false;

http://forums.wpcentral.com/windows-pho ... -card.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V jedné z diskuzí podobný problém uvádí i uživatel Samsungu Ativ, zatímco jsem se s tím neshledal u uživatelů HTC 8X. Byl bych opravdu VELMI vděčný za každou radu či pomoc, nebo alespoň o objasnění, zda jde o běžnou chybu WP8 (pokud ano, má smysl čekat na opravu?), Nokie 820 (kterou mám ještě možnost vrátit) a nebo co vlastně dělat.

Jinak Nokia je koupená u Vodafone a má tyto verze firmware:
VOS: 8.0.10211.204
Číslo revize fw: 1232.5951.1249.1004
Číslo revize hw: 1.0.0.0
vylepšení společnosti Nokia: verze 1.5.2.3
RM-825-eu_czech_253

Předem moc díky!!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od htcjirka »

Prijde me ,ze je to jen chyba telefonů s pametovou kartou.Ani na jedne z Lumii 920 jsem se s takovym problem od listopadu nesetkal.
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Phat »

Ahoj Jirko,

MOC děkuji za odpověď, která mě sice nepotěšila, ale aspoň uklidnila. I já měl tušení, že bude problém v něčem podobném, což je celkem tragédie. Ještě jeden dotaz - rozumím-li tomu dobře, dělaly to i jiné telefony nové generace s Windows Phone a paměťovkou? Ještě jednou díky!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od htcjirka »

Uvadi to i nekteri uzivatele u 8S,coz je take telefon s pametovkami.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Takový problém nepozoruji, nemůže být nějakým způsobem ovlivněno špatnou kompatibilitou pam. karty ? Zkoušel jste i jinou značku pam. karty ?
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Phat »

Ano, zkoušel, dokonce se mi duplikují sobory i pokud karta v telefonu vůbec není a vše kopíruju přímo do paměti přístroje. Každopádně jiná karta dopadla doslova tragicky - současně s telefonem jsem koupil SanDisk 16GB class 10, u které je přímo na blistru uvedeno, že je kompatibilní s Windows Mobile telefony. Připojil jsem telefon k počítači a při snaze klasickou drag and drop metodou přenést MP3 o objemu větším, než 80 MB se přenos úplně zakousnul, dokonce i na počítači se neustále točily "hodiny". Telefon jsem odpojil, následně v něm spustil aplikaci Fotky, na pár vteřin problikla černá obrazovka a telefon se vrátil zpět do nabídky aplikací. A to opakovaně. Myslel jsem si, že vypnutím a zapnutím se vše napraví, ale při vypínání mi zůstalo na dispeji "Na shledanou" a konec, pomohlo pouze vytažení baterie (!!!). Zděsil jsem se, že mám špatný telefon, ale během vteřiny jsem vygooglil diskuzi, na které je obrovská hromada uživatelů, kteří mají se SanDisky a Lumií 820 naprosto stejný problém. Jiní naopak SanDisk doporučují jako zaručeně funkční kartu. Prostě se nemůžu zbavit dojmu, že MS si zatím neporadil s kartou v nových strojích. Kartu Kingstone 16GB class 10 mi přístroj naopak bere úplně bez problémů. Mám ještě kartu originál Nokia 8GB, kdesi na netu jsem se dočetl, že jednoho z uživatelů s podobným problémem vypekli v Nokii tak, že mu napsali, že má používat pouze karty od Nokie :). Kdybych měl víc času a nálady, tak bych vyzkoušel i ji, ale spíš už nemám ty nervy. Každopádně vyčkám do zítřka a pokud se v nabídce Vodafone objeví něco lákavého, jdu měnit - chci si do telefonu ukládat data jednoduše, ne jako dle návodu viz níže, který sice funguje, ale je to otrava.

Přišel jsem na způsob, jak se problému s duplicitou multimediálních soborů vypořádat a mohu s jistotou tvrdit, že FUNGUJE! Vše jsem si ověřil dokonce 2x, protože po prvním úspěšném pokusu jsem paranoidně telefonu nevěřil, takže znovu formát a druhý pokus a opět vše bez problémů. Zde je postup (píšu to polopaticky):

SITUACE:
Mám totálně podělaný telefon - nejrychlejší a nejpohodlnější metodou drag and drop jsem do něj totiž jako většina stejně naivních uživatelů nasypal několik MP3, asi 8 fotek a 2 videa. Duplicita se projeví záhy - v galerii a přehrávači je několik stejných kopií fotek, videí i MP3, ale při kliknutí na jejich "ghost" zástupce to dokonce vyhodí chybovou hlášku o nemožnosti přehrátí. Člověk se zkrátka musí trefit do správného zástupce - děs. Tím "ghostem" myslím i soubory, které v telefonu ani na kartě evidentně NEJSOU, protože jsem je smazal, ale v nabídce telefonu se neustále zobrazují (to se týká především MP3 a videí). Nicméně ani toto není pravidlem. Když náhodou NĚKDY některou "kopii" smažu, doufajíc, že tím o jednu jedinou "kopii" přijdu, smažou se z telefonu úplně všechny, i ta jedna fyzicky existující.

OČISTEC:
1. Připojím telefon k počítači a multimédia z něj i z karty zazálohuji do počítače. Teď už normálně jen přetažením v Průzkumníku, protože není co ztratit. V telefonu zformátuji kartu: NASTAVENÍ -> úložiště telefonu, kliknu na karta SD a následně na formátovat kartu SD. Dotaz jestli to myslím fakt vážně potvrdím. Karta se zformátuje. Telefon mi vzápětí ohlásí, že je nalezena SD karta a jestli chci ukládat média na ni. Zamítnu.

2. Postupuji stejně jako v bodu 1, ale v menu u SD karty nedám formátovat, ale odebrat. Telefon mi oznámí, že kartu je možné bezpečně vyjmout.

3. Telefon dobiju do plné baterie a vypnu podržením tlačítka POWER a následným posunutím obrázku na LCD nahoru. Telefon se rozloučí a vypne se.

4. Rozeberu kryt a fyzicky vytáhnu z telefonu SD kartu. Dám vše dohromady bez SD karty.

5. Teď to chce trošku trpělivosti a šikovnosti, protože někdy se to povede, někdy ne: stisknu na telefonu tlačítko na snížení hlasitosti, tlačítko fotoaparátu a power současně a držím. Telefon zavibruje a v tom okamžiku pustím tlačítko power, ale ostatní dvě mám stále stisknutá. Začne se provádět HARD RESET (pokud se trojhmat nepovede, nic se neděje, naběhne normálně OS a telefon vypněte a zkuste trojhmat znovu). Známkou startu HARD RESETU je velký bílý vykřičník na obrazovce, zbývající dvě tlačítka můžete pustit. Teď tomu dejte čas, chvíli to trvá a nechte telefon pracovat, až opět nenaběhne do systému.

6. Telefon pro jistotu opět dobiji do plna a provedu SOFT RESET. Je v Nastavení -> O systému -> obnovit tovární nastavení telefonu. Telefon se opět nějakou chvíli restartuje, na obrazovce se točí ozubená kola. Naběhne systém.

7. Vypnu přístroj a vložím do něj SD kartu. Nyní mám v médiích stoprocentně čisto - v telefonu i na kartě.

MULTIMEDIA V TELEFONU (A NA KARTĚ) BEZ DUPLICITY
POZOR - vůbec nezkoušejte přetahovat multimediální sobory do telefonu přes Průzkumníka metodou drag and drop!!! Jakmile to uděláte, můžete začít od znova. Tady bohužel pomůže jediné - nainstalovat do Windows 7, která používám (W8 mají v základu) aplikaci Windows Phone a tímto způsobem zcela regulérně alá iTunes a sesynchronizovat telefon s počítačem. Soubory, které chcete do telefonu dostat samozřejmě musí být v počítači otrocky v adresářích Windows Knihovny (Hudba, Obrázky, atd.), protože možnosti synchronizačního programu jsou velmi omezené, takže vlastní složky nastavit nelze. A stejně tak otrocky se kvůli jediné nové MP3 synchronizuje pokaždé celý obsah (pokud ne, díky za každou radu). Mám v telefonu jen cca 3GB dat, ale i to trvá nějakou tu minutu. Jakmile zatrhnete jen ty soubory, které chcete do telefonu dostat, ostatní zmizí - prostě čistá synchronizace. Takže s tím USB Mass Storage ve Windows a telefonech s paměťovou kartou to zas tak cool, jak se očekávalo není. Nicméně jsem tím vyřešil problém a již třetí den intenzivního používání mám všechna média v telefonu pouze jednou. Provedl jsem několik synchronizací a pořád vše funguje.

Tak snad to pomůže i ostatním. Jinak při spuštění aplikace WP a připojení telefonu to pořád říká nesmyslné hlášky o nesourodosti knihoven a o tom, že si to teď upraví samo. Tohle jen odklikám a vždy je vše OK. Ještě jsem nepřišel na dvě další věci - jak při synchronizaci nastavit, aby se data ukládala do složek v přístroji a nebo na kartě. Tady si myslím, že je zakopaný pes - Windows Phone to přebere defaultně z nastavení telefonu. Po prvním vložení karty se totiž telefon zeptá, kam ukládat média a když zvolím kartu, WP už pracuje pouze s ní. Ať následně v přístroji hledám jak hledám, nemůžu najít možnost změnit nastavení zpět. Otázka je, co pak udělá to ruční přetahování multimedií. V manuálu na str. 26 je totiž doslovně napsáno, že musíte mít ke správě dat v telefonu aplikaci Windows Phone. Je to sice šikovně zakryto povídáním o SkyDrive, ale je to také jediná část manuálu, kde se mluví o práci s multimédii a jejich přenosem mezi telefonem a PC. Tou druhou věcí je drobnost - nevím, jak si díky tomuto způsobu synchronizace vytvořím vlastní alba s fotkama, která by se zobrazovala hned po vstupu do položky ALBA. Je tam totiž stejně jako v počítači jen složka OBRÁZKY a do svých alb se dostanu až po kliknutí na ni. Proto jen tiše závidím Jirkovi ten screen z N920, na které má svá alba hned v defaultní složce. Na druhou stranu má synchro přes WP jedno velké plus - konečně a pohodlně dostanu do počítače svou muziku z iTunes, protože synchronizaci s nimi WP umí.

A ještě jedna perlička na závěr. Telefon mi dnes přesně ve 4.00 ráno spustil budík, nastavený na 7.00 :) Ne, nespletl jsem se, shodou okolností jsem to trošku "přetáhl" v práci a byl přímým svědkem této situace. Telefon před sebou na stole, noc, ticho jak v hrobě. Když to zazvonilo, zaškublo to se mnou jak se zbičovaným elektrikářem, to si dovedete představit. Budík se ale zatím vzpamatoval - šel jsem spát v 7 a nastavený na 8.25 mě probudil v pořádku. Tak ale jako na telefon za desítku pohoda, ne? :)
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od nofu »

Doteď jsem měl za to, že bod 5 a 6 je to samé.

K tomu buzení ve čtyři, někde se tu psalo, že to dělá nějaký počasí, nastavení ranní předpovědi či běco takýho.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Manek49 »

@Phat Jen pár poznámek:
1 - Karta Sandisk 16 GB class 10 mi funguje naprosto bez problémů
2 - W8 nemají aplikaci Windows Phone v základu
3 - Ani fotky ani MP3 nemusí být otrocky v knihovnách Windows, stačí když na svou oblíbenou složku s multimédii klikneš pravým myšítkem, vybereš "Zahrnout do knihovny" a zvolíš knihovnu, která se zrovna hodí. Od teď aplikace uvidí tvé soubory, aniž bys je musel někam kopírovat.
4 - Bod 5 a 6 je totálně to samý, takže jsi to dělal dvakrát úplně zbytečně :-D (hard reset = obnovení továrního nastavení, soft reset = vypnutí a zapnutí přístroje)
5 -
Po prvním vložení karty se totiž telefon zeptá, kam ukládat média a když zvolím kartu, WP už pracuje pouze s ní. Ať následně v přístroji hledám jak hledám, nemůžu najít možnost změnit nastavení zpět.
Špatně hledáš - Nastavení > Úložiště telefonu a tam už to je (proboha to je tak těžký projet těch pár položek, co jsou v nastavení :) )
6 - To s budíkem se mi nikdy nestalo, funguje spolehlivě, opravdu se tu psalo, že to dělá některé počasí a dotyčný měl po jeho odinstalaci po problému.
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Phat »

2 - Omlouvám se, opět mě zmátl návod Nokie, který říká, že máte-li Windows 8, sjte připraveni :)
3 - Díky za tip, to by mě nenapadlo. Každopádně je ta synchronizace hrozná. Například fotky z foťáku si po uložení do PC udělají vlastní složku a ta se po další snychronizaci vytvoří i v telefonu, takže je to tam dvakrát. Nicméně toto už nemá s původním problémem duplicity nic společného, jen je to prostě hloupě vyřešeno.
4 - tady si troufnu oponovat: http://ukmobilereview.com/manufacturers ... lumia-820/" onclick="window.open(this.href);return false;
5 - skvělé, díky, to jsem skutečně přehlédl. Souhlasím, mám s tím hledáním a orientaci v nabídkách W8 problém, ale asi je to o zvyku.
6 - ano, jak píše Nofu, dělalo to počasím. Zamítl jsem ranní počasí a vše je OK. Nicméně i to mi pořád nejde do hlavy, protože v aplikaci je u nastavení ranní notifikace uvedeno, že toto oznámení se pouze objeví po prvním probuzení telefonu a bez melodie. Mě to zahrálo.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Ani se mi ten dlouhý text nechtělo číst, jen řeknu, že s ničím takovým problém tedy skutečně nemám. Asi se to nebude týkat WP8 jako takových a kopírovaní a přesouvání souborů drag n drop funguje úplně skvěle (Vista).
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Manek49 »

Ten link v podstatě potvrdil, co říkám. Soft reset je prostě restart, tak jak ho známe z počítače. Ten návod v linku je pro případ, že s telefonem něco je. Pak je možné podržením tlačítka vol. down a power telefon restartovat (v podstatě se jen vypne a zapne - soft reset). Pokud ale nepomůže prostý restart, tak je tu právě onen trojhmat, který obnoví telefon do továrního nastavení (hard reset), to se ale dá, když je telefon funkční, provést přímo v nastavení.
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Phat »

To Maxxz: Pak mi nejde do hlavy, proč mají stejný problém uživatelé HTC, Nokie i Samsungu a ve všech případech jde o modely s kartou. Věřím Ti a upřímně přeji, ať to funguje, ale těch uživatelů, kteří si na stejnou věc stěžují v diskuzích, na které jsem uvedl link je povážlivě moc. Upřímně bych byl dnes už i radši, kdybych měl vadný kus, protože jsem s tím prostředím za krátkou dobu docela sžil, je sympatické, ale k N820 nemám jedinou alternativu. N920 je na mě neúnosně velká i těžká.

To Manek49: A nevíš prosím, jak ten telefon vymazat totálně? Vrátím ho, je to strašný zážitek a nechce se mi v něm nechávat kontakty, ani nastavení aplikací. Ať použiju oba resety, telefon sice vypadá jako když jsem jej koupil, ale všechny tyto údaje v něm stále jsou. Moc díky!

Jinak i při synchronizaci přes WP je to chaos. Příklad - v telefonu mám obrázek, který v PC ne. Ve WP ho označím a dám uložit do PC. Ve složce Obrázky však nic není - ani fyzicky, ani ve WP aplikaci. Když ve vyhledávání zadám název toho obrázku, PC ho najde a říká, že je ve složce Obrázky je, jen v horním řádku, ve kterém je uvedena cesta je slovo "obrázky" nahrazeno "pictures". Příklad 2 - dám do PC adresáře hudba novou MP3 a ve WP před synchronizací zatrhnu jen ji. V telefonu přibude pouze tato skladba - OK. Pokud stejně postupuji u fotek, v telefonu se mi po synchronizaci objeví jen ta zaškrtnutá a ostatní se z přístroje vymažou.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Manek49 »

Když provedeš hard reset, tak v něm nic nezůstane, neboj :-)
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Phat »

No právě, že zůstane :(. U obou resetů se mi telefon na první pohled nastaví do startovního stavu při koupi - defaultní dlaždice, defaultní barevné schéma, defaultní úvodní aplikace (například tu nesmyslnou info aplikaci o Angry Birds, kterou pokaždé odinstaluju hned na začátku), nicméně kontakty mi tam zůstanou a data v kalendáři také. SMSky naopak třeba ne, ale na druhou stranu zase nastavení TV programu ano - když aplikaci nainstaluju ze Store, mám v ní vybrané stanice, které jsem dal mezi oblíbené kdysi při první instalaci. Veškerou synchronizaci obsahu mám vypnutou, ale po přihlášení na Hotmail účet (který také nepoužívám) jsem se dnes docela zděsil - jsou tam všechny kontakty a dokonce i data z kalendáře a když v PC něco upravím, hned se mi to sesynchronizuje s telefonem. Asi je to vlastnost Windows Mobile (?), ale trošku mě to překvapilo - na Androidu vypnu synchro a neexistuje, aby se mi něco automaticky sypalo do Gmailu.

Druhý objev, ať nejsem OT - včera jsem se poprvé odvážil do telefonu sypat data přes drag&drop a světe div se - BEZ JEDINÉ DUPLICITY!! Různě kopíruju muziku, videa, fotografie oběma směry a bez duplicity. Zkoušel jsem i videa z jiných telefonů a také funguje. Mazání souborů v telefonu také nezanechává neexistující odkazy - prostě vše šlape perfektně. Upřímně ale nutno dodat, že mám paranoiu jako blázen, protože mi nejde do hlavy, proč před tím pořád ANO a teď najednou pohoda. Myslíte, že za to mohlo to několikanásobné formátování karty? Nebo resety telefonu?

U přenostu d&d metoudou ještě jeden nemilý postřeh - MP3, které mají obrázek obalu mi tento obrázek po nakopírování do telefonu a následném zobrazení v knihovně nezobrazí. Samotnou MP3 musím ještě před nakopírováním prohnat v PC přes CD-DA extraktor opět do formátu MP3 a až pak se obrázek zobrazuje. Když přitom původní MP3 přehrávám v PC programu od Native Instruments, obaly jsou u všech souborů (kupuju originály). Je to drobnost, ale hromadící se šedé dlaždice mi tam radost nedělají (kdyby aspoň měly barvu tématu, podobně jako dlaždice kontaktů bez fotografií).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od htcjirka »

Tovarni nastaveni ti neponecha v telefonu nic.To si tam natahas sam zpet(kontakty,zaznamy kalendare) tim, ze pouzijes/zadas svuj Microsoft ucet/email.To je logicke,jelikoz se tam oboji uklada/zalohuje,aby jsi o to neprisel nebo nemusel vse zadavat od znovu.Kdyz koupis novy jiny telefon,jen zadas svuj email a hned si to natahne kontaky,kalendar apod.,proto se i kontakty sysnchronizuji s uctem pri kazdem zmene.
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Phat »

Moc děkuji za potvrzení, myslel jsem si to. Jinak dá se ta synchronizace nějak ovlivnit ručně? Dnes jsem si přidal k jednomu z kontaktů narozeniny v PC, ale v telefonu stále nic.
Rendy-4
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Rendy-4 »

Ahoj, mám stejný problém s duplicitními médii. První měsíc používání jsem s tim problém neměl a to jsem měl hudbu v telefonu, posléze na Nokia pamětové kartě - 2GB .. ale teď jsem si koupil Sandisk Ultra 16GB a od té doby se mi zobrazují hudební soubory duplicitně na kartě i v telefonu. Zkoušel jsem vkládat hudbu přes průzkumíka, aplikaci Windows Phone, před Windows Media Player .. zkoušel jsem hudbu vkládat jen na kartu nebo jen do telefonu, ale soubory jsou stále duplicitní. Navíc, to by mi ani tak nevadilo, kdyby mi šli přehrávat korektně seznamy skladeb. Ale když sesynchronizuju přes Windows Media Player seznamy skladeb, tak v seznamu, kde má být třeba 25 skladeb jsou 3. Potom třeba seznam skladeb uplně zmízí. Nechápu to. Četl jsem tu na první straně to řešení s tim hard resetem a soft resetem? Může mi někdo potvrdit, že to skutečně funguje? nebo už je i jiná jednodušší možnost. Rád bych se toho problému zbavil jednou pro vždy - takže bych klidně zkusil i přehrání firmwaru - třeba to je tím? Mám telefon z šedého dovozu, takže je tam nějaký polský firmware - při zapínání se zobrazuje logo Orange.

Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
matkal
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 25, 2011 10:01
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od matkal »

Zformátování funguje, problém je v typu karty. Pokud to karta jednou dělá, je třeba hudbu kopírovat přes program Windows Phone, v Průzkumníku zlobí
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od htcjirka »

takže bych klidně zkusil i přehrání firmwaru - třeba to je tím? Mám telefon z šedého dovozu, takže je tam nějaký polský firmware - při zapínání se zobrazuje logo Orange.
Tim to zpusobeno rozhodne neni a je to zbytecne.Opravit by to mel update GDR2.
halas.milan
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 07, 2013 8:31
Zařízení: Nokia Lumia 620

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od halas.milan »

Mám Lumia 620 a podobnou zkušenost. Zatím se mi osvědčil následující postup:

1. Hudební soubory na kartu přenáším zásadně aplikací Windows Phone ve Win8 Metro, nikoliv přes desktopovou aplikaci ani Průzkumníkem.
2. V pravém horním rohu sleduji jak přenos proběhl. Jestliže jsou tam chyby, je to špatně i když se zdá, že soubory jsou přeneseny. Takto přenesené soubory s chybou je třeba odstranit z telefonu.
3. Jestliže je indikován přenos s chybou, tak po odstranění chybných souborů a znovu spuštění Windows Phone (vymaže se počitadlo chyb) někdy pomůže přenos jednotlivých souborů samostatně, nikoliv celé album nebo složka.

Chybné soubory lze hned po zjištění odstranit přímo v aplikaci Windows Phone. Jinak lze nežádoucí skladby odstranit přímo v telefonu. Telefon pak restartovat a normálním průzkumníkem zkontrolovat, zda tam nezůstalo něco viset. I když instalujeme na kartu, vytváří se v telefonu ve složce Hudba podsložky Album, Umělec a další, kde jsou zobrazeny alba a umělci skladeb, které jsme přenesli na kartu. Jestliže se zde vyskytuje nějaká položka, kterou jsme odstranili, nebo nepojmenovaná položka, tak je také odstraňte. A můžete zkusit přenést skladby na kartu znova a raději jednotlivě.

Skladby, které nelze přenést bez chyby, neinstalujte. Proč některé skladby při přenosu hlásí chyby, ačkoliv v PC fungují normálně, je otázka jiná.

-MH-
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů