Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
mikeq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 06, 2013 20:57
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mikeq »

Každopádně díky za tip a radu, pomohla mi :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Když dáš instalci z webu, je to přímo do telefonu :-)
když chceš na sd, musíš zvolit v pravém sloupci "uložit" nebo tak nějak..
kthoma
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 17, 2013 4:29
Zařízení: Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kthoma »

Zdravim, mám dotaz ohledně proximity senzorů. Má je L820 podsvicené? Mě nesvítí. Byl jsem v T-mobile prodejně, s tím že to budu reklamovat. Prodejce vytáhnul z krabice úplne nový mobil a tomu taky po nastartování senzory nesvítily. Dík za info.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karelchadim »

jen bych chtěl říct, že na mysli máš zřejmě ovládací dotyková tlačítka, proximity senzor podsvicenej rozhodně není... nevím jak u 820, ale tlačítka bývají podsvícená podle okolního osvětlení, tzn když to budeš zkoušet na plným slunci tak bude zhasnuto, jestli ti nesvíti ani po tmě tak zřejmě podsvětlení chybí
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Senzorová tlačítka podsvětlená samozřejmě jsou a přesně jak píše karelchadim, je podsvícení závislé na okolním světle, když je dostatek světla, tak nesvítí, ve tmě ano. Jestli tvoje nesvítí ani ve tmě, tak je něco špatně.
kthoma
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 17, 2013 4:29
Zařízení: Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kthoma »

ano, měl jsem na mysli ty tří senzorová tlačítka. Každopádně mě nesvítí ani v naprosté tmě. Mám ho koupený 14 dní a už jsem ho jednou měl v servisu (ARVATO Stochov - Povedena výměna přístroje za nový). Budu to muset asi reklamovat znovu.
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Phat »

Divné chování podsvícení, respektive senzoru potvrzuji také. S úplně stejným problémem jsem se setkal ale naštěstí jen jednou - tlačítka prostě nesvítila i když jsem byl v relativní tmě a nedalo se orientovat v ovládání. Dnes bych to už zvládl popaměti, ale bylo to hned z počátku po koupi.
colsat
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 17, 2013 11:28
Zařízení: nokia lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od colsat »

jde na Lumii 820 nastavení filtrování příchozích hovorů? například na noc nastavit zvonění jen pro skupinu uživatelů? měl jsem předtím nokii 6300 a tam to šlo nastavit.
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Prosim vas pocitujete niekto absenciu gorilla glass? Hlavne ma zaujima ohladom klzania prsta....na 8S to bol horor....dalsia otazka ohladom hlasitosti a kvality hovoru...ako na tom je? Diky
mikeq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 06, 2013 20:57
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mikeq »

Co se týče tlačítek ať jsem nastavil co jsem nestavil, nenašel jsem vypnutí nebo nastavení tlačícek pod displayem, každopádně když je denní světlo, tlačítka mě osobně nesvítí, když je tma tlačítka svítí, takže asi nějaká vada světelného čidla. Hlasitost nokie 820 je úplně výborná když to dám na plno nic nechrastí a je to slyšet i když nemám zapnutý reproduktor, kvalita hovoru super. Gorilla glass sklo je asi lepší v odolnosti, ale telefon mám asi 2 měsíce a práší se na něj používám ho v práci v prachu a jedinný škrábaneček na displaji , jen asi je dost náchylný na kyselost potu a chemické látky, jelikož jsem na spodní část displeje šáhnul umatlaným prstem od acetonu a mírně se mi otisk prstu otiskl na zpětné tlačítko, jinak jedinou vadu na displaji nevidím, možná pojezd mírně vlhkých prstů trošku drhne, ale není to nic drastického. Musím pochválit hlavně barvy displeje to si neodpustím, ty jsou snad bezkonkureční.
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Tak mam L900 a 8X to som len skusil par hodin a predavám....pri 820 sa obavam Gorilly a 8Gb miesta....
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martkono »

mikeq píše:Co se týče tlačítek ať jsem nastavil co jsem nestavil, nenašel jsem vypnutí nebo nastavení tlačícek pod displayem, každopádně když je denní světlo, tlačítka mě osobně nesvítí, když je tma tlačítka svítí, takže asi nějaká vada světelného čidla...
ved tak je to (podla predchadzajucich prispevkov, nemam to potvrdene) dobre. Na svetle ich nepotrebujes podsvietit, pretoze ich vidis. Ale za tmy musia svietit aby si ich nasiel.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Přesně tak. Tak je to správně :-)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

matko882 píše:Tak mam L900 a 8X to som len skusil par hodin a predavám....pri 820 sa obavam Gorilly a 8Gb miesta....
Nepřítomnosti Gorilla Glass jsem se taky obával, ale mám ji od ledna a zatím ani jedinej škrábaneček, samozřejmě v kapse s klíčema ji nenosim, ale to bych nedělal i kdyby tam ta gorilla byla :)
Nedostatek místa jsem pocítil až když jsem chtěl ze Store stáhnout Asphalt 7 (vyřešila instalace z SD karty), takže jestli nechceš mít nainstalovanejch několik her typu Asphalt 7, tak bych se místa nebál, zvlášť když už jde (byť jen částečně) promáznout složka Other.
Phat
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 26, 2013 12:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Phat »

Také nosím telefon v kapse a bez fólie a displej rovněž po měsíci bez jediného škrábance - za to před Nokií smekám. Nicméně to zadrhávání prstem je někdy hrozně nepříjemné a otravné. Zvlášť při ovládání ukazovákem, který je měkčí než palec - například v autě, kdy je telefon v držáku a potřebuju něco přepnout v navigaci.
Richard Bláha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 08, 2012 11:33
Zařízení: Microsoft Lumia 950 - DT900

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Richard Bláha »

tak bych se místa nebál, zvlášť když už jde (byť jen částečně) promáznout složka Other.
A jakým způsobem prosím tě? Já se od pokusu nainstalovat aktualizaci Asphaltu 7 potýkám se silným nedostatkem paměti ... několikrát už jsem se dostal na 0,00 B.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nastavení - Kontrola Úložiště - funguje pouze na nejnovějším FW a aktualizovaných Nokia app v nastavení.

Ale neumí to hrábnout do vše souborů v Others, pouze část a umí to trošku vyprázdnit.

Další možnost je Shrink storage, který na několik pokusů uvolní třeba 1/3 Others.

Hodně často pomůže i vymazat historii prohlížeče. U mě po promazání zmizelo 500 MB v Others.
Richard Bláha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: čtv bře 08, 2012 11:33
Zařízení: Microsoft Lumia 950 - DT900

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Richard Bláha »

Kontrolu úložiště nemám :-( , poctivě čekám na OTA aktualizaci :-D Shrink Storage jsem zkusil jen jednou, takže zkusím vícekrát .. a u historie mě nenapadlo, že by se mohlo uvolnit tolik, díky ;-)
Rish.K.O
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 12, 2013 18:04
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Rish.K.O »

najnovší FW nemám ešte ani ja. Telefón síce vlastním tretí deň ale zatiaľ som veľmi spokojný, fóra sledujem už dlhšie takže viem do čoho som išiel. Je lepšie batériu prvých pár krát úplne vybiť (teda kým si to telefón nevyžiada) ako pri starších telefónoch? A máte už odsledovanú niektorú battery appku ktorá moc nesťahuje baterku?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Dneska už kalibraci baterie dělat nemusíš. Není to k ničemu.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů