Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
zemlak
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 28, 2013 23:32
Zařízení: Lumia 925 a Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zemlak »

Mě se síť nechtěla připojit, když jsem měl navoleno 4G, přepnul jsem na 3G a už je vše OK.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Manek49 »

Nokia-Maniak píše:A můžeš prosím Tě dát podrobný návod na to propojení 820 a PC pomocí wifi?? Mám notas s Win8 a Zune je taková zhovadilost že to svět nevidel a a ni po 4 hodinový snaze jsem to nepropojil s Lumií.... Vyzváněcí tony jdou docela dobre natáhnout do founu pres aplikaci easyRing+Music z uložiste Sky.Drive. A ton sms se mi nepodarilo nastavit...i kdybych se po....
Nemáte někdo radu jaký si stáhnout přehrávač...mám asi 30 oblíbených filmů a přestože jssou v mp4 tak je nechce prehrat....... neco tak dobrýho a jednoduchýho jako je VLC v compu...díky :roll:
Zune je jen pro WP 7.x pokud chceš synchronizovat WP 8 musíš použít desktopovou, nebo "metro" aplikaci Windows Phone.
urbii
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 05, 2013 16:51
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od urbii »

maxxz: Vyhodilo mi to hlášku, že WiFi síť je zaneprázdněná a že se nelze připojit. Taky ne a ne dát pod vyhledávací tlačítko službu google, pořád tam je Bing. V nastavení je google, ale na tlačítku pořád žádná změna.
zemlak
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 28, 2013 23:32
Zařízení: Lumia 925 a Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zemlak »

Já měl problém s připojením k WiFi síti v práci, stále mi to nechtělo vzít heslo a nešlo se připojit. Pak jsem zjistil, že je potřeba navolit v routeru nižší číslo kanálu. Po nastavení již není žádnej problém..
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

urbii píše:maxxz: Vyhodilo mi to hlášku, že WiFi síť je zaneprázdněná a že se nelze připojit. Taky ne a ne dát pod vyhledávací tlačítko službu google, pořád tam je Bing. V nastavení je google, ale na tlačítku pořád žádná změna.
Na tlačítko snad Google změnit nejde (mám taky nastavené), mě to taky hledá pod Bingem, možná bug SW. (mám úplně ten nejstarší)

S tou WiFi nevím, nemám možnost nikde vyzkoušet, všude máme DHCP (práce, doma, hotspoty v okolí) nevím nevím.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

urbii píše:maxxz: Vyhodilo mi to hlášku, že WiFi síť je zaneprázdněná a že se nelze připojit. Taky ne a ne dát pod vyhledávací tlačítko službu google, pořád tam je Bing. V nastavení je google, ale na tlačítku pořád žádná změna.
A zkoušel jsi bing aplikaci pod tlačítkem lupy alespoň použít? není o nic horší, než google, alespoň ti neotvírá debilní mobilní stránku s nutným přesměrováním a podobnými "vylepšeními". Navíc bing ve WP8 je úplně něco jiného než třeba na webu nebo WP7 - aplikace totiž bere v potaz skutečný český region, což zatím u webu ani wp7 aplikace nastavit nejde... Možná budeš překvapen, jak to hledání v bingu překvapivě dobře funguje, navzdory tomu, že se (po zkušenostech s webem a WP7) mylně tvrdí, že nic nenajde. Zatím jsem neměl s výsledky hledání sebemenší problém a to jsem hledal vskutku obskurní český kontent.
marek1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 256
Registrován: úte pro 12, 2006 9:06
Zařízení: Nokia Lumia 820 Yellow SanDisk 16GB Ultra Class 10
Bydliště: Usti nad Labem

sluchatka Nokia WH-208 vs WH-920 purity

Příspěvek od marek1 »

Ahoj,

jak jste spokojeni se sluchatky?
Ja tedy jsem docela spokojen.
Vsude rikaj, ze jsou to nadpruperna slucharka, co vetsinou ostatni vyrobci prikladaji.

Docela by me zajimalo porovnani s Nokia WH-920 purity a o kolik jsou horsi.
Zdraza75
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 03, 2013 17:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Problém SD karta a nahrávání videa

Příspěvek od Zdraza75 »

Zdravím, jsem uživatel 820 cca 14 dnů, kupoval jsem ji rovnou s českou lokalizací, všechno funguje, telefon netuhne, aplikace nepadají, telefon je rychlý, zatím jsem vcelku spokojený. Dokoupil jsem si kartu SanDisk Secure Digital micro 64GB Ultra SDXC na ukládání fotek, videa a hudby. Teprve po koupi karty cca 3 dny zpět jsem začal více používat kameru a zjistil jsem že pokud ukládám na kartu, tak se video doslova trhá a zadrhává se - nepoužitelné, pokud se ukládá do telefonu, tak tam mám cca 10 sekund proužky, ale alespoň se netrhá. Foto uložené na kartu je OK, nahraná hudba a filmy také (ale moc jsem toho nenaposlouchal, jen vyzkoušel) překvapují mě hlavně ty proužky v nahraném videu, když ukládám do telefonu, nemáte také někdo tento problém a ještě lépe radu jak se toho zbavit? Díky!
Zdraza75
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 03, 2013 17:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Jak uložit do PC přílohy v emailu?

Příspěvek od Zdraza75 »

Nazdar, nevím jak mám uložit přílohy, které mi dojdou emailem a přímo nesouvisí s nějakou například office aplikací. Například pdf (jde jen otevřít a ne uložit) a samozřejmě všechny ostatní neznámé přílohy, které v telefonu ani nejdou otevřít. Když telefon připojím přes kabel tak ve windows phone tyto soubory samozřejmě neuvidím, když jdu přes správce souborů zobrazují se mi jen adresáře s hudbou, videem atd...nemáte někdo radu jak tyto již stažené soubory emailovým klientem do telefonu nějak dostat do počítače? Díky!
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od fredysz »

No vzhledem k tomu ze to jsou prilohy e-mailu, tak si je stehnes přes mailového klienta v pc ne?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Například pdf (jde jen otevřít a ne uložit)
Otevrenim se automaticky ulozi do interni chranene pameti.Najdes je pak v aplikaci PDF reader,pres kterou je muzes dale sdilet(Skydrive/email) ci mazat.
Zdraza75
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 03, 2013 17:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zdraza75 »

Když jsem někde na cestách a jediné připojení mám přes data telefonu, tak mi přijde zbytečné znovu stahovat poštu do PC přes mobilní připojení telefonu, tím se to samozřejmě vyřeší, ale stahuji 2 x tu stejnou věc, kdyby se ten soubor dal někam uložit a po připojení k pc jen přetáhnout, tak by to bylo jednodušší, ten soubor v telefonu "někde" je, ale nešáhnu si na něj...
Zdraza75
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 03, 2013 17:26
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zdraza75 »

PDF Reader mi soubory zobrazí, ale neumožní nikam poslat jak píšeš...viz. příloha. Ale v podstatě mi jde o to že když nějaký soubor v emailu nechám načíst , tak v telefonu někde je, ale nemohu ho přetáhnout jakýmkoliv způsobem (wifi, bluetooth) do PC
Přílohy
wp_ss_20130209_0001.png
(89.35 KiB) Staženo 848 x
jstadler
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 02, 2009 9:51
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jstadler »

Ahoj všem, mám L820 od pondělka a se spoustou věcí jsem se už popral, ale některé věci nejsem schopen vyřešit a chybí mi. Může mi někdo poradit ? Mám obavy, že to telefon nepodporuje (mám oficiální českou T-Mobile verzi).

1) Lze přiřadit Skupině vyzvánění ?
2) Lze změnit tón u SMS a emailu mimo ty oficiální v telefonu nainstalované ?

Jinak jsem s telefonem celkem spokojenej, i když E7 mi díky klávesnici vyhovala víc (tedy až do nástupu Belle.)

Předem díky za odpovědi,

JS
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

1) Netuším
2) Nelze
zemlak
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 28, 2013 23:32
Zařízení: Lumia 925 a Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zemlak »

1) Také jsme nenašel, asi jen každému zvlášť, alespoň já jsem to tak udělal..
jstadler
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 02, 2009 9:51
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jstadler »

Díky zatím za odpovědi. Ano, vím, že se dá přiřadit vyzvánění každému zvlášť, ale při mých cca 1000 kontaktech a z toho cca 300 lidí zařazených do různých skupin se mi do toho moc nechce :-)
Anonym5
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 19, 2011 15:04
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Anonym5 »

Zdravím, uvažuju o koupení Lumie 820 a po přečtení pár recenzí bych se chtěl ještě zeptat na pár otázek.
1. Jak je na tom odolnost krycího skla displeje? Prej nemá Gorilla Glass, objevují se u vás škrábance?
2. Jak je na tom s odolností zadní kryt? Uvažuju o černé variantě.
3. Máte problém s baterkou, nebo drží na svém místě?
4. Opravdu se zadní kryt zejména veprostřed prohýbá?
5. Drží po pár týdnech pořád zadní kryt na svém místě a nikde nevrže?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

PDF Reader mi soubory zobrazí, ale neumožní nikam poslat jak píšeš..
Stahni si aktualizaci PDF reader a muzes soubory PDF nadale sdilet.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Anonym5 píše:Zdravím, uvažuju o koupení Lumie 820 a po přečtení pár recenzí bych se chtěl ještě zeptat na pár otázek.
1. Jak je na tom odolnost krycího skla displeje? Prej nemá Gorilla Glass, objevují se u vás škrábance?
2. Jak je na tom s odolností zadní kryt? Uvažuju o černé variantě.
3. Máte problém s baterkou, nebo drží na svém místě?
4. Opravdu se zadní kryt zejména veprostřed prohýbá?
5. Drží po pár týdnech pořád zadní kryt na svém místě a nikde nevrže?

1. Asi úplně běžně, zatím škrábance po více jak měsíci nemam, ale doporucuji folii, třeba statickou.
2.Zadni kryt je v klidu, černá Beni lesklá, takze na ni nejsou vidět moc škrábance ani otisky, nevrže a drží pevně.
3. Drží OK, vada je jen u některých sérii, ale to tě nemusí moc trápit, se zadním krytem drží OK.
4. Mam kryt s bezdrátovým dobíjením a ten je masivnější, původní kryt je forovejsi a skutečně se může prohýbat.
5. Nevrže, je pevný jak skála :-D.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů