Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

vždyť budík je oddělený :-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Mě to taky třeba úplně nežere, ale chápu, že to někomu vadí.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Android jsem měl, ale nějak se sekal, ale telefon jsem měl průměr, teď už jsou lepší telefony s vyšší pamětí, tak je to znát tak třeba se pak k Androidu vrátím. Nenadržuji žádnému systému, jen hledám "ideál" pro sebe, aby měl to co vyžaduji. :-)
Uživatelský avatar
zvalo
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: úte zář 03, 2013 8:20
Zařízení: Nokia

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zvalo »

mimonaut: rychlo citas. Rec je o hlasitosti a ta teda pri budiku nie je oddelena od zvysku systemu ;)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Rychle píšeš :-)
je.
zcela oddělena. Je úplně jedno, jak máš nastavenou hlasitost, budík bude vždy zvonit stejně. Se vzrůstající hlasitostí. Nejdřív potichu a postupně se zesiluje.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radim Stehlík »

já bych se teda zastal Zvala... já teda taky nemám nikde možnost upravit hlasitost zvuku u budíku.
Ani v app Budík při zadávání nového, ani v nastavení jako takovém.
Ale mě to vyhovuje, vím že večer si to sjedu na 1/30 a mám hlasitost OK
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od delfin »

Nastavit to nelze, ale je to oddělené.
http://www.windowsphone.com/cs-cz/how-t ... n-my-phone" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Radim Stehlík: přečti si ještě jednou, co jsem psal. Hlasitost budíku se nikde nenastavuje. Je stále stejně nastavená. Nejdřív zvoní potichu a pomalu se zesiluje.
patdevast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 16, 2013 13:54
Zařízení: Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patdevast »

Nemá smysl si nic nalhávat, WP doopravdy pár zásadních/základních věcí chybí. Třeba čím dál víc mi fakt chybí Opera či jakejkoliv jinej prohlížeč, co by dokázal zalamovat text, abych nemusel pořád rejdit po displeji. Ta společná hlasitost pro média i zvonění taky. Nicméně proti droidu je systém stabilní. Nedočkal jsem se zamrznutí, samovolnýho resetu či vypnutí. Prostě nic z těch libůstek, kterýma mě android pravidelně častoval. Nenašel jsem aplikaci, která by neuměla pracovat se svítilnou či jiným hw a následně by mi přivodila zamrznutí. Nicméně tvrzení typu pokud se ti nelíbí, že nejde nastavit separátně hlasitost, win nejsou pro tebe, mi přijdou zcestný. Je to vada, na jejímž odstranění se pracuje. Je blbost říkat, že takhle je to správně. Kdyby to tak bylo, vadilo by to málokomu a Microsoft by se tím vůbec nezaobíral. Prostě nebral bych to hájení WP až tak fanaticky, mouchy má. Ostatně jako s každou aktualizací se situace zlepšuje, doufám, že to tak bude pokračovat.
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Antuch »

já jsem popravdě celkem spokojenej a líbí se mi rychlost systému a to nesekání se...hlasitost je věc zvyku (ale předchozí asha to měla tuším stejně)...ale fakt mě stve ten hudební přehrávač...ten mě fakt zklamal...už jsem zkoušel stáhnout asi 10 dalších, ale pořád je to tragedie. Třeba album se soundtracky nemám šanci poslechnout si jako celek a musím furt pouštět další songy ručně...až tohle někdo spraví, tak budu maximálně spokojen...
Nikdy jsem neměl phone s androidem, ale při každé jeho zkoušce mi nevyhovovalo subjektivně to složité ovládání...tady mi to přijde lepší...ale je to jen můj pocit...
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Album si můžeš poslechnout najednou, jen na něj musíš najet a dát náhodné přehrání skladeb, pak by to mělo vzít všechny skladby, jen budou na poslech rozházené. Možná to jde také když se dá opakovat album. Mělo by tam být opakovat album nebo skladbu. Taky mi player nevyhovuje, neumí třeba posouvat skladbu posuvníkem nebo hledání ve složkách, velký nedostatek. A než najede, někdy se seká. Přehrávač a zvuk.výstup je spojen se všemi ostatními, takže pokud nám přehrává třeba Cool Music Player, skrytě přehrávají všechny ostatní. Zvuk je propojen jako celek. Nejde spustit nezávisle jen jeden a třeba i druhý player zvlášť. Pak to akorát zatěžuje systém a seká se to. Tohle je velký nedostatek WP8 ten player a to okolo něj.
ben81
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát dub 26, 2013 23:52
Zařízení: Lumia820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ben81 »

Antuch, jednou z moznosti jak si poslechnout album se sountrackem vcelku je zmenit u vsech pisni umelce v MP3 tagach treba na 'Various artists'. Takze nazev alba bude stejny, umelec bude 'various artitsts' a nazvy jednotlivych pisni zustavaji originalni. Pak WP8 prehravac prehraje cele album.

Druha moznost je vytvorit si playlist ve windows media playeru (navod zde) a pretahnout ho do lumie. Pak by to melo fungovat dokonce i s originalnimi jmeny umelcu.

Ani jedna moznost neni idealni, ale tomu venujes par minut casu, muzes Lumii donutit prepravat sountrack automaticky a ve spravne poradi ;)
Uživatelský avatar
zvalo
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: úte zář 03, 2013 8:20
Zařízení: Nokia

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zvalo »

mimonaut: tak vdaka za doplnenie vedomosti. v kazdom pripade: riesim to ako Radim, vecer stiahnem hlasitost na 2/30, zvykol som si a neprekaza mi to. mne jednotna hlasitost vyhovuje, vzdy viem ako hlasno mi bude mobil vrieskat bez ohladu na to ci to bude hovor,sms,notifikacia,budik ... ;)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Ta oddělená hlasitost je nějaká mánie? Znáte jakékoliv jiné audio zařízení, které má oddělenou hlasitost pro různé zvuky? Já ne.
Mě naopak oddělená hlasitost u Androida totálně vytáčí, protože jde štelovat jenom, když se ten druh zvuku momentálně přehrává. Jinak musíte sáhnout kamsi do menu.
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od delfin »

Jednotná hlasitost má své výhody i nevýhody. Možná by stačilo, když by se dalo nastavit vyvážení hlasitosti jednotlivých aplikací. Prostě obdoba směšovače ve WIN. Odpadl by tím problém s tím, že jedna aplikace může na dané úrovní řvát a druhá nemusí být slyšet.
patdevast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 16, 2013 13:54
Zařízení: Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od patdevast »

Antuch píše:já jsem popravdě celkem spokojenej a líbí se mi rychlost systému a to nesekání se...hlasitost je věc zvyku (ale předchozí asha to měla tuším stejně)...ale fakt mě stve ten hudební přehrávač...ten mě fakt zklamal...už jsem zkoušel stáhnout asi 10 dalších, ale pořád je to tragedie. Třeba album se soundtracky nemám šanci poslechnout si jako celek a musím furt pouštět další songy ručně...až tohle někdo spraví, tak budu maximálně spokojen...
Nikdy jsem neměl phone s androidem, ale při každé jeho zkoušce mi nevyhovovalo subjektivně to složité ovládání...tady mi to přijde lepší...ale je to jen můj pocit...
Já tohle vyřešil editací tagů. Naučilo mě to mít tagy u mp3 v pořádku. Dřív jsem to neřešil, ale pokud to určuje řazení hudby v seznamu, je to docela podstaný. Mimochodem, po aktualizaci na Amber se řazení podstatně zlepšilo. Předtím v tom byl chaos a bordel a třeba Artists to striktně oddělovalo, i když v názvu jednoho bylo Kabát a u druhého kabát. Teď pracuje daleko inteligentněji (btw, na Amber jsem aktualizoval hned první den, co jsem mobil koupil, i přesto mě tyhle věci ihned praštily do očí).
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vald »

Prosím vás pekne kde presne sa na tomto telefóne nachádza senzor priblíženia a svetelný senzor?
Chcem si kúpiť fóliu a nikde nemajú originál z výrezom. Maximálne iba výrez na predný fotoaparát, lenže ja nechcem prekryť senzor fóliou. Maník v shope mi tvrdil, že to nevadí, ale ja tvrdím, že vadí. (mal som na HTC fóliu bez výrezu a potom aj výrezom a rozdiel tam bol)
Nebol by problém si výrez na fólii urobiť, lenže neviem kde. V manuáli o tom zmienka nie je a ani na webe som o tom nič nenašiel.
Vie niekto z vás kde presne sa senzor nachádza? Díki moc.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

samozrejme, proximity senzor má..nachádza sa hneď naľavo vedľa prednej kamerky..pozri si to pod nejakym uhlom pod lampou a určite to zbadáš..

tu je to celkom vidno:

http://www.fony.sk/content/images/galle ... disp03.jpg
vald
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 19, 2013 18:08
Zařízení: LG X Screen, Lenovo TAB 4.8

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vald »

Díki Mato289; ani som nedúfal v tak skorú odpoveď. No pozerám, pozerám ale nevidím ho. Skúsim ešte zajtra pri dennom svetle. V každom prípade díki moc. Teda pokial je senzor hneď vedľa predného objektívu, tak bude stačiť výrez trošku rozšíriť. To nebude problém.
Teda proximity senzor obstaráva aj priblíženie a zároveň aj meranie jasu? Pochopil som to správne?
borixeus
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv čer 11, 2009 11:55
Zařízení: Dell Venue Pro, Xperia X10, Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od borixeus »

mmmm. : Já měl před tím androida a např. oddělená hlasitost mě spíš vytáčela. Ze začátku jsem u WP nevěděl, že zvuk budíku nemůžu ovlivnit, tak jsem hlasitost navečer vždycky měnil, pak jsem jednou zapomněl zapnout zvuk a překvapilo mě, že budík ráno zazvonil :-) Takže za mě, pokud bude v příští verzi oddělená hlasitost, tak doufám, že bude i zaškrtávací pole pro možnost zachování jednotného nastavení, jinak to bude spíš změna k horšímu.

To, co mi na WP vadí nejvíc, je neexistence pořádného prohlížeče. IE stojí, s prominutím, za h***o. Dá se na něj zvyknout, ale k čemu by byl uživatelům systém, kde si pořád musí na něco zvykat. Mě vadí prohlížeč, jinému společná hlasitost, dalšímu přehrávač. V několika případech by to vážně chtělo trošku vylepšit možnosti nastavení a ovládání.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů