Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Skydiver
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv led 12, 2012 18:34
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Skydiver »

Zdravím,

uvažuji o koupi nového telefonu s WP. Od doby co mi dosloužilo HTC s WM používám starou Nokii N73, je to jen takové provizorium.

Lumia 800 se mi líbí a je pro mě i výkonem dostačující. Mám jen obavy o nedostatek aplikací po příchodu telefonů s WP 8 na český trh. Nové modely mě příliš nenadchly a tak se chci zeptat Vás, myslíte si, že aplikací a aktualizací pro starší WP 7.8 začne razantně ubývat?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mberdych »

Jestli s ti libi, tak ji ber. Aplikaci neni malo, vlastne na ni vsechno je. Akorat bych sel klidne do sedivky, u Lumii je to jedno a cena kolem 6000 odpovida. Nebo od nekoho novou na bazaru za podobnou cenu.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od fredysz »

Za 6000,- mas sedivku L800, za 8000,- HTC 8S s WP8, jedina vyhoda L800 je GPS navigace. Dnes bych se asi hodne rozmyslel co koupit...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mimonaut »

ja bych do ní klidně šel. V aplikacích mi nic zásadního nechybí už teď, takže vlastně ani nic nového krom her nestahuju, za ten rok s WP7.5 prostě už mám "ty svý"..
I pokud hraješ hry, neměl by být problém, protože už je těch kvalitních dost a než je všechny prozkoumáš, už budeš kupovat nový tel. :)
Jinak vývojáři (alespoň prozatím) určitě WP 7.x neopustí, protože jich pár miliónků (potenciálních zákazníků) po světě lítá, zatímco WP8 oficiálně ještě ani jeden :)
L800 je krásný telefon, navíc teď půjde sehnat opravdu levně (počítám že kolem 5000,- by mohla být k sehnání, jestli né teď, určitě za pár týdnů)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Svestka »

To je dost individuální, ale aplikací je spousta, nebo alespoň mě momentálně nic nechybí, ostatně sám se můžeš na marketplace podívat jestli jsou pro tebe potřebné aplikace na WP dostupné. Hlavně si pořádně prostuduj všechny "nedostatky" WP ať nejsi z přechodu WM překvapený.

Můj osobní názor je takový, že ve WP8 se nativní kód bude využívat více méně pouze ve hrách a aplikací by se to až tak nemělo dotknout, a programátoři se pro své vlastní dobrou budou snažit aplikace optimalizovat pro co možná nejvíce zařízení = kompatibilita s WP7.8.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Martin Suchan »

fredysz píše:Za 6000,- mas sedivku L800, za 8000,- HTC 8S s WP8, jedina vyhoda L800 je GPS navigace. Dnes bych se asi hodne rozmyslel co koupit...
S tou cenou jeste kdo vi jak to bude. Lumii 800 muzes mit hned ted za 6 tisic, WP8 mozna tak nejdriv za mesic a to jen dovoz do CR, cena take nemusi byt tak vyhodna.
Skydiver
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv led 12, 2012 18:34
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Skydiver »

Dobře, díky za odpovědi. Chci se ještě zeptat, jak to je u Lumie 800 s výdrží baterie? Telefon měním cca. jednou za tři roky a u tohohle modelu se nedá vyměnit baterie, mohl by to být problém?
mceza

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mceza »

Lumii ještě nikdo nemá tak dlouho, ale už jsem měl několik Nokií a baterie u mne vždy telefon přežily. Musel bys narazit na vadný kousek...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od htcjirka »

U techto telefonu je na baterii zaruka 24 mesicu jako na pristroj,bez reci dostanes novou i po roce a pul,pokud bude problem.Po zaruce to take neni nic sloziteho,prace na 15 minut a nijak extra drahe.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od jerry_stolarik »

fredysz píše:... jedina vyhoda L800 je GPS navigace. Dnes bych se...
Pokud se nic nezmenilo tak WP8 bude mit taky off line navigaci. Alespon to tvrdili na WP Summitu v lete. Viz

Obrázek
mceza

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mceza »

"Support" neznamená, že tam budou už v základu a už vůbec to neznamená, že bude zdarma :-P
A píše se tam o mapách, ne celkové navigaci.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od jerry_stolarik »

Pravda. Uvidime jak to nakonec bude. Uz za par dni.
Skydiver
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv led 12, 2012 18:34
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Skydiver »

Zřejmě počkám do 29. řijna a pak se rozhodnu, bude zajímavé sledovat, co nový Windows phone 8 přinese. Mám k paušálu výraznou slevu a tak bych nerad udělal nějaké unáhlené rozhodnutí.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od htcjirka »

Navigaci si musi kazdy vyrobce udelat sam,Nokia poskytne NavteQ mapy a prikazy,ty jak znate uz dnes v Nokia Mapach.(neplest s Nokia Autem)
Uživatelský avatar
AP3ND1X
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon črc 02, 2012 7:20
Zařízení: Lumia 630, Samsung Omnia W

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od AP3ND1X »

Být tebou, tak teď si už rozhodně počkám..!! Podle mě už nemá smysl kupovat WP7, podle mě s příchodem osmiček se naše platforma stane ještě více mrtvoucí než je teď... Rád bych se pletl, ale podle mě to tak bude, snad se najde pár dobrých duší, které budou myslet i na nás... No uvidíme :wink:

*Teď sem si všiml, že sem 3x napsal "podle mě" fakt hrůza :tlem: asi tím že je tak brzo ráno...
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mmme »

Velmi zajímavý dotaz :-) Lumia 800 vypadá dobře, snad nejlíp ze všech WP7.5 founů. Odrazuje mne menší display, 4palcový bych mnohem raději. Cena je ovšem vynikající. Třeba Lumii 710 jsem na jaře koupil přítelkyni za fantastiské 4 tisíce. Apps chybí vcelku dost. Není to nic, bez čeho by se nedalo žít, ale konkurenční platformy toho prostě nabízejí víc. Nicméně dá se zvyknout. Osobně bych nečekal na WP8. Jednak zaplatíš mnohem víc peněz a pak spekuluji, že rozjezd osmiček bude stejně vlažný jako WP7. Pokud chces telefon využívat především prakticky a nikoli si s ním hrát, budeš s Lumií 800 potažmo WP7.5 spokojen. Je to rychlý a stabilní systém, navíc podle mě designově nejvymazlenější ze všech. K tomu Nokia dodává o "něco" víc, než další výrobci WP telefonů. Já třeba víc jak rok využívám Omnii 7 a jsem spokojen. Pár chyb se najde, ale jak jsem psal- zvykneš si, pže dost slušná odladěnost systému tě při každodení práci s telefonem bude jen a jen těšít. A pokud se se svým víc jak dva roky starým modelem dočkám WP7.8, budu spokojen ještě víc.

Edit: Přecházíš z WM? Pokud jsi ho opravdu využíval, s WP spokojen nejspíš nebudeš. Neumí totiž skoro nic :-D
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Martin Suchan »

Rozjezd WP8 bude hodne pozvolny - sice ten system bude mit hodne novinek od vyroby, ale novych WP8 aplikaci bude ze zacatku opravdu malo. Jeste neni dostupne public SDK a tech par desitek az stovek vyvojaru, co ma pristup na preview build, to nezachrani.
Do konce roku bych to videl tak max na desitky az stovky aplikaci, ktere vyuziji nove WP8 API + mozna nejake primo od Microsoftu ci Nokie na rozjezd.
Skydiver
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv led 12, 2012 18:34
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Skydiver »

Napíšu sem, co je pro mě na telefonu opravdu důležité :-)

1. Synchronizace s Outlookem nebo Windows live (kontakty, úkoly a kalendář)
2. Připojení na internet (WIFI, HSDPA, 3G)
3. Psaní poznámek - Většinou přímo do kalendáře
4. Všeobecně office + synchronizace se Skydrive
5. Diktafon
6. Skype
7. Sdílení připojení telefonu a PC
8. Přístup na Twitter, Facebook
9. Nějakou aplikaci pro přístup na burzu
10. Dobrý slovník (Hlavně ne Google translate :tlem: )
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od htcjirka »

Pak ti Lumia 800 musí vyhovovat i stačit,vše vyjmenované zvládá s přehledem a kvalitně.
Jak napsal Necroman "Rozjezd WP8 bude hodne pozvolný" takže není kam pospíchat a koupí zařízení s WP7.x neuděláš chybu.
Skydiver
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: čtv led 12, 2012 18:34
Zařízení: Nokia Lumia 930

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Skydiver »

Měla by mi tedy vystačit i ty moje normální dva až tři roky využívání? (preferenčně) :-) Jak to podle tebe bude s vývojem aplikací pro WP 7.8?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů