Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od htcjirka »

To ti nikdo nyní s přesností neřekne,jak dlouho bude trvat vývoj pro WP7.x..3 roky zřejmě s jistotou ne,ja odhaduji rok až rok a půl.I tak základna aplikací je a systém nikdo na dálku nevypne.Ale pokud jsi človíček a potřebuješ cítit ,že se něco děje a každým dnem přibývá hrst aplikací pak klidně na WP8 počkej.Ja si svou Lumii 900 ponechám i nadále,WP8 telefon si pořídím ze zvědavosti a protože jsem také hračička. ;-) Odladění WP8 bude nějaký čast trvat a i aplikace se budou rozjíždět pomalým tempem.Kdoví,co zase bude za rok.
Kalash
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 02, 2012 21:08
Zařízení: Nokia Lumia 800 černá

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Kalash »

Za ty peníze není co řešit. Jediné, co mě mrzelo, je výdrž, ale pořídil jsem si přenosnou nabíječku (defacto baterie, kterou připojíš přes usb kabel a nabíjíš mobil) a od té doby mi nevadí nic. Na překlad je zajímavá aplikace Translator, s češtinou to sice moc neumí, ale líbí se mi fce překladu přes foťák :) Mám Lumii asi půl roku, a dřív než za další 2 roky měnit nebudu. Takže taky doufám, že nám to vydrží :)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mmme »

Samozrejme ze nam chybi, ale holt nam tento system vic vyhovuje oproti ostatnim a tak jsme si zvykli na mensi pocet slusnych aplikaci. Co uz..
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od VNavrátil »

Na mensi pocet aplikaci se zvyka tezko, vzdy dostanu napad a hledam aplikaci s konkretni funkci na marketu, ale neco takovyho ani system nepodporuje, takze jen koukam do zeme a sbiram odvahu na rozslapani telefonu
mceza

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mceza »

Takový problém nemám. Asi od telefonu chci příliš málo.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mimonaut »

mě taky krom funkčního skype nechybí nic.. :)
mceza

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mceza »

Mě nechybí ani ten Skype. Ale chápu, že se najdou lidi, kteří by funkčnější (funkční je) Skype ocenili.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od htcjirka »

Tak nekomu hold staci omezeny system na urovni temer "půl OS" jak se zatim Windows Phone prezentuje..
Nekdo jásá orgasmy i z toho ,ze telefon umi volat,psat sms a emaily.Vic nepotrebuje.To je na chytry telefon trochu malo.To zvladne i ta nejhloupejsi nokie a mnohem vic.Kazdy neni tak omezeny,ze potrebuje tak "malo"..
deglaser
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 26, 2007 7:52
Zařízení: LG G2 32GB

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od deglaser »

Někomu by bylo málo i kdyby mu vitíral z...k obrazně řečeno. :)
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mmme »

htcjirka - nesuď nás. je každého věc co používá za přístroj a jak. píšeš stejný hlouposti na android fóru blondýnkám s galaxy s III který ho maj jen proto, že ho můžou schovat do růžového obalu?
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Krayzie »

htcjirka píše:Kazdy neni tak omezeny,ze potrebuje tak "malo"..
To si trochu prepiskol nie? To, ze niekto potrebuje s telefonom iba telefonovat, posielat/prijimat SMS/maily, prip. sa dostat "nudzovo" (mimo domova/prace) na net a sem tam si zahrat nejaku "WC" hru este neznamena, ze je obmedzeny. Takisto to neznamena, ze kvoli svojim potrebam bude pouzivat nieco, co je zastarale, resp. nieco, co sa mu nepaci (Symbian).

Podla tvojich reakcii to skor vyzera, ze najobmedzenejsi si tu ty :!:

Niekto je tak "obmedzeny", ze mu staci bike za 300 EUR a niekomu nestaci ani za 4000 EUR, niekto je tak "obmedzeny", ze mu staci auto za 5000 EUR a niekomu nestaci ani za 50000 EUR, niekto je tak "obmedzeny", ze mu staci doma TV s uhloprieckou 50", niekomu nestaci ani 2.5m, a mohol by som pokracovat :-)
PS: Nepozerat na cenu pri bikoch a autach, len predpokladam ovela viac funcnosti/pouzitelnosti pri drahsich strojoch aj ked to nie vzdy plati.
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od xax41 »

Nemyslim si, ze htc jirka myslel omezeny jako blby, ale spis jako nenarocny. Nicmene WP7.X je opravdu katastrofa, ktera byla zabita uz v okamziku kdy se dostala na trh, protoze na perspektivni platformy jako je iOS a Android pribyvaly aplikace uz od zacatku neskutecnym tempem, kdezto na WP vyvojari od zacatku kaslali - vedeli proc. A obavam se, ze s novym WP8 to bude podobne. Telefonu s WP7 jsem kratkodobe uz par mel, treba Lumia 800 a 900 jsou krasne mobily, ale je to asi jako mit Ferrari s motorem z Favorita. No a kdyz vezmu v potaz i to, ze Lumia 900 jde po velice kratke dobe co je na trhu koupit nova v internetovem obchode za 230 Euro a nerozbalena ( treba z prodlouzeni smlouvy apod ) v obchode s pouzitymi mobily za 170, tak je uz tuplem neperspektivni neco takoveho kupovat.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od amentma »

ja fakt nechapem tieto flames, co furt vsetci hateri maju proti WP7.X... Nechces? Nepaci sa ti? Nekupuj, nikto ta nenuti... V zivote som neotvoril vlakno Androida alebo iOS aby som niekoho presviedcal, ze ma zly system alebo telefon...

Mne WP ako OS sedi, ze mi chybaju nejake aplikacie to nie je dovod nazyvat system hlupym, nie je to jeho chyba ze vyvojari na platformu seru... Co je v mojej moci, to si vyriesim sam :)

Ja osobne ludom kupu WP7 stale odporucam, nakolko drviva vacsina BFU nepociti nedostatok aplikacii, skor ocenia rychle reakcie a stabilitu, na ktore boli zvyknuty z dumbphonov. A co sa tyka vyvoja, ja osobne budem vyvijat na verziu 7, pokial to bude mozne, pretoze kompatibilita s WP8 je automaticka a pre mikroaplikacie do mobilu nativny kod nepotrebujem...

PS: neberme to tak vazne, je to ku#!a len mobil... v zivote su dolezite ine veci a to si treba uvedomit skor, ako pridu skutocne starosti...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Balrog »

Stačí si přečíst ten konec jednoho nejmenovaného článku : Pokud se ptáte, jak je to s dostupností updatu Windows Phone 7.8 pro současné telefony, nedostanete příjemnou zprávu. Microsoft se o WP7.8 na konferenci vůbec nezmínil a dobře věděl proč. Tento update by měl být dostupný ke stažení až během ledna nebo února příštího roku.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od mimonaut »

flame posts reduced :wink:
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od richardik »

amentma píše:ja fakt nechapem tieto flames, co furt vsetci hateri maju proti WP7.X... Nechces? Nepaci sa ti? Nekupuj, nikto ta nenuti... V zivote som neotvoril vlakno Androida alebo iOS aby som niekoho presviedcal, ze ma zly system alebo telefon...
no, vlákno má název Lumia 800: má cenu ji ještě kupovat?... chápu obě strany, které se k tomu vyjadřují - tohle přeci není vlákno Lumia 800: jen pro Lumofily, Lumofobům vstup zakázán.

Za mě tolik: Lumii 800 jsem měl od února do července a nakonec jsem ji prodal. Bylo to jako s Jedním prstenem - na jednu stranu jsem se jí nechtěl zbavit, protože byla krásná, rychlá, na druhou stranu byl život s ní utrpením. Tolik funkcí, které oproti symbianu postrádala, tolik věcí, na které byl člověk zvyklý, které prostě nebyly... to prostě není smartphone za 11 tisíc (tenkrát), který by měl přebít starší platformu... Měl jsem minulý týden možnost v Anglii koupit Lumii 800 za 117 liber, tj. cca 3600,- Kč (upgrade pay as you go, standardní cena pay as you go 149.95, Phones4U), dlouho jsem se rozmýšlel, ale pak jsem si vzpomněl na neexistující hlasové vytáčení, neexistující T9, nemožnost otočit mapu severem nahoru, nemožnost výběru preferované wifi sítě, nefungující aplikace sportstracker, skype a další a na spoustu dalších a dalších malých (ne)důležitých věcí. A také na mé dotazy na Nokia podporu, odkud přicházejí stále méně pozitivní odpovědi ohledně podpory tohoto telefonu. Takže moje odpověď zní: ne, nemá cenu Lumii 800 kupovat.
pizi
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 09, 2012 10:02
Zařízení: lumia 800

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od pizi »

Ja by som sa kúpy Lumie 800 vôbec nebál.
Pred týždňom som ju kúpil u operátora pretože som predlžil zmluvu. Pritom od marca som fungoval na Lumia 710, ktorú teraz zdedila manželka a ani ona ani ja sa nemôžem na nič zlého sťažovať. Pracujem ako softvérový developer a potrebujem byť v kontakte s mojimi šéfmi. Jeden je v Írsku, druhý vo Švédku a tretí v Austrálii. Odlekdy mám Lumiu nemám s ničím problém. Mail dostenem, keď je treba spustím skype a napíšem alebo zavolám.
Nemusím chodiť na facebook alebo Linkedin aby som sa dozvedel novinky. Aplikácie mám v telefóne všetky, ktoré potrebujem.
Som aj astronóm a keď ľuďom pustím pod živou oblohou SkyMap Free počujem len woow..
Keď som kúpil auto použil som Auto spotřebu na zistenie spotreby.
Prerábam dom, takže využívam vodováhu Level a čerstvú aplikáciu Telepelné straty, parádna pomôcka.
Navigácia ma cez leto v pohode navigovala do Chorvátska a viem, že mapy do navigácie budem mať aktuálne pokedy ten telefón a Nokia budú existovať.
Aplikácie fungujú bez problémov a nemal som žiadny problém, ktorý by mi neako prekážal. Telefón v pohode vystačí pre moje potreby na najbližšie dva roky.
Ak nenastane žiadna veľká revolúcia na trhu tak ďalší telefón bude opäť Nokia Lumia alebo niečo iné s Windows systémom.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od stm01 »

Naprosto s tebou souhlasím. Manželka má taktéž Lumii 710 a byla s ní naprosto spokojená a posledních 14 dní je ještě více,co jsem jí tam nahodil upravenou ROM. V takových diskuzích jako je tato se hodně lidí vyjadřuje všeobecně. Neumí to a to a proto to je špatné a nebrat! Jen pár lidí dokáže napsat"Já jsem náročnější a proto mi to nevyhovuje nebo vyhovuje a proto doporučuji a nebo ne". Všichni to hned berou tak,že když se to nelíbí mě ,tak se nebude líbit i tobě. Před Lumii 710 měla manželka Wave2 ,HTC ChaCHa ,Optimus One. Když jsem jí navrhoval tento telefon,tak její otázka byla jestli se to neseká,nerestartuje ,jestli si může dát své vyzvánění na volání(teď už i na SMS a email) a zda je to jednoduché na ovládání. Nezajímalo jí kolik je aplikací na marketu,jestli bude nějaká aktualizace,zda to má nějaký Wifi Hotspot,jestli tam je plný multitasking a jiné věci. Zní to divně ,ale spousta lidí ty telefony využívá opravdu na psaní,volání a internet a sem tam možná nějakou hru.Takže podle mého koupě Lumie 800 není špatná investice,podle toho co člověk od toho očekává a ví co získá. :wink:
Jabarkas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 17, 2012 18:38
Zařízení: Nokia Lumia 820

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od Jabarkas »

Problém bych viděl v poměru cena/výkon. Přece jen je Lumia 800 stále minimálně kolem 7 500 kč z ofic. distribuce. O tisícovku levněji člověk sežene (opět z ofic. distribuce) třebas Samsung Galaxy S Advance. Tedy dvoujádro.

Pod těch 7 500 navíc budu do pár týdnů i HTC 8S. Tedy WP 8 telefon s S4 Snapdragon dvoujádrem. To pak už není co řešit...
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Lumia 800: Má cenu ji ještě kupovat?

Příspěvek od stm01 »

Ano to je pravda,ale jek jsem psal,záleží jak ten telefon bude využívat a k tomu + aplikace od Nokie. To je 7500kč Nokia s aplikacemi(navigace a jiné) / oproti HTC 8s za 7990kč (bez navigace a jiných dobrých aplikací,třeba COUNTERS).K tomu ještě čekat,kdy se skutečně objeví v obchodech a v jakém množství. :wink: Já bych to viděl na Nokii neofiko třeba z Max-Shopu za 5500kč, To je opravdu velmi dobrá cena a hodně lidí má s nimi dobrou zkušenost. :-D
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů