Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Kalash
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 02, 2012 21:08
Zařízení: Nokia Lumia 800 černá

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Kalash »

neetatos píše:http://windowsphone.com/s?appid=feb55f4 ... e04a9a11ae

sdílení kontaktů

Díky! Zajímavá aplikace. Jednoduchá, přehledná...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Standa »

Máte někdo zkušenost s výdrží baterie při tetheringu? U komba BlackBerry telefon->tablet jsem zvyklý, že nonstop tethering vydrží klidně 1.5 - 2 dny. Při čekání na BB10 a WP8 volně přecházím mezi telefony a teď zrovna chci vyzkoušet Lumii 800. Je Lumia schopna provozovat tethering nonstop den a půl (s minimálním jiným provozem)?
Vitalish
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 10, 2012 14:32
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Vitalish »

Standa:

Lumia 800 má potíž vydržet den a půl, aniž bys s ní cokoliv dělal...... natož s tetheringem :-D
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Standa »

Ehm, aha... :-) Zkusím částečně snížit požadavek: vydrží jeden typický pracovní den (6:00 - 23:00) s tetheringem? :-)
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Roberts »

Standa: zkus polozit otazku jinak - existuje nekdo (krome tebe) kdo pouziva mobil cely den nonstop na tethering? Zkus 3G wifi modem
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Standa »

To není jinak položená otázka, to je dotaz na něco úplně jiného, než chci vědět. Můj současný telefon 1GHz CPU, WVGA 3.7" (Lumia je na tom podobně) nemá problém vydržet den a půl s trvalým datovým propojením s tabletem. Obě zařízení používám dost vydatně (osobně i pracovně) a opravdu mě nebude bavit se připojovat každých 20 minut, když se teď nemusím starat prakticky vůbec.
Takže se s dovolením na fóru ptám, jako to u Lumie 800 funguje - nepůjdu do ní naslepo, abych pak nadával. Pokud nemáš praktické zkušenosti, neodpovídej. Pokud měl tvůj příspěvek naznačit, že ani to Lumia 800 nezvládne, napiš to rovnou, já poděkuju a zařídím se podle toho.
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Roberts »

Muj prispevek mel naznacit neco jineho nez si vydedukoval. Kazdopadne drzim palce aby se nasel nekdo dalsi kdo pouziva telefon na nonstop tethering.
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Synderr »

Ja teda kdyz jsem mimo Prahu tak mam telefon taky cely den na tetheringu pripojenej k ntb a to treba na tyden nebo dva....ale s tou vydrzi ti to nereknu protoze mam telefon stejne porad pripojenej bud k nabijecce nebo pres kabel do ntb...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mberdych »

Standa: jenze tvuj telefon (pocitam BB) je propojen s playbookem pres BT (coz nezere skoro nic) a vyuziva jeho existujici datovou konektivitu. To je podstatny rozdil proti wifi tetheringu. Zadny telefon neda na wifi tetheringu vic nez par hodin a to ani to BB.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Standa »

Výborně, jsem rád, že někdo chápe jádro pudla. Jde o rozdíl v technologiích BT a wifi. Je jasné, že s wifi půjdu s výdrží dolů, ale zajímalo mě o kolik (nemám vlastní zkušenost, jinak bych se tu neptal), ať můžu zvážit, jestli má přechod na WP smysl.
Nemá. Díky těm, co poskytli relevantní odpovědi.
mceza

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mceza »

Z předchozích příspěvků jsem vyčetl, že nejsi úplně nonstop připojený přes mobil. Že tablet k mobilu připojuješ jen, když používáš tablet a ten neběží celý den. Jenže zde je problém, že pokud k L800 není nikdo připojen několik minut, je tethering deaktivován. Takže bys to stejně musel často zapínat.
Tomáš Kápl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 11, 2009 13:40
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Tomáš Kápl »

Ačkoliv podle webu http://www.nokia.com/global/support/sof ... ty/?page=3" onclick="window.open(this.href);return false; není pro product code 059J3G0 aktualizace k dispozici, tak se mi v tejdnu objevil dostupný update a včera jsem bez problémů aktualizovat. Objevil se mi v telefonu i tethering. Nyní tak mám v telefonu verzi 8773.98 s 8773.12220. Jen mě zaráží ten web, že podle něj update venku ještě není. Mám tedy očekávat ještě nějaký další update? (aplikace Counters už konečně také funguje)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Martin Suchan »

Zatim mas nejnovejsi verzi. Je jeste sance, ze se v dohledne dobe objevi i update na verzi OS 8779, pro Lumii 900 je dokonce uz dostupna pres Navifirm, ale nikdo poradne nevi, co to vlastne prinasi noveho.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mberdych »

Standa: pokud ti vyhovuje tandem BB telefon a Playbook, lepsi variantu nenajdes. Sam jsem to pouzival. Podstata problemu je, ze spojeni pres BT nezere temer nic pokud se aktivne nedatuje, zatimco wifi tethering zere radove vice a to i pokud se nedatuje (aktivni data pak jeste vice). Zapnuti wifi tetheringu je smrt baterky do par hodin pro kazdy telefon. Krome toho asi nechces nosit v kapse (batohu) stale aktivni hotspot, ktery se ti notabene bude porad vypinat, jak psal kolega nade mnou. Kombinaci co pouzivas prebijes jen jinym tabletem s 3G.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Standa »

mceza, mberdych: Chvíli to dřelo, ale nakonec jsou tu i lidi k rozumné diskuzi, to jsem rád. BB PlayBook je zapojený opravdu nonstop, včetně synchronizace emailů, upozornění na příchozí hovory, sdílení souborů atd. s tím, že se automaticky spojí vždy, když jsou s telefonem v dosahu. Je jasné, že z principu o to všechno s jinou platformou přijdu, ale aspoň BT dial-upu je škoda.
No, uvidím, možná Lumii stejně zkusím (je to kráska), každopádně už budu vědět, do čeho jdu, nebude to zajíc v pytli.
mceza

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mceza »

Pokud se ti Lumie líbí a nechce se ti čekat na WP8 telefony, rozhodně do ní jdi. Je to dobrý telefon, ale musíš počítat s jeho omezeností. Já přešel ze Symbianu, jsem spokojen, ale některé samozřejmosti mi tam prostě chybí...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Standa »

Jasně, já jsem měl dlouhou dobu Dell Venue Pro, takže co se OS samotného týče, vím co je to zač. Promyslím, jak dalece mě bude omezovat způsob tetheringu a kdyžtak zakoupím.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mberdych »

Hele, ja uz zkusil vsechno a z krome stabilniho iPhonu me zaujala nejvic N9. Windows Phone mam rad, ale Lumie (a to obe bohuzel) jsou pro me tezky prumer WP7. Osobne za nejlepsi WP7 zarizeni povazuji Titana. Zdaleka nejlepe z WP telefonu foti (rozhodne lepe nez obe Lumie, coz je pro Nokii ostuda), ma lepsi displej nez L800, kovove provedeni a hlavne vydrz baterie. Ma taky sve mouchy, ale ve WP tride ho povazuju za nejlepsi telefon. L800 bych nebral a L900 je sice fajn, ale na 4.3 displej je to pekna briketa a ten fotak je hodne za ocekavanim. Necekam DSLR, ale fotim hodne deti a Titan i momentalni iPhone dokazou venku bezny kompakt nahradit. Snad to nevezmou mistni nokia fans zle, je to muj nazor, ne provokace. Prosel jsem Lumii 800/900, Titana a Omnii 7, takze mam srovnani.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Standa »

Hm, tos mě teď docela navnadil, ač jinak HTC nemám v lásce. Tethering to má, kvalitní foto je pro mě důležité (proto jsem vlastně prodal DVP). Díky za inspiraci :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od htcjirka »

mberdych píše:Hele, ja uz zkusil vsechno a z krome stabilniho iPhonu me zaujala nejvic N9. Windows Phone mam rad, ale Lumie (a to obe bohuzel) jsou pro me tezky prumer WP7. Osobne za nejlepsi WP7 zarizeni povazuji Titana. Zdaleka nejlepe z WP telefonu foti (rozhodne lepe nez obe Lumie, coz je pro Nokii ostuda), ma lepsi displej nez L800, kovove provedeni a hlavne vydrz baterie. Ma taky sve mouchy, ale ve WP tride ho povazuju za nejlepsi telefon. L800 bych nebral a L900 je sice fajn, ale na 4.3 displej je to pekna briketa a ten fotak je hodne za ocekavanim. Necekam DSLR, ale fotim hodne deti a Titan i momentalni iPhone dokazou venku bezny kompakt nahradit. Snad to nevezmou mistni nokia fans zle, je to muj nazor, ne provokace. Prosel jsem Lumii 800/900, Titana a Omnii 7, takze mam srovnani.
Sepsal jsi to pekne ,pod vse se podepisuji a uz jsem to zde nekolikrat vyzdvihoval ,ze Titan opravdu nadmiru pekne foti,znatelna je i ta vydrz oproti ostatnim WP telefonum,displej jedna radost oproti Lumiim.Jedinny kdo porad oponoval, ze je nesmysl je Radek Hulan :tlem: ,ale jelikoz jsem oba telefony mel tak srovnani tez mam a nokia bohuzel vyrazne prohrava.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů