Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Jiří Hrma »

Před nedávnem jsme vás informovali o dostupnosti Tango ROM pro Lumii 710. Firmware pocházel přímo ze serverů Nokie a nejednalo se tedy o žádnou neoficiální verzi. Dnes máme dobrou zprávu pro všechny majitele Lumie 800 - v programu NaviFirm (stáhnout) se totiž objevila nová verze Tango ROM (označení 1750.805.8773.12140), která již obsahuje dlouho očekávanou (a také dlouho slibovanou) funkci pro sdílení internetu. Dá se očekávat, že tuto ROM později Nokia začne distribuovat i přes Zune Software, neoficiální cestou ji do telefonu můžete nahrát už dnes.

Další informace zde

Pokud ROM vyzkoušíte, můžete se v diskuzi podělit o své dojmy. Součástí ROM není česká lokalizace, systém je určený pro čínský trh, ale v nastavení je možné přepnout na angličtinu. Jinak se tam příliš mnoho nového nenachází a klíčovou novinkou je tak pouze tethering (a drobné změny u MMS zpráv) + bugfixy, které Tango update řeší.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,krome Tetheringu v pripade Lumie,nic zasadniho aktualizace Tango neprinasi.
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Radek33 »

Nevíte někdo co je s Tangem? Čínská verze byla vydána více než před měsícem. Dokonce jsem viděl jakýsi chat na stránkách t-mobilu, že Tango schváli někdy na začátku května. Tak na čem to vázne?
Tethering bych dost využil.
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od MiloshCZ »

Řekl bych že to vázne buď u Microsoftu, nebo u Nokie. Je možné že čekají, až jim přijde schválení od všech operátorů, aby to mohli vrhnout na všechny mobily najednou.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Martin Suchan »

Česká Nokia mi v pondělí napsala: "Dobrý den, tethering bude fungovat po updatu na Tango, který je přislíben na nejbližší dny či týdny."
čili nic nového se neví, "už brzy" :-D
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Radek33 »

Dny či týdny? Jak přesné. To taky může trvat i měsíce.
Až budu velký a chytrý vyberu si práci, kde budu na klienta moc z vysoka kálet a ještě si za to řeknu nehorázné peníze. Bohužel jsem stavební inženýr a i když odvedu kvalitní práci a neskutečně rychle, tak se pak třesu zda dostanu zaplaceno za měsíc či rok a nebo zda vůbec.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mberdych »

ASAP - august, september alebo pozdeji :-)
richardik
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon úno 13, 2012 11:13
Zařízení: L930, L950

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od richardik »

V březnu jsem kontaktoval Nokii s dotazy na tethering, češtinu u hlasového ovládání a češtinu u prediktivního psaní sms. Zhruba po týdnu mi volala operátorka a ochotně mi vysvětlila, že velmi brzy Nokia zpřístupní na Marketplace aplikaci třetí strany, která tethering zprostředkuje. Ohledně češtiny mě ujistila, že se na tom pracuje. Začátkem června jsem znovu napsal na Nokii s odkazem na mé březnové dotazy a přišel mi email s touto odpovědí:

...V návaznosti na Váš dotaz Vám sdělujeme, že funkce sdílení internetu přes Wifi (tethering) bude podporována mobilním telefonem Nokia Lumia 800 dalším softwarem, který bude vydán v nejbližší době. V souvislosti s tím Vám doporučujeme zapnout možnost Upozornit mě v případě, že jsou zjištění nové aktualizace přímo v Menu > Nastavení > Aktualizace telefonu. Jakmile bude nová verze softwaru dostupná pro Váš mobilní telefon Nokia Lumia 800, přístroj Vás na to upozorní včas. Bližší informace ohledně dostupnosti nové aktualizace software zatím bohužel nemáme. Děkujeme za pochopení.

Dále Vám sdělujeme, že ovládání hlasem pro českou lokalizaci a podpora češtiny u prediktivního psaní sms zprávy budou dostupné pro mobilní telefon Nokia Lumia 800 prostřednictvím nějaké z dalších aktualizací softwaru.


Zeptal v jakém časovém horizontu se dané aktualizace objeví a už týden je ticho. Nejspíš počítají :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Martin Suchan »

Už od října víme, kdy tethering přijde: brzy 8-)
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Radek33 »

Může mi nějaký IT odborník vysvětlit v čem je problém? WP tethering podporuje už od minulé verze, výrobci jako HTC také tehering podporují a Nokia s tím dělá takové ofrky? Je to problém zařízení a nebo obchodní polotika? je mi jasné, že se to operátorům nebude mc zamlouvat.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Martin Suchan »

Údajně problémy s ovladači, ale kdo ví, kde je zakopaný pes.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mberdych »

Vzdyt je ten hw u vsech stejny krome baterky a fotaku.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Paulos »

richardik píše:Dále Vám sdělujeme, že ovládání hlasem pro českou lokalizaci a podpora češtiny u prediktivního psaní sms zprávy budou dostupné pro mobilní telefon Nokia Lumia 800 prostřednictvím nějaké z dalších aktualizací softwaru.
Že by to bylo už v Apollu? :-D

HW jinak stopro stejný není, minimálně mezi první a druhou generací je rozdíl v procesorech, grafice a možná i "čipsetu" nebo jestli tomu tak můžu říkat. A některé ovladače si výrobci spravují sami. Nejspíš to bude i případ wifi a tetheringu.
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Radek33 »

Nokia Lumia 610, 710, 800 a 900 mají snad stejný základ. To by bylo dost hloupé, kdyby jedna řada mobilů od jednoho výrobce měla rozdílné hw části. Krom foťáku, vělikosti paměti a rychlosti procesoru. Všechny tyto Lumie, krom 800, mají tethering. Od první generace se možná liší, ale že by to šlo k horšímu? Já jsem před tím měl HTC Trphy a ten tethering měl. Navíc u čínské verze, která je úplně stejná jako ostatní tethering funguje už dva měsíce.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mberdych »

Vim rozdil mezi prvni a druhou generaci. Ale napriklad Radar a Titan jsou HW prakticky identicke co Lumie. A tethering maji. Rozdil v taktech neberu.
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Synderr »

Jak dlouho tak může trvat než tu aktualizaci vydaj oficiálně když se objevila na tom Navifirmu? Strašný jak to zdržujou :-/
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od MiloshCZ »

Já osobně to v NaviFirmu ještě nevidím. Vidím tam jen čínské verze
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Radek33 »

Jj, je tam jen Čína. Sleduju to skoro každý den.
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od Synderr »

No já tam vidim China a pak nějaký ostatní Country variant takže jsem myslel že ty jsou už ty co by měli bejt i pro nás :-) Ale zas tak se vtom nevyznám tak je možný že jsem se spletl :-)
mceza

Nokia Lumia 800 a Tango aktualizace s tetheringem

Příspěvek od mceza »

Vy si stěžujte. T-Mobile přeskočil předchozí aktualizaci a schvílil rovnou Tango. Takže nejenom, že čekám na Tango s vámi, ale musím žít i s chybami, které předchozí aktualizace opravila... :-P
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů