Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od marttpet »

Ahoj, jak vám dlouho vydrží baterie?

1) Telefon v pohotovostním stavu
2) Žádné SMS ani hovory
3) WiFI, Bluetooth, GPS, Datový tarif atd všecho OFF
5) Telefonu jsem se po celou dobu nedotkl

výdrž max 16 hodin. Fakt to nechápu, má někdo podobné zkušenosti? Díky
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od mimonaut »

No, normální to určitě není, tedy pokud se nejdná o jedno z prvních nabití... Toto fórum tady sice ještě založené není, takže je možná dobře, že jsi ho založil, ale stejně bys dostal rychlejší odpověď, pokud bys dal do vyhledávacího pole např. "baterie lumia" - už se to tu řešilo hodněkrát. Můžeš mít např. špatný kus. Zkus se ještě porozhlédnout..
A možná by bylo dobré všechny základní informace ohledně výdrže baterie na lumii800 sepsat dohromady, alespoň takové ty obecnější (kapacita, firmware s řešením, výměny vadných kusů apod.)
Nechce se toho nějaký majitel lumie ujmout? :)
powermakac
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 26, 2012 9:27
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Banská Bystrica

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od powermakac »

Dnes sa mi vratila Lumia zo servisu, pojdem ju vyzdvihnut. Bateria v nej umrela uplne, nesla zapnut ani nenabijala. Vecer napisem co s nou podla nokie bolo a ako vyzera stav baterky teraz.
powermakac
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 26, 2012 9:27
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Banská Bystrica

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od powermakac »

No servis napisal do papierov ze vymenili zakladnu dosku ale uz na prvy pohlad vidno ze je to novy kus telefonu, nie moja stara Lumia. Bateria bola uplne vybita na 0, chvlu mu trvalo kym sa rozbehol na nabijacke. Diagnostics ukazuje Full charge 1421mAh.
A je tam firmware 8107.11501 Tmobile Czech Republic - ID429v3 , v starom bol Tmobile DE.
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od marttpet »

Odkud berete tento údaj? Full charge 1421mAh.
powermakac
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 26, 2012 9:27
Zařízení: Nokia Lumia 800
Bydliště: Banská Bystrica

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od powermakac »

##634# - nahra sa aplikacia Diagnostics a v nej Battery status - Full charge capacity
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od spellshaper »

marttpet píše:Ahoj, jak vám dlouho vydrží baterie, ani jeden hovor, ani jedna SMS, wifi mám OFF, telefonu jsem se celý den ani nedotkl a výdrž max 16 hodin. Fakt to nechápu, má někdo podobné zkušenosti? Díky
Pokud tam nejsou zaplé nějaké frekventované aktualizace, GPS a podobně, tak v tomto stavu tipuju 3-4 dny. Přes víkend, kdy jsem jí používal méně vydržela 2dny a 6 hodin. S tím, že jsem měl asi 20min hovoru, update emailů po 1h a IE na webu 20min, celou dobu na 3G.
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od marttpet »

##634#
Co je to za kód, nějaké skryté aplikace WP7 ?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od mimonaut »

s diagnostickou aplikací důrazně nedoporučuje operovat ani samotná nokia, opatrně s tím.. Můžeš si telefon taky pěkně rozhodit.
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od marttpet »

mimonaut píše:No, normální to určitě není, tedy pokud se nejdná o jedno z prvních nabití
Tel byl nabíjen již více jak 10x a výsledek stejny
mimonaut píše:Můžeš mít např. špatný kus.
Tak telefon jsem dal včera do servisu s tím, že jsem odmítl reklamaci a požadoval dle §616, odst.1 nový telefon. Mají na to 30 dnů, tak uvidíme... otřes :-(

Jen mě mrzí, že jsem nestihl využít toho kódu ##634# a nezjistil tak skutečný stav kapacity baterie, škoda :cry:
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od Robert Varga »

mimonaut píše:s diagnostickou aplikací důrazně nedoporučuje operovat ani samotná nokia, opatrně s tím.. Můžeš si telefon taky pěkně rozhodit.
Aspoň někdo to tady opakuje....
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od marttpet »

25 dnů v ****** , telefon v ******, 12 tis. v ******, vážně nechápu kolik potřebuje servis nokie k tomu aby zjistili, že mě prodali ****** telefon! :!:

EDIT by mimonaut: prosím zkus používat normální výrazivo.. Chápu, že tě něco naštve, občas si každý potřebuje ulevit, ale udržme to v nějakých přijatelných slušných mezích.

EDIT: Počet dnů v servisu
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od htcjirka »

Maji na to az 30 dnu,az potom se muzes rozcilovat..
marttpet
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř říj 05, 2011 17:14
Zařízení: HTC HD2

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od marttpet »

Ty by jsi mohl jít hned dělat do servisu, měli by tě rádi!

Kolega reklamoval notebook, zavolal do servisu, druhý den přijel technik přímo k němu domů a notebook na místě opravil, to je aspoň služba, taky na to měla firma 30 dnů, je to jen o přístupu a o tom jak kdo kašle na zákazníky. Jen co nejmím lidí s takovým názorem na reklamace jako máš ty...
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od murder »

Zastanu se htcjirky zákon hovoří jasně, na vyřízení reklamace je 30 dnů. Co ti pomůže rozčilování a stres z toho, že nevyřídí reklamaci rychleji. Pokud jsem kdykoliv potřeboval reklamaci vyřídit rychle, zhodnotil jsem možnosti urychlení, tj. jednoznačně osobní návštěva záručního servisu a tady právě musíš zhodnotit, jestli je ten expres opravdu tak důležitý, že investuješ čas, peníze na osobní návštěvu.
Zbytečně si zkracuješ život, prostě je to postavené tak. Měl si tedy investovat do výrobku, kde výrobce garantuje rychlé vyřízení reklamace, ale pokud vyřídí reklamaci v zákonné lhůtě, tak se ničeho nedopouští....
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od pk »

marttpet píše:Ty by jsi mohl jít hned dělat do servisu, měli by tě rádi!

Kolega reklamoval notebook, zavolal do servisu, druhý den přijel technik přímo k němu domů a notebook na místě opravil, to je aspoň služba, taky na to měla firma 30 dnů, je to jen o přístupu a o tom jak kdo kašle na zákazníky. Jen co nejmím lidí s takovým názorem na reklamace jako máš ty...
je vidiet ze si nepracoval na reklamaciach a nevies ako to tam funguje :roll: ja mam tu skusenost a niekedy to ide a niekedy nie.. zalezi to od vela veci a rozculovanie ti nepomoze.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od Radek Hulán »

murder píše: pokud vyřídí reklamaci v zákonné lhůtě, tak se ničeho nedopouští....
To nedopouští, ale vzhledem k tomu, že oprava mobilu je záležitost na (max) desítky minut, spíše výrazně méně, je čekání 30 dnů jen ukazatelem mizerné logistiky. Ale nemůže za to jen servis, občas to leží týden u prodejce než to přepošle servisu, pak to má 3 dny pošta, pak týden servis (6 dní to tam leží, pak se k tomu konečně někdo dostane), pak 3 dny pošta, pak to leží týden zase u prodejce, než to tam nějaká bába zabalí a třicátý den odešle z reklamace zpět...

Zákazník je nasraný oprávněně, protože splnit horní zákonný limit neznamená dosáhnout spokojenosti zákazníka.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od mberdych »

Souhlasim, zejmena kdyz to zakaznik dava do servisu par dni po koupi. To vytoci. Ne vzdy je mozne to behem 14ti dnu vratit.
Carabei
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob srp 08, 2009 13:02
Zařízení: iPhone 4, iPad 2

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od Carabei »

Poslední 2 dny zkouším Lumii a výdrž baterie při lehce intenzivnějším využívání cca 6h od plné baterie do cca 10%, neví někdo, kdy by se měl dostat FW update do zapadlých končin naší malé zemičky?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800 - Výdrž baterie

Příspěvek od htcjirka »

Update by mel byt dostupny do konce tohoto mesice pro vsechny,presne datum ale stanoveno neni..
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů