Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Již 1.2. se u nás začne prodávat Nokia Lumia 710 v ceně pod 8000,-, takže konkurent Omnia W od Samsungu.

Oba telefony jsem si již ošahal a dokonce jsou i v mém okolí, takže mám feedback od majitelů a zatím to vypadá, že Omnia W má navíc přední kamerku, ale Lumia 710 podstatně déle vydrží a zpracováním je kvalitnější - míň se rozpadá.

Nokia má výhodu klasicky ve skvělé navigaci a mapách, plus budou tam předinstalované appky Počasí a Svátky, přičemž Nokia v ČR velmi aktivně maká na vlastním lokálním obsahu (aplikačky), což u Samsungu asi nelze očekávat.
Gyd
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon čer 25, 2007 8:10
Zařízení: Samsung Omnia Wonder
Kontaktovat uživatele:

RE: Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gyd »

Podstatne dele vydrzi je mysleno v souvislosti s baterii?
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Ano, baterka...
Pavel Štrobl
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 09, 2011 15:06
Zařízení: Lumia 920 Cyan, Sony VAIO Duo 11
Bydliště: Planeta Země, Kontinent Evropa, Stát ČR, Město Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pavel Štrobl »

Mě by docela zajímal ten displej, jestli je opravdu černý a nějaké porovnání s ClearBlack AMOLED nebo SAMOLED.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-710- ... fe-review/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dalsi okouknuti Lumie 710 a srovnani sw vybavy a vydrze oproti HTC Radar.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TdH2FAAmD1Q[/youtube]
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Pro všechny, kdo si chtějí koupit 710 a chystají se do indie ( :-) ) jedna dobrá zpráva. V Indii tahle potvůrka stojí 15699 Rs (po slevě 3300 rupií, asi se neprodávala jak si Nokia představovala, tak zlevnili - ostatně Murtazin to hlásil už před týdnem) - což vychází po přepočtu na cca 6140,- !!
Tak doufejme, že se zlevní i u nás (dá se to za pár měsíců očekávat, obzvláště když to za původní cenu lidi kupovat nebudou..)
zdroj:WPcentral
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

Uvidíme. Indie je přeci jen trochu jiný trh a Murdazin je kecal :-)
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Každopádně za tu cenu by to byla ultimátní koupě... http://www.youtube.com/watch?v=0nwYBADRVus" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

hmmm a tohle je úplně k naštvání.. Rogers v Kanadě ho prodává nedotovaný za 255 CAD, což je necelých 5000,- !
více tady
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Tak možná koupit přes net a i s dopravou to vyjde levnějc...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

popravdě, už mě to tak netrápí, počítal jsem s ní jako s možností pro slečnu, no nakonec jsem jí pořídil LG Quantum s qwerty, páč hodně píše. A úspěch veliký ;-)
jozef01
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 24, 2011 18:22
Zařízení: modra nokia

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jozef01 »

Videl som pod clankami v diskusii, ze uz niekto ten mobil ma. Rad by som bol o nejake postrehy, mam na neho celkom chut :) Hlavne co sa tyka toho displeja, ide mi o citatelnot na slnku, viem ze teraz moc nesvieti, ale som zvedavy na tu upravu clear black od nokie a taktiez ci s tym displejom nemate nejake problemy, objavil sa nejake prispevky o blikani, alebo nieco take. A samozrejme celkove pocity, konstrukcia a pod.
Dakujem
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Lumia 710 již taky prodáváme, ale bohužel psal jsem to již v jiné diskuzi, display je naprosto strašný. Bílá se zobrazuje do žluta a to s jakýmkoliv nastavení jasu.

Jinak je to klasický plasťák ale působí v ruce velmi solidním dojmem, nenadchne ani neurazí.

Kromě rychlejšího processoru a navigace Nokia , ale nenabízí nic. Radar (slabší CPU) a Omnia W v tomto případě mají lepší zpracování, přední kamerky na videohovory a rozhodně lepší displaye a cenu srovnatelnou.
jozef01
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 24, 2011 18:22
Zařízení: modra nokia

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jozef01 »

Na tu omniu som pozeral, mne moc o cenu ani nejde. Prave som chcel nokiu pre tu navigacku a dalsi soft. A ten samsung sa mi prave moc nepaci. Rozmyslal som aj nad Lumia 800, ale tych 16gb nepotrebujem. A amoled neni pre mna rozhodujuci, cize to priplatenie pre mna by nemalo vyznam ak by ten displej bol v pohode na 710.
Som myslel ze ta uprava clear black tomu displeju pomoze. Z tou bielou som prekvapeny, na anandTech ten dispej nedopadol az tak zle.
A prednu kameru nepotrebujem, pockam asi do barcelony. Ci sa nepredstavy nieco nove od inych znaciek.

http://www.anandtech.com/show/5284/noki ... okia-wp7/6
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Jj displej rozhodně naopak zaslouží pochvalu, hlavně černá je fakt černá, ne jak SLCD u HTC...
jozef01
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 24, 2011 18:22
Zařízení: modra nokia

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jozef01 »

Urcite pockam na nejake skusenosti majitela, snad niekto ten tel. ma a nejako mi to zhodnoti. Ten telefon mi svojimi parametrami uplne vyhovuje, cize ak by ten dispej nebol nejako na tom vyslovne zle, bol by som rad.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Ano černá je skutečně černá, jen nevím zda-li je to zásadnější než mít hnusnou vyblitou žluto bílou v kontrastu s černým prostředím... :roll: Můj osobní názor je, že display se mi skutečně nelíbí. Nejvíc barevností se mi zatím líbil panel na LG P970 Optimus Black. Radar má display normální, nenadchne, nepotěší, ale nic nezkazí, oproti Lumia 710 mi tedy přijde S-LCD daleko lepší. Nicméně jak říkám, nejvíc se mi líbí panel na LG P970 Optimus Black.
jozef01
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 24, 2011 18:22
Zařízení: modra nokia

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jozef01 »

No ono, stejne by som mal cierne pozadie, a aplikacie budu asi tiez skor na ciernom pozadi. Ide mi hlavne o citatelnost na slnku, ked je to obycajne tft. Ale asi najlepsie by bolo si tu bielu pozriet niekde na zivo.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Určitě doporučuju před koupí display prohlédnout, já jsem jej samozřejmě na živo držel, prodáváme je a co se toho týká okamžitě mě to bouchlo do očí a určitě by mi to vadilo.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Nokia Lumia 710: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Andreas »

jozef01 píše:Urcite pockam na nejake skusenosti majitela, snad niekto ten tel. ma a nejako mi to zhodnoti. Ten telefon mi svojimi parametrami uplne vyhovuje, cize ak by ten dispej nebol nejako na tom vyslovne zle, bol by som rad.
Nic ti nenahradí tvůj vlastní dojem, který budeš s displeje mít. Jak vidno tohle je hodně individuální, já bych svůj dojem rozhodně nepopsal tak kriticky jako maxzz – displej vnímán, že je laděný tepleji, ale při přímém delším porovnávání s Lumii 800 na mě 710 působila přirozeněji.

Jinak měření barevného podání v recenzi, která stojí, máš-li o tenhle telefon zájem, za přečtení celá a kde právě v barevném podání vychází displej lépe i než iPhone 4S, je zde:

http://www.tomshardware.com/reviews/nok ... 109-4.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I podle tohoto to nevypadá, že by se displej dal označit všeobecně jako „naprosto strašný“, může to být maximálně jenom velmi subjektivní dojem. Takže vyraž pro osobní zkušenost.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů