Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
seky18
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 12, 2013 13:00
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od seky18 »

Dobrý den,
mám takový problém, v tel nokia lumia mám danou druhou základní desku tudíž mám zrušenou reklamaci. tel je ted po odblokování a i po aktualizaci. problém je v tom že po nějakém čase ( přibližně jednoho nebo dvou dni) přestane fungovat fotoaparat a to tím stylem ze se zobrazí pouze jako černá obrazovka a po restartu telefonu se ani foták nenacte a hodi to zpet na plochu. po tovarnim nastaveni problém nevyresen a pretrvává. ovšem pri výměně simkarty za jineho operátora se znovu foták obnoví na den az dva pak znova prestane fungovat. Sinkartu jsem si u vodafonu nechal udelat novou problem to nevyresilo. dnes jsem zjistil ze fotoaparat se obnoví do funkčnosti i tak že nechám pres noc vytazenou simkartu... jde o velice zvláštní problém a hodně lidí to bere jako raritu. nevíte někdo co s tím dělat???
Silence
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 28, 2013 18:00
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Silence »

Dobrý den, mám problém s displayem. Když chci uskutečnit hovor, telefon vyzvání vše je fajn, ale ihned ztmavne display a nejde s telefonem nic dělat. Když ho chci odemknout, nereaguje. Zareaguje až na dlouhé podržení vypínacího tlačítka. Je to docela špatně, protože nemohu nijak ani vypnout hovor ani s telefonem nijak pracovat. Mám 7.8 a všechny aktuální aktualizace. Zkoušel jsem hard reset i soft. Věděl by někdo? Či podobný problém nějak vyřešil? Díky za odpověď.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

Pokud nemas folii,ktera by ti mohla prekryvat proximity senzor(casta vec),pak je vadny samotny proximity senzor,ktery ma zhasinani po priblizeni nastarosti.
clair
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 03, 2013 13:04
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od clair »

Dobrý den,


vlastním Nokia Lumia 800, jsem docela překvapena její malou výdrží. Je možné, že když ji nabiji, ukazuje se mi předpokládaný čas výdrže 16 h? Mám ji asi týden, ze začátku jsem zkoumala aplikace a funkce, chápu, že se rychle vybila. Na mobil přes den téměř nešáhnu, ráno ho nabiji a v noci už mi ječí, že má málo energie, to opravdu nechápu. Je tohleto normální? Kapacitu mám 1399 mAh. Jestli bych to měla takto nabíjet každý den, tak ten telefon asi prohodím výlohou obchodu, kde jsem ho zakoupila. Poradíte?
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Manek49 »

Pokud telefon celý den neleží se zhasnutým displayem a vypnutými daty, tak je výdrž jeden den aktivního používání naprosto běžná, stačí si zvyknout dát telefon každý den na noc do nabíječky a je po problému. Pokud je potřeba výdrž prodloužit, třeba kvůli nedostupnosti elektřiny (Kdy se to člověku v dnešní době stane...), tak stačí vypnout mobilní data, pak pokud je telefon používán jen na volání a pár SMS (display je největší žrout) tak vydrží i 3 dny, ale to už by pak člověk nepotřeboval smartphone, ale stačil by mu nějaký "hloupý" telefon.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od karelchadim »

předpokládaný čas výdrže je opravdu jen odhad, který vychází z předchozího využívání telefonu, takže se většinou po čase srovná, to že vydrží telefon 1 den je dnes vcelku normální, samozřejmě v tom důležitou roli hraje to jak telefon používám... na vině rychlého vybití můžou být aplikace na pozadí, vysoký jas displeje, nebo třeba špatný signál 3G, který se neustále odpojuje, příčin může být celá řada
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od shaman171 »

Ahoj,
po předposlední aktualizaci (dřív jsem to nepozoroval a doufal jsem, že další aktualizace to vyřeší) mám problém.
Když si zapnu hudbu a začnu číst web, tak se Lumie vždycky po určitém čase zasekne, z ničeho nic zamrzne a restartuje se. Už se mi to stalo mockrát a stalo se mi to i tehdy když jsem poslouchal hudbu a odesílal mejl.
Nevíte kde je problém? A jak ho odstranit? Moc díky :)
Lolinka
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 19, 2013 10:32
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Lolinka »

Ahoj,

omlouvam se pokud je muj dotaz nekolikrat reseny...zatim jsem nikde nedohledala odpoved, tak se ptam.

Mam vzorne :) poskladany mp3 knihovnu..tagy mam v poradku. Presto. kdyz to nakopiruju do Lumie, klicove tagy (umelec, album) proste nekde telefon nevezme...mam polovinu mp3 nahazenych do jednoho adresare - neznamy umelec, nezname album.. Ackoliv tagy tam jsou...

Mate nejakou radu ? Od rana do vecera ty tagy kontroluju ve vech moznych SW, ale zmena zadna...
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Simon »

Shaman171: Je to proste tak, nejde to...už to tu nekdo psal ze poslouchat + IE nejde...
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od martkono »

Mne zamrzala pri sucasnom pocuvani hudby a pisani e-mailu (pomedzi to som este prepinal Edge na 3G, tak to mohlo sposobit aj to) este na 7.5.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Flynn »

Lolinka píše:Mam vzorne :) poskladany mp3 knihovnu..tagy mam v poradku...
Stačí opravdu maličkost a v tagách (tazích?) je chaos. Všechny související tagy musí být naprosto přesné, i když si člověk myslí, že to má správně, tak to nemusí být pravda. Nejlépe to vyzkoušíš, když u problémového tracku přizpůsobíš tag použitím Copy/paste z korektního tracku do tohoto problémového. Pochopitelně mám na mysli shodné údaje u tracků.
Lolinka
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 19, 2013 10:32
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Lolinka »

Flynn: jj, vim delala jsem to tak. Ale ono to neudela treba 3 foldery s blbym jmenem interpretem. Uplne to ignoruje, ze v tom tagu neco je a hodi to jako unknown...nevim no.
Milan Šťastný
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 20, 2012 22:31
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Milan Šťastný »

Nenačítá to třeba ty údaje o písních z internetu místo z MP3? Možná tam navíc dochází k převodu z MP3 do WMA ... ?
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Manek49 »

Oboje dvoje je blbost.
zaroid
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 26, 2013 12:27
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od zaroid »

Zdravím.Mám problém.Ráno byl telefon bez signálu.Půl hodiny jsem ho nechal jestli se vzpamatuje, ale nic.Tak jsem ho chtěl vypnout a zapnout jestli to bude v pohodě.Při nabíhání mi telefon zatuhnul u loga Windows Phone.Tak jsem ho znovu vypnul a zapnul a už se mi vůbec nerozjel.Jen mi po deseti sekundách zavibruje baterie, až když sundám prst s tlačítka.A žádná reakce. Baterie byla na 80%, když jsem ho vypínal.Mám ho asi měsíc a už půjde do servisu.....smutné :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

Zkus ho jeste dat na nabijecku a zapnout bez sim.Zavibrovani po drzeni power tlacitka 10sec je normalni,tak se provadi sw reset/restart.Mozna by nebylo od veci provest jeste Hard Reset.
zaroid
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 26, 2013 12:27
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od zaroid »

zkusil jsem dát do nabíječky a bez simky a furt nic.a ten hard reset muzu udelat az v telefonu a tam se asi nedostanu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

Hard reset se da udelat i z vypnutého stavu - stiskni najednou a drž tlačítka ztlumení hlasitosti (Volume Down), zapínání (Power) a spoušť fotoaparátu (Camera), drž je dokud neucítíš jak telefon zavibruje,až zavibruje uvolni tlačítko zapínání (Power) a drž jen snížení hlasitosti (Volume Down) a fotoaparát (Camera) na dalších 5 sekund.
zaroid
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned kvě 26, 2013 12:27
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od zaroid »

No problém je v tom,že on zavibruje až to tlačítko pustím.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

Ano,kdyz drzis pouze power tlacitko,ale pri HR jich drzis soucasne vice.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů