Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
askael
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 27, 2011 9:47
Zařízení: Nokia 800

Nokia Lumia 800: Problémy..

Příspěvek od askael »

Tak jsme dneska Nokču vyměnil za jinou a dělá ty samý problémy. Prostě se nabije na cca 1300 mAh i když se píše že max kapacita je 1500 a dá ani ťuk.. Jak jsem se dočet, je to ne neobvyklej problém hlavně u Nokií dodanejch do UK. Řešit by to snad měl update 18. ledna. Jinak výdrž telefonu fakt nic mco, 3,5 roku starej Iphone 3G vydrží při stejnym používání víc. Dál viz.. http://forum.xda-developers.com/showthr ... 094&page=2" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy..

Příspěvek od htcjirka »

Staci vydrzet do toho 18.ledna kdy skutecne vyjde update ktery to resi.
burton27
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 08, 2012 21:30
Zařízení: HTC Desire HD, Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy..

Příspěvek od burton27 »

Existuje někde podrobný návod nejlépe v češtině na Nokia Lumia 800, která je pravděpodobně [DE] T-Mobile a má předdefinované nastavení natvrdo. Jak přehrát firmware a odemknout všechny dostupné funkce? U této varianty nejde např. změnit nastavení pro mobilní připojení..... :evil:
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Problémy..

Příspěvek od Radek Hulán »

Pro brandovaný potřebuješ Navifirm Plus (Google poradí) - tím se stáhne firmware:
http://img13.imageshack.us/img13/1084/navifirm.png" onclick="window.open(this.href);return false;

A pak aplikace "Nokia Care Suite 5" pro jeho nahrání do telefonu.
burton27
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 08, 2012 21:30
Zařízení: HTC Desire HD, Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy..

Příspěvek od burton27 »

jo díky, to už jsem vyčetl, ale hodil by se návod krok za krokem... myslím, že uživatelů s tímto problémem bude více... pročítal jsem i http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=44" onclick="window.open(this.href);return false; a http://www.youtube.com/watch?v=S8KbZcTJFIs" onclick="window.open(this.href);return false; ale moc chytrej sem z toho nebyl
plumlovsky
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 28, 2012 11:21
Zařízení: Nokia 720 (NMT-450)

Nokia Lumia 800: Problémy..

Příspěvek od plumlovsky »

Ahoj, mozna nekoho bude zajimat vcerejsi vyjadreni vyvojaru Nokie k update 1600.2483.8106.11500, co se vydrze baterie a nabijeni tyce:

http://discussions.nokiausa.com/t5/Noki ... 5383#M5703
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Deco »

Nedaří se mi aktivovat FB chat, hlásí to chybu 500. Internetové připojení na ostatní věci funguje. Mám tomu dát čas a zkusit to za chvíli?:-) V nastavení lidé+účty je FB normálně zařazeno, vše (lidé apod.) funguje.
ChilliMeat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: stř úno 02, 2011 16:16
Zařízení: Apple iPhone 4S 64GB
Bydliště: Šitbořice

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od ChilliMeat »

Máte Facebook propojen s Windows Live účtem?
plumlovsky
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 28, 2012 11:21
Zařízení: Nokia 720 (NMT-450)

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od plumlovsky »

Deco píše:Nedaří se mi aktivovat FB chat, hlásí to chybu 500. Internetové připojení na ostatní věci funguje. Mám tomu dát čas a zkusit to za chvíli?:-) V nastavení lidé+účty je FB normálně zařazeno, vše (lidé apod.) funguje.
Taky jsem s tim mel stejny problem, je potreba propojit LIVE ucet s FB na http://profile.live.com
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od fredysz »

Dale muzes mit zakazan pristup k chatu pro Windows Phone aplikaci na Facebooku. Tak si to zkontroluj v nastaveni aplikaci Facebooku...
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Deco »

Díky, chat už běhá jako na drátkách, byla to otázka onoho spárování přes PC. Stalo se vám někdy, že se nedoinstalovala placená aplikace? Dvě mi zůstaly "viset" v xbox live, napíší, že čekají na můj zásah, když kliknu, systém se pokusí je doinstalovat, ale vše po chvíli skončí opět u hlášky: "Čeká se na zásah uživatele". Občas informují, že "v tuto chvíli se nelze připojit na market", ale marketplace spustit lze. Mezitím jsem navíc některé další, i placené aplikace nainstaloval...
EDIT: Je možné, že jen blbne spojení s domácí wifi, ale telefon nic nehlásí a internet doma funguje.
EDIT2: Je možné, že i při zapnuté wifi telefon upřednostňuje v marketplace mobilní internet (ten za 40 kč týdně)? tam jsem totiž pravděpodobně vyčerpal data, proto je extrémně pomalý.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od mimonaut »

pokud jsi připojený přes wifi (a je ve wifi dostupný internet), vždy se používá wifi.
robajz
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 10, 2009 22:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 black

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od robajz »

Ahoj,

má někdo z LUMIAků zkušenosti s nekorektním zobrazením diakritiky u mailů?
Používám synchronizaci přes Exchange 2003 (defaultní složky + několik vlastních).
Všechno šlape bez problémů až na určité zprávy (u mě konkrétně v UTF-8) - pokud je nejdříve otevřu přes N800, zobrazí se mi jako rozsypaný čaj, ovšem pakliže již mají příznak "přečtená", N800 s nimi nemá problém.

Předem díky za info.

Robajz
Milan Šťastný
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát led 20, 2012 22:31
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Milan Šťastný »

Mám Lumii 800 jeden den a narazil jsem na několik drobností, které se možná dají řešit, možná ne, prosím o radu:

Dá se v emailu nastavit jiná odesílací adresa? Konkrétně mám na Hotmailu 2 adresy, jedna je Windows Live ID (s tou jsem přihlášen) a druhá je alias ve službě Hotmail (neslouží jako login, ale jinak je to plnohodnotná adresa). Když pošlu mail z mobilu, je odesílatelem vždycky ta Windows Live ID adresa, ale chtěl bych, abych si mohl (klidně ručně) nastavit tu alias adresu. Dá se to vůbec? Jak případně?

Dá se email přinutit, aby notifikoval na dlaždici i poštu doručenou do jiné složky než hlavního inboxu? Tyto jiné složky se mi synchronizují, ale notifikace se neukazuje.

Dá se při psaní SMS nastavit, aby to ukazovalo počet napsaných znaků hned a ne až poté, co napíšu skoro celou zprávu?

Když si spustím v prohlížeči telefonu http://www.cuttherope.ie" onclick="window.open(this.href);return false; a zmáčknu tlačítko Home, tak jde telefon na domácí obrazovku, ale hudba ze zmíněné stránky pořád hraje. Proč se to neuspí komplet? Dá se to nějak "zavřít" (přišel jsem jen na zavření záložky v prohlížeči jako takovém)?

Doručenky pro odeslané SMS nezobrazují jméno kontaktu z adresáře, ale jen to číslo. Dá se s tím něco dělat?

Umožňuje vestavěné napojení na Twitter čtení celé timeline? Nebo to jen ukazuje, co jsem napsal já, případně když mě někdo zmínil a já můžu buď odpovídat nebo psát čisté příspěvky na Twitter?

Jaký free Twitter klient případně doporučujete (mám jen jeden Twitter účet, nepotřuju nic s podporou více účtů)?

Díky předem za jakékoliv odpovědi. Přecházím ze Symbianu, telefon mě baví, ale Windows Phone prostě dělá věci jinak a já se jen snažím přijít na to, zda se dá výše zmíněné nějak přizpůsobit, či si mám prostě zvyknout.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od Vlasta W. »

Jiná adresa: Nevím, že by to šlo, zvykni si :-)
Jiná složka a notifikace: Nevím, že by to šlo, zvykni si :-)
SMS: Ne. Ukazuje to tuším od 130.
Hudba z Cuttherope se z nějakého důvodu integruje do Music+Video aplikace, takže se dá vypnout třeba stiskem tlačítke Vol. a ťuknutím na Pause.
Doručenky: Nevím, že by to šlo, zvykni si :-)
Twitter funguje docela logicky (z hlediska integrace, z hlediska použitelnosti už to není takový bigbít). Mentions máš v Me hubu, zprávy jiných lidí máš v People hubu. Pokud máš kontakty v People hubu filtrované (já mám třeba skryté FB, Tw a Li), zobrazuje se ti tam feed jen od těch, kteté máš linknuté do seznamu. Bezplatný klient neznám.
lukasT
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 09, 2012 18:30
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od lukasT »

Když zmáčknu na displej.. poblíž tlačítek na ovládání hlasitosti.. tak displej vydává zvuky (praská), jako by byl "odlepený" a nedoléhal správně.. prostě mám pocit a i slyším, že v tomto místě 100% nedoléhá!! Mátě někdo zkušenost??? je to na reklamaci??? mám mobil 4 dny od T-mobile.
vanDit86
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od vanDit86 »

Ted jsem to zkousel na me Lumii a nic slyset nejde
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od htcjirka »

lukasT píše:Když zmáčknu na displej.. poblíž tlačítek na ovládání hlasitosti.. tak displej vydává zvuky (praská), jako by byl "odlepený" a nedoléhal správně.. prostě mám pocit a i slyším, že v tomto místě 100% nedoléhá!! Mátě někdo zkušenost??? je to na reklamaci??? mám mobil 4 dny od T-mobile.
Bude to kus od kusu,kdysi jsem na toto tady zde upozornoval,nekteri reprodukuji stejny problem..klidne reklamuj.
Stejne jako zde nekdo upozornoval ze ma v rodine celkem dva kusy a jeden ma vuli v tlacitkach a druhy ne..
pavelxy
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 09, 2011 23:19
Zařízení: i8700

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od pavelxy »

Uz dva dny mi nejde pres wi-fi nic stahnout z marketu... S takovou nokia asi diru do sveta neudela...
robajz
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 10, 2009 22:42
Zařízení: Nokia Lumia 800 black

Nokia Lumia 800: Problémy a jejich řešení

Příspěvek od robajz »

lukasT píše:Když zmáčknu na displej.. poblíž tlačítek na ovládání hlasitosti.. tak displej vydává zvuky (praská), jako by byl "odlepený" a nedoléhal správně.. prostě mám pocit a i slyším, že v tomto místě 100% nedoléhá!! Mátě někdo zkušenost??? je to na reklamaci??? mám mobil 4 dny od T-mobile.
Teď jsem vyzkoušel a mám stejný problém - displej "praská" téměř po celé sve výšce. Vůle v tlačítkách po zatřešení přístrojem taktéž patrná. Je to důvod na reklamaci?

Díky!
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů