Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

To už dávno verze Nokia Drive i na WP7.x má a nepotřebuje na to znaménko +
Uživatelský avatar
Sonny
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pát led 06, 2012 10:43
Zařízení: Iphone 4S

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sonny »

skvely, diky moc za rychlou odpoved
Vlad777

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlad777 »

Zdravim, chcel by som skusit Windows Phone. Najde sa nejaky ochotny clovek z Bratislavy, s ktorym by sme si na cca 5 dni vymenili moj iPhone 4 a jeho Nokiu Lumiu 800? Vdaka.

Mozno som trocha naivny, ale tak za pokus nic nedam. Uvedomujem si, ze s 0 prispevkami nevypadam moc doveryhodne, ale jedna sa cisto o otestovanie systemu v beznom zivote. Tiez podstupujem riziko ze sa mi moj telefon nevrati v povodnom stave.
Uživatelský avatar
PeteyGrand
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 29, 2013 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Marktredwitz, Germany

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PeteyGrand »

Zdravím, mám takovej tak trošku divnější dotaz, týká se to samozřejmě mé Lumie.

Týká se to Jasu, měl bych dotaz, vím že Amoled je náchylný na vypalování, ale zase mi vadí tmavý displej (jas na minimum), když si dám Jas na max, místo na automatiku, sníží se tím hodně životnost displeje ? Mám černou variantu schématu a modré dlaždice. Jsem v tomhle amatér, takže nemám o tom páru, jenom jestli je lepší mít tu automatiku, nebo ject na maximální Jas. Popřípadě zde napište jak to máte nastavené vy.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Snížíš tím životnost zcela jistě. Otázkou je, jak moc čučíš do mobilu a co je pro tebe hodně a co málo.. :)
A taky na jaký kus (výrobce) displeje narazíš.
Pokud nepředpoládáš, že ti telefon vydrží déle jak dva roky a nejsi hypermaniak v používání telefonu (/den -kolik hodin DLOUHODOBĚ v průměru denně koukáš na mobil - 4,5 nebo 8 hodin denně? :-D ), nemusíš vypalování řešit.
Dokud budeš telefon mít, bude sloužit dobře. Do bazarového AMOLEDu bych ale třeba díky tomu nešel..
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Já mám jas pořád na střední. Na automatiku mi to přijde, že je to pořád hrozně na málo. U Omnie 7 mi automatika vyhovovala.
Uživatelský avatar
PeteyGrand
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 29, 2013 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Marktredwitz, Germany

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PeteyGrand »

Na takové ty 2 roky bych ho chtěl mít určitě.
Na telefonu jsem tak 2-4 hodiny za celý den, někdy i méně. Jinak mám trošku problém s očima, na malý jas se mi rozmazává text, ale když si to dám na max, tak je krásně čitelný.
Určitě do bazaru nepůjdu, to si radši koupím nový stroj.
Trošku jsem nepochopil na jaký kus displeje narážím.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Trošku jsem nepochopil na jaký kus displeje narážím.
Kazdy vyrobce telefonu behem vyroby pouziva u jednoho modelu displeje od ruznych dodavatelu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Bohuzel nesouhlasim,vypalovani uz je u nekterych videt po roce.Amoled na to sakra porad trpi a to i u nejnovejsich modelu.Lumii 800/reklamaci s vypalenim uz se take par resilo.
Uživatelský avatar
PeteyGrand
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 29, 2013 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Marktredwitz, Germany

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PeteyGrand »

Takže nemusím nějak extrémně řešit to, že si dám Jas na maximum, ale třeba to, abych se vyvaroval světlému pozadí (bílá) ? Nebo když bude na plné pecky jas tak se hodně podílí na vypálení displeje ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pokud to bude na plne pecky,je samozrejme vetsi/rychlejsi riziko.Jak u koho,nekoho to potka po roce,nekoho vubec a to treba telefon hojne pouziva.Telefon je stejne v zaruce,tak kdyz se ti neco objevi,das to reklamovat a dostanes novy displej.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Trvalemu vypaleni,na trvalo obrysy kostek ci hodin,bezny jev i u nejnovejsich Amoledu,delam pro servis,ani Lumia 800 neni vyjimkou.Samozrejme intenzita jasu s jakou je telefon pouzivam ma vyrazny vliv.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zdroj :-D ,Kazdý ví, že k tomuto jevu dochází a jak němu dochází :tlem: S tím nemá nic společného pentile matice,ale samotný amoled,to jak davá dohromady zobrazení jednotlivých barev.Vypalování spočívá v tom, že slábne jas pixelů ,které se často používají.
bavme se konkrétně o pentile matici a o tom, jak jste jí opravoval. Výměnou?
Pentile Matice se neopravuje :tlem: vyměnuje se displej.Prý jak jste jí opravoval :smt044
Zajímalo by mě, jak jste při té výměně zjistil, že šlo o chybu díky jasu, nikoliv o chybu samotného displeje.
O jakou chybu jasu?Vyšší jas vypalovaní/stárnutí urychluje,slábne jas pixelů ,které se často používají,tady nikdo nic nepsal o chybě jasu.Pevně zobrazovane veci jako hodiny a lišty jsou pak samozřejme vidět na displeji natrvalo,zejména na bílém či světleším podkladu je to nejvýraznější..To je prostě konec a = výměna displeje,na tom není co dal zkoumat..Co na tom chcete zkoumat.Nokia tez na tom nic nezkoumá ani jiny výrobce.Problem je znamy a jednou z nevýhod Amoledu.Ať má pentile matici či ne,to s tim nema nic společného.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

doporučovat kvůli tomu někomu přímo jas na "automatický" je nesmysl
Ja taky nedoporucoval automatiku,nejlepsi je dát jas na střed,jas na plne pecky(na maximum) vypalení urychlí.
Pentile/nepentile,k vypaleni dochazi stejne rychle,i u Lumie 900 jsou jiz prvni reklamace,kdy na bile jsou videt uz bohuzel naporad hodiny.A to ani ne po roce,ale po pulrocnim pouzivani.

Tenhle obrazek je extrem,vkladal jsem ho sem kdysi ja.Takovy stav jentak nekomu nehrozi,ale hodiny na pozadi ci kostky "neserou" a jsou jak u Lumie 800 tak Lumie 900 ,kde je jiz plnohodnotna matice.
Uzivatele Samsungu o tom muzou vypravet sve o trvale vypalenych hodinach,listach apod.Je toho plny net.
mceza

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Automatický jas jsem také nepoužíval u předchozích telefonů. A to zejéma proto, že telefon nedokázal reagovat dostatečně rychle. U L800 mi to ale vyhovuje a pro mne funguje.

U WP 7.x (předpokládám, že u WP8 to samé) mi vadí, že jsou jen tři manuální úrovně jasu displeje. Každý máme jiné oči a každému vyhovuje jiná úroveň.

Střední je na mne moc tmavá, ale na max bych to nikdy trvale mít nemohl. Jednou jsem si v opilosti nastavil v hospodě podsvícení na max a schéma růžové. Když jsem se ráno probudil a zapnul mobil, skoro mne to odhodilo přes celou místnost :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

skoro mne to odhodilo přes celou místnost :D
:tlem: :tlem: Vzbudilo te to jiste lepe jak budik.
mceza

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Rozespalost kocovina nejsou moc dobé v kombinaci s růžovou na maximální jas :D pak už jsem neusnul :D
Uživatelský avatar
PeteyGrand
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte led 29, 2013 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Marktredwitz, Germany

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PeteyGrand »

Růžovou jsem měl jednou a už bych si jí víc x nedal :D Mám trošku problém s očima, takže na mě nejnížší jas moc tmavý a hůř něco přečtu. Mám barevné schéma černé, více mi vyhovuje, takže tu bílou, nějak extrémně tam nemám, takže si myslím, že v pohodě bych to mohl míti na střední, nebo na max. Co myslíte ?

Jde mi o to, abych na to dobře viděl, ale zase abych ten displej neměl rok v pohodě a pak bum :D Jako reklamovat můžu, to zase jo, ale zase se vracet k jinému telefonu, to se mi fakt nechce :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Dej si to jak ti to vyhovuje,prece nebudes otrokem telefonu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nesmysl to neni,tak to vystvetluje Samsung,ale praxe ukazuje neco jineho a jsou i uzivatele co maji uz i na SG3 po 4 mesicich trvale "vypaleni" A zde zminovana Lumia u ktere jsem uz nekolikrat menil displej je toho tez zdarnym dukazem.Jsem rad, ze na vlajkovou lod Lumiii 920 tento "paskvil" nasazen nebyl a nokia je bude davat jen na stredni tridu a low endy.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů