Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deco »

"Hledám dokonalý telefon." "Úspěch je díky reklamě." Ach jo. To už tak bývá, že se výrobky propagují. Ale není to JEN díky reklamě, to je vyloženě hloupé tvrzení, vždyť mnozí čekali na CZ Lumii půl roku i bez reklamy. A honba za ideálním telefonem je zdlouhavá a beznadějná. Radši si užiju telefon excelentní v několika oblastech.
Nejlepší hláška ovšem je "Já jsem evidentně náročnější zákazník, proto mě Lumia neoslovila, ale nechci se dostat do flamu." Ano, jistě, vyčleňování sebe sama jako náročnějšího jen proto, že mám nerealistické, a tudíž naivní požadavky na "dokonalý" telefon a proto je měním jak housky na krámě..to tu ještě nebylo:P Kdy si lidé konečně uvědomí, že hledáním dokonalého produktu jen ztrácí čas?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Tak pozor. Pod pojmem dokonalost ja si predstavuju stabilni nepadavy system, slusnou vydrz na baterku, Exchange sync, rozumne hlasite sluchatko pri telefonovani, kvalitni prijem signalu/wifi, vyber aplikaci, takze nejsem vubec narocnej. Tim, ze jsem rekl, ze jsem narocnejsi, jsem chtel rict, ze me proste Lumia nestaci. Konkretne tou baterii a displejem. Nic vic za tim nehledejte. To ze jsem vystridal hodne telefonu je moje vec, ale nedelal bych to, pokud bych nenarazil vzdy na neco, co mi vadilo natolik, ze jsem se zkusil podivat jinde. Konecne, chtel jsem skoncit u iPhonu 4s, jenze po roce s 3Gs a trech mesicich se 4kou byla 4s totalni zklamani co se baterky tyce. Nemam problem to rict a ztotoznuju se s nazorem pred tim o zabugovanosti iOS5.01. Narocnejsi neznamena, ze hledam neco co neexistuje. Pravda naopak je, ze moderni telefony sice super prehravaji videa z youtube (coz je fajn a jsem za to rad), ale zakladni funkce jim cini vetsi a vetsi problemy. Ale uz toho necham, uz jsem psal, tahle diskuze nema cenu.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Trocha OT:
Ten Exchange požadujem aj ja. Preto celkom nerozumiem, ako dokážeš fungovať s tým Exchange, ktorý je dostupný na iOS alebo Androide.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Souhlasim, Exchange v Androidu je hnus, default je prisernej, v nastavbach o neco lepsi, ale stale mizerie (ale mail si na tom konecne prectu a odeslu). S Exchange v iOS nemam problem, tam mi prijde v pohode. WP7 logicky jasne nejlepsi a znovu rikam. WP7 jsou pro me nejlepsi system. Jenze osobne mam problem s vyberem zarizeni. Ne se systemem jako takovym. Proto jsem psal, zatim nejlepsi Titan, kdyby si HTC odpustilo problem s mikrofonem a wifi (to je mozna problem WP, i kdyz Nokia to nedelala :-), tak jsem stastnej clovek.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Veľmi dobrá recenzia zameraná aj na negatíva, taká chýbala.

"Ať už hodnotíme Nokii po designové stránce jakkoliv, z hlediska hardwarových paremetrů stále patří spíše do střední třídy."
S touto vetou sa ale nedá súhlasiť, pretože WP proste nedovoluje nič extra a nie, naozaj väčší displej a predná kamera nerobia zo zariadenia high-end.


Takisto moc nesúhlasím s týmto tvrdením:
"Přímou konkurencí Lumie 800 je Samsung Omnia W, který stojí téměř polovinu."
Samsung Omnia W je prístroj, ktorý som si chcel kúpiť. Nie. Naozaj nie kvôli prednej kamere.
Je to veľmi dobrý prístroj, ale u WP je to low end a je to konkurent skôr pre Lumiu 710, oproti ktorej má výhodu vo veľkosti a v displeji.
U mňa zavážilo a rozhodol som sa pre Nokiu pre nasledovné veci:

- Kvalitnejšie sklo (zatiaľ nemám ani fóliu ani mikroškrabančeky).
- ClearBlack (neviem o tom, že by Omnia W mala clear black, ale môžem sa míliť).
- Nokia Drive (hoci som očakával viac, toto tiež pridalo k rozhodovaniu, snáď Nokia pridá možnosť nastavení, offline vyhľadávanie atď.... alebo snáď prijde iGo :) )
- Nokia Apps (EA a partnerstvo s MS - ja totiž očakávam úzku spoluprácu MS a Nokie ba dokonca možno i odkúpenie)
- Foťák (áno, na Nokii nie je úžasný, ale keď som videl foto z iPhone 4S a SGS + má prísť oprava foťáka na Lumii, tak toto nie len že bol istý faktor pri rozhodovaní, ale stále aj je)
- Konštrukcia Lumie 800 a Samsungu Omnie W je niekde inde

Nevymenoval som všetky rozdiely. Samsung má výhodu hádam len v tom, že má prednú kameru.
Veci, ktoré som vymenoval robia z Nokie v súčasnosti medzi WP mobilmi jednoznačne exkluzivitu, ktorú zatiaľ nemá žiaden iný výrobca a preto som sa rozhodol tak ako som sa rozohodol a preto sa mi zdá tvrdenie, že Omina W je priamym konkurentom pre Lumiu 800 trocha smiešne. Omnia W je bezpochyby skvelý telefón a je hlavne cenovo dostupnejší, ale jeho trieda je na úrovni Mozarta a Lumie 710.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Velmi pekna recenze,to co tvrdim od zacatku ze Lumia 800 rozhodne neni high-end,ale stredni trida.Kluci z WMania to jen potvrzuji..dale "A jaký je závěr? Lumia 800 fotí celkem slušně, ale není výrazně lepší než její konkurence s Windows Phone"
nebo "Praktické testy odhalily problémy s doostřováním snímků (cca. každý třetí až pátý není zcela ostrý), nižší intenzitu přisvětlovací LED diody a drobné problémy se zbarvením snímků do modra (sníh, focení ve tmě)"
To mohu jen potvrdit,kdo nadava ze htc dela ruzovy flek tak nokia nam prinesla zase modry snih nebo modrou bilou apod.Tez nizsi ostrost oproti Titanu znatelna..
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

janac_marek: tak první dva body si rovnou škrtni.
a) oba telefony mají stejné sklo - gorilla glass. Ostatně podobně odolné sklo měla už Omnia7, i když ne od corning, nicméně po půl roce taky nemam na displeji ani škrábanec. bez fólie. b) clearblack technologie u samoledu je jen marketingový tah (má vliv na LCD, kde se polarizací světla dá docílit lepšího podání černé i většího konrastu na slunci) - černá bude stejná na samoledu u samsungu i u nokie už z principu samoled displeje, stejně tak jeho čitelnost na slunci.
Jediné v čem vidím výhodu lumie je a) možná kvalitnější sluchátkový zesilovač b) 16GB paměti.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Velmi pekna recenze,to co tvrdim od zacatku ze Lumia 800 rozhodne neni high-end,ale stredni trida.Kluci z WMania to jen potvrzuji..dale "A jaký je závěr? Lumia 800 fotí celkem slušně, ale není výrazně lepší než její konkurence s Windows Phone"
nebo "Praktické testy odhalily problémy s doostřováním snímků (cca. každý třetí až pátý není zcela ostrý), nižší intenzitu přisvětlovací LED diody a drobné problémy se zbarvením snímků do modra (sníh, focení ve tmě)"
To mohu jen potvrdit,kdo nadava ze htc dela ruzovy flek tak nokia nam prinesla zase modry snih nebo modrou bilou apod.Tez nizsi ostrost oproti Titanu znatelna..
V teste fotoaparátov, čo robil Jindra na WMMania je to spomenuté a mne osobne vychádza kvalitou fotiek takisto lepší Titan, aj keď ani ten nie je dokonalý.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Zadny fotoaparat v telefonu neni a nebude dokonaly,nejvice kraluje fotoaparat na pomery mobilni v N8.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

htcjirka píše:to co tvrdim od zacatku ze Lumia 800 rozhodne neni high-end,ale stredni trida.Kluci z WMania to jen potvrzuji..
Jo, tak nějak. Jenže když si někdo pořizuje telefon kvůli egu, tak nikdy nemůže přispustit, že by nebyl high-end. To jsme pak taky mohli svého času považovat za high-end i HTC Kaiser, jak se nám snažil další místní fanatik kdysi namluvit... :-)
(i když je pravda, že Lumia 800 je, přiměřeně k době, na daleko vyšší úrovni než býval kdysi Kaiser, to zase jo)
vanDit86
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř úno 08, 2012 19:05
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vanDit86 »

Proc to resite porad dokola? :D Kazdej uz snad vi jaky jsou jeji klady a zapory. Radsi by me zajimalo kdy vyjde ten novej update kterej slibovali na 17. unora.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Šak práve :-D
Ale aspoň sa človek nenudí...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Proboha, lidi, kde by byla Lumia bez WP? Kde by byla bez masívní reklamní kampaně, která ji jistě stála dost peněz? Když čtu takovéto recenze a předpokládám, že jsem o WP nikdy neslyšel, protože jsem se do doby, než na mě zaútočily billboardy a masmédia, musím si automaticky myslet, že Nokia vymyslela zbrusu nový telefon se zbrusu novým OS. Toto je jejich taktika. Vsadili na to, že WP se přílišná reklama nedělala (měli jsme tu už i předchůdce - WP7) a využili této situace k masové kampani. Všude mezi lidmi se mluví o nějakém zázračném telefonu od Nokie, "Kamaráde, slyšel jsi už o tom? Ukazovali to v televizi...". Tato "hysterie" způsobila prodejnost Lumie, proto je to nyní nejrozšířenější telefon s WP. Kdyby tak zákazníci věděli, že to není nic nového pod sluncem, WP je skoro dva roky starý systém (loni v létě prodělal na 500 změn) a byly jím osazovány první telefony, které získaly od MS povolení pod podmínkou dodržení HW zásad.
Nyní jsem si pročetl nabídnutou recenzi, přečetl si klady a mám letět do krámu, aby mi ji nevyprodali?
Zde jsou ony klady, univerzálně v recenzi napsané, nic neříkající, nekonkrétní a tohle mě má přesvědčit o kvalitách telefonu?
- líbivý a neotřelý design
- kvalitní konstrukce
- rychlý a intuitivní systém
- kvalitní a rychlý fotoaparát
- dobrý displej
- navigace zdarma
- 25 GB zdarma na SkyDrive
- perfektní integrace služeb Microsoftu
- skvěle vyřešená práce s kontakty
- pouzdro v barvě telefonu zdarma
Nicméně, hysterie s nočními frontami před obchody se podle vzoru iPhonů nekoná.
Nokia! Nokia! Nokia! A kde zůstal Microsoft, autor toho nejdůležitějšího? O něm se už tak moc v reklamách nemluví.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Tak toto ma zaujíma, či je nejaký robot nokie alebo si niekto robí srandu :D
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

mimonaut píše:- černá bude stejná na samoledu u samsungu i u nokie už z principu samoled displeje, stejně tak jeho čitelnost na slunci.
Žiaľ som nemal možnosť mať oba prístroje pri sebe.
Ale tá čierna je na Lumii fakt čierna a aj Marekovi Hajnovi sa údajne zdá lepšia. Možno ide o marketing, ale nemyslím si to.
Zober si také plazmy, kde jednotlivé body, ak je čierna, tiež nesvietia. Ide aj o to aké je za tým sklom pozadie, ktoré nemusí byť úplne čierne. Tuto je naosaj úplne čierne.
Ten gorilla glass je samozrejme u Omnii W veľkým prínosom, nevedel som o tom.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Diskuze byla promazána…

Příspěvek od Jiří Hrma »

Téma jsem opět promazal, tématicky shodné příspěvky jsem sloužil do dalších subtémat, ať je to tu trochu přehlednější.

Tímto prosím všechny - pokud máte nějaké konkrétní problém (Na co si dát pozor při koupi Lumie z druhé ruky, Kde koupit nejlevněji, Kdy bude internet sharing…), založte na daný dotaz nové téma (nebo se podívejte, zda už tu takové není). Nechceme mít všechny příspěvky o Lumii 800 „nahňácané“ v jednom tématu. Díky.
mzabsky
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 22, 2012 19:52
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mzabsky »

Dneska jsem si po dlouhem rozmysleni prinesl Lumii domu (iP 4S vs. Razr. vs Lumia vs. Galaxy Nexus vs. Galaxy S2).

Prvni dojmy:
- Moc hezka, akorat hmotnost, akorat velikost displeje.
- WOW ta rychlost a plynulost vsude (rika imigrant z WM 6.5 :) )
- Krytka je celkem OK, chce si to davat bacha pri otvirani, pak uz je v otevrenem stavu chranena kabelem.
- Zadne vrzani, zadna plandajici tlacitka
- Barvy i pri naklaneni jsou OK - nepozoruji zadne necekane zmeny barev pri naklaneni
- PenTile mi vadilo dokavad jsem ho hledal, po hodine jsem se ho prestal vnimat. Jedine kde to vadi je obcas na kraji displeje. Napriklad Marketplace -> Nokia collection. Z "n" v "collection" je videt jen jeden sloupec (sub)pixelu a vysledkem je zjevne zeleny prouzek.
- Baterku zatim rozhodne nemuzu hodnotit, fotak taky ne (i kdyz je na prvni pohled nesrovnatelne lepsi nez co jsem mel ve svem Diamondu 2).
- Reproduktor je dost plechovy, zvuk do sluchatek jsem jeste nezkousel.
- Tlacitka pod displejem mi nesviti. Nevim proc by mi to melo nejak vadit.

Mel bych nejake zacatecnicke dotazy:
- Kde najdu Nokia Music? Ta by tam nekde mela byt, ze?
- Jak probuh nastavim Win Live mail? Pri spousteni telefonu jsem vyplnil svuj Live ucet ale kdyz tapnu na tu obalku na plose, tak mi otevre takove to okynko "Pridat ucet". Kdyz tam znova vyplnim sve udaje, tak rekne ze ten ucet uz existuje.
- Da se z WP pristoupit na ma data v Live Meshi? Muzu si nastavit synchronizaci napriklad Obrazky na PC <--> WP (tu slozku spolu s dalsimi mam prave v Meshi)? Jaky je teda vlastne rozdil mezi Meshem a Skydrive? Ja myslel ze Mesh je soucast SkyDrive :(
- Ma svitit ikonka Wi-Fi kdyz jsem pres Wi-Fi pripojen? Vzdycky se tam pri pripojovani objevi a pak zmizi. Vubec tak nevim jestli jsem na Wi-Fi nebo 3G.

Diky :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

- Tlacitka pod displejem mi nesviti. Nevim proc by mi to melo nejak vadit.
Vadi to v noci,poslepu se blbe trefuji..tlacitka v poslednim firmwaru sviti jen na automaticky jas.Na manualni sviti jen kdyz je nastavena nejnizsi uroven.Je to bug,v pristim firmware ma byt opraveno.
Kde najdu Nokia Music?
Nikde,nejsme podporovaný trh..
Nokia Music Store je dostupný ve 20 zemích světa, Mix Radio pak jen ve 12 zemích. V Česku jsme o obě funkce ochuzeni.
Ma svitit ikonka Wi-Fi kdyz jsem pres Wi-Fi pripojen?
Ano,nahore kdyz klepnes na listu a jsi pripojen k wifi je zhruba uprostred.Kdyz je telefon uspany wifi se odpoji a telefon jede primarne pres data,tedy 3G..
7kubo
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 24, 2012 14:42
Zařízení: nokia lumia 800, 920, icon, 930

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od 7kubo »

zdravim nemate nahodou skusenosti s kupovanim lumie na nemeckom amazone?
konkretne by ma zaujimalo ci ma celoeuropsku oficialnu zaruku a ci sa bude dat pouzit s hocijakou sim alebo len s T-mobilackou?
tu je link
http://www.amazon.de/gp/product/B0067M9 ... e-de&psc=1" onclick="window.open(this.href);return false;
dakujem
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Nejsem si jist, ze ti to poslou, neni to primo Amazon, ale nejaky partner a na UK amazonu skoro zadny partner neposila mimo UK a nebo za sileny postovny.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů