Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

No, foťák na Lumii 800... Začínám docela vážně uvažovat, že se vrátím zpátky k Omnii 7. Lumia 800 sice fotí v lepší kvalitě, má větší paměť apod... Ale to, že produkuje tmavší fotky, to je určitě pravda. Hodně mi také vadí, že nemůžu namáčknout na tmavém místě - a pak posunout pohled, aby se mi zachovala nastavená světelnost podle toho původního místa (jak se to děje u všech foťáků, např. i u toho Samsungu). U videa mi zase vadí, že to občas uprostřed natáčení divně přeostřuje - záběry jsou pak úplně nepoužitelné. Kvalita foťáku mi celkově přijde taková nespolehlivá.

Také se mi moc nelíbí, jak funguje automatické nastavování podsvícení displeje. Občas je displej moc tmavý, občas se zase rozsvítí moc. I při tom focení je to docela poznatelné. Myslím, že jsem tam narazil i na pár chybek ohledně zvuku, že najednou začalo něco hrát chvíli moc nahlas, dokonce jednou něco začlo hrát i při vypnuté hlasitosti. A kvalita toho repráčku mi přišla taky docela pochybná (i na hudbu ve hrách).

No, nevím nevím, jestli se raději nevrátím k většímu displeji Samsungu :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Protoze Lumia stejne jako N9 pouziva dva typy cocek,jedna foti vyrazne hure.Uz jsem tady o tom psal.
crisp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř bře 07, 2012 21:52
Zařízení: HTC Desire, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od crisp »

A nemohl bys sem prosim šoupnout ty srovnavaci fotky těch čoček? Pokud teda máš tu možnost... díky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Uz tezko,uz jsem se obou Lumii konecne zbavil.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Je tam jina velikost cocky.I pri takto male cocce je okem viditelny rozdil.
Pjotrson
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 07, 2012 9:20
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pjotrson »

Ahoj, povedlo se mi, ze mi lumie vypadla z kapsy na dlazbu a neprezil to diplej :/ pouzdro naprosto bez poskozeni, diplej je viditelnej pouze polovina, ta navic cela zcervenala, praslo i gorilla glass, proste komplet v haji, pocitam tedy ze potrebuju sehnat cely novy displej i s krytem gorilla glass? muzete mi poradit kde to muzu sehnat, vymenu bych zvlad nejspis sam, pripadne pokud nekdo prodava muze psat rovnou do zprav, beru hned, diky. jinak jsem velice prekvapen, jak se stale chlubi tim, ze GG vydrzi spoustu veci, tak pad z vysky kapsy u dzin na slazbu, kdy samotny pad neposkodi pouzdo ale totalne rozbije sklo, to je v jenom rohu uplne roztristene a prasklina se tahne skrz cely diplej, a samotne zobrazeni utrpelo taky poradnou ranu, skoda no, ale predpokladam, ze po vymene bude vse v normalu.
mceza

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

GG je hlavně proti běžným škrábancům. Je to sklo a jako každé sklo je křehké... I diamant, který je nejtvrdší materiál je hodně křehký... Bohužel. Aby to bylo odolné proti takovým nárazům, muselo by to být z nějakého pružného materiálu. Bohužel ten se zas lehce poškrábe...
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

GG na lumii bohuzial neni ani proti beznym skrabancom...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Pjotrson to je tedy smula :-( Jinak sklo u Lumie 800 se i lehce poskrabe,je to casta vytka resici se na mnoha forech vcetne xda.Malinko jsi si vydelal,je to tak kolem 3500Kc..pozor na nektere eshopy,nabizi ho levneji,ale chybí tam ten ramecek se zacvaky pro unibody.
GG na lumii bohuzial neni ani proti beznym skrabancom...
Presne tak..zrovna jsem to dopsal a odeslal,napsal jsi to same..
mceza

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Zatím se mi jí poškrábat nepodařilo. Ale vím, že to jednoho dne samozřejmě přijde... K telefonu se chovám hezky. Jen občas ho hodím do jedné kapsy s klíči... No snad mi pár let vydrží bez nějakých větších škrábanců a do té doby už budou ta silová pole kolem displeje jako ve sci-fi :-D
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

JJ na Lumii dodává Corning speciální takzvané "Au schus" Gorilla Glass. :tlem:
Pjotrson
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pon kvě 07, 2012 9:20
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pjotrson »

tak jsem si jiz novy displej objednal pres ebay tak uvidime, aspon jakmile dorazi, muzu bezobav na puvodnim rozkrupnutem dipleji vyzkouset vsechny moznosti z kolujicich videi, jako nemoznost poskrabat hrebikem, nozem, zatloukani hrebiku atd. to jsem velice zvedavej :)
mceza

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Na to se také těším. Jen to koukej všechno pořádně natočit a nafotit!
frenzyfish
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 23, 2012 11:55
Zařízení: Nokia

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od frenzyfish »

dotaz pro HTCjirku: tady: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 40#p250177" onclick="window.open(this.href);return false; jsi psal o screenshieldu pro ten zadní, snadno poškrabatelný rámeček kolem foťáku.. neměl by jsi nějaký odkaz, kde by se to dalo objednat? Jsem asi slepej, nebo blbej.. nebo obojí ale nějak nenacházím :-( Kupovat screenshield na celý tělo za pětistovku se mi nechce, pročet jsem komplet tuhle diskusi a moc to tady nedoporučujete. V nejhorším zkusím tu průhlednou izolepu, jak tu jeden uživatel doporučoval :)
frenzyfish
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 23, 2012 11:55
Zařízení: Nokia

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od frenzyfish »

Dobře, až mi lumča dorazí, asi zkusím :) Používáš klasickou průhlednou izolepu? A ořezáváš to pak normálním výsovným nožíkem nebo čím? |Vnějšího ořezu se nebojím, ale co tak koukám na fotky lumie (zatím nedorazila, očekávám ji v týdnu) tak mi přijde že je veliká pravděpodonost poškození čočky, případně poškrábání toho plíšku který právě poškrábat nechci. Asi jsi vážně šikovnej, já se toho docela bojím..
crisp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř bře 07, 2012 21:52
Zařízení: HTC Desire, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od crisp »

Sorry že trochu offtopic a nepomůže vám to, ale pořád mi není jasný, proč každýmu tolik záleží na tom, aby se mu náhodou ten plíšek vzadu nepoškrábal? Tak se chci zeptat, proč? Stejně ten mobil držíš v ruce, tak ten plíšek ta ruka zakrývá...prakticky ho nevidíš při práci s telefonem a co se týče druhých lidí...z dálky to těžko někdo uvidí a z blízka si toho taky beztak nikdo všimne a kdyby jo, tak přece je to uplně jedno ne :) Daleko hnusnější teda je, když má někdo upatlaný prsty a celej displej od toho... a to neřeší nikdo :D že by si třeba vždycky bežel umejt ruce než si vezme mobila do ruky :D
blontak
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 24, 2012 21:02
Zařízení: Nokia lumia 900

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od blontak »

Dobrý den,

chci se zeptat, je na nokii lepší nějaký takovýhle pouzdro
http://www.smartprislusenstvi.cz/produ ... urn false;

nebo je lepší to mít bez pouzdra? Ani mi to s tím pouzdrem nepřipadá nějak ošklivé... ikdyž no... Nemáte zkušenosti s tím jestli se loupe barva nebo něco podobného?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U Lumie mas primo pouzdro na cele telo od Nokie,ktere je mnohem lepsi,nez ten odkaz na hnus co jsi postnul.
Jinak ja pouzival Lumii 800,dnes N9 bez pouzdra a bez sebemensi znamky pouzivani.Lumia 800/N9 nema klasicky nastrik barvou.Polykarbonatove telo je navic potazeno specialni matovou vrstvou(cerna a modra varianta),ktera je velice odolna.Problemy snad byly v zacatcich, v oblastech s vyssi teplotou ci u lidi,kteri Lumii 800/N9 chovaji v extremni mastnote.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matoman »

inac pre blontaka, keby si silou mocou chcel to puzdro... tak na ebay je snad za 1$ i s postovnym.
Ale i tak si myslim, ze dotaz bol smerovany iba za ucelom reklamy na dany eshop.
frenzyfish
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 23, 2012 11:55
Zařízení: Nokia

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od frenzyfish »

crisp: jde o to, že když něco upatláš, jde to v pohodě zase utřít, s odřeným plechem prostě neuděláš nic.. A proč to tak řešíme? Lumia je designovka a prostě tne poškrábanej plech to dokáze dost zkazit. Vím jak vypadá moje Nokia 5530 po třech letech používání. Prostě kdyby lumča vydržela aspoň nějakou dobu v super stavu, tak bych byl moc rád :)

htcjirka: Asi jsi nečetl můj příspěvek, pořád čekám na nějaký info k tomu screenshieldu! :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 31 hostů