Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Kalash
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 02, 2012 21:08
Zařízení: Nokia Lumia 800 černá

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Kalash »

otevřu ebook ve formátu .txt, vyberu Soubor - Uložit jako...

ve spodní části okna, pod názvem souboru, je kolonka Kódování (mám en windows, píše mi to Encoding) a je u toho hodnota ANSI. Tu je třeba změnit na UTF-8.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

http://mobilmania.azet.sk/bleskovky/nok ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže ešte viac ako mesiac čakať. Je to smutné :(
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vitezslav2 »

Kalash píše:otevřu ebook ve formátu .txt, vyberu Soubor - Uložit jako...

ve spodní části okna, pod názvem souboru, je kolonka Kódování (mám en windows, píše mi to Encoding) a je u toho hodnota ANSI. Tu je třeba změnit na UTF-8.
Díky moc.Už to mám.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vitezslav2 »

Jeste pár dotazů.
Dá se vypínat 3G?Když vypnu datové připojení,tak mi nejdou posílat SMS.
A jestli se dají dostat do telefonu složky s fotkama a dokumentama a né kařdý soubor zvlášť.
Díky.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Nějak ti nerozumím, ale 3G se vypínat dá.
Složky s fotkami můžeš přetahovat do telefonu celé přes Zune, ale nejprve si tu složku musíš nakopírovat do adresáře, kam je Zune nasměrován (úložiště fotografií). To lze v Zune nastavit.
Dokumenty se kopírovat nedají, to Zune neumí, musíš si je poslat mailem. Složku ale můžeš poslat jedině jako archív (zip, rar ...).
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

dokumenty přes SkyDrive, prostě nahrát do cloudu a pak budou rovnou v Office hubu.
teď když je konečně pc aplikace SkyDrive to není problém.
PikeQ
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 10, 2012 13:46
Zařízení: Microsoft Lumia 950, Microsoft Surface 3

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od PikeQ »

Tak mi včera pípla aktualizace. Nahrál jsem jí a mám verzi firmwaru 12072. Je to Brand Vodafone. Co je nového zatím nevím.....
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

co som nasiel na webe, tak aktualizacia 12072 by mala riesit:
http://wmpoweruser.com/vodafone-austral ... ing-12070/" onclick="window.open(this.href);return false;
mzabsky
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 22, 2012 19:52
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mzabsky »

Tak zlepseni baterie s 12072 zatim nevidim (zaple 3G a WiFi se strednim podsvicenim mi vyji 90-100 mA).

Ceho jsem si ale drive nevsiml je diagnosticky nastroj "Detailed Battery Info". Je tam kupa dalsich udaju o baterii a i animovany graf vybijeni. Neni to nahodou nove?
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MiloshCZ »

to je určitě nové, v 12070 je takové to ořezané
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Synderr »

Mam ten novej update taky, ale kde tam je ten diagnostickej nastroj na tu baterku?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Natukej v telefonni aplikaci ##634# a jsi v diagnosticke aplikaci.
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Synderr »

no to jo to vim ale ja tam mam jen ten klasickej battery status, zadnej detailni tam nevidim... A mam tu romku 12072
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ano,v novem firmware je jiz osekana verze diagnosticke aplikace..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Prave nyni me byl nabidnut Nokia Update na cerne verzi Lumie 800..12070 jiz mam nejakou dobu,tak jsem zvedavy co je to za aktualizaci..ze by konecne tethering? ;oI

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak byl to pouhy update na verzi 12072 :tlem: Zázrak se nekoná,je to firmware pro sound bug.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Tethering príde až s Tangom, čo je smutné.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Tango je za rohem, aspoň tak.
mandrinka
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 07, 2009 19:36
Zařízení: zatím není

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mandrinka »

Prohlížel jsem si tenhle telefon v prodejně a chtěl bych se zeptat, co vlastně ten OS umí? V tématu "než se zeptáte", ale ani nikde jinde jsem to nenašel.

Pokud si pamatuji, tak v tom operačním systému jsou akorát nabídky volání - SMS - navigace - explorer - kalendář (primitivní) - office - nastavení - (myslím, že průvodce) - foťák - rádio - multimédia (zune) - marketplace - a to je všechno. Když to srovnám s Androidem, ale i s ohryzkovým systémem, tak to je trochu málo. Někde jsem dokonce četl, že třeba na počty provolaných minut a data je třeba doinstalovat nějaký program, je to pravda? To telefon za cenu přes 10000 Kč neumí??? Co nějaká četečka, kompas, mailový klient, poznámkový blok, diktafon, kalkulačka, umí to potvrzení o doručení SMS, má to budk, task manager?

Líbí se mi Lumia 900, ale s takto odrbaným systémem, to ani není OS, to je jak z éry prvních telefonů, co byly na trhu, resp. i ty byl lépe vybavené, navíc to neumí vůbec mass storage, což naprosto nechápu, proč Microsoft brání tomu, abych si z WInbdows PC přenesl soubory do Windows Phone?
Koukal jsem, že na sunnysoft ji mají za přeběžnou cenu 16000. Předpokládám, že to je nějaký oml, který opraví, a že se u nás bude jako v USA prodávat za $ 99, no řekněm u nás trochu za víc, dejme tomu 5000 Kč, což je cena odpovídající výkonu, a voucher na 6000 na útratu u operátora. :lol:

Ale zpátky ke mé otázce, co vlastně ten systém (bez toho, abych tam pracně instaloval další aplikace) sám umí? Nebo neumí, pokud to bude kratší. Nebo v porovnání s W 6.5.

Měl jsem HTC HD2 a už v něm všechno, co jsem potřeboval, bylo, snad jen přehrávač videa a budík jsem někde dostahoval, ale jinak mělo to kalkulačku, diktafon, kompas, acrobat reader, doručenky SMS, umělo to mass storage a jelo to na W 6.5.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Špatně čteš na tomto fóru, umí toho dost, ale pokud k tomu přistupuješ hned od počátku skepticky, tak se na to vykašli a zapomeň na WP7.5. Jinak na tvé otázky, co všechno umí, odpovídám, že skoro všechno. Jen nemá počitadlo hovorů a SMS. Na to ostatní je spousta aplikací, i na tebou kritizovaný kalendář, ale na to ti poradím, abys více četl a méně nadával na něco, cos viděl z rychlíku.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Mandarinka: To že systém nic neumí je fáma, kterou šíří pár puberťáků co maj potřebu si přeměřovat pindika..
Takže, aplikace typu kompas a pod. co vypisuješ samozřejmě všechny jsou.. kvalitních aplikací velmi rychle přibývá a jestli hledáš nějakou konkrétní, není nic jednoduššího se podívat na marketplace, jestli je daná aplikace dostupná..
Těch aplikací je tam tuším 60000 a z toho těch opravdu použitelných několik set. V praxi to stejně dopadá tak (u jakékoliv platformy), že jich používáš maximálně několik desítek.. WP mají několik vychytávek, které mě osobně naprosto učarovaly -správa kontaktů a provázanost se sociálními sítěmi, perfektní mailový klient a spousta takových těch malých drobností, to se musí zažít.. Navíc to všechno funguje a funguje to v drtivé většině situací rychle a spolehlivě..
Co jsem musel oželet: mass storage (nebo alespoň připojení jako multimediální zařízení k nahrávání fotek a mp3 bez zune), vyzváněcí profily, posílání souborů přes BT a běh IM (např skype) na pozadí.. jinak mi nic nechybí.
V mém blízkém okolí je 7 lidí, kteří mají WinPhone a kromě jednoho, kterému se nelíbí design a vrací se zpět k iPhonu jsou všichni maximálně spokojení (design, rychlost, spolehlivost a intuitivnost) - a jsou to 2 bývalí WinMobile, 2 bývalí androidisti, 1 bývalá hloupá nokia a 2 iPhony..
+ já, co jsem byl 4 roky na winmobile, 14 dní na androidu (SGS) a pak opět půl roku na hloupé nokii (čekal na mango).
Ano, někomu systém vyhovovat nemusí, ale zatím se většině lidí z mého okolí co ho "okouknou" dost líbí..

Stačí si přečíst nějakou rozumnou recenzi na WP, na webu je jich spousta. Jedna velmi dobře napsaná a objektivní je třeba zde.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů