Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Mas nastaveno stahovani vsech emailu a nej jen za poslednich 7 dnu jak je to prednastaveno v zakladu??
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: ned bře 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od shaman171 »

Mám nastaveno 7 dní, ale i tak by se mi měly stáhnout mejly za posledních 7 dní né? To by mi stačilo, denně mi chodí desítky mejlů, takže v tom by problém být neměl.
EDIT:// Aha tak už jsem na to přišel, mám e-maily tříděné do desítek složek a v základu se synchronizuje jen složka doručená, proto jsem žádné e-maily neviděl, protože drtivá většina jde okamžitě do nějaké složky díky nějakému pravidlu.
Našel jsme i jak synchronizovat další složky, ale jde to zbytečně složitě je nějaká cesta, jak synchronizovat všechny složky automaticky? Nikde tu volbu nevidím.
breznyjan
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon bře 19, 2012 21:30
Zařízení: lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od breznyjan »

Pro o2 stale zadna aktualizace :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Az bude uvolnena tak bude,neni potreba tady smutnit apod..aktualizace jsou uvolnovany ve vlnach - pokud mas namysli novy firmware..
Jinak k Nokia Autem 2,je zajimave ze na prioritnim systemu WP porad funkcne chudsi oproti "mrtvemu" systemu MeeGo,ktere dostalo mnohem bohatsi update..
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

htcjirka
Natívny kód.
MeeGo je mrtvý.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Mrtvy pro tebe,ale lepe podporovany :-) do roku 2015 .Do te doby uz snad neco WP predvede.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Mam pocit, ze to skor zivy je len pre teba a mrtvy pre kazdeho.
Niektore veci tam su z velmi jednoducheho dovodu - lahka portacia z existujucich systemov.
Preto volam po nativnom kode pre WP.

Alebo ty si vari myslis, ze dovod je iny? Ze povdzme aj taky Reckless Racing ci ine Angry birds chybaju vari z ineho dovodu?

Kolkoze sa to zariadenia s tym MeeGo dokopy predalo? :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Meego je mrtvy, tady neni co resit.

Nativni kod na 90% bude v Apollu, vse zatim naznacuje tomu, ze tam bude take WinRT, nebo neco tomu velmi podobne, a programovat bude mozne jak v .NETu, tak v C++ pres WinRT API, tak i v HTML5/JavaScriptu. XNA tam asi bude taky zachovane, ale asi jen pro zpetnou kompatibilitu s existujicimi appkami. Jsou i drby, ze WP8 appky pobezi na Windows 8 tabletu/desktopu, to jsem take docela zvedavy :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Mam pocit, ze to skor zivy je len pre teba a mrtvy pre kazdeho.
Mrtvy system je ,ktery uz neni podporovan vyrobcem a na ktery se jiz nevyviji..Na N9 se nadale vyviji(dokonce i pribylo dost vyvojaru ceskych) a nadale vychazeji a budou vychazet aktualizace :-)
Navic je ostuda ze verze 2 pro WP je o poznani horsi nez verze 2 na to "mrtve" MeeGo 8-)
Kolkoze sa to zariadenia s tym MeeGo dokopy predalo?
Vice nez Lumii,kolem 1.5 milionu,na to ze N9 je jen na par vybranych trzich a jeste bez reklamy,no :-D

Na to ze MeeGo je tu jen chvilku predvadi mnohem pokrocilejsi system i funkce.WP zatim nic nepredvadi,takze cas to neomlouva.Pisu zatim,uvidime co Windows 8.Proste na to jak tu je dlouho MeeGo a na to jak je tu dlouho WP je to bida..
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Meego je mrtvy - to, kolik se prodalo telefonu, jake to melo funkce nebo jak pokrocile mapy to melo na tom nic nezmeni. Mrtvy - system, u ktereho se uz neocekavaji podstatne aktualizace, kteremu se vyvojari prestavaji venovat, u ktereho se nechystaji nove modely, ktery byl odsunut na druhou kolej vyrobcem. Jakkoliv s tim muzeme nesouhlasit, fakt je proste takovy.
Vice nez Lumii,kolem 1.5 milionu,na to ze N9 je jen na par vybranych trzich a jeste bez reklamy,no
Lumii se prodalo do konce roku 2011 podle odhadu 900 tisic, dnes to bude nasobne tolik.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Porad je to malo oproti N9,ktera neni na nemeckem trhu,rakouskem,anglie a dlasich velkych trzich apod..zatim jsou wp propadak a nabizi hodne malo muziky na to jak dlouho tento system existuje.Mas zkreslene predstavy o tom co je mrtvy system ;-) To ze je system na druhe koleji neznamena ze je mrtvy..vyznamna aktualizace prisla pred mesicem a chysta se dalsi.Naopak to ze je na jedinem systemu je jeste vyhoda,telefon je maximalne odladeny vcetrne aplikaci.Vyvojari se mu nadale venuji.V porovnani s MeeGo a jinymi zatim wp nedokazal nic.Rychly system s radou berlicek a polofunkcnich veci.
A me to oznaceni mrtvy ani nevadi..mrtvy ale chytrejsi,funkcnejsi,neomezujici a lepsi nez cele Windows Phone a to je dulezitejsi ;-)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Neboj, pokud odfiltrujes vykriky o jistem mrtvem systemu, tak to dulezite se urcite dozvis :)

Treba ze tethering dostane Lumia 800 a 710 s Tangem, coz je vicemene informace, kterou mnohy cekal:
http://smartmania.cz/bleskovky/vime-kdy ... ernet-2222" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Konecne ,N9 ho ma od zacatku :roll: Jenze Tethering je trochu malo.. :roll:
Ani plnohodnotny multitasking to neumi,tomu uspavani se neda rikat multitasking,to je falesny multitasking.Hloupy system viz muj podpis.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Ale ruku na srdce, koľko z najpoužívanejších platforiem(Android, iOS, WP7, Symbian, Bada, MeeGo, Black Berry) úplne plnohodnotný multitasking vie?
7kubo
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 24, 2012 14:42
Zařízení: nokia lumia 800, 920, icon, 930

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od 7kubo »

symbian a meego, a nokia sa ich oboch vzdava :(...
adalkadaar
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 21, 2012 14:30
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od adalkadaar »

Ahoj mám dotaz, nějak se mi převrtalo jedno nastavení a neumim to dát zpátky: když z úvodní obrazovky (dlaždic) přepnu doprava - na seznam všech aplikací tak ty jednotlivé aplikace jsou nyní tříděny abecedně na oddíly (např. je tam písmeno k, a pod ním Aplikace začínající na k: kalendář a kalkulačka) ale já bych chtěl vrátit toto zobrazení na původní, tj: seznam všech těch aplikací ale neoddělených těmi počátečními písmeny.. jak toho prosím docílím?? pro názornost přikládám obrázek. Dík za radu

Obrázek
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Neustále dokola probíraný dotaz. Nedocílíš toho, leda tak, že odinstaluješ část aplikací. Po určitém počtu nainstalovaných aplikací se vytváří tento seznam. Není to chyba, je to vlastnost WP a má pomáhat uživatelům v rychlejší orientaci. Těžko bys asi rychle našel nějakou aplikaci, kdybys jich tam měl třeba 200. Abecední seznam tě tam rychleji dostane, ale musíš znát název aplikace.
adalkadaar
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 21, 2012 14:30
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od adalkadaar »

aha děkuju :-)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Necroman píše:Neboj, pokud odfiltrujes vykriky o jistem mrtvem systemu, tak to dulezite se urcite dozvis :)

Treba ze tethering dostane Lumia 800 a 710 s Tangem, coz je vicemene informace, kterou mnohy cekal:
http://smartmania.cz/bleskovky/vime-kdy ... ernet-2222" onclick="window.open(this.href);return false;
Presne tak. Na tethering extrémne čakám aj ja. MInule som musel ísť na internet cez starý HD7 :( . Ešteže je ten Internet cenovo dostupný a môžem to mať na oboch mobiloch.

PS: A takisto sa mnohí tešia na Nokia Drive 3. Dvojka síce priniesla offline mapy, ale mňa to stále ťahá kúpiť Navigon. Jediný dôvod, prečo som ho ešte nekúpil, že nemá navigovanie v Slovenčine. Ináč mávam všetko po anglicky, ale Office a Navigácia sú dve veci, ktoré chcem po Slovensky :)
Snáď Nokia pridá aj vyhnutie sa plateným cestám v zahraničí a aj spôsob kalkulácie trasy. Aktualizácia na dvojku na mňa nemala veľký dopad. Jedine na navigovanie v zahraničí, kde až tak často nechodím.

Každopádne kecy o mŕtvom a nemŕtvom systéme su zbytočné. To potom mŕtvy nie je ani Symbian a ani WM.
A N9 sa viac ako Lumií podľa informácií, ktoré mám, nepredalo.
To len tak prvý výsledok z google: http://mynokiablog.com/2012/03/03/nokia ... australia/" onclick="window.open(this.href);return false; (podobných sa nájde isto viac)
Navyše ak si niekto dovolí povedať, že Lumia 800 je predražená, tak N9 je potom čo? :)

A Multitasking...........
Pokiaľ budú baterky aké sú a procesory sa hriať ako sa hrejú, na čo mi to je? Aby si každý programátor písal prasácke aplikácie?
Nie ďakujem. Freezovací multitasking okrem šetrenia batérie prináša stabilitu, ale ako vravím, existuje istá malá skupina aplikácií, kde by sa zišiel. MS by ho možno mohol poskytovať cez špeciálne funkcie a po prejdení nejakým certifikačným procesom (zišlo by sa to na navigáciu, nahrávanie hovorov, meranie dát, ....). I keď všetko by mal radšej intregrovať systém.
Na IM a maily sa mi zdá systém push notifikácií celkom fajn.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

A takisto sa mnohí tešia na Nokia Drive 3
No vidis to a MeeGo Nokia Autem uz ma nektere funkce z verze 3,a u WP opet budeme cekat a cekat a porad na neco cekat a vlak nam bude stale ujizdet..
A Multitasking...........
Pokiaľ budú baterky aké sú a procesory sa hriať ako sa hrejú, na čo mi to je? Aby si každý programátor písal prasácke aplikácie?
Nie ďakujem
Klasicky blabol ,zmatenost a nesmyslna obhajoba nesmyslu proč "ne" pravy multitasking..V tom uz te nejen se Standou zname co jsi schopny vyplodit jen, aby jsi obhajil sve WP a falesny multitasking..Nevim co te recnis o nejakem prehrivani,jak to souvisi s multitaskingem??Jak muzes takove nesmysly s titulem IT vyplodit??Ja nastetsi pouzivam oba systemy a mnohem lepe dokazu posoudit, nez ten kdo MeeGo nepouziva dlouhodobe a pouziva jen WP a jede si svou..Tech chybejicich veci je vice co WP nestihl a jiny mrtvy system, ktery tu neni ani rok je stihnul od zacatku a stabilne.. ;-)
To potom mŕtvy nie je ani Symbian a ani WM.
Zase tam mas chybu,na WM uz nevychazi aktualizace,byl definitivne zavren Marketplace, takze tam plati a da se rict, ze je to mrtvy system..To jsi asi nepostrehl ;-) to se stava,za to se nestyd..
A Symbian taktez neni mrtvy,podpora je stale,neustale jsou a dokonce budou predstavovany nove pristroje,vyvojari vytvari,aktualizace chodi..Takze zase blabol nad blabol..

Uz zacni psat objektivne a sundej si ruzove bryle,jsou lepsi systemy nez WP,chapu ,ze pro tebe je to tezke si to pripustit.
K dnesnimu datu 21.3.2012 je Winodws Phone zatim stale nejhloupejsi system na trhu.
adalkadaar píše:Obrázek
Nelze,od urciteho celkoveho poctu nainstalovanych aplikaci (42,43?) se to automaticky prepne na seznam s pismeny..Musel by jsi mit odemceny telefon+interpunlock a editor registru.Interopunlock pro Lumii navic ani neni..
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů