Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Peete: Toto ale nie je len tvoj problém. Odporcovia WP majú akúsi vnútornú potrebu chodiť na WP fóra a buzerovať. Neviem prečo. Ja na Android topic provokovať nechodím a ver, že by som mohol. Sestra má Sony Ericson Xperia Ray a vedel by som napísať básne - bol som s tým mobilom týždeň.

A ku klávesnici...
Je faktom, že po oboch stranách je prázdne miesto. Ale ja som si toho všimol až keď niekto na diskusii v mobilmanii do toho nadával. Fakt som o tom nevedel.
No ale aj teraz, keď si to pozriem... je to Vážne také zlé ako sa niekto snaží nahovoriť? Na pravej strane je panel s príkazmi a ten tam ostane. Takže sa má roztiahnuť dolava a nebyť vycentrovaná na stred? Mne sa na tom píše dobre. Klávesy sú štvorčeky a celkom mi to vyhovuje a nemyslím, že by mi nejak pomohlo, keby boli obdĺžniky.

PS: 3G ani WiFi ani Edge nevypinam. To by ma nebavilo.
Potrebujem vyjsť z domu a nech internet ide. Potrebujem prísť domov a nech internet ide. Potrebujem sadnúť do auta a nech sa mi to hneď spojí s BT handsfree v aute.
Takže tohto sa neboj. Vydrží ti to cez deň.
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

PenTile matica je az tak velmi viditelna ten hruby raster?
HUgo_J
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát bře 09, 2012 21:51
Zařízení: Lumia 800, 920, 820, 925, 930, 950, 2520, Band 2

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od HUgo_J »

Nevíte někdo, jak se na Lumii 800 odesílá kontakt jako vizitka?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

pentile matice: Kdo to vidět chce, ten to vidí.. jinak to nepostřehneš. Mě absolutně nevadí a to mám větší displej, takže je rastr ještě větší. Pokud se na telefon budeš upřeně z blízka dívat, asi uvidíš mírně že je hrubší oproti LCD, ale nic strašného to není. Věř, že viditelnějších výhod je víc.

vizitka: stáhni si třeba aplikaci forwardcontact...
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Som fanúšikom Lumie 800, to je známe.
Takže si myslím, že moj názor na pentile nemusí byť braný ako "kto to vidieť chce, ten to vidí".

Jednoducho ten pentile doma vidieť. Bežne v teréne nie. Nie je to vec, kvôli ktorej by som Nokiu vrátil, ale určite to nie je taký príjemný pocit ako z retina displeja. Niektoré veci to viditeľne pri pokojnom sedení doma a pozeraní na mobil vážne kazí, ale funkčnosti to nijako neuberá.

Za väčší prínos považujem ClearBlack, ten úplne vyváži nevýhodu pentile. Keby si mám vybrať medzi displejom s pentile a Clearblack alebo bez pentile a bez clearblack, vyberiem si mobil s pentile a clearblack.
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Neviete niekto na porovnanie ktory mobil ma podobny "problem" s pentile ako Lumia? Nemam sa k nej momentalne ako dostat a vyskusal ju
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Ja s pentile nemam vubec zadny problem, beru to jen jako nafouknutou bublinu :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

omnia 7, tvůj galaxy note nebo galaxy nexus například. Prostě všechno, co má od samsungu Super AMOLED displej -bez PLUS.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Přesně, pentile neřešit, je to bublina, naprosto irelevantní. Vůbec to nevnímám, i když o tom vím...
matko882
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 214
Registrován: úte led 24, 2012 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od matko882 »

Viem ze ma penTile moj Note ale absolutne to tam nevnimam ani nevidim..tak ak je na tom tak isto aj Lumia neni o com :-) stale o nej citam viac a viac som nakloneny k Lumii ako Iphonu
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Ide len o to ako máš rozmaznané oko. Rovná čiara proste nie je úplne rovná, ale je tak jemne zúbkovaná. Vidieť to ale len keď si blízko k tomu. Keď drží mobil postojačky, moje oko to už nevidí.

A ak ti nevadí pentile a zmieriš sa s blbým umiestnením konektora a 3.7" ti vyhovuje, tak áno, Lumia 800 je pre teba takisto high end :)
Nič lepšie s WP v tejto triede nenájdeš. Omnia W má prednú kameru síce myslím, ale konštrukcia je trocha iná a takisto nemá ClearBlack.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Me prislo, ze Pentile vidim hodne. Pravda, bylo to po vymene za iPhone 4s. Tomu se Lumia displejem ani nahodou neblizi. Pravda, pri beznem pouziti si clovek zvykne a pokud nema nic vedle na porovnani, tak mu to neprijde. Galaxy Note co mam ted ma Pentile taky a uprimne, ani jsem to nevedel, dokud jsem si to neprecetl. Kdyz jsem ho zapnul, ten displej me omracil. Takhle pekny displej jsem jeste nevidel. Kdyz jsem si pak precetl, ze to je Pentile, tak jsem na to koukal, ze 2 centimetru, ale asi to videt je. Nicmene ne tolik jako na Lumii. Na druhou stranu, jak pisu, pri beznem pouziti to clovek resit nebude. Ale asi to mam jinak, protoze displej Titanu mi prisel o hodne lepsi nez Lumie, opravdu o hodne a to tam ty body jsou take velke. Kazdy to vnimame jinak.

janac_marek> specialne pro tebe. Uz jsme to tu nakousli. Activesync na Androidu je opravdu priserny a pekne tim trpim. Uz jsem zkousel hromadu aplikaci, ale zadna se ani trochu neblizi spickove zkusenosti z WP7 a nebo i velmi dobre z iPhonu. Pouzivat Android s activesyncem je opravdu pro silne povahy a znacne me to trapi.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Ani iOS nie je najlepšie. Nefungovala mi ani len taká jednoduchá vec, že ak som z mobilu odpovedal na email, tak na PC som ten email nemal označený ako zodpovedaný....
Ondrej91
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 15:48
Zařízení: HTC Kaiser / Apple Iphone 3GS

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ondrej91 »

bohužel takovej problém mám i s lumií..

na email odpovim v lumii a na desktopu je pořád jako neodpovězenej, případně není odeslanej email v sent
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

No to má každý mobil taký problém skoro. ALe bavíme sa o Exchange. Tam tento problém nemáš.
Napríklad http://www.office365.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Ondrej91
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 15:48
Zařízení: HTC Kaiser / Apple Iphone 3GS

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ondrej91 »

aha, to asi bude tím, jedu normálně přes gmail..


ale mám teď celkem problém s baterií, utilita mi ukazuje kapacitu 1318mAh a přijde mi, že telefon skoro nic nevydrží, co mám dělat pro to, abych ho ráno vytáhnul z nabiječky a večer ho tam mohl dát s tim, že mi ještě cca 20% zbyde..?

používám to normálně.. twitter/facebook/15minut hudby ze sluchátek, pár smsek a občas foursquare s tim, že zjištování pozice mám vypnutý a zapínám ho jen tehdy, když ho potřebuju.

dá se to zapínání nastavit nějak automaticky, když si to nějaká aplikace vyžádá..? Docela mě otravuje to pořád zapínat a vypínat kvůli výdrži baterky.

jsou někde sepsaný tipy jak se k baterii chovat..?

díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Vyckej na firmware 12070,ktery definitivne resi vydrz Lumie 800,ktera se minimalne zdvojnasobi..
Ondrej91
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 15:48
Zařízení: HTC Kaiser / Apple Iphone 3GS

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ondrej91 »

ok, doufám že to pomůže, teď mám 11500 a ještě k tomu brand od tmobilu, toho brandu se mi nejde zbavit :/
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Urcite pomuze,ten firmware je pro Lumii 800 zasadni.To ti tolik vadi uvodni logo T-Mobile jen pri startu,vzdyt tomu se ani neda rikat customizace..
Ondrej91
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 15:48
Zařízení: HTC Kaiser / Apple Iphone 3GS

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ondrej91 »

nene, o to mi nejde, jen sem někde četl, že nebrandovaný telefony dostávaj aktualizace dřív
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů