Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

moje poznatky po pár dnech:

+ pěkný telefon, pěkně se drží (lépe jak iPhone)
+ slušný displej byť trochu přepálený
+ rychlost, plynulost, návykovost (a to i oproti staršímu HTC s WP 7,5)
+ mapy od Nokie, Navigace

- konektor nahoře a pod krytkou, v kanclu dobré, ale v autě bez speciálního konektoru na h... Mám univerzální držák a kabel už asi 5 let a nikdy nebyl důvod ho měnit, nebo kupovat nějaký speciální, ale tohle... (+ krytka, urve se, neurve?
- zapínaní na boku - jde i zvyk, ale stejně jako výše - v držáku v autě je to nepoužitelné
- někdy divné chování světelného senzoru, nemůže se rozhodnout jakou úroveň nastavit a tak stále zesvětluje a ztmavuje
- i nejtišší hlasitost je na můj vkus moc

Celkově mám pozitivní dojem. Je to velmi povedený přístroj, ale osobně jsem zvědavý spíše na 900, čekám že bude lépe odchytaná + chci větší displej.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Mam seriozni problem s iPhonem 4s, ta vec tu baterku doslova pozira a uvazuju, ze to applu vratim a koupim si Lumii. Mel jsem Titana, ten byl s vydrzi luxusni, jak je na tom realne Lumia? Moje pouzivani, zapnuty push na 2 ucty, gtalk na pozadi, posloucham muziku tak pul hodinky denne, pul hodinky brousdani, 20 minut hovoru a 20 mailu. Rano sundam z nabijecky a iPhone bude v 8 vecer s bidou fungovat. Co ta Lumia, slysel jsem, ze to je dost mizerne? Diky
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koblihjr »

No, asi takhle:

jsou aplikace, které berou baterku dost rychle. Pokud oželíš být neustále na chatu na facebooku, dále pokud oželíš předpověď počasí (která si bere GPS a data), dále třeba foursquare (které bere GPS i data), nastavíš push email třeba na 1x za hodinu nebo 2h, baterka vydrží celý den bez problému a večer ti zbyde ještě tak 20%.

Ze začátku jsou si na dlaždice naházel kde co. Ale když jsem zjistil, že ty tzv. "live tiles" (živé dlaždice) berou stejně jako widgety data a energii, šupem jsem je dal do pryč a v případě potřeby vědět, jaké bude počasí si tuto info vytáhnu ručně.

Takže s netem a GPS non-stop jsi tak na 12h, bez těchto věcí pak něco málo přes den. Roli hraje i podsvícení displeje... Max žere dost, já jedu na střední. :)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Nemáš na ňom zapnutý na pozadí Skype, Viber alebo nejaký iný žrút?

Každopádne mne Nokia ten jeden deň zvládne.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Jeden den jako 24hodin a nebo jeden den 12 hodin? Ja nic vypinat nechci, protoze pak si muzu koupit Nokii 6310. Blackberry bylo s vydrzi dobre a to dokonce i posledni 9900 se slabsi baterii, 24 hodin s prehledem. Titan (i s aktivnim facebook chatem) mi dal v pohode 24 hodin. iPhone da s bidou 10. Takze otazka je, co Lumia.
LP800
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon úno 06, 2012 11:31
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od LP800 »

Jeden rychlý dotaz. Kde se na české nebo anglické klávesnici nachází hvězdička?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

&123 > šipka doprava
Knedla
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 03, 2012 14:49
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Knedla »

mberdych: Na rovinu - slyšel jsi správně. Při používání jako hloupý tlf to ty 2 dny dá, pravda...jenže to bych mohl ze šuplíku vytasit 3310. Takže pokud k těm hloupým fcím připočteme to, cos popsal (a já jsem na tom dost podobně)... tak dopadneš v podstatě stejně, jako s iphonem - ráno vyndat a před spaním zase šoupnout na nabíječku.
Dunross
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 06, 2012 13:10
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dunross »

Osobně mě ta výdrž baterie docela štve... Při střídmém užívání (bez pouštění multimédií, her apod.) mi Lumie vydrží tak max 13-14 hodin nabitá, což je bída když si uvědomíte, že to nepokrývá ani dobu kdy je člověk vzhůru. Nevím jestli je to normální, jestli to není jen vadnej kus, ale podle ohlasů na internetu asi ne.

Mám Lumii z české distribuce se starším firmware, než je ten s aktualizací týkající se baterie, a tak doufám, že to zmíněná aktualizace nějak zlepší, byť podle oficiálních prohlášení Nokie nemám "postižený" telefon (<1000 mAh plného nabití v diagnostice..). Pokud to nezlepší, tak ten telefon doporučovat nikomu nebudu, protože krásnej a všeumící telefon je k ničemu když na něj člověk nemůže spoléhat ani jeden den od budíčku do návratu do postele.. Resp. mohl by, ale bez těch funkcí kvůli kterým za něj dal 12 000,- Kč. Navíc baterie je spotřební zboží, takže pokud se chová takhle "nedobře" už nyní, po roce to může být ještě nepříjemnější.

Proč nejdou ty české telefony aktualizovat na globálně aktuální verzi firmware, to je mi také záhadou. Podle přispěvatelů ta aktuální švýcarská verze firmware obsahuje i češtinu, takže v lokalizaci by problém být asi neměl. Snad se dočkáme nějakého vyjádření české Nokie.. Nechci si zbytečně flashovat do mobilu neoficiální firmware..
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Dunross/knedla> to je presne ono. Vypinat nic nehodlam, konecne jsou telefony, ktere to daji. Staci mi, aby telefon dal od 7:00 do rekneme pulnoci, ale komfortne a se vsim vsudy. Proto jsem si ho koupil. To co pisete o Lumii vypada presne jako iphone, takze nic pro me. Realisticky to vidim bud si nechat iPhone, zkusit Galaxy Note (ma silnou baterku, ale je to brutalni padlo) a nebo se vratit k BB9900, ktere pres kapacitne slabsi baterii kriterium rano - pulnoc v pohode splnilo.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Pokud si vypnete GPS na dobu, kdy ho nepotrebujete, a pres noc zapnete sporic baterie, tak bez probelmu date 8:00 rano az 24:00 druhy den
Dunross
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 06, 2012 13:10
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dunross »

Díky za tip. Snad to pomůže do doby, než distribuují tu aktualizaci týkající se výdrže baterií.

Mimochodem volala mi operátorka Nokie a říkala, že aktualizace bude pro českou distribuci uvolněna kolem 15. února.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nevím jestli to lze brát jako celkový pojem u WP7, ale zapnutá data, push, gps a vydržím tak den a půl na Radaru, do toho mám zapojené i Bluetooth HF. Oproti Androidu, kde jsem s Milestone 2 vydržel při stejném využívání od rána od 7 do večera do 6 určitě super. Ale co vím tak Lumia má ještě problémy se softwarem, takže ta výdrž by se měla ještě zlepšit.
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od vlasta »

Já se s Omnií 7 dostanu na dva dny úplně bezpečně. Hotmail synchronizace po 30 minutách a určování polohy zapnuté. Počítám až u Lumie opraví ten bug, tak se na 2 dny taky dostane.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

maxxz píše:Nevím jestli to lze brát jako celkový pojem u WP7, ale zapnutá data, push, gps a vydržím tak den a půl na Radaru, do toho mám zapojené i Bluetooth HF. Oproti Androidu, kde jsem s Milestone 2 vydržel při stejném využívání od rána od 7 do večera do 6 určitě super. Ale co vím tak Lumia má ještě problémy se softwarem, takže ta výdrž by se měla ještě zlepšit.
Presne tak,i HTC 7 Pro,nyni Titan s baterii z Evo3D nadherna vydrz 2 dny,tez zapnuta data,syschronizace 4 schranek i pres noc,take push,nekolik telefonatu,emailu,sms,proste parada..Jak od zacatku do WP siju,tak toto jsem zvyraznoval jako vyhodu a velke + samotnych WP.Lumie dodndes u vsech neodstranila bug z baterii,naopak stezovatelu pribyva..Snad u Lumisti se dockaji..
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Ja neviem, ale ja fakt nejaké problémy ani s jednou Lumiou čo mám doma nepociťujem. Dokonca mám pocit, źe mi drží lepšie ako držal HD7.
Teraz je HD7 len položený a využitý minimum, takže vydrží viac, ale z obdobia, čo som ho používal sa mi zdalo, že držal menej (ale stále viac ako DHD s Androidom - čo bol sesterský mobil).
Tá biela je proste Luxus. No neviem. Ja zvažujem výmenu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja neviem, ale ja fakt nejaké problémy ani s jednou Lumiou čo mám doma nepociťujem. Dokonca mám pocit, źe mi drží lepšie ako držal HD7.
Vzdyt to je v poradku,ty problemy s baterii nepostihuje 100% Lumii..
Ja zvažujem výmenu.
To se ti ani nedivim,na telefonech mám rád černou,ale bílá Lumia má v sobě opravdu náboj..
streethawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv led 05, 2012 11:47
Zařízení: Nokia Lumia 920 black, Nokia Lumia 820 white
Bydliště: Žilina

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od streethawk »

Keby to radšej išlo nahradiť "google.sk" ...nerozumiem, prečo nedávajú MS možnosť slobodnej voľby, veď za ich OS som si už zaplatil, prešo by mi mali nasilu niečo vnucovať...ja viem, že Google je konkurencia, ale aj tak...
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deco »

Věřím, že tyto starosti zcela odpadnou s českým bingem již brzy, tohle beru jako mezistupeň...
Uživatelský avatar
Alamaster
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 30, 2011 15:01
Zařízení: Nokia Lumia 800 Cyan
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Alamaster »

Tak už ji mám doma :)

Za krásných 10250 z VK Servis v Praze. Ještě si odečtu DPH a Lumia za osm a půl je na světě.


Každopádně jsem z ní naprosto nadšený, skoro(viz níže) všechno jsem rozchodil, nainstaloval hafo aplikací a všechno lítá jak na drátkách.


Jediná věc, co se mi nepovedlo rozchodit je synchronizace přes wifi. Lumie se na wifi připojí no problem, Zune detekuje název sítě, ale nejde se mu připojit. Nevíte čím by to mohlo být? Síť mám zabezpečenou s WPA2-personal AES. V Zune jsem nikde nenašel místo kde by se zadával sdílený klíč ani žádný další nastavení wifi.

Dík za rady ;)

PS: Ale ten phone je naprosto boží!
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů