Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

To je věc každého.. ale chytřejší rozhodně je mít kabel tam, kde o něj nemůžu zavadit a shodit ze stolu i s telefonem. ;)

Update firmware: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1381065" onclick="window.open(this.href);return false;
romisekcapuska
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 30, 2011 16:41
Zařízení: iPhone 5S, ACER W700
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od romisekcapuska »

Tak už i já jí mám... je z DE, tak ještě čekám na vyřešení problému s internetem... :roll:
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

7740 - OS i firmware:

Obrázek
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

No to Brodit vážně supr vyřešil :) Rozdíl mezi ním a univerzálním držákem se zvlášť přivedeným káblem je nulový. Ať už toto řešení, nebo onen Brodit, vypadá to jako lacinej bastl. Vzpomeňme na Nokia 5110 a na to, jaký k ní dělali držáky do auta - telefon se do něj prostě zacvakl. Hotovo. Stejně tak u všech ostatních mobilů s konektorem vespod. Ale dneska né, dneska je kůl kolem telefonu omotávat kus drátu.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Neviděl jsi to a nechápeš. Tam se neomotává žádný kus drátu - telefon se do pevné konstrukce zasune zespodu a hotovo. Tím se automaticky i připojí k tomu hornímu konektoru.

Obrázek

Funkčně je to naprosto identické jako zasunovat telefon zeshora, kdy je nabíjecí konektor dole..
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Spíš ty nechápeš mírnou nadsázku ;) Podívej se na ten držák znova a napiš s naprostou vážností, že to s tím výmyslem kvůli hornímu konektoru vypadá stejně elegantně, jako třeba
Obrázek
nebo
Obrázek

A teď si k tomu jako bonus přidej otevřený dvířka na Lumii 800 :) Stejně za ni moji Omii7 vyměním, ale tyhle zbytečně zpackaný detaily mě prostě štvou.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Protože to vymýšlejí lidi, co asi nemají mozek. Stále platí: Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? U HTC Radar je zase konektor dole na boku. Omluvit by se to dalo možná tím, že existuje (snad) dock, do kterého se umisťuje přístroj naležato. Ovšem to monstrum, co zde uveřejnil RH je něco úděsného a pro mě designově nepřijatelného. Holt někdo vymyslel konektor telefonu zvrchu a jiný designér "vymyslel" držák, který odporuje vší logice a respektování fyzikálních zákonů, zde třeba zemské přitažlivosti. Mně logika velí to, aby když má předmět někde dobře držet, byl vsunut do držáku shora s tím, že jeho spodní část je opěrná. Nic jiného nefunguje, leda tak, že je to na principu svěráku. Anebo ta nokie je fixována jen zacvaknutím do konektoru? Uf! Ten držák vypadá jako z nouze ctnost.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Ani jeden z vás puberťáků to neviděl, ale hodnotí ;) Internetová klasika...

Držák pro Nokii E7 je asi nejhezčí, co jsem měl. Vypadá nesmírně "odlehčeně", telefon jakoby létá ve vzduchu. Rozhodně v reálu hezčí než běžná bakule dole.

A většinu času má člověk telefon na stole v kanceláři, kabel inteligentně z horní strany stolu, a nic nezavazí. Parádní. Také jsem po X letech s HTC s konektorem dole chvíli na E7 zíral, ale měnit zažité zvyky je v tomto případě dobře.

A opět bych zdůraznil - viděl jsem to na vlastní oči a používal, mohu hodnotit, ne jen blbě klevetit ;)
iluska
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte zář 20, 2011 15:00
Zařízení: Android
Bydliště: Praha-východ

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iluska »

CHCI se zeptat zda má Lumia identifikaci zmeškaných událostí nějak?diodou nebo displejem?jako má N9?promiňte za ten blbý dotaz.díky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ne,nema zadnou notifikaci.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dwbmb »

Radek Hulán píše:Ani jeden z vás puberťáků to neviděl, ale hodnotí ;) Internetová klasika...
Ano ano, on můj Brodit pro mojí Omnii7 s konektorem nahoře totiž diametrálně odlišný, takže vlastně nevím, o čem mluvím.
A z jakého titulu mně oslovuješ puberťákem prosímtě? Jsi si vědom, že těmahle zbytečnýma a neopodstatněnýma osobníma výpadama sám sebe zařadíš do třetí skupiny svého citátu? :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Btw, včera mi začal zlobit příjem signálu, často vypadával.. Vypadá to, že výměna oříznuté SIM za skutečnou microSIM (zdarma) vše ale vyřešila.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

To je dost možné,četl jsem o tom na více mistech a hlavně ve spojitosti Lumie 800,že ořezu je lepší se vyhnout..
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marYan »

Radku, funguju ti MMSky na Lumii 800? Ja ju mam doma cca tyzden, a nejdu mi ani poslalt ani prijat. TElefon je brandovany nemeckym T-mobilom, ale s tym to podla mna vobec nesuvisi. Internet aj vsetko ostatne mi funguje bez problemov.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od spellshaper »

Podle mě to souvisí, i původní telefony měly problém s MMS, dokud výrobci nevydali connection utility.
Jak už bylo řečeno, nejlepší bude počkat na nastavení od Nokie.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Telefon přímo od Nokia ČR -> MMS fungují 100%, příjem i odesílání.
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od culis »

Radku, všiml jsem si, že máš E7 a měl jsi také Omnii 7. Přávě mezi těmito modely (také N8) se rozhoduji, ale stále nevím co koupit. Nehoním Ghz apod., stačí mi plně funkční, rychlý a stabilní systém. Musím říci, že mi je symbian docela sympatický, navíc by snad měla ještě příjít aktualizace Belle. Ale WP7 mě také lákájí, Androidu se snažím vyhnout, nějak mě neoslovil.

Pokud bys měl náladu a napsal pár vět srovnání Symbian - WP7, potrěšilo by mě to a snad i pomohlo při výběru.

Děkuji moc.
dovhp
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:41
Zařízení: iPhone 4 - iPad 3g
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od dovhp »

Ahoj všem chtěl bych se zeptat jestli a kdy bude možné u nás v ČR. sehnat lumii 800 v bíle někde sem četl že by prý měla vyjít koncem ledna ale nevím co je na tom pravdy.
A ještě jedna věc jak je to s tou výdrží opravdu je tak mizerná ?

Děkuji :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

culis píše:Pokud bys měl náladu a napsal pár vět srovnání Symbian - WP7, potrěšilo by mě to a snad i pomohlo při výběru.

Lumia 800 má ve všem lepší operační systém, E7 má nejlepší možnou hardwarovou klávesnici. Pokud nepíšeš často texty, je volba jasná - Lumia 800.
dovhp píše:Ahoj všem chtěl bych se zeptat jestli a kdy bude možné u nás v ČR. sehnat lumii 800 v bíle někde sem četl že by prý měla vyjít koncem ledna ale nevím co je na tom pravdy.
A ještě jedna věc jak je to s tou výdrží opravdu je tak mizerná ?

Děkuji :)
Bílá se zatím vůbec nedělá. Výdrž Lumia 800 je cca 2 dny (po poslední aktualizaci) - zhruba 2x lepší než Android smartphone, ale 2-3x horší než "hloupý" mobil se Symbianem..
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Robert Varga »

Takže přecijen vydrží déle než 1 den? Tak to je update k nezaplacení :-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů