Obrazovka uzamknutia a počasie

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Obrazovka uzamknutia a počasie

Příspěvek od spire011 »

Zdravim. Chcel by som sa spytat - je mozne niekde nastavit, aby sa na obrazovke uzamknutia zobrazovalo pocasie? Viem, ze kedysi tam taka moznost bola, teraz to uz ale neviem najst. Vdaka.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Obrazovka uzamknutia a počasie

Příspěvek od jkubovic »

Ahoj, pokiaľ máš W10M, tak tam už klasické Počasie od Microsoftu na zamykaciu obrazovku nedáš. Táto možnosť z appky zmizla. Môžeš použiť napr. appku Meteoservis, tá sa dá dať na obrazovku uzamknutia.
Teraz pribudla v MS Počasí priehľadná dlaždica, dúfam, že sa tam časom vráti naspäť aj obrazovka uzamknutia.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Obrazovka uzamknutia a počasie

Příspěvek od spire011 »

No, vyskúšal som ten Meteoservis, ale žiaľ to počasie ukazuje nejaké divne údaje. Napr. aktuálna teplota je vždy o 3-4 stupne vyššia, ako ukazuje SHMU (počasie od Microsoftu ukazuje tak, ako shmu). Takže asi nič...asi počkať na túto možnosť u Microsoft počasia.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Obrazovka uzamknutia a počasie

Příspěvek od hujer »

spire011 píše:No, vyskúšal som ten Meteoservis, ale žiaľ to počasie ukazuje nejaké divne údaje. Napr. aktuálna teplota je vždy o 3-4 stupne vyššia, ako ukazuje SHMU (počasie od Microsoftu ukazuje tak, ako shmu). Takže asi nič...asi počkať na túto možnosť u Microsoft počasia.
Meteoservis nezobrazuje na LT ani na LS nikdy aktuální teplotu, jelikož jde o předpověď.
Více o Meteoservisu si přečti tady: http://www.softimage.cz/products/meteoservis/faq/" onclick="window.open(this.href);return false;

A nedělej si iluze, že údaj o aktuálním počasí, kterou zobrazuje např. MS Weather či jiné aplikace je vždy správný. To pokrytí je tak malé, že jde vždy (pokud nežiješ opravdu v místě onoho měření) o údaje z nejbližší stanice, což je mnohdy i více než 30-40 km vdálené místo. Takže vlastně k ničemu.

K dispozici je moje relativně nová aplikace MeteoStation, která se aktuálním počasím (nejen teploty) zabývá. Ta ale momentálně údaje na LS nezobrazuje (jen LT). Vice zde: http://www.softimage.cz/products/meteos ... scription/" onclick="window.open(this.href);return false;
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Obrazovka uzamknutia a počasie

Příspěvek od spire011 »

Ono ja vychádzam z aktuálnej teploty na SHMU a toto sa na 100% vždy zhoduje s aktuálnou teplotou, ktorú ukazuje Počasie od Microsoftu (a potom po nasadnutí do auta mi rovnakú teplotu ukáže aj teplomer v aute). Teda nie že by to bolo životne dôležité, ale keď vychádzam ráno z domu, tak som si zvykol, že sa viem presne zariadiť podľa aktuálnej teploty :) Ale už ma nebaví stále pozerať sa na meniacu sa dlaždicu, preto som chcel niečo na LS. Mrknem na ten link čo si poslal, že čo to je zač :) Vďaka.

Inak bol som trochu udivený (v dobrom), aké všelijaké info ten Meteoservis ponúka. S takou podrobnou prepracovanou appkou som sa dávno nestretol. A na čokoľvek človek klikne, vždy mu to niečo ukáže, vysvetlí.. no sranda :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 23 hostů