Rozlíšenie fotografií

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od spire011 »

Zdravim. Včera som si po porade tu na fóre kúpil Lumiu 930 a niektoré veci sú mi ešte neznáme :) Nastavil som si fotografie na 5MP+16MP. Najprv som netušil čo táto možnosť znamená, teraz už viem, že telefón uloží jednu 5MP fotku a jednu 16MP fotku. V telefóne sa mi však zobrazuje vždy iba jedna.. ktorá? Tá väčšia či menšia? Prečo nevidím v telefóne obidve? Prečo ich je vidno až po prepojení s PC? Obidve fotky som porovnal v PC a sú úplne rovnaké - to vyššie rozlíšenie tam nikde nevidno, to už prečo? Od 16MP fotky som čakal niečo viac, ale toto fotí ako moja bývalá 1320-tka, takže žiadny kvalitatívny posun.. nechápem.. asi iba niečomu nerozumiem. Ešte podotázka - KDE v keli sa nastavuje rozlíšenie fotografii? Ide mi to LEN vtedy, ak mám nastavenú Lumia cameru. Pri Microsoft fotoaparáte to neviem nastaviť vôbec nikde.... vďaka za rady.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od kllr007 »

rada 1 - nepouzivaj MS kameru
rada 2 - rozlisenie samozrejme vidis v samotnom rozliseni fotky. :roll:
rada 3 - nastav si 5MP JPEG + DNG

Tj ked budes chciet neico rychlo cvaknut a zdielat spravis tak s tym mensim JPEGOM, ak ti ide o kvalitu fotiek stiahnes v PC DNG a ten nasledne spravis posprocessing...

Moje DNG vs JPEG porovnanie (fotene 930, schvalne uhadni ktore je ktore):
Obrázek
Obrázek
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od htcjirka »

Napsat, ze to foti jako 1320 může napsat jen někdo se sedym zakalem, rozdil oproti 1320 je propastny.

Tady mrkni na inspiraci, najdes tam i jak si pohrat s nastavenim a dosáhnout tak nadhernych vysledku na poměry mobilní.

http://forums.windowscentral.com/nokia- ... ost3129325" onclick="window.open(this.href);return false;
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od spire011 »

Vďaka. Čo sa týka rady 2 - ja samozrejme vidím, že to rozlíšenie je vyššie, ale fotka je rovnaká. Nie je kvalitatívne lepšia. Akonáhle ju 5x nazoomujem, tak je to totálne rovnaké, písmená sú nečitateľné a podobne. Videl som na nete zábery z 930-tky z nejakej recenzie, ale tam hádam na 100 metrov bolo krásne vidno prečítať ŠPZ auta na fotke. O takomto niečom môžem iba snívať - ani pri 5MP ani pri 16MP fotke neprečítam ŠPZ na aute fotenom z 30-40 metrov. Co znamena ten postprocessing? Resp. podstatu tusim, ale AKO to urobit? Vdaka.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od htcjirka »

Je to rozdil, ostrejsi detaily, méně sumu atd, neporovnatelne.Ikdyz vyfotim vzdalene auto z balkonu spz krasne na fotce mam a prectu.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od kllr007 »

A cim fotis ? Lumia Camera ci Lumia Camera Classic ?
Skus to a to co ti vyhovuje viac. Samozrejme ci nemas spinau cocku fotaku, a podobne HW problemy.

No a postprocess DNGcka - musis mat nejaky SW ktory vie spracovat RAW, napriklad photoshop / lightroom a danu fotku v tom orvorit a pohrat sa s nastaveniami (ktore su o par urovni inde ako ked upravujes JPEG)
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od spire011 »

Lumia Camera. Teraz som skusil teda odfotit auto z okna ako hovoris.. co ja viem.. rozdiel tam uz vidim.. ale zeby to bolo nieco ohromne, to nie. A zasa upravovat vo photoshope to asi nebudem, taky odbornik nie som... uvidim, skusim pofotit nieco vonku a budem porovnavat a hrat sa s tym. A vlastne je nejaky rozdiel, ci to fotim Lumia Camerou alebo Microsoft fotoaparatom? Asi "iba" v nejakych nastaveniach, ale snad uplne ina fotka z toho nevznikne, nie... :)

EDIT: este taky dotaz k videu - na inom mieste tohto fora bolo povedane, ze je rozdiel aj v tom, ci natacam video vo FHD alebo 4K. Vraj ked sa 4K vide skonvertuje na mensi format, je vzdy kvalitnejsie ako keby som to natocil iba ako FHD. Toto zatial nemam vyskusane. A co v pripade, ze mam full HD televizor a pustim do neho FHD video a 4K video - bude tam nejaky rozdiel? Ci nie...? Viem, ze je to dost amaterska otazka na prvy pohlad, ale netusim :) Vdaka.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od spire011 »

No vies co, praveze to, ze na displeji to neni az taka slava som si uz zvykol. Ja ich prezeram na monitore v PC. Ale teraz som sa na to pozrel poriadne a teda no, rozdiel tam je, musim uznat no :) Zaujimalo by ma aj to video, co som pisal vyssie :)
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Rozlíšenie fotografií

Příspěvek od l.i.b.o.r »

qwer píše:On si ty fotky evidentně prohlíží v telefonu a proto má pocit, ze jsou málo ostré. Fakt je, ze mi to ve vestavěné fotogalerii taky vadí - fotky jsou ostré jak břitva, na monitoru vidím každého mravence, ale při zazumovani v telefonu se to jeví jako rozmazané, jako by mel displej nízké rozlišení nebi jako by fotka byla rozmazaná.
Už jsem si na to tak zvykl, ze to neřeším, ale rozumím tomu dotazu.

Já mám přesně opačný problém. Mně se zdá že fotky v telefonu jsou hezky a když to stáhnu do pc, zdají se mi takový mázly/neostry.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů