Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od mberdych »

Pokud jsi komplet google tak prechod na WP moc smysl nedava. Samo to pojede, ale moc to nechapu.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od Mizlerek007 »

hele neměl jsem jedinej problém s účtama.... všechno mi běží, mám tablet s androidem a vše je spojené i s mobilem, kalendáře si nasynchronizuješ, kontakty taky, nevidím jedinej problém... měl jsem lumia 920 a přešel jsem zní na Galaxy S4 a opět mě utvrdilo to že je android v telefonu k ho*nu :D nic jsem nebyl schopnej najít, nesmyslný věci, uspořádání katastrofa... prostě jsem windowsovej už od doby lumii 900 takže jsem po vystřídání několika droidích tel i LG G2 přešel opět na provozu schopný telefon s pořádným systémem a to 1520... předtím jsem měl cca 2měsíce 1320 kvuli tomu jestli si zvyknu na velikost abych nevyhodil hned 12tis za tel, kterej nebude možno nosit... jsem naprosto spokojenej, každýho koho znám, praštil s droidem a šel do lumii, nemůže si to vynachvalit, kolega kterej měl droida snad od prvního, tak po cca 5letech odemě odkoupil 1320 a píská si blahem, z rodiny WP nafasoval každej i rodiče, kteří přecházejí teda ze symbianu ale ani tam nejní problém... pokud budeš mít zaplé synchronizace, tak si na PC přidáš do googlu událost a automaticky jí budeš mít i v mobilu atd...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od mberdych »

Nerikam, ze mail a kalendar je problem, ale google neni jen to, co treba mapy? Netvrdim, ze to nema reseni, jen me to moc nedava smysl.
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od Mizlerek007 »

jediný body zájmu, v tom nevidím problém si tam pár bodu nacvakat... jinak na androidu je vestavěna navi k prdu a když máš navigon nebo něco podobného, tak ho máš i na WP po přihlášení by ti měli taky naskočit... jinak třeba já všechny kontakty ukládám na google i kalendář atd... jako nějakýho přechodu bych se nebál... další výhoda je že se nemusíš jako blázen honit za každou duhou noname ROMkou aby ti to fungovalo a nevybilo se to za 12hodin, tady ten systém prostě funguje...navíc 1520 je na tom s výdrží u mě na cca 3-4dnech normálního používání (volání, facebook, nějaká ta záchodová hra) nevím teda jak 930 ale nebál bych se ničeho ;)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od mberdych »

Google maps nejsou o bodech zajmu, ale naprosto skvele a aktualni informaci o doprave. Pro me naprosto zasadni appka. Nicmene o tom neni diskuze. Chtel jsem rict, ze kdo ma windows a pouziva MS sluzby, tak je WP logicka volba, podobne jako iPhonista s Macem. U Droidu je flexibilita, ale pokud bych pouzival google sluzby, tak bych se ho drzel. Muj nazor.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od hravec-x »

a co aplikace mapy ve Windows Phone? ta má taky informace o dopravě a informace o veřejných WiFi hotspotech a je na rozdíl od Google Maps bez reklam

jinak k tématu, přecházel jsem z Nokia E7-00 s Symbian Belle, což byl skvělý foun i skvělý OS, myslel jsem se že mi bude chybět hw klávesnice, ale Windows Phone je návykový a zvykl jsem si během pár dní...
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od Mizlerek007 »

přesně tak dnes je info o dopravě snad na všech platformách... a že by to byl nějaký zázrak to se říci nedá... přijde mi že kecají obě stejně :D google mapy mě hlásily po Praze na každým rohu zácpu a ejhle kde nic tu nic, podruhé že zácpa nejní a já stál 30minut, stejně tak kecají windowsácký :D prostě když někde jezdím často, tak vím kde to stojí a kde ne, jediná výhoda co mi u WP chybí na HERE je že google mi dal na výběr 3trasy, to mi HERE nedá (zatím). Každopádně na HERE ani google Navi nejní spoleh, osvědčil se mi Navigon... jinak nejlepší je si WP zkusit na nějakým méně výkoným stroji, par dní ho používat a uvidíš jestli ti sedne nebo ne ;)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od mberdych »

S here nemam zkusenosti, ale google mapy jsou perfektni a usetrily me hodne casu nejen v Praze, ale take v zahranici. Zaroven jsem nejak nezaznamenal, ze by v nich byly reklamy. Tak ci tak, ja neutocim na wp, ale rikam, ze pokud ma rad google sluzby, tak je lepsi zustat u droidu. A nebo se prizpusobit wp a zacit pouzivat MS. Gmail na windows rozjede, ale dalsi veci (mapy, google all access, google+, google drive atd) jen komplikovane a nebo vubec, ale nepochybuji o tom, ze to tazatel vi.
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od hravec-x »

bavíme se tu o Lumii a tam jsou v aplikaci Google Maps reklamy
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od Mizlerek007 »

Google Maps ve WP jsou uplně k ničemu.. měl jsem namysli normálně droidí navigaci...
jardavlach
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 26, 2014 7:51

Re: Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od jardavlach »

Mizlerek007 píše:jediný body zájmu, v tom nevidím problém si tam pár bodu nacvakat... jinak na androidu je vestavěna navi k prdu a když máš navigon nebo něco podobného, tak ho máš i na WP po přihlášení by ti měli taky naskočit... jinak třeba já všechny kontakty ukládám na google i kalendář atd... jako nějakýho přechodu bych se nebál... další výhoda je že se nemusíš jako blázen honit za každou duhou noname ROMkou aby ti to fungovalo a nevybilo se to za 12hodin, tady ten systém prostě funguje...navíc 1520 je na tom s výdrží u mě na cca 3-4dnech normálního používání (volání, facebook, nějaká ta záchodová hra) nevím teda jak 930 ale nebál bych se ničeho ;)
Ahoj. Prosím Tě jak má tenhle mobil vyřešeny oznámení třeba když přijde třeba zpráva nebo tak něco?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od mimonaut »

Zazní uživatelsky definovatelný zvuk, rozsvítí se displej, telefon zavibruje a změní se dlaždice, zpráva se objeví na lockscreen + notifikace v akčním centru. Jestli myslíš třeba něco jako blikající notifikační diodu, tak to lumia930 (narozdíl od třeba lumie 830 kde je třeba glance screen který ukazuje na pohaslém displeji zprávy a jiné notifikace) nemá.

A prosím tě pro příště, není třeba se ptát na tu samou věc v několika tématech. Nejsme slepí.
tompec
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: čtv zář 24, 2009 18:24
Zařízení: Iphone 7 128 black
Bydliště: MS kraj

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od tompec »

Tak já jsem přešel z Nexus 5 na Lumii 1520. Tu jsem měl týden, než jsem zjistil, že mi nevyhovuje v práci, kdy dost telefonuju, přecházím mezi kanclem a provozem, jezdím v autě a na tohle všechno byla moc velká. Jinak všechno super.
V obchodě, kde jsem ji koupil mi bez problémů vyšli vstříc a vyměnili mi ji za Lumii 930. Ta je už v pohodě. Škoda, že není ještě něco mezi, třeba 5,4" s parametry 1520 :-)
Most_Wanted
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 06, 2014 9:06
Zařízení: Lumia 1520; Lumia 930; G Flex 2

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od Most_Wanted »

Já přecházel ze Samsung Galaxy S4 na Lumii 1520 a zatím po cca půl roce svého rozhodnutí nelituji. Výdrž a foták je u 1520 řekl bych bezkonkurenční, Windows phone je jednoduchý a přehledný a mnohem svižnější než android zaplácanej touchwizem. Pokud využíváš na androidu mraky všech různých appek, tak možná na Windows budeš pocitovat jistý nedostatek, pro mě to problém není. Ze začátku jsem se také obával změny, ale jak už jsem napsal výše změny určitě nelituju a lumie popřípadě Windows Phone můžu jenom doporučit :)
juraj1985
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát úno 13, 2015 9:35
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Bratislava (SVK)

Kdo jste presli na L930 z highendu jineho OS

Příspěvek od juraj1985 »

Ja som prechádzal z iPhone 5s vtedy ešte "6ka" nebola. prechod nejako neľutujem. Každý systém ma svoje pro a proti. zariadenia boli rozmerovo vcelku podobné akurát že 930 je o poznanie ťažšia.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů