Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

Spracovanie daných DNG - RAW súborov v PC.
Napr. (to som tu uz samizda daval) - JPEG foteny na automatiku, (+DNG) a následne ten isty obrazok v DNG spracovane v PC.
http://i.imgur.com/V1Nysp6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i.imgur.com/bnC05Zz.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Si ji stahni v nastaveni,od toho tam nastaveni je.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

este odporucam toto -
Vypni automatiku a jas displeja daj na najslabsi - ak je farba OK, tak v tom pripade to nieje na RMA.
To ze ked mas automatiku tak jas v tme ide este pod uroven normálneho nizkeho a vtedy je "seda farba fialova". Videl som to na vsetkych 930, a co som hladal na nete tak to nieje vada.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Jj, nebo te ho odkouri a pak to to poprou jako moji 930. Pak se s nima budeš dohadovat a shánět soudní znalce...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

kllr007 píše:este odporucam toto -
Vypni automatiku a jas displeja daj na najslabsi - ak je farba OK, tak v tom pripade to nieje na RMA.
To ze ked mas automatiku tak jas v tme ide este pod uroven normálneho nizkeho a vtedy je "seda farba fialova". Videl som to na vsetkych 930, a co som hladal na nete tak to nieje vada.
A da se s tim vyhrat nastavenim podani barev a "nafialovělou" sedou při hodne nizkem jasu eliminovat.
Jinak jednu Lumii mam rok a ctvrt a druhou rok a u zadne jsme nemusel vyuzit reklamace.Ani netrpi nelicovanim displeje apod.Chce to jen při koupi byt dusledny a zkouknout vice kusu.A to plati u všech znacek.
lubomirko
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob bře 16, 2013 16:01
Zařízení: Nokia Lumia 920 -> 930 Black

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od lubomirko »

-Pavel- píše:Takový problém jsem neviděl. Mě odstával trochu horní pravý roh. Reklamace a nový displej + rám. Reklamuj, popiš důkladně problém a Arvato.
Tiež mi trochu odstáva pravý horný roh - je aj cítiť, že pruží. Navyše mi to znefunkčňuje proximity senzor (cca po mesiaci používania). Akurát, že mi telefón raz padol na dlažbu a presne pravý horný roh je trochu odretý. Chcel som dať ten odstávajúci pravý roh na reklamáciu, ale s ošoupaným rámom to asi veľmi nemá význam. Alebo sa mýlim a mohli by mi to uznať?
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Sinpa »

Sinpa píše:Tak telefon jsem 24.10. ráno našel mrtvej v nabíječce.
25. předán k prodejci (Datart) k reklamaci, ten jej odeslal do Arvata kde jsem zakázku průběžně sledoval.
Dnes tam najdu tohle:
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek

To si dělají srandu, ne?
Telefon tam byl před měsícem na reklamaci, dostal nový kryt + displej = telefon je jako nový.
Technik při převzetí napsal "opticky OK".
Obrázek

A teď to hodlají vrátit bez záruky s mechanickým poškozením!
Jediný kdo to mohl poškodit jsou oni, do 930 se přece nedá dostat, tak aby to nebylo poznat.
Datart se mi ještě neozval, vidím jen vyjádření z servisu, ale kam to směřuje je mi jasné...
Nějaké rady, vyjádření?
Tak:
Po zdlouhavém handrkování se s Datartme, který se celou dobu skrýval za vyjádření servisu... To stejně skončilo u nechání si vypracovat znalecký posudek - jinam to bohužel nevedlo.
Po několika týdenním hledání znalce jsem se nakonec domluvil s Ing. Zdeňkem Jelínkem (http://www.zdenekjelinek.com" onclick="window.open(this.href);return false;), na rozdíl od ostatních si řekl o směšných 500,- + poštovné za vypracování posudku (jiní klidně i 5000,- Kč) a byl velice ochotný. Posudek jsem měl do 14 dnů i s telefonem domu a následovala cesta do Datartu.
Tam byla pouze sepsána stížnost na vyřízení reklamace a žádost o přezkoumání na základě posudku.
Po 14 dnech mi byli navráceny peníze a proplaceny náklady za znalce.
Dle reklamačního technika Datartu jsem byl za jeho 8,5 roku ve "službě" první člověk co mu posudek přinesl, chudák ani nevěděl, co a jak s jeho proplacením... Většina lidí si tedy nechá nakakat na hlavu, smutné. :roll:
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Gratuluji :) Já měl taky jednou takhle "rozhádanou" reklamaci na NTB v ElectroWorldu, ale nakonec jsem se na to vyprdnul, když došlo na soudního znalce...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Sinpa gratuluji a je dobre, ze jsi to nevzdal.
karliczekk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 01, 2013 17:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od karliczekk »

Prosím vás, jde v telefonu nastavit aby mi telefon na paměť ukládal pouze fotky s vysokým rozlišením? Když si chci vytáhnout fotky z telefonu tak musím polovinu vymazat protože je mám všechny dvakrát, jedny highres a jedny 5 mp proč ???
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hravec-x »

Co se podívat do nastaveni aplikace fotoaparát?

A proč? protože to máš tak nastaveno a protože to tak PureView dělá...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Ve W10 to jde...
karliczekk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 01, 2013 17:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od karliczekk »

hravec-x píše:Co se podívat do nastaveni aplikace fotoaparát?

A proč? protože to máš tak nastaveno a protože to tak PureView dělá...
Ale já nechci aby se mi ukládali fotky dvakrát, mě stačí jenom jedna velikost a na onedrive se mi stejně zálohuje ta větší fotka a pokud chci jenom jednu velikost tak si můžu vybrat jen tu menší. Že existuje taková věc jako je nastavení vím taky, tak tu nedělej chytrýho, lidi nejsou tak blbý jak si myslíš. Pokud chci přesunout fotky na disk v PC tak u toho strávím klidně 20 minut než promažu fotky který nechci bez toho mi to zabere pár sekund ..... ctrlc ctrlv hotovo.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Tak promazat fotky lze jednoduše a nemusíš u toho trávit 20 minut ;) ale souhlasím, že občas je to blbost ukládat dvě velikosti... proto také ve W10 aplikaci už to jde nastavit :)
hravec-x
smartguru
smartguru
Příspěvky: 623
Registrován: ned led 04, 2015 4:22
Zařízení: Lumia 950XL, Band 2, Surface Pro 4

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hravec-x »

karliczekk píše:
hravec-x píše:Co se podívat do nastaveni aplikace fotoaparát?

A proč? protože to máš tak nastaveno a protože to tak PureView dělá...
Ale já nechci aby se mi ukládali fotky dvakrát, mě stačí jenom jedna velikost a na onedrive se mi stejně zálohuje ta větší fotka a pokud chci jenom jednu velikost tak si můžu vybrat jen tu menší. Že existuje taková věc jako je nastavení vím taky, tak tu nedělej chytrýho, lidi nejsou tak blbý jak si myslíš. Pokud chci přesunout fotky na disk v PC tak u toho strávím klidně 20 minut než promažu fotky který nechci bez toho mi to zabere pár sekund ..... ctrlc ctrlv hotovo.
Když to víš, tak proč se ptáš? Tak si to nastav a basta... Nicméně pokud používáš OneDrive jak píšeš, tak nechápu co chceš kam kopírovat a promazávat, snad se vše synchronizuje samo, pokud máš správné nastaveno a velké mele fotky to může byt úplně jedno
karliczekk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 01, 2013 17:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od karliczekk »

Tak očividně nevíš která bije, no to je jedno, díky za nic. Jenom jedna věc k tomu, zkus si stáhnout 20 gb fotek z onedrive a pak se pochlub jak úžasné je primárně si ukládat fotky na cloud. No nic do W10 to už nějak vydržim a jo vim že se dají W10 stáhnout hned ale funkčností se W8.1 ještě nepodobají ... to jen pro info kdyby tě zase napadlo psát nějaký pitomosti.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Hlavně pokud je pro tebe primární focení, tak W10M opravdu nejsou momentálně to pravé. Alespoň u mě je kvalita foto, hlavně ve tmě o dost horší, než na osmičkách. Jinak co se týče systému a rychlosti, je W10M pokrok :)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

wut?
Pouzivam W10M na primarnej L930 a bez problemov. Sem tam restart ale co uz. Inac vsetko ostatne funguje a iny probnlem som zatial naozaj nemal..
Foto kvalita - netusim ak nieco fotim tak vzdy aj do RAW a teda si vzdy spravim postprocess sam. Takze u mna rozdiel medzi 8.1 a 10 v tomto nieje.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od veigy »

Mám tam pár bugu, ale jinak to funguje veskrze dobře, hlavně multitasking se hodně zlepšil. Ale ty fotky jsou tragedie. Občas vůbec nechápu, že tak hnusnou fotku vůbec vyprodukovala L930... Hlavně když jsem fotil večer, typicky trhy, město, nebo i doma v přítmí, tak W10M strašně špatně ostří, takže ani RAW ti nepomůže... A navíc se na tom shodlo více lidí s L930... Viz. http://1drv.ms/1ZvZhED" onclick="window.open(this.href);return false;
PikeQ
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 10, 2012 13:46
Zařízení: Microsoft Lumia 950, Microsoft Surface 3

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od PikeQ »

Tak bohužel musím svojí 930 reklamovat. Shazam nenajde ani ň a zvuk z nahraného videa hraje tak napůl. To asi bude ten častý problém s jedním z mikrofonů, že?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů